Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Seçimlerde Biden mi önde götürüyo trump mı hiç bişey anlamadım

• @İsmail-Babalık, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Seçimlerde Biden mi önde götürüyo trump mı hiç bişey anlamadım

https://www.bloomberg.com/graphics/2020-us-election-results

Bu siteden takip edebilirsiniz. Daha anlaşılır yapmışlar.

• Evet geldik en kritik güne.Öyle bir seçim ki birçoğumuz için kader seçimi olabilir de olmayabilir de.
    Her zamankinin aksine daha seçim günü gelmeden erken kullanılan oylar 100 milyon sayısına ulaştı.
    Geçen seçimde katılım 136 milyon civarındaydı. ( %51 )
    Amerika'nın doğusuyla aramızda 8 saat , batısıyla 12 saat fark var.
    İlk kapanacak olan sandıklar doğu eyaletlerinde olacak.Bu da TSİ 03:00'a denk geliyor.
    En son California ve Hawaii TSİ 07:00 ve sonrasında kapanacak.
    Florida, North Carolina , Arizona gibi eyaletler oyları ilk günden beri sayıyorlar.
    Muhtelemen sabaha karşı bu üç kritik eyalet için sonuçları almış oluruz.
    Bunun yanında Pensilvanya, Michigan, Wisconsin ve Minnesota da açık farklar oluşmayabilir.
    Michigan ve Wisconsin geleneksel olarak demokratlara oy veriyorlardı ancak son seçimde sürpriz yaptılar.
    Bu eyaletlerde posta ile kullanılan oyların sayımı çok kritik.
    Örneğin Pensilvanya'da 6 kasım'a kadar gelen posta oyları geçerli sayılacak.Michigan'da ise 17 kasım'a kadar gelen posta oyları geçerli sayılacak.Yani seçmen 3 kasım'dan önce posta'ya oyunu atarsa bu tarihlere kadar oyu geçerli olabilecek.
    Bu durumda bu kritik eyaletlerde önce Trump önde görünebilir ama belki günler sonra Biden kazanabilir.
    Bekleyip görelim.Aslında Trump göçmen düşmanı olmasaydı ve bizim vize yasaklarını koymasaydı hiç umrumda olmazdı bu seçim.
    Hakkımızda hayırlısı olsun.

• @muhalif, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

eyip görelim.Aslında Trump göçmen düşmanı olmasaydı ve bizim vize yasaklarını koymasaydı hiç u

Aynen knk benimde umrumda olmazdı. Sırf bu GreenCard için takip ediyom seçimleri geçenkilere gram bakmadım

• Hisslerim: "Trump fark atarak seçilecek" 🙂

• Trump reis isini bilir. "Ati alan Washington'u gecti" diyecek bu gece 🙂

• ⭐⭐⭐

Eğer ki sonradan yüzüme vurmayacaksınız hislerimi söylemek istiyorum.

“Texas maviye dönecek”

😂

• @Sono Bunu söyleyen çok ama neye dayanarak söylüyorlar bilmiyorum.Şu ana kadar geçen seneki seçimde kullanılan oyun daha fazlası kullanıldı bile ve oy kullananların parti kayıtları aşağıdaki gibi.Yani parti bağımsız kişilerin hepsi Biden dese bile Trump kazanıyor.Burdaki tek ihtimal Cumhuriyetçi partiye kayıtlı olanların belli bir kısmı'nın Biden'a oy vermesi gerekiyor ki bu pek mümkün değil.

f267a289-ef39-4a4f-9d13-7a12494cdce4-image.png

• ⭐⭐⭐

@muhalif Bu veri hatalı olabilir mi? Çünkü Michael McDonald'ın (Professor, University of Florida) hazırladığı bağımsız projede Texas'ın yalnızca oy kullanan sayısı paylaştığını ve parti bilgisi paylaşmadığı belirtilmiş. Hatta veriyi aldıkları kaynakta da göremedim.

Ben tamamen kullanılan oy sayısının 2016'nın çok üzerinde olmasından kaynaklı olarak maviye dönebileceğini hissettiğimi belirtmeliyim. Neticede daha fazla cumhuriyetçinin sandığa gitmesi mantıklı değil; o halde yeni cumhuriyetçi seçmenin koştur koştur sandığa gitmesine lüzum yok Texas'ta. Fakat durumdan memnun olmayanların koştur koştur sandığa gitmesi gerekiyor ki Texas el değiştirebilsin. Bu yüzden daha fazla demokratın ve yeni gelen genç neslin de değişiklik isteğiyle sandığa gittiğini düşünüyorum Texas'ta.

Proje: https://electproject.github.io/Early-Vote-2020G/index.html

Texas Verileri Kaynağı: https://earlyvoting.texas-election.com/Elections/getElectionDetails.do

• @Sono Valla hocam doğru değildir inşallah 🙂 Ben de hem electproject'ten hem de nbc'den takip ediyorum.
    İnşallah hatalı bir veridir.

• 2016 yilindaki secimlerde sadece Trafalgar anket sirketi bilmisti, Trump'in kazanacagini. Digerleri hep Hillary onde ve kazanacak demislerdi. Bu yilki secimler icinde Trump kazanacak diyor ayni sirket.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

2016 yilindaki secimlerde sadece Trafalgar anket sirketi bilmisti, Trump'in kazanacagini. Digerleri hep Hillary onde ve kazanacak demislerdi. Bu yilki secimler icinde Trump kazanacak diyor ayni sirket.

Ben Trump ın son silahını kullanıp '' yağma olayları olabilir '' demesine acaip sinirlendim. Birilerinin ''itlerimi salarım sokağa'' demesine benziyor. Son çırpınışlar gibi geldi bana. Korkarım bu seçimde sen üzüleceksin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Eğer ki sonradan yüzüme vurmayacaksınız hislerimi söylemek istiyorum.

“Texas maviye dönecek”

😂

Texas mavileşmiş gibi zaten. Hayırlısı 🙂

• Herkes kaos çıkacak diye video yapmış. Şu komplo teorisyenleri hakkaten sıktı. Kim seçilirse seçilsinde kavgasız gürültüsüz önümüze bakalım.

• ⭐⭐⭐

Little Pimp!

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Little Pimp!

Tam bir şaklaban 😀 iyiki varsın Trump 😀

• ⭐⭐

Seçim sonucları, Turkiye'deki gibi aynı gün belli oluyormu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: 2020 Başkanlık Seçimi

Seçim sonucları, Turkiye'deki gibi aynı gün belli oluyormu?

Normalde evet, fakat bu yil cok fazla onceden oylama ve posta ile oylama yapildi, bunlarin sayilmasi sonuclarin aciklanmasini geciktirebilir.

• Sanırım yeni Amerika Başkanı Joe Biden !

• Florida cok kritik. Biden aldi gibi gozukuyordu ama basa bas oldu yine.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |