Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Mortgage Kredisi ile Ev Sahibi Olmak

• ⭐⭐

@aysegul çok çok geçmiş olsun mu denir bilemedim bizim siteye de kişi başı 500 küsür geldi de sebebi sonuna kadar yakmalarıydı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete röportajda ben ücretsiz destek danışmanlık yapıcam diyor. İstersen bir görüş

juu.jpg

• @ayvalik10 Teşekkürler 👍🏾

• Kredi basvurusu yapmak icin illa 2 yil tax return mu yaptirmak lazim burda oyle bir olgu var genelde turk realtorler boyle soyluyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kursat68 @semavi youtıbe videosunu seyretmedin galiba orada detaylıca anlatıyor

• Turk-ABD Emlak olarak, Turk vatandaslarinin Amerikaya dahi gelmeden emlak alim/satim ve kiralamalarina araci olmaktayiz. Turk vatandaslari da, yeterli nakitleri yoksa %30- %35 civarinda bir pesinat koymak sartiyla, Amerikan vatandaslari veya Green Card sahipleri gibi, mortgage alma hakkina sahiptir. Turkiyenin aksine, Amerika`da alicilarin emlak komisyon masraflari satici tarafindan karsilandigindan, sirketimiz ev alacak musterilerimizden herhangi bir ucret talep etmemektedir. Ev satacak veya gayrimenkul yonetimi hizmeti alacak (kiralama, bakim, onarim vs gibi) musterilerimize ise piyasadaki en uygun fiyatlarla yardimci olmaktayiz. Ayrica, anlasmali calistigimiz bankalar vasitasiyla, sadeceTurkler icin gecerli olan ve diger bankalarin talep ettigi bir cok belgeden muafiyet saglayan mortgage imkanlari sunabilmekteyiz.

Musterilerimiz satin aldiklari evlerde kendileri oturmak yerine kiralama yoluna gittiklerinde ise kiranın düzenli olarak hesabınıza yatirilmasi, evin tadilatları, evle ilgili çıkabilecek pürüzlerin giderilmesi, kiracı çıkarsa yeni bir kiracının bulunması gibi konulari, aylık kira gelirinizden alınacak ufak bir yüzde karsiliginda, ilgili gayrimenkul yonetim uzmanlarimizla sizin adiniza halletmekteyiz (evlerini bizim araciligimizla alan musterilerimiz icin bu yuzde daha da dusuktur).

Ozellikle son yillardaki dolar kuru artislari goz onune alindiginda Amerika`da kira getirecek bir eve sahip olmak cok karli bir is haline gelmistir. Evlerin yillik vergisi, sigortasi, aidatlar gibi odemeler otomatik olarak aylik mortgage odemelerinin icinde olup, odenecek mortgage miktari cogunlukla kiranin yarisina denk geldiginden hem mortgage odemeleriniz karsilanmakta hem de elinize duzenli bir kira geliri gecmektedir. Buna ek olarak, evlerin degeri de her yil artmakta ve yatiriminiz gunden gune daha da degerli hale gelmektedir. Musterilerimiz kendilerine yolladigimiz ayrintili fotograflar, videolar, web sayfalari, MLS, 3D cekimler, sokak ve harita goruntuleri gibi yontemlerle evlerini belirledikten sonra gerekli islemleri baslatip, tapu asamasinda dotloop veya docusign gibi guvenli on-line imza platformlariyla islemlerinizi tamamladiktan sonra tapularinizi hem on-line ortamda hem de posta yoluyla sizlere ulastirmaktayiz.

Sirketimiz hakkinda: Sirketimiz Bostonda yerlesik Century 21/Cahill Assocaitesin sadece Turk musteriler icin hizmet veren yavru sirketidir. Sirketimiz basta Boston olmak uzere Amerika`nin her yerinde alim-satim, kiralama ve gayrimenkul yonetimi hizmetleri vermektedir.

Sebnem Kulaksizoglu
    Cell: +1 617 455 9787
    Office: +1 617 265 1000
    e-mail: [email protected]
    [email protected]
    Address: 1455 Dorchester St. Boston MA 02124

• Arkadaşlar araştırmalarımda 150-200k civarında değeri olan çoğu ev var icradan satılık nerdeyse 60-70k kaya açık artırmada satılıyor..bu durumu iyi takip edip değerlendirmek lazım..Bu evi alıp kozmetik makyajını bakımını yaptığınızda çok güzel varlık sahibi oluyorsunuz...Yanlız şu durum var evi icradan aldığınızda nakit ödeme yapmanız gerekiyor..Fakat tatilat kısa süreli k dadilat kredisi kullanabiliyorsunuz..TÜRKİYEDEN TAKİP ETTİĞİM KADARIYLA.....Bilmediğim durumda söz konusu olabilir...Hatta şu anda ZİLLOW da 65k ya ev var CEBRİ İCRA yazıyor HOUSTON da..İhale tarihide var..Evin fiyat geçmişi 170k larda....Bilgi sahibi olan olursa buradan paylaşırsa sevinirim......

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan-kudu

bu program senin aynen dediklerini yapan insanların programı

• @ayvalik10
    Anlatmak istediğinizi tam olarak anlayamadım kardeş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan-kudu bu programı seyrettin mi hiç buradaki insanlar açık arttırmaya çıkan evleri almak için yarışıyorlar.

• @ayvalik10 Borçlar yüzünden terk edilmiş evler açık artırmaya çıktığı anda Emlak Savaşları başlıyor. Bu açık artırmaya katılan yatırımcılar, satın aldıkları evi ancak satış gerçekleştikten sonra görebiliyorlar. Emlak Savaşları'nda büyük kazanmanın tek yolu, büyük oynamaktan geçiyor.BURDA YANLIŞ VAR İHALEYE GİRMEDEN EVİ GİDİP GÖRÜYORSUN...FAKAT DIŞARDAN ..CÜNKÜ İHALEYE ÇIKACAK EVLERİN ADRES BÜLTENİ YAYINLANIYOR ÖNCEDEN ..TAX HARİCİ BORCU VARMI ONUDA ARAŞTIRIYORSUN...

• Evet adresi verdikleri icin, evi gidip disaridan gorebiliyorsunuz, ve tabii tax borcu var mi falan arastirabilirsiniz. Yalniz, genelde bu evlerde halen yasayanlar oldugu icin ve genelde bu kisiler bankaya "kizgin" olduklarindan dolayi, evi hicde oyle yasanabilir bir sekilde birakip cikmayacaklardir. Cogu zaman sheriff's office devreye girebilir. Benim birkac tanidigimin basina geldi, adamlar evi bosaltirken icindeki lavabolari, lambalari ve hatta yerdeki karo dosemeler ile banyo seramiklerini bile cikartip goturmusler.

• @MySea
    EVET HAKLISINIZ TABİKİ İYİ ARAŞTIRMA YAPMAK LAZIM..FAKAT BURDA MÜCADELE EDİLİRSE UCUZA EV ALINABİLİR..

• @hasan-kudu, içinde söyledi: Mortgage Kredisi ile Ev Sahibi Olmak

@MySea
    EVET HAKLISINIZ TABİKİ İYİ ARAŞTIRMA YAPMAK LAZIM..FAKAT BURDA MÜCADELE EDİLİRSE UCUZA EV ALINABİLİR..

İyi mahallelerde ucuza ev alamazsınız çünkü bu işi burada yapan bir sürü yatırımcı var. Hatta indeed de ilanlar var, siz ev bulun biz size ödeme yapalım diyen. Adamlar piyasayı iyi bildiği için son raddesine kadar çıkarıyorlar açık arttırmayı. Üstünü verirseniz kar etmeniz çok zor, alıp otururum diyorsanız o başka. Kötü mahalleler ise gerçekten kötü olabilir. Bu evi satın aldıktan sonra sayın @MySea nin dediği gibi evin nasıl çıkacağı bir muallak, sizin o mahallede nasıl iş yapacağınız başka bir muallak. Geçen Facebook da bir ilana denk geldim. Eleman doğrama işleri yapıyormuş. Ölçü almak için 10 dk lığına evin içine girmiş. Kamyonetin kasasından 5bin dolarlık malzemelerini çalmışlar 😂

• Merhaba arkadaşlar benim bir sorum var. Tx'da 200k bir evi %5 pesinat ile alsak. 30 yıl vade yaptırsak. Ortalama aylık ödemesi 1600-1800arası oluyor. 30 yıldan hesapladığımızda 612k toplam ortalama geri ödeme oluyor. Doğru muyum? Yoksa aylık ödemeler giderek azalıyor mu?
    Biliyorum kredi skoru, faiz oranına göre değişim gösterecektir. Ortalama bilgiler istiyorum.
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mara, içinde söyledi: Mortgage Kredisi ile Ev Sahibi Olmak

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum var. Tx'da 200k bir evi %5 pesinat ile alsak. 30 yıl vade yaptırsak. Ortalama aylık ödemesi 1600-1800arası oluyor. 30 yıldan hesapladığımızda 612k toplam ortalama geri ödeme oluyor. Doğru muyum? Yoksa aylık ödemeler giderek azalıyor mu?
    Biliyorum kredi skoru, faiz oranına göre değişim gösterecektir. Ortalama bilgiler istiyorum.
    Teşekkürler

Aylık ödemeler 30 yıl boyunca sabit, faiz azalıyor, anapara artıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus var, aylık ödemenin içinde vergi de var. Örneğin ben geçenlerde 250 bin dolarlık bir ev için hesaplama yaptım, aylık taksit 1800 dolar, bunun 1200 doları anapara+faiz, kalanı emlak vergisiydi. Yani "geri ödeme" dediğiniz tutar sadece anapara+faiz değil. Evi peşin parayla da alsanız aylık 600 dolar vergi (benim verdiğim örnek için) ödemek zorundasınız. Bazı hesaplamalara sigorta bile dahil ediliyor.

• @knnrn vergiyi kredi içerisinde almaları ilginç,
    bunu duyunca bizdeki maaştaki gelir vergisini maaş elimize geçmeden almaları aklıma geldi

• Aylik mortgage odemesinin icinde mortgage loan miktarina ek olarak faiz, emlak verigisi ve konut sigortasida vardir. Bazi durumlarda buna loan sigortasida eklenebilir. Escrow adi verilen bir hesap olusturulur mortgage company tarafindan ve konut vergisi ile konut sigortasi orada her yil biriktirilir. Yillik vergi odeme zamani gelince, escrow hesabindan mortgage company emlak vergisini evin bulundugu belediyeye gonderir. Ve yine sigorta odeme zamaninda ise sigorta parasini konut sigortasinin yapildigi sigorta sirketine gonderir.

• @knnrn Yani 250K lık bir ev mortgage ile Aylık ödeme vergi hariç 12001230 yıl =432K yapıyor!! Bu şartlarda ev almak bence mantıklı değil. Kira da oturmak daha mantıklı görünüyor🤷♂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |