Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule)

• ⭐⭐

@Erdoğan Rica ederim. Ben de görüşlerime değer verdiğiniz için size tesekkur ederim.

• ⭐⭐

@MySea Size katiliyorum. Dediginiz gibi çok ciddi bir mücadeleyi ve kişisel gelişimde sürekliliği gerektiren bir yer Amerika.

• @MySea ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'ne göre, 24 Şubat'tan başlayarak, dört kişilik bir ailenin hükümetin önceki 32.000 dolarlık gelir eşiğine kıyasla iki kat daha fazla - 60.000 dolar - para kazanması gerekecekti.

Şu cümleyi umarım ben yanlış anlıyorumdur, ucuz eyalet için de bu rakam mı geçerli olacak acaba?

• @yigitboncuk Evet dogru anlamissiniz, yazida aynen oyle diyor. Bence bu rakam ulke ortalamasi, yani belirli bir eyalet bazinda degil.

• Deportation yani sinirdisi edilme durumu ayrica vurgulanmis ama ne kadar uygulanabilir bir durum bilemiyorum.

• ⭐⭐

https://www.miamiherald.com/news/local/immigration/article240486616.html?fbclid=IwAR2CBAx38f-wsTChUnSO6beVvl8B-HIe9GN-_YwXtNejGVnmPWeYMfDlWSY

Böyle bir habere denk geldim. Ne kadar doğruluk payı vardır? Çocugum için medicaid den yararlanmayı düşünüyorduk.

• @yigitboncuk haberde uscis in linki var komple okudum herhangi bir rakam yazmamış tasarıda ha ama birşey yazıyorki oda göçmen tam zamanlı öğrencimi diye bakılacak ona göre uscis memuru karar verecek diyor birde yaş sağlık ailevi statü birde okumuşluk seviyesi felan dikkate alınacak diyor ki bunu zaten eskidende diyordu yasa ama millet bu rakamlara nerden ulaşıyor bilmiyorum da yani resmi sitede yasanın açıklandığı sitede herhangi bir rakam YAZMIYOR.

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2 Artık sistem değişti. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu kabullenmemiz ve bu gerçek doğrultusunda hareket etmemiz lazım. Trump seçilmese dahi bu sistem yeni seçilenin de (ıdeolojik bakış açısı ve partisi ne olursa olsun) hesabına gelecek. Bazı radikal dönüşümler kişilere bağlı gibi görünüyor olsa bile devlet politikasıyla alakalıdır. Bundan sonra kriterlerin hafiflemesini beklememek lazım. Hatta daha da sertleşecek gibi görünüyor. Bence hiç riske atmayın durumunuzu. Normal sağlık sigortanızı yaptırın. Artık Amerikan hükümetinin bakış açısı belli oldu. Yük olmadan yaşayabiliyorsanız yaşayın yoksa gidin/gelmeyin diyorlar. Son uygulamaya geçen degisiklik ve uygulamaların Türkçesi bu.

• ⭐⭐

@Drywall evet cok haklısınız. Sağlık sigortası bir sekilde halledilir fakat eger yasalar toplum düzeyinde aşırı ırkçılık olarak yansırsa bu üzücü olur.

• ⭐⭐⭐⭐

@Drywall @HockeyUmpire2 Sağlık sigortası bir şekilde de olsa ne yazık ki zor halledilir. Çünkü işin durumuna göre bize sunulan bir çok iş kolu ABD'de size sigortayı rahat ödeyecek imkanı vermiyor. Sigortayı kendinden ödeyecek 3 kişilik bir ailenin aylık geliri minimum 5000 USD altında olmaması lazım. Şuan ilk gelişte bu maaşı kazanabilecek kaç kişi olabilir ? Sizce bu oran kaçtır ? Benim tahminim %10 'u geçmez. Tek bir yol kalıyor. Her şeyi satıp gelen biri belki bir süre dayanabilir. Oda cepten. Bu açıdan gözünüzü karartmanız kesinlikle gerekli. Yada Devletin bunu istemesi için asgari saatlik ücret 15 doların biraz üstünde olmalı ve de 60 saatin üstünde haftalık çalışma gerekiyor. Irkçılık ise istesek de istemesek de her platformda her iş kolunda mutlaka olacak. Selective durumunda bu her zaman karşınıza çıkacak ve kapılar bizim için kapanacak onlar için açılacak. Biz denizciler Allah selamet versin Rüzgarınız Sizinle Pruvanız neta olsun. Bizimde durum ne yazık ki aynı. Selametle

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2 Amerika ırkçılık yapılacak son ülke bana göre. Kim kime ırkçılık yapacak? Herkes göçmen. Ben Amerikada ırkçılık yapılacağını zannetmiyorum. Hatta Amerikada ırkçılık bir suçtur. Bu yönde düşünmemelisiniz. Ben Amerika Devletinin bu kararlarını onların penceresinden empati yaptığımda haklı dahi buluyorum. Adamlar ülkelerini korumaya çalışıyorlar. Yol geçen hanı olmasını istemiyorlar. İpini koparan gelmesin istiyorlar. Sağlık ve sosyal güvenlik sistemlerinin devlete olan yükünü azaltmayı düşünüyorlar. Işsizligi azaltmayı ve istihdamı artırmayı hedefliyorlar. Göçmen sistemi ile yaptiklari donusumler aslinda cok genis bir politikanin parcasi. Biz sadece GC DV lottery olarak algılıyoruz ama GC kısmı devede kulak. Geniş çaplı bir Amerikan dönüşümünün sadece küçük bir kısmı ile ilgili olduğumuz için sadece göçmenlere karşı bir karşıtlık veya göçmen düşmanlığı veya ırkçılık olarak algılamamalıyız. Adamlar kaliteli, eğitimli, vatandaşlık görevlerini yapacak, devlete yük olmayacak, meslek sahibi ve ilk geldiği yıl problem yaşamayacak kadar parası olan göçmenler istiyor.

• ⭐⭐

@redsat2000 Evet dediginiz gibi artık Amerika çok zor bir ülke. Sağlık sigortası için dediginiz kadar bir aylık ücret gerekecek. Ve bu ücreti kazanmak çok zor. Yani herkes bu kadar kazanamaz. Giderim ne iş olsa yaparım, uber veya lyft yaparım gibi hayaller suya düştü. Paranız ve iyi bir mesleğiniz olacaksa gitmeli. Yoksa gider eldeki avuctaki parayı yer sonra tekrar dönersiniz. Ben bu noktada Amerika hayali kuran arkadaşlara E2 vizesini öneriyorum. Hem çekilişle uğraşmıyorsunuz hem de alma şansınız çok yüksek. Yani 50-60.000 $ ile güzel bir iş başlatılabilir ve E2 alınabilir. Franchise ile başlanabilir. E2 vizesi ile GC''ın tüm haklarına sahip oluyorsunuz. Bir de artısı var; giriş çıkışlarda ve ülkede kalma sürelerinde herhangi bir kısıtlama yok. Bence GC yerine E2 düşünülmeli artık.

• Arkadaşlar bu sağlık sigortası ile ilgili bir kanun vardı, bu uygulamaya konuldu mu acaba?

• @Drywall, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule)

@redsat2000 Evet dediginiz gibi artık Amerika çok zor bir ülke. Sağlık sigortası için dediginiz kadar bir aylık ücret gerekecek. Ve bu ücreti kazanmak çok zor. Yani herkes bu kadar kazanamaz. Giderim ne iş olsa yaparım, uber veya lyft yaparım gibi hayaller suya düştü. Paranız ve iyi bir mesleğiniz olacaksa gitmeli. Yoksa gider eldeki avuctaki parayı yer sonra tekrar dönersiniz. Ben bu noktada Amerika hayali kuran arkadaşlara E2 vizesini öneriyorum. Hem çekilişle uğraşmıyorsunuz hem de alma şansınız çok yüksek. Yani 50-60.000 $ ile güzel bir iş başlatılabilir ve E2 alınabilir. Franchise ile başlanabilir. E2 vizesi ile GC''ın tüm haklarına sahip oluyorsunuz. Bir de artısı var; giriş çıkışlarda ve ülkede kalma sürelerinde herhangi bir kısıtlama yok. Bence GC yerine E2 düşünülmeli artık.

e2 de bildigim kadariyla belli bir sureli veriliyor ve sonra sureyi uzatmak icin tekrar basvuru yapiliyor yatirimin isledigini islerin yolunda gittigini gormek istiyorlar uzatma alabilmek icin bu da biraz riskli gozukuyor bana gore. Biraz ankara anlasmasina benziyor gibi. Fakat ankara anlasmasina gibi uzatmalari tamamladiktan sonra vatandaslik alabiliyormusun e2 de unu bilmiyorum acikcasi.

• ⭐⭐

@mexido Bildigim kadariyla Ankara anlaşması gibi vatandaşlığa geçiş yok. Ama GC a geçiş imkanı var. GC tan da vatandaşlığa gecebilirsiniz. GC geçiş için yatırımınızın miktarının zamanla 850.000$' a ulaşması ve çalışan sayınızın 10 kişi ve üstü olması lazım.

• @Drywall, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule)

@mexido Bildigim kadariyla Ankara anlaşması gibi vatandaşlığa geçiş yok. Ama GC a geçiş imkanı var. GC tan da vatandaşlığa gecebilirsiniz. GC geçiş için yatırımınızın miktarının zamanla 850.000$' a ulaşması ve çalışan sayınızın 10 kişi ve üstü olması lazım.

Baya bir mesaketli bir is gibi gozukuyor. Green card i beklemeye devam edelim en iyisi biz yine 🙂

• Banned

Ankara antlasmasinda da vatandasliga direk gecis yok. Ilk 5 senenin sonunda sartlari yerine getirmisseniz suresiz oturuma (indefinite leave to remain) basvuracaksiniz. Eger oturumu (ingiltere'nin GC'si) alirsaniz, 12 ay bekledikten sonra vatandasliga basvurabilirsiniz. Zor ve stresli bir donem.

• @stoneage, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule)

Ankara antlasmasinda da vatandasliga direk gecis yok. Ilk 5 senenin sonunda sartlari yerine getirmisseniz suresiz oturuma (indefinite leave to remain) basvuracaksiniz. Eger oturumu (ingiltere'nin GC'si) alirsaniz, 12 ay bekledikten sonra vatandasliga basvurabilirsiniz. Zor ve stresli bir donem.

Evet onceden parca parca uzatma vardi ankara anlasmasinda da ornegin 1+2 =3 diye hatirliyorum son donemde 2+3 mu ne yaptilar. Her uzatma da risk iceriyor sartlari saglamama durumunda sikintili. En temizi gc bizler icin.

@HockeyUmpire2 Amerika ırkçılık yapılacak son ülke bana göre. Kim kime ırkçılık yapacak? Herkes göçmen. Ben Amerikada ırkçılık yapılacağını zannetmiyorum. Hatta Amerikada ırkçılık bir suçtur.

Emin olun ABD'de inanılmayacak şekilde ırkçılık yapılıyor fakat bunu sadece ABD'ye yüklemek doğru olmaz ırkçılık insanlık suçu maalesef.

Benzer Başlıklar

• 477
  • 1
  • 52
  • 269
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.2k

| | | |