Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule)

• @denizaydinli Ben ileri zamanlarda konu derinlerştikçe misal üniversite mezunu ingilizce dil bunlarıda konu edebilirler niteliğinde dillendirdim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@crazycells, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@usanyc, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@crazycells Nasıl kanıtlayacağız bunu sadece banka hesabı tapu vs ile mi?

Evet, bu sekilde gosterebilirsiniz.

Fakat bazı görüşme sonuçlarıdan anladımız kadarıyla tapu ruhsat vs götürüpde bankada yeterince para göstermeyenler de sorun yaşamışlardı, ne malum bu mülkleri satacağınız diye. Olabildiğince nakit göstermek avantajlı olacak bence.

bence de bankada nakit para en iyi ikna yontemi.

• Ben de şimdiye kadar hep yazmıştım ve bazı arkadaşlar tepki göstermişti.Ev tapusu araç ruhsatı maaş bordrosu bunlar normal turist vizesinde işe yarar ama göçmenlik için bence tek kriter nakit para🤷♂️ Artık görünen o ki cebime 5-10 bin koyar giderim devri kapanıyor yavaş yavaş🙈

• @usanyc "en az ne kadar göstermem gerekir" mi demek istediniz acaba?

Fazla para gösterdiği için sıkıntı yaşayan bir olduğunu sanmıyorum 😉

• This post is deleted!

• @denizaydinli Türkiye'nin kotası zaten belli degilmi ne alakası var bütün numaraların current olmasıyla?

• @Tolga33, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@denizaydinli Türkiye'nin kotası zaten belli degilmi ne alakası var bütün numaraların current olmasıyla?

Kota ülke bazında değil kıta bazında belirleniyor.

• Türkiye'nin kotası ne olur tahmini olan varmı

• Değişiyor yıldan yıla yaklaşık 3000 civarı olur sanırım. Kura olduğu için şans biraz.
    Eğer şartlar zorlaştırılır ve mülakatlarda elenecek kişi sayısının artacağını düşünürlerse belki daha fazla yapabilirler.

• This post is deleted!

• @radres88, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

Arkadaşlar bu haberi okuyun şu an için abd dışından yeşil kart başvurularında bu kural geçerli değil.

24 Şubat'tan itibaren geçerli olacak diyor ama mülakatlarda mali durumunuzu "public charge rule" a göre kanıtlamanız gerekebilir de diyor. Mülakatlara etkisi hemen mi başlar 24 Şubat'tan sonra mı başlar yoksa bu yıl içinde mi başlar bilinmez, bildiğimiz şey bundan sonra greencard almak zor, almayı geçtim muhafaza etmek bile kolay olmayacak.

• USCIS'ın sitesinde bu hafta(3 şubat haftası) formların etc. güncellemesinin yapılacağı yazıyor. Şu ana kadar elimizdeki en net bilgi aşağıya da kopyaladığım gibi public charge rule'un 24 Şubat 2020'den itibaren yapılan başvurulara uygulanacağı şeklinde. Hatta posta ile başvurularda postaya veriliş tarihinin dikkate alınacağı dahi not düşülmüş. 24 Şubat sonrası USCIS'in ve DV lottery mülakatlarında konsolosların yaklaşımının değişeceğini öngörebiliriz. Önümüzdeki 3 hafta en azından USCIS'in yaklaşımında bir değişiklik olmayacak ancak konsoloslar için aynı şey söz konusu olmayabilir. Gece kontrol ettiğimde formlarda bir değişiklik görmemiştim ancak bu hafta daha somut şeyler görebileceğiz.
    Syn @crazycells , konuyu "public charge rule" şeklinde değiştirebilir miyiz? yada yeni konudan mı devam etsek?

ALERT: U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) will implement the Inadmissibility on Public Charge Grounds final rule on Feb. 24, 2020, except in Illinois, where the rule remains enjoined by a federal court as of Jan. 30, 2020. The final rule will apply only to applications and petitions postmarked (or submitted electronically) on or after Feb.24, 2020. For applications and petitions sent by commercial courier (such as UPS, FedEx, and DHL), the postmark date is the date reflected on the courier receipt. When determining whether an alien is likely to become a public charge at any time in the future, DHS will not consider an alien’s application for, certification or approval to receive, or receipt of certain non-cash public benefits before Feb. 24, 2020. Similarly, when determining whether the public benefits condition applies to applications or petitions for extension of stay or change of status, USCIS will only consider public benefits received on or after Feb. 24, 2020.

USCIS will post updated forms and submission instructions on the USCIS website during the week of Feb. 3, 2020, to give applicants, petitioners and others time to review updated procedures and adjust filing methods. For more information, see our news release.

For now, DHS remains enjoined from implementing the final rule in Illinois. If the injunction in Illinois is lifted, USCIS will provide additional public guidance.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@radres88, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

Arkadaşlar bu haberi okuyun şu an için abd dışından yeşil kart başvurularında bu kural geçerli değil.

24 Şubat'tan itibaren geçerli olacak diyor ama mülakatlarda mali durumunuzu "public charge rule" a göre kanıtlamanız gerekebilir de diyor. Mülakatlara etkisi hemen mi başlar 24 Şubat'tan sonra mı başlar yoksa bu yıl içinde mi başlar bilinmez, bildiğimiz şey bundan sonra greencard almak zor, almayı geçtim muhafaza etmek bile kolay olmayacak.

Arkadaşlar, haberi dikkatlice okursanız şu metni görebilirsiniz:

"For now, the rule applies only to adjustment of status applicants — green card applicants interviewing in the United States. The rule does not yet apply to green card applicants interviewing at a U.S. consulate abroad."

"Şimdilik, bu yönetmelik sadece ABD'de Adjustment of Status yoluyla green card başvurusu yapanlar için geçerli. ABD dışındaki konsolosluklarda yapılan green card başvurularını şimdilik etkilemiyor."

Bence herhangi bir yorum yapmakta acele etmemek daha doğru olur. ABD'ye henüz ayak basmamış birinin "public charge/devlete yük" olup olmamasını değerlendirmek o kadar kolay değil.

• @knnrn, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@denizaydinli, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@radres88, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

"For now, the rule applies only to adjustment of status applicants — green card applicants interviewing in the United States. The rule does not yet apply to green card applicants interviewing at a U.S. consulate abroad."

"Şimdilik, bu yönetmelik sadece ABD'de Adjustment of Status yoluyla green card başvurusu yapanlar için geçerli. ABD dışındaki konsolosluklarda yapılan green card başvurularını şimdilik etkilemiyor."

Bence herhangi bir yorum yapmakta acele etmemek daha doğru olur. ABD'ye henüz ayak basmamış birinin "public charge/devlete yük" olup olmamasını değerlendirmek o kadar kolay değil.

Haber derken USCIS'ın news kısmından mı bu alıntınız? Bunu göremedim. Benim son alıntım USCIS'in resmi açıklaması ve ALERT olarak belirtilmiş "public charge" bölümünde. Orada mülakatlardan vs bahsedilmiyor bile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

Haber derken USCIS'ın news kısmından mı bu alıntınız? Bunu göremedim. Benim son alıntım USCIS'in resmi açıklaması ve ALERT olarak belirtilmiş "public charge" bölümünde. Orada mülakatlardan vs bahsedilmiyor bile.

Ben bu habere atıfta bulunmuştum: https://www.nydailynews.com/news/national/ny-allan-wernick-immigration-column-20200203-6fp4mepznvb2tizxstrfk56bxq-story.html

USCIS basın açıklamasına (https://www.uscis.gov/news/news-releases/uscis-announces-public-charge-rule-implementation-following-supreme-court-stay-nationwide-injunctions) da baktım. Şöyle bir ifade var:

"The Final Rule also addresses USCIS’ authority to issue public charge bonds in the context of applications for adjustment of status."

Burada ilgili kararın sadece "change of status" yoluyla yapılan başvuruları kapsadığı ifade edilmiş.

Ayrıca şu ifadeye de dikkat çekmek istiyorum:

"Similarly, the Final Rule prohibits DHS from considering the receipt of public benefits by applicants for extension of stay and change of status before Oct. 15, 2019 when determining whether the public benefits condition applies, and DHS will now treat this prohibition as applying to public benefits received on or after Feb. 24, 2020."

Buna göre, mahkeme kararı DHS'nin 15 Ekim 2019'dan önce alınmış devlet yardımını başvuranların aleyhinde kullanmasını yasaklıyor. DHS bir adım daha öte gidip, sadece 24 Şubat 2020'den sonra alınan sosyal yardımları başvuru yapanların aleyhinde kullanacak, bu tarihten öncekileri göz önüne almayacak.

• Bence asil bakmaniz gereken final rule. Eger ileride degisiklik yapmazlarsa, 24 Subat sonrasi uygulanacak olan bu olacak.

Ve su paragraf kimlere uygulanacagini acikliyor:

The rule applies to applicants for admission, aliens seeking to adjust their status to that of lawful permanent residents from within the United States, and aliens within the United States who hold a nonimmigrant visa and seek to extend their stay in the same nonimmigrant classification or to change their status to a different nonimmigrant classification.

"applicants for admission" o kadar genis bir ifade ki greencard basvurularindan tutun da, ogrenci vizelerine, turist vizelerine kadar bircok vize cesidini kapsiyor.

• Çok iyi İngilizceye sahip olmadığım için çeviri yardımı ile haberleri çeviriyorum. Fakat burada da görüyorum ki yine ortada olan bir durum farklı yorumlanabiliyor. Hepimizin değerli yorumları gerçekten çok önemli fakat yapılan yorumlar tamamen birbirinden ayrı ve sonuç çıkaramadım desem yanlış söylemiş olmam sanırım.

• Sanırım dv lottery vizelerine etkisini gözlemek için 24 şubattan sonraki
    https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/Presidential-Proclamation-on-Health-Care.html
    Sayfasındaki güncellemeye bakmak lazım
    Şu anda mülakatlarda çok sıkıntı yaşamadık maddi yönden

1. Şu ana dek net olan şey public charge rule'un 24 Şubattan sonra uygulanacağı.
    2. Bununla ilgili yönerge ve formlardaki değişiklikler bu haftadan(3 şubat haftası) itibaren duyurulacak/yapılacak.
    3. Bu tarihten sonra birkaç exemption dışında tüm greencard başvurularında public charge rule etkili olacak.
    4. USCIS'in DV Lottery ile GC sürecinin neresini effective date olarak aldıklarını/alacaklarını bilemiyorum(belki de ds260 onay tarihi?) ancak konsoloslukta/mülakatta finansal durumlar banka hesapları vs sorgulandığına göre 24 şubattan itibaren mülakatlarda bir zorluk başlaması muhtemel hatta bundan önce bile başlayabilir.
    5. Public charge rule meselesinin en baştaki hedefi aile yoluyla greencard edinimlerini zorlaştırmak olarak görülüyor.
    6. Çocuksuz bir çiftin 40 bin doların üstünde geliri olmasını gerektirecek bir düzenlemeden bahsediliyor. Aile yoluyla greencard almak için sponsorun gelirinin ne kadar olması gerektiğini düşünebilemiyorum..
    7. Bundan böyle yaş, sağlık durumu, eğitim, meslek gibi faktörlere ayrıca dikkat edilecek,
    8. Açık açık ihtimallerden bahsediliyor, şu an devletten yardım almasa bile ileride yardım alma ihtimali olanlara da set çekecekler.
    9. Son 36 ayda 12 ay sağlık kira gıda yardımı almış kişiler meselesine girmiyorum bile, ona daha 3 yıl var diyelim..
    10. Mevcut greencardların iptalinden bahsedilmiyor şimdilik ancak yenileme gibi durumlarda yeniden değerlendirme söz konusu olabilir.
    11. Bence greencard konusunda son yıllardaki en ciddi değişim bu, zamanla netleşir.
    12. Umarım bir mahkeme yürütmeyi durdurur :))

• Sizce TR den kaç bin kişi başvuru yapmıştır? Yada bunu bilmek mümkün mü

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |