Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sevgillisevgi, içinde söyledi: Amerika 'da hangi suları tercih ediyorsunuz ?

amerikada yerleşik düzene geçene arkadaşlarım suyun diğer içiceklerden çok pahalı olduğu için tercihinin düşük olduğunu söyledi bu doğru mu??

Vending machinelerde kucuk pet sise suyun $1,5 ve ayni boy Coca Cola'nin $1 oldugunu gormuslugum var.

• 75 cent coke vb urunlerin oldugu vending machinelerde var. Ben o tur urunler tuketmedigim icin cok ilgili degilim ama cok ucuz yani.

Bu arada bira 24lu sisede budweiser, yuengling, busch, miller falan $20. Veya 30lu kutuda olanlarda ayni para. (ilgilisine) 🙂

• ⭐⭐⭐

Lidl’da satılan kaynak suyu ile bir süredir devam ediyoruz. Öncesinde Sam’s club’dakini alıyorduk.

• Biz bazen damacana bazen sise bazende dolptan filtre edilmis tuketiyoruz. En son bir kagit gelmisti, en iyi suyu secilmis bulundugumuz bolge 2018de sanirim. Direk cesmeden tadini begenmesemde , filtre edince falan gidiyor bir sekilde.

Genelde icmeye aliyoruz, filtreyi caya kahveye kullanmaya calisiyoruz...

• @sadriabi o zaman doğru söylüyorlar 🙂

• Arkadaslar, siselenmis fabrikasyon sularin daha saglikli olduguna dair genel bir algi var. Ancak izledigim birkac youtube videosundan sonra benim bu algim degisti. Malesef plastik bazli coplerin akarsulara karismasi nedeniyle bilim adamlari piyasada satilan siselenmis fabrikasyon icme sularinda microplastik partikuller buluyorlar. Karamsarliga sevketmek istemem ama bilin istedim. Youtube da asagidaki linkini biraktigim videolar gibi onlarcasi var.

• Poland Spring Water

• Poland Spring iciyoruz. Costco da 40li 500 ml fiyati $4.99

• Herkese Selamlar hayırlı kandiller 2021 senesi için güncel tutalım sevgili dostlar.

• PurAqua Spring Water aliyoruz Aldi'den. Bpa free sise oldugu icin tercih etmistik tadinda da bir sorun yok. Oncesinde Crystal Geyser denemistik ama icemedik, cesme suyu gibi geldi bize tadi. Cay yemek vb icin cesme suyunu kullaniyorum Nj'de.

• Aquasana water filters kullaniyoruz. 2010 yilindan bu yana. Cok memnunuz, 6 ayda bir otomatik yeni filtre gonderiyorlar $55 her seferinde. 99% temizliyor suyu. Baska hic su almamiza gerek yok.

• Bu arada Turkiye'deki anne-babamiza da cesme suyu icin Aquasana filtrelerden alip goturduk, yillardir kullaniyorlar. Her gittigimizde yedek filtreler alip goturuyoruz onlar icin. Onlar da cok memnunlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İki hafta önce Amazon'dan iSpring marka arıtma cihazı alıp monte ettim. Artık evde şişe veya damacana su kullanmıyoruz. Suyun tadı gayet güzel. Montajı çok kolay.

• Birçok farklı marka suyu içtim. Özellikle Amerika’ya ilk geldiğinizde suyun tadının çok farklı olduğunu bırakın sadece su içerek anlamaktan Coca-Cola, RedBull gibi ürünlerin bile sudan kaynaklı tatlarının çok farklı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Tabi zamanla alıştıktan sonra buradakilerin de normal bir tadı olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak su konusuna gelince “Dasani” marka suyun Türkiye’deki suyun tadına en yakın su olduğunu düşünüyorum. Özellikle bu markayı alıyorum.

• Erikli ayarında en yakın su markası hangisidir acaba 🤔

• @sibrikoz hicbiri ne yazik ki, damak tadimiz yillarca alistigimiz o sulari onceleri ariyor, sonra burdakilere de alisiyor. ABD’de bizden farkli olarak cok fazla purified su var, bu sular bircok farkli kaynaktan toplanip aritildigi icin bence aradigim tadi vermiyor. Ozarka gibi natural spring olanlari tercih etmeye calisiyorum, en azindan tek kaynak ve dogal filtre edilmis oluyor, bir tik daha bizim sulara yakin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sibrikoz, içinde söyledi: Amerika 'da hangi suları tercih ediyorsunuz ?

Erikli ayarında en yakın su markası hangisidir acaba 🤔

Biz uzun zamandır su satın almıyoruz. iSpring RCC7AK 6 aşama arıtma cihazı alıp mutfak musluğuna taktım. Suyun tadı gayet iyi. Satın aldığımız sulardan daha bile iyi diyebilirim. Bu filtreyi almadan önce Ozarka su alıyorduk.

• Ben de gecen hafta plastik siselerden kurtulmak icin su aritma cihazi aldim. Cihazin arittigi suyun tadi gayet iyi. Aslinda yasadigim Highland Park, NJ de musluktan icilebilir su akiyor ve tadi oldukca iyi. Bence ortalamanin cok ustunde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |