Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

Green Card veya da Vatandaşlığa giden süreç...

• Arkadaşlar Twitter'da gezinirken NASA da çalışan bir kişinin paylaşımına denk geldim kendisi son 7 yıldır NASA projelerinde çalıştığı halde hala green card dahi alamamış.. beni de düşündürdü haliyle sormak istediğim soru ABD de üniversite okuduktan sonra alınan OPT den sonra ki süreç nedir ve en önemli soru tabi ki kaç yıl sürüyor vatandaşlık veyada green card alması bu konuyu bileniniz varsa cevap verirse çok sevinirim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Green Card veya da Vatandaşlığa giden süreç...

Arkadaşlar Twitter'da gezinirken NASA da çalışan bir kişinin paylaşımına denk geldim kendisi son 7 yıldır NASA projelerinde çalıştığı halde hala green card dahi alamamış.. beni de düşündürdü haliyle sormak istediğim soru ABD de üniversite okuduktan sonra alınan OPT den sonra ki süreç nedir ve en önemli soru tabi ki kaç yıl sürüyor vatandaşlık veyada green card alması bu konuyu bileniniz varsa cevap verirse çok sevinirim..

Green Card almadan vatandas olamiyorsunuz.

Henuz Green Card alma yontemleri konusunu foruma aktaramadim, cunku bittigini dusunmuyorum; ama tamamlaninca aktaracagim. Su konulardan da gorebileceginiz gibi:

https://yesilkartforum.com/forum/category/2/yeşilkart-greencard-ve-göçmenlik

Dediginiz durumda Is Dayanakli Gocmen Vize almaniz lazim, yani yapacaginiz isin sartlari saglamasi, ayrica sirketinizin sponsor olmasi lazim. NASA'da calismak direkt bir Green Card alma sebebi degil.

• @crazycells uluslararası ilişkiler mezunu bu işe dayanaklı göçmen vizesi so h1b alabiliyor mu yoksa daha becerikli yetkin meslekler için mi geçerli oluyor bu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Green Card veya da Vatandaşlığa giden süreç...

@crazycells uluslararası ilişkiler mezunu bu işe dayanaklı göçmen vizesi so h1b alabiliyor mu yoksa daha becerikli yetkin meslekler için mi geçerli oluyor bu?

alacagi vizeyi mezun oldugu bolumden ziyade, ABD'de yapacagi is belirliyor. Nerede is bulduysa o kuruma/sirkete hangi vize ile gelecegini sorsun, zaten kendileri dogru sekilde yonlendirirler.

H1B calisma vizesi oluyor, once bu vizeyi almali. Sonrasinda ABD'ye girip, CV'sini guclendirip EB kategorisinden Green Card'a basvuru yapmali.

Log in to reply

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

9.2k
Users

2.5k
Topics

150.6k
| | | |