Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Coronavirüs sonrası ilk giriş

• @HockeyUmpire2 geçmiş olsun, umarım yakın zamanda herşey normalleşir

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

Arkadaslar biz geldik bir haftar oldu ise baslamistik normalize esimle calisacaktik ama avm kapanicak sanirim ve bir kisiye dusurduler ,bir dunyada masrafa girdik bilmiyorum ne olacak ,amerikada da hayat durdu

Umarım kısa sürede bir çözüme kavuşturursunuz sorunlarınızı, Allah yardımcınız olsun

• Kanada tüm sınırlarını yabancılara kapatmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın 08.00 itibarıyla İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne uçuşların yasaklanacağını bildirdi.

• @HockeyUmpire2 hangi eyalettesiniz?

• @lsmms Olası bir kriz durumunda uluslararası kargo işlemleride durdulabilir. Dikkate alın bence.

• Arkadaşlar eşim türkiyede gelmek istiyor aktarmasız İstanbul new-york oradan gelince veya burda havaalanında bir sorun olur mu almama gibi daha yasaklar listesinde değil galiba Türkiye

• @yilmaz Evet şuan için iki ülke arasında giriş çıkış kapatma söz konusu değil fakat çok yakında olacak gibi görünüyor. Elinizi çabuk tutarsanız eşinizi yanınıza alabilirsiniz bence.

• @salih2825 teşekkür ederim verdiğiniz cevap için biraz rahatladım

• @yilmaz Amerika’dan gelen bilgilere göre havaalanında test bekleme süresi 7 saate ulaşmış. Ve tabii havaalanları malum biraz riskli. Bir karar alın ve uygulayın en kısa zamanda. Allah yardımcımız olsun

• ⭐⭐

@lsmms jax fl deyiz. Avm de saatler 11-7 ye cekildi. En azından bizim gbi yeni göçmenler için hic yoktan iyidir. Allah 'tan dileğim bu lanetin defolup gitmesi.

• ⭐⭐

@bolatmali @Muhtaradana sağolun Arkadaslar biz yine de morelimizi yuksek tutmaya calısıyoruz. Allah esirgesin hepimizi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

@Erkangeziyor Bir ülke yasak listesine girince son 14 gün içinde o ülkede bulunmanız yasağa dahil edilmenize yeterli. Aktarma yaparak da gidemiyorsunuz.

GC sahipleri, ABD vatandaslari ve bu kisilerin belirli akrabalari icin sorun olmuyor henuz. Fakat 14 gun boyunca kendi kendinizi karantina almaniz bekleniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lsmms, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

Nisanda düğünümüzü yapıp mayıs ayındaki biletimizle gitmeyi planlıyorduk.. Yüksek ihtimal Almanya aktarmalı olduğu için biletimiz iptal olacak. Temmuz ayına kadar giriş yapmamız gerekiyor daha sonrasında tekrar vize basılması sorun oluşturacak gibi. İşler daha kötüye gitmeden Thy ile direk uçuş yapıp şu sarı zarfı teslim ettikten sonra geri dönüş sağlasak bunun faydası olur mu ? İlk giriş yaptıktan sonra green card adrese gönderiliyormuş. Dönüş yaptıktan sonra green card verdiğimiz adrese geldiğinde Türkiyeye kargolatsak mantıklı olur mu? @crazycells @Muhtaradana

bence de en mantiklisi buna benzer bir yolu takip etmek. Islemleri son haftalara kesinlikle birakmayin...

• @crazycells şu anda coronavirus nedeniyle , bir çok vize tarihi expire olacak bir çok arkadaş var forumda. Sizden ricam kesin olarak şunu söyleyebilir misiniz? ABD ye giriş-çıkış yapmak isteyen biri minimum kaç gün kalmalıdır?? Bu durumda, süreç işler ve greencard verilen adrese postalanır mı? Bu kişiler tekrar ABD ye girmede sorun yaşar mı, acilen yanıtınızı bekliyorum, teşekkürler

• @somebody, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

@crazycells şu anda coronavirus nedeniyle , bir çok vize tarihi expire olacak bir çok arkadaş var forumda. Sizden ricam kesin olarak şunu söyleyebilir misiniz? ABD ye giriş-çıkış yapmak isteyen biri minimum kaç gün kalmalıdır?? Bu durumda, süreç işler ve greencard verilen adrese postalanır mı? Bu kişiler tekrar ABD ye girmede sorun yaşar mı, acilen yanıtınızı bekliyorum, teşekkürler

2 gün kalıp dönseniz bile sorun yok. Girdiğinizde bir damga basılır. Green Card adresinize postalanır. Girdiğiniz tarihten itibaren 1 yıl boyunca sorunsuz giriş yapabilirsiniz vizenizle. Green Card elinizde olmasa bile. Tabi o kadar uzun süre dışarda kalırsanız, soracaklar neden diye. Taşınma hazırlıklarınızın olduğunu, iş yerinden ayrılmak için zamana ihtiyacınız olduğunu şu an temelli geldiğinizi vs anlatınca ilk sene için bir sorun çıkarmıyorlar zaten kimseye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: Coronavirüs sonrası ilk giriş

@crazycells şu anda coronavirus nedeniyle , bir çok vize tarihi expire olacak bir çok arkadaş var forumda. Sizden ricam kesin olarak şunu söyleyebilir misiniz? ABD ye giriş-çıkış yapmak isteyen biri minimum kaç gün kalmalıdır?? Bu durumda, süreç işler ve greencard verilen adrese postalanır mı? Bu kişiler tekrar ABD ye girmede sorun yaşar mı, acilen yanıtınızı bekliyorum, teşekkürler

Yasal olarak belirlenmis boyle bir sure yok. Tamamen size bagli ABD'de ne kadar kalacaginiz. ABD'nin sizden istedigi en yakin zamanda ABD'ye yerlesmeniz. ABD'ye giris yapmaniz ve USCIS fee odemis olmaniz Green Card'in basilmasi icin yeterli.

Bu kisiler tekrar ABD'ye makul bir sure sonra girerlerse sorun yasamazlar. Ayrintili bilgi icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Merhaba,

Vizemizde geçerli olan tarih 4 Hazirandı ve biz de Nisan ayında gidecekmişiz gibi planlarımızı yapmıştık aslında fakay bu olaydan dolayı, ilk girişimizi erkene çektik.

23.03 tarihinde Miami'den giriş yapmayı planlıyoruz şuanda. 27'sinde dönüş biletimiz var.

• @crazycells ve @Ryback teşekkürler

• 26 Mart Munich aktarmalı uçağım iptal olunca yolculuğumu bir hafta öne kaydırdım yeniden bilet alıp doğrudan İst-JFK uçtum. 7 saat filan beklemedik, havaalanları boştu, ateş ölçümünden sonra ( ortalama sıraya girme, form teslimi ve ateş ölçümü de 10-15 dk sürüyor) göçmenlikte 15 dk bekledim, o da bekleyenleri göz önüne alırsak alabildiğine hızlı oldu diyebilirim. “You are all set, buh-bye now” dedi CBP memuru kadın. Bu kadar çabuk olmasına biraz şaşkın teşekkür edip dış hatlara geçtim. 7:15de dış hatlara indim, iç hatlardaki 10:05 pm uçağına rahat rahat yetiştim. Bilginize. Ist- JFK THY uçağı dolu gitti, çok da yaşlı vardı, İyi cesaret, şaşırdım açıkçası.
    IR-1 kategorisindeki oturma iznimle ilk girişimi böylece yaptım, en kısa zamanda bu seyahat kısıtlamaları daha da katmerlenmeden girişinizi yapın. Son ekleyeceğim şey, ilk çıkışta o yurt dışına çıkış harcını son kez de alıyorlar, şaşırdık mı , hayır, 50 lira, kiosklardan alınabiliyor. Sonuna kadar bertaraf olmayan belirsizliklere karşı tavsiye edebileceğim en iyi taktik esnek ve pozitif kalmaya çalışmak. Herkese kolay gelsin.

• @MollyMillions Hayırkı olsun. Kendimizi bir arafta bulduk. Hepimizin yardımcısı olsun Allah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |