Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

House Flipping (Ev satin alip, onarmak ve daha yuksek fiyata satmak)

• ⭐⭐ Banned

@orhanvegs House Flipping (Ev satin alip, onarmak ve daha yuksek fiyata satmak) içinde söyledi:

Doğrudur.Bu iş yapılacaksa zaman ayrılması lazım

orhanbey sizin gidiş zor olmus iki saglık muayenesi. Administrative process diye birşey?? Paylasmak istermisiniz

• @orhanvegs hayırlı olsun ABD ye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Planınız nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wedofun House Flipping (Ev satin alip, onarmak ve daha yuksek fiyata satmak) içinde söyledi:

@orhanvegs hayırlı olsun ABD ye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Planınız nedir?

yapti yapti 🙂 sayin @orhanvegs New York'taki forum bulusmalarimiza bile katildi. Sanirim guncellemeyi unutmus sadece.

• ⭐⭐ Banned

• https://www.co.somerset.nj.us/government/elected-officials/sheriff-s-office/sheriff-sales/about-sheriff-sales#conditions
    burda ilgilendiğim yerde evler var acık artırmada.

açık artırmadan ev alma şartları sertifica falan varmıdır? evde kiracı varsa ne yapılabilir tecurubeleri olan varmı acaba?

• @sash kiracı varsa bir emlakçı tutup ay ı şahsa kiraya verebilirsiniz. Kendiniz oturmak istiyorsaniz. Çağırın polisi mülkümde izinsiz kalıyorlar diyin .büyük ihtimalle kişileri derdest edip çıkaracaklardır.

• bu iş dalı benim de hep aklımda ama işin ehli ustalar bulmak ve tüm bunları kısa sürede yapabilmek biraz tecrübe ve finansal güç istiyor gibi duruyor. Ben mimarım, acaba böyle bir işte çalışma imkanım olabilir mi diye düşünüyorum. Yani işi kuran değil de, yapan takım da yer almak gibi.

• bu is icin para para para gerekli.

• Sayın @kubra yanlış bilgi vermek istemem lakin bildiğim kadarıyla mimarlık mesleğinizi burada icra edebilirsiniz tabi ingilizce seviyenize de bağlı doğru mudur sayın @crazycells yanlış bilgi vermeyelim 🙂
    Dediğiniz gibi ilk etapta ekiplerde yer alır gerekli tecrübe ve kredi skorunu oluşturup kredi çekip ya da yatırımcılar vasıtasıyla yatırım alıp kendi ekibinizi kurup devamını getirebilirsiniz tabi bunun için gerekli sertifikaları da almanız gerekecektir.
    Yatırımcı bulmak öyle kolay mı canım gibi düşünmeyin mevduat faizleri düşük olduğundan insanlar Amerika da bu tip yatırımlara olumlu bakıyorlar.

• @rookie evet mimarlık yapabileceğimi duymuştum ama "registered architect" daha çok aranan bir nitelik sanırım. Onun için de denklik vermem gerekecek. Buradaki imza yetkisi mantığı. Yine de yazdıklarınız beni çok sevindirdi 😃 umarım her şey yolunda gider

• Sayın @kubra denklik konusunda bir bilgim yok doğrudur gerekiyordur.Amerika sizler için inanın çok güzel fırsatlar sunuyor siz yeter ki isteyin 🙂 Gönlünüzü ferah tutun herşey güzel olacak inşallah 🙂

• @rookie umarım, teşekkür ederim içim rahatladı 😃

• Tlc deki kadar kötü olmasa da bende böyle bir ev satın aldım. Evin gerçek değeri 235-240 iken. Klima problemi, temel problemi, tüm zemin döşemelerinin değişimi vb. Olunca evi yaklaşık 201 e ve ek olarak 6 bin dolar closing yardımı aldım.

Ev bana 195 e geldi. Klima dışındaki tüm yenilemeleri yaptım. Klima ile halen uğraşıyorum 😀

Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Tlc deki gibi bir evden 70 bin kazanma olayı houstonda çok zor. Ben kazansam kazansam giderleri çııkınca max 20 bin

• Tebrik ederim @sChAdOw acaba auctionlara goz attiniz mi hic ?

• @Rookie hayır. Ama duyduğum kadarıyla peşin para olmadan evi ucuza alma işi biraz zor gibi.

• @sChAdOw
    Merhaba, bize tecrubelerinizden bahseder misiniz ? Evi satabildiniz mi?

• Eger kredi skorunuz iyi ise (750+), no-interest loan alabilirsiniz. Yani 12 veya 18 ay faizsiz kredi. Bu parayi ucuz fiyata ev alma ve renovation olarak kullanip, daha sonra evi uzerine kar koyarak satip, faizsiz odeme suresi dolmadan krediyi geriye full odeyerek, bu sekilde para yapabilirsiniz.

Puf noktasi:
    1- Yuksek miktarda kredi alabilmek cok kolay olmayabilir.
    2- Evi, kredinin faizsiz odeme suresi dolmadan istenilen fiyata satabilmek.
    3- Krediyi faiz uzerine binmeden geri full odeyebilmek.

• Bu konuda aklimda bazi sorular var, yani kredi ile ev alip kredi donemi bitmeden evi (tabii karla) satmaya calismak konusunda belirli bir formul olusturulabilir mi?
    Bir de sadece kredi skoru ile ev alinabilir mi (kredi ile).
    Ornegin paycheck gormek istemezler mi, yoksa sadece hesaba para girisine mi bakarlar.
    Austin emlak fiyatlari istikrarli bir sekilde artis oraninda artisa sahip bir sehir ve ozellikle Kuzey-bati ve Kuzey bolgeleri (Travis County) daha cok tutuluyor (okul puanlari vb.) 300-400 bandinda mustakil ev sayisi bile sayilabilir miktarda.
    Su ornegin yorumu nasil olur:
    FICO: 755 ve ustu (Good)
    Transunion& Equifax: 735 ve ustu (Good)
    Aylik 3.5-4k girdi gorunuyorsa ve tum hesaplar ayni bankaya aitse. Banka kac liralik bir eve hangi sartlarda kredi verebilir?
    Pesinatsiz, Interest Rate 3.69, ev 400k, 10 yil, aylik taksiti yaklasik 3k.
    Bu ornek fulltime job olmayan birisi icin gecerli midir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |