Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Keşke 6 kalaydı ya bu nedir katlana katlana Venezuela ile yarışıyoruz hdhdhshs

• An itibariyle dolar 17 TL masallah. 10.000 dolar para ile abd ye gideyim desen. 170.000 TL. Bize çıkana kadar, dolar kuru 25 TL olur en az

• Ah be kader

• Anlık : 18.70 😕
    ya ben lan neyse bişey demiyorum 😠

• dolarin 30-40 i gorecegi gunler cok uzakta degildir.

• Atesi bir turlu dusmedi.

• ⭐⭐⭐

Tarihe not gibi olmuş bu ve diğer başlık .
    ₺6 liradan nerelere geldik. 30 Ocak 2020 ve bugün 10 Ocak 2023. Bugünkü kur 18.77₺. Bu not da benden olsun.

• Iste tarih boyle birsey. Gercekleri ortaya cikartir.
    I love history! 🙂

• ⭐⭐⭐

@MySea Dilerim notumdaki kur oranını arar olmayız. Same here.

• Ben bu konu başlığını daha yeni gördüm. Çok şeker ya 🤣🤣🤣

• Öyle bir haldeyiz ki dolar 6 olduğu zaman herkes büyük tepkiler vermişti şimdi aynı kişiler aynı insanlar keşke 6 olsa diyorlar😐 bizim insanımız hiç değişmez(bu başlığı görünce bir duygulanmadim değil😂 nereden nereye geldik😟)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: Doların 6 TL görmesi hk.

₺6 liradan nerelere geldik. 30 Ocak 2020 ve bugün 10 Ocak 2023. Bugünkü kur 18.77₺. Bu not da benden olsun.

Biz taşınacağımız zaman 2.70 civarındaydı. Bireysel emeklilik, kıdem tazminatı falan elime geçene kadar 3 olmuştu, daha az dolar alabildik diye üzülmüştüm. O zaman iş yerindeki arkadaşlara "Biz gidiyoruz artık isterse 5 lira olsun" diye söylenmiştim. Yok artık, o kadar da olmaz demişlerdi. Dolar her yükseldiğinde bana yazıyorlar, nasıl bir beddua ettiysen bir daha belimizi doğrultamadık diye 🙂

İleride "18.77" seviyesinin de bize komik geleceğini biliyorum. Bir yıl sonra iki katını görmezsek ne mutlu bize.

• Biz ailemle beraber geldigimiz zaman 50,000 lirayi gecmisti. Babamin son paralarimizi currency exchange dukkaninda cevirdigini hatirliyorum. Mor 500,000 liralardan ve yesil 50,000 liralardan vermistik. O zamanlar kuruslari sadece buyukler ve yaslilar biliyordu. Son kere gittigimde(2009) yine benzeyen az rakamli bir para vardi. Cocuklugumun gunlerimin gectigi ulkeye gidip yeniden burada olmayan akrabalarimi gorecegim bu yazin. Bakalim bu sefer nasil bir para gorecegim.

• @knnrn, içinde söyledi: Doların 6 TL görmesi hk.

@Programmer, içinde söyledi: Doların 6 TL görmesi hk.

Biz taşınacağımız zaman 2.70 civarındaydı. Bireysel emeklilik, kıdem tazminatı falan elime geçene kadar 3 olmuştu, daha az dolar alabildik diye üzülmüştüm. O zaman iş yerindeki arkadaşlara "Biz gidiyoruz artık isterse 5 lira olsun" diye söylenmiştim. Yok artık, o kadar da olmaz demişlerdi. Dolar her yükseldiğinde bana yazıyorlar, nasıl bir beddua ettiysen bir daha belimizi doğrultamadık diye 🙂

İleride "18.77" seviyesinin de bize komik geleceğini biliyorum. Bir yıl sonra iki katını görmezsek ne mutlu bize.

Ben seçimden sonra kur korumalı vadeli hesap saçmalığı mecburen kalktığında 35 lira civarına, sonra yavaş yavaş 50 liraya, ülkenin mecburen gireceği krizde de ciddi bir devalüasyon 100 liraya kadar çıkacağını düşünüyorum 😔 Belki inanmayacaksınız ama bundan daha kötüsü olmasın diye de dua bile ediyorum ülke için.

• Amerika'ya ilk gittiğimizde dolar 1,20ler civarıydı, deli gibi para harcardık. Marmaris'e gelen İngiliz turistler gibi hissederdik kendimizi. Bir daha TL'nin Dolar karşısında o seviyelerde olacağı bir dönem görebileceğimizi hiç sanmıyorum.

• .....2019 turkiye tatilimizde sonradan kucuk kizimda geldi,hadi git biraz turk parasi ver yerine dolar al deyip ,dovizciye gonderdik,12,000 tl verip 2000 dolar aliyor,yahu bu nasil is boyle bavul dolusu lira verdik,cuzdani kabartmiyacak usa dolari aldik dedi....

....ulkenin saglam bir ekonomisi olmayinca paramizda devamli deger kaybediyor, gecenlerde yine internet haberlerinde gormustum,isvecdenmi yoksa isvicredenmi tonlarca altin alinmis,yazanda tl deger kaybettigi icin hukumet altin aliyor yazm is veya yorum yapmis.

• ⭐⭐

Başlığın güzelliğine bakın doların 6tl olmasına tasalanıyormuşuz birkaç yıl önce 1$=19.40₺ şu an 😱

• Merkez Bankası yıl sonu tahmini 24 TL olacak açıkladı yani 30 TL ye kadar yolu var.

• turkiyede herseylerde acayip fiat artislari var,bilhassa gida maddeleri,paramiz deger kaybediyor dolar artiyor, kendi dusunceme gore adim adim 1980 li ve sonraki yillara dogru gidiyoruz.

• dün öglen banka daydım.müşterilerine 1500 dolar bile vermedi banka drum o kadar kötü arjantin örnegi var ülke arjantinden dahada kötüye gidiyor.merkez bankası kapalı çarşıya müdahale edicekmiş .duyumlar var..

Benzer Başlıklar

• 1
  • 4
  • 1
  • 2511
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

68

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |