Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba,

Türkiye'de kur fiyatlaması yüzünden ilaç bulamaz olduk. Budenofolk, Salofalk, Asocol ilaçlarına ihtiyacımız var. Bunlar Amerika'da reçete ile mi satılmaktadır.

Goodrx'ten baktım reçete gerektiği söylenmiş. Her yerde böyle midir?

Sağlık sektöründe çalışan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jure +1 609-989-1400 ömer uğur pensilvaya da eczane işletiyor kendisine sorabilirsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jure Evet, GoodRx ne diyorsa doğrudur. Ben de Google'a baktım öyle görünüyor. Belki @caglaror yardımcı olabilir.

• @jure TR de iseniz Amerika gereksiz uzak ve pahali olabilir. TEB (Turk Eczacilrai Birligi) ithal ilac bolumunu arayip Avrupa (en hizli oradan gelir) menseili muadillerini sorup ucreti ve recete karsiligi alabilirsiniz. Super SGK ve TITCK ilaci piyasada var sayar. Oysa ilac reelde piyasada yoktur (sozde bulunabilirlik sarti var). Memuriyetim de dusmusken az daha acik konusayim. Ulke bir garip ulke, yalan dolan dolu 😞

• @caglaror Burada agrikesicilerin bir kismi (parasetamol, aspirin, ibuprofen turevleri vb), allerji ilaclari, mide ilaclari (anti asitler, PPI vb), gida destekler, harican bir kac urun disinda hersey receteli.

• @caglaror Kurları sabitlediler ondan dolayı ilaç sıkıntısı var. Euro kuru 3.4 olarak alınıyor. Sanırım ilaç firmaları da bu fiyattan satmak istemiyor. Tam olarak ayrıntısını da bilmiyorum. TEB bir deneyim teşekkür ederim.

• @jure Asacol yerine muadili olan Salmiden ilacını kullanıyorum. Bilginiz olsun.

• @caglaror Ayrica vitaminler de recetesiz satiliyor.

• Merhaba,

Esimin kolu ciddi sekilde yandi kettle'in buhariyla. Iz kalmasindan endiseleniyorum. Turkiye'den silverdin getirmistik onu suruyoruz. Biraz iyilesti ama silverdin bitmek uzere. Silverdin'e en iyi alternatif nedir acaba Amerika'da bulabilecegim?

• Bu ileti silindi!

• @Ryback Gecmis olsun! Silverdin internet uzerinde ebay'den alabilirsiniz ama daha hizli sekilde herhangi bir eczaneye gidip ointment for burns diye sorun. Birkac cesit kremler ve solusyonlar var.

Biz genelde evde Neosporin ve hydrocortisone bulunduruyoruz. Neosporin yaniklar icin uygun, digeri ise kasintilar vb icin uygun.

• @MySea Tesekkurler.

• @MySea Merhaba, Usa'da astım ilaçları eczaneden recetesiz alınabiliyor mu acaba? İnhaler (fısfıs) kullanıyorum. Türkiye'de reçetesiz alabiliyorum ama ordaki işleyiş hakkında net bilgi bulamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kuzey, içinde söyledi: İlaç Alımı

@MySea Merhaba, Usa'da astım ilaçları eczaneden recetesiz alınabiliyor mu acaba? İnhaler (fısfıs) kullanıyorum. Türkiye'de reçetesiz alabiliyorum ama ordaki işleyiş hakkında net bilgi bulamadım.

Reçetesiz alınabilen sadece üç tane inhaler var: https://www.goodrx.com/conditions/asthma/over-the-counter-inhalers

Aynı sitede kullandığınız ilacın etken maddesini aratırsanız neler gerektiğini ve fiyatları görebilirsiniz.

• @knnrn Çok teşekkür ederim.

• @knnrn Baktım şimdi. Aradığım ilaç var. Tekrar çok tesekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 122
  • 2
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |