Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Geçen sene Nisan ayında konuşulan b2 vizesi ile gelip b1 sonra da e2 ile food truck açan arkadaş dün yeni bir video paylaşmış. İlgilenenler bakabilir.

<iframe width="560" height="315" src="

" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

• @hadi-BE Hüseyin bey i uzun zamandır takip ediyorum kendisi ve ailesi adına çok sevindim.başarılarının devamını dilerim ayrıca paylaştığın için sanada teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@chase06, içinde söyledi: Food Truck, Food Cart, Yiyecek ve İçecek Standı işleri

@hadi-BE Hüseyin bey i uzun zamandır takip ediyorum kendisi ve ailesi adına çok sevindim.başarılarının devamını dilerim ayrıca paylaştığın için sanada teşekkür ederim

Rica ederim 😊

• @VolkanU arkadasınızın iletişim bilgisini alabilirmiyim bende şuan delaware deyim yatırım yapabilirim.

• NJ de dondurma işi yapan bir vatandaşımız.

• Merhaba, bu dondurma işi nasıl yapılıyor. Yani aracı kiralamak mı gerekiyor, satış için izin mi almak gerekiyor. Ve bu videodaki arkadaşın dediği gibi bir gelir elde edilebilir mi? Günlere göre değişir mutlaka ama mesela florida tampa da

• @Pınar-Keser-Binay

• @MySea Teşekkür ederim

• @mysea abi benim merak ettiğim lisansı hangi eyaletten alırsan orda mı satış yapabiliyorsun ya da komşu eyaletlerde vs satış yapılabilir mi,

• ⭐⭐

@emre-c-kara Hangi eyaletten ziyade, lisansı hangi şehirden alırsan o şehirde geçerli oluyor ve şehir belediyeleri ile ilgili bir süreç diye biliyorum. Şehrin sağlık dairesi, itfaiyesi gibi bir takım yerlerden food truck için standartlara uygunluk belgeleri alınıyor. Belediyeden de satış yeri için müsade alınıyor galiba. Yine de yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlar.

• @emre-c-kara @Drywall

Delaware kucuk eyalet oldugu icin burada eyaletten aliyorsunuz ve tum eyalette gecerli. Baska eyaletleri bilemiyorum, arastirmak gerekir. Her eyaletin kendine gore kurallari farkli olabiliyor.

• Dondurma işi çok mantıklı bence de izinler kaç para tutar acaba ? Miami de düşünüyorum

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• min food truck turk isi fast food konusundan ekipman izin araba vb min en dusuk ne kadar parayla yapilabilir/

• @samuraisamet Tahminince food truck maliyetine bagli olaraktan $30-50 bin arasi olabilir. Bankalardan ve/veya eyaletten small business loan falan da alinabilir.

• cok tesekkur ederim ozelden yazabilir miyim?

• @samuraisamet Sorularinizi buradan sorarsaniz,daha faydali olur. Baskalari da cevaplari ile dahil olabilirler veya cevaplardan yararlanabilirler.

• ⭐⭐⭐

@MySea abicim selamlar, turist vizeliye bu bahsettiğin loan verirler mi isi kurma asamasında?

• @ahsenaydgdu Turist vizesi ile business loan mumkun mu bilemiyorum. Ama biraz sikintili olabilir.

Fakat, isyerini kurduktan sonra, eger LLC ise, greencardli veya vatandas birisini ortak yapip, o kisi uzerinden loan'a basvurulabilir. Veya LLC adina tuzel kurum olarak basvurulabilir.

Burada banka veya loan company calisani varsa, onlar daha net cevaplar verebilirler.

• @MySea merhabalar. Foodtruck hakkında bilginiz var sanırım arkadaşlar hep sizden yararlanmışlar okuduğum kadarıyla 😊 benimde bir kaç sorum olucaktı ama. Bizde eşimle B1/B2 turist vizesi ile gelip daha sonra E2 statü degistirme yapmak istiyoruz. Tabiki kolay yatırımlar değil bunlar evimizi arabamızı satıp yapmak istiyoruz. Benim merak ettiğim bu işin masraflari ortlama ne kadar tutuyor ve günlük kazançları hakkinda bir bilginiz varmıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

• Öncelikle merhaba!

Öğrenci vizesi ile food truck işletmek mümkün mü?

Bir de yazılanları inceledim ancak tam olarak maliyet ile ilgili bir bilgi göremedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |