Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hemsehrimiz Biden onde gidiyor su anda, ama Trump yine secilir diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐

Michael Bloomberg seçim kampanyasını durdurduğunu ve Joe Biden’i destekleyeceğini açıkladı.

• Bloomberg neden çekildi? Sizce Sanders'in şansı var mı?

• ⭐⭐

@Haliax Pek destek alamadı. O da kendine yakın gördüğü rakibini desteklemeyi tercih etti.

• ⭐⭐

Arkadaşlar başkan adayı biden olacak yardımcı ise Harris olma ihtimali çok yüksek sandersin şansı yok biden seçimlerde 1. Olmasa bile Parti'nin süper delegeleri bideni seçecekti bu gibi durumlar için varlar zaten.

• ⭐⭐

Elizabeth Warren da kampanyasini sonlandirdigini acikladi.

• ⭐⭐

Sanders da yarıştan çekildiğini duyurdu. Biden’in Trump karşısında şansının pek olmadığını biliyoruz ama bu olağanüstü durumlar bi şans yaratabilir mi sizce?

• savaş başlatmıyacak. insanları öldürmek icin emir vermeyecek bir başkan olsun.

• @Edelweiss, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Sanders’da yarıştan çekildiğini duyurdu. Biden’in Trump karşısında şansının pek olmadığını biliyoruz ama bu olağanüstü durumlar bi şans yaratabilir mi sizce?

Üzüldüm.

Bu corona olayı nedeniyle zaten birçok ünlü demokrat (Kamala Harris vs.) sürekli kanal kanal gezip Trump'ı yetersizlikle suçluyorlar.

Corona en çok Biden'i destekleyen demokrat elitlerin işine yaradı.

Ben yine de Trump karşısında Biden'in çok şansı olacağını düşünmüyorum.

Her ne kadar Sanders aday Biden olursa desteklerim dese de demokrat olup asla Biden'e oy vermeyecek birçok kişi var.

Bernie or Bust tayfası büyük ihtimalle oylamaya bile gitmeyecek.

• Biden Delaware eyaletinden. Bazilari tarafindan "Amtrack Joe" diye de unlenmistir. Uzun yillar senatorluk yaptigi icin yine uzun yillar Washington DC ve yasadigi Wilmington, DE arasinda trenle ise gidip gelmistir. Hatta 2017'de Trump goreve baslayinca da, devir teslim toreninden sonra yine trenle evine donmustu.

Trump karsisinda sansi aslinda cok fazla yok ama bu virus salgini herseyi degistirebilir. Kac kisinin olecegi veya kac kisinin isini kaybedecegi ve bu durumun ne kadar surecegi, ekonomik yansilamalari ve diger baska olasi sonuclarina gore secimlerdeki durumlar degisebilir.

• ⭐⭐

Biden başkan yardımcısını warren yaparsa sanders seçmenini sandığa taşıyabilir diye düşünüyorum

• @crazycells Sizce Biden'in Trump'a karşı şansı var mı? Trump'un yeniden seçilme ihtimalinin yüksekliği sizce ne kadar fazla?

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

e

Bu geçen 5 haftada neler değişti. Trump hala kuvvetli bir aday mı? Demokratların tek adayı mı var şu an?

• @ibrahimasar Demokratlarin adayi artik Biden. Trump hala pozisyonunu koruyor ama bu salgin durumunu, her ne kadar bircok hatalar da yapilmis olsa da, bence buyuk bir secim yatirimina cevirebilir ki oyle yapacak. Trump onceki secimde genel olarak milliyetci ve muhafazakar oylari toplamisti. Salgini kullanacaktir, sonucta onceki gun Fox TV de "kuresellesme artik eskisi gibi olmayacak" seklinde cumleler kullandi. Yani ABD disina yeni ticari ve ekonomik uygulamalar getirecek gibi. Zaten Amerikalilarin belli bir kesimi ABD'nin ozellikle disariya ekonomik ve askeri yardimlari durdurmasini istiyorlar. Yani bu tur adimlar, secim icin Trump'a oy kazandirabilir. Yada en azindan mevcut secmen kitlesini consolidate edebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Haliax, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

@crazycells Sizce Biden'in Trump'a karşı şansı var mı? Trump'un yeniden seçilme ihtimalinin yüksekliği sizce ne kadar fazla?

Son anketler Biden'i , Trump'in 4 puan onunde gosteriyor... Ama fark cok buyuk degil, ayrica kararsizlarin orani da yuksek. Benzer anket sonuclariyla Clinton'a karsi kazanmisti Trump... Bu sefer iki aday o kadar birbirinden kotu ki, daha az kotu olan kazansin diyecegiz sayin @Haliax

Screen Shot 2020-05-16 at 5.00.21 PM.png

• ⭐⭐

önemli olan ülke genelinde total de kimin daha fazla oy aldığı değil kazandığı eyalet bir eyaleti kazanan tüm delegeleri alıyor başkanı seçmiyorsunuz aslında siz delege seçiyorsunuz delegeler başkanı seçiyor sistem olarak. kritik eyaletler de ki işsiz sayısı artar ve bu durum kasıma kadar düzelmez ise oylar demokrat partiye kayar..

• Kesinlikle onemli olan swing states denilen kritik eyaletlerdeki durumlar. Bunlar Colorado, Florida, Ohio, Iowa, Michigan, Minesota, Nevada, New Hampshire, N Carolina, Virginia, Pennsylvania ve Wisconsin. Bu eyaletlerdeki secmenler her secimde, deyim yerindeyse, karar degistirirler. Yani ne demokratlar nede cumhuriyetciler bu eyaletler kesin bizimdir diye secim gunune kadar kesin konusamazlar. Genelde adaylar da bu eyaletleri secim oncesi bol bol gezip kampanya yaparlar.

• @crazycells Fark iyice açılmış görünüyor, averaj olarak 10 puanlık bir fark var kararsızlar dağıtılmadan. Ben en başından beri Trump'un gidici olduğunu düşünüyorum. Gidici olmasını umuyorum. 😛

• ⭐⭐

@Haliax farkın kurucu liderlerin heykellerini yikmakla yağma ile sözde otonom bölgelerle bayrak yakıp bayrak ezmekle farkın açılacağını sanmıyorum olsa olsa fark kapanır 😂

• ⭐⭐

Joe Biden hemen hemen tüm anketlerde önde gözüküyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |