Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@razorjimmy neden ,ne oldu ? Niye boyle soylediniz ? Eger sizi rahatsiz eden bir paylasim gorurseniz veya yasadiysaniz ,lutfen admine haber verin. @crazycells

Onceki birkac gonderiye bakarsaniz, bir takim insanlarin bazi milletler ve ulkeler hakkinda asagilayici ve suclayici beyanlarda bulundugunu gorebilirsiniz.

• @MySea AB ulkeleri bu durumdan en cok etkilenler... Birlik ortadan kalkti gibi Italya hic bir yardim alamadi ne nato dan ne ab den daha dusuk ekonomideki ab ulkelerinden herkes bi haber...bence birlikten kopmalar baslayacak...

• @razorjimmy soz bana ise ben giresunlu insanlara hakaret etmedim isin kurdu olmuslar sozu bircok seyde fikir sahibi olmuslar ve tecrubeli olmuslar anlaminda ve bulundugum bolgede turklerin %90 ni giresunlu ben asla irkcilik soyleminde bulunmadim ve bircoguyla aram gayet iyidir.

• Uzmanlar artık sürekli şunu söylüyor, bu virüsü yeni tanıyoruz, tam bilmiyoruz, öğreniyoruz vs vs

Malesef en başında sadece çin den gelen verilerle çıkarılan istatistikler artık değişmeye başlayabiliyor..
    -Kendileri bence artık eskiye nazaran daha az güvenilir olsalar da-; WHO nun şu söyledikleri gerçek..
    "Artık daha fazla genç yaştaki insan bu hastalığı ciddi şekilde geçiriyor veya ölüyor.."
    Özellikle bazı bölgeler için bu geçerli olabiliyor malesef..
    Yani çindeki ölü sayısı 1000küsurlardayken (şuan dünya genelinde 64.650) çıkarılan bir istatistikteki gençlerdeki ölüm oranı olan %0.2 oranını ezberlemiş bazıları.. gençlere birşey olmuyo ki yeeaa, yaşlı ve hastalar ölüyo zaten gençler ayakta geçiriyo yeaa demekten kendilerini alamayanlar var hala her yerde..

""
    World Health Organization officials cautioned Friday that more young people are becoming critically ill and dying from the coronavirus that’s now spread to almost every country across the world.

“We are seeing more and more younger individuals who are experiencing severe disease,” Dr. Maria Van Kerkhove, head of the WHO’s emerging diseases and zoonosis unit, said at a news briefing from the organization’s Geneva headquarters. “We’ve seen some data from a number of countries across Europe where people of younger age have died. Some of those individuals have had underlying conditions, but some have not.”

Much remains unknown about the virus, including why the disease develops into a severe illness in some individuals but not others, Van Kerhove said. She added that as the virus spreads to more countries and more clinical data is collected, researchers are learning about the behavior of the virus.

It is a mistake to believe that the virus only severely impacts older people and those with underlying conditions, added Dr. Mike Ryan, executive director of WHO’s emergencies program. In Italy, one of the largest outbreaks in the world, 10% to 15% of all people in intensive care are under 50. In Korea, he added, one in six deaths have been people below the age of 60.

""

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@heleniki bence cok kirici yorumunuz.

Yorumu sizin annenizin sağlık hizmetinden bu olağan üstü durumda mecburiyet sebebiyle ücretsiz faydalanması değil anladığım kadarıyla. Giresunlular diye özetlenen gurupların bu konuda sistem açığı bulduklarını düşünüp bunu alışkanlık haline getirerek kendilerine ziyarete gelen hısım akrabalarını hastanelerde baştan sona tedavi ettirip o kişileri Türkiyeye gönderek ya da kendi içlerinde yer değiştirip sahte adres verip falan illegal yollarla bu faturaların ödenmemesini eleştirmiş. Bence gayet yerinde bir eleştiri fakat zaten sizin durumunuza yönelik değil.

MySea 4 Nis 2020 16:52
    @kursat68, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Burda devamli yasamiyorsa anneniz odemesine bile gerek yok burda giresunlular var isin kurdu olmuslar onlar da aynisini soyluyor

Bu cok yanlis ve yasal olmayan bir tavsiye! Sonucta o odenmeyen hastane borclari, sizin gibi benim gibi vergi odeyenlerin odedikleri vergilerle eyaletler tarafindan hastanelere odeniyor.

Sayın @MySea ben yorumumu sizin anneniz için yapmadım.Kendisinin şuan devamlı haber izleyerek panik atak geçirmesinide çok iyi anlıyorum zira kendimde aynı duruma geldim.Bir haftadır düşmeyen 16/10 tansiyonla geziyorum ve ne yaparsam yapayım düşmüyor.@kursat68 arkdaşın yukarıda kopyaladığım yorumuna hatta hedef göstermesine yaptım.Sonuçta sizde kendisine bunun çok yanlış bir tavsiye olduğunu ve o kişilerin yaptığının doğru olmadığını belirtmişsiniz.Annenizinde tüm dünyanında sağlığına bir an önce kavuşmasını dilerim.
    @HockeyUmpire2 de beni yanlış anlamış bence.Sayın @ibrahimasar aynen demek istediğimi yazmışsınız.
    Bazen bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor anlaşılan... özelliklede birşeyi okurken....

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@heleniki bence cok kirici yorumunuz.

size yazmamislar sayin @HockeyUmpire2 , sanirim yanlis anlasildi.

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar iyi geceler Türkiye için günaydın, Şuan buralar yangın yeri gibi. Bir yandan hastalık bulaşma korkusu bir yandan işsizlik furyası , maaşları yarıya düşenler veya ücretsiz izne cikarilanlar. Hayat her gün daha da zorlaşıyor ve tehlikeli boyut almaya da başladı. Şuan nasıl hissediyor derseniz tam anlamıyla berbat. İş olarak çalısiyor gozuksekte , 9 saat maskenin içinde nefes almaya coronoya kafa atacak kadar yakın bir vaziyette yaşama tutunmaya calisiyoruz. Artık whatsapptan psikolojimizi düzeltmeye yönelik mesaj takip etmeyi veya evde mutfak maharetlerimizi gosteremeye yönelik resimler paylaşmayı unuttuk. Nefes almak lüks olmaya başladı hayatimizda. Yatağıma yatmadan önce sıcak duş almak en büyük konfor oldu. Bırakın laf atismalarini yada yanlış anlamaları hayatınızın kıymetini bilin ve sahip çıkın vücudunuza . Kendinize dikkat edin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar bu konuyu kapatabilirsek sevinirim...

siz ya da bir yakininiz bir saglik sorunu ile karsilasirsaniz kesinlikle 2. el bilgilerle hareket etmeyip en yakin saglik kurulusuna gitmelisiniz. Durumunuza ve ne yapilmasi gerektigine bir doktor karar vermeli.

Her zaman forumda soyledigimiz gibi bir seyin yapilabiliyor olmasi, yasal oldugu anlamina gelmiyor. Baskalarinin ne yaptigi bizi ilgilendirmez. Ozellikle de sistemin aciklarindan yararlanip, sistemleri kotuye veya kendi cikarlari icin kullanan kisilerden ve yaptiklarindan mumkunse hic bahsetmeyelim bu forumda... ne etik ne de yasal olmayan bu tur bilgilerin hicbirimize olumlu katkida bulunacagini zannetmiyorum.

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

Şu sıralar medyayı biraz uzaktan takip etmeli bence.
    İzlenmek ve ya tıklanmak için çok fazla panik yaratan manşetler ve haberler aktarılıyor.
    Son 10 gündür sadece kendimizi bu olaydan sakınıyoruz, gerekmedikçe dışarı çıkmıyor ve evde boş vaktimizi en iyi şekilde nasıl değerlendirebiliriz ona uğraşıyoruz.
    Çünkü elimizden gelen sadece bu, kendimizi mümkün olduğunca izole edebilmek.
    Önemli bir gelişme olduğunda muhakkak haberimiz olacaktır zaten.
    Bildiğiniz, güvendiğiniz kaynakları takip ederseniz daha rahat etmiş olursunuz. Mevcut durum deyim yerindeyse adeta medyanın ekmeğine yağ sürüyor.
    Gerçekten çok fazla bilgi kirliliği mevcut.

• ⭐⭐

Tam kitap okuma zamanı. Tüm arkadaşlara öneririrm.

• ⭐⭐

Ortalıkta bir sürü yanlış bilginin dolaştığına dair hatırlatmaya bende katılıyorum.
    Bu alanda takip edilecek kaynak olarak üniversite sayfaları ve resmi kuruluş sayfalarını öneririrm. Özellikle john hopkins üni. yi önerebilirim. İyi iş çıkarıyorlar.

• Polisiye sevenlere Jo Nesbo nun kitaplarini tavsiye ederm. Harry Hole karakteri icin yazdigi 6-7 roman var. Fena degildir.

• ⭐⭐⭐

Drone görüntüleriyle dünyanın ıssızlaşan kentleri

• @redsat2000,

youtube den izlemis oldugum videolarda ki bazi kisilerde islerini kaybettiklerinden yada islerinin yari yariya dustugunden bahsediyor malesef. Hazirdan yiyoruz diyorlar nereye kadar hazir yiyecegiz bunu da bilmiyoruz seklinde aciklama yapanlar var ne yazikki. Issizlik gittikce artacaga benziyor sizinde dediginiz gibi boyle devam ederse. Dunyanin gidisati pek de ic acici gozukmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido kesinlikle doğru söylüyorsun. Dünyadaki mevcut sistemin sonuna geliyoruz. Buradan ne kadar az zararla kurtarırım hesabını iyi yapmalıyız. Çünkü bu bir tufan . Tufanin sarsıcı etkisinden çok daha sonra bırakacağı hasarı onarmak daha önemli. ABD, AB ve diğer 3 dünya ülkelerinin halkları ciddi bir sınavdan geçecekler. Artık herkes uzun bir süre mavi yakalı olacak . Lüks yerini zaruri ihtiyaçlara bırakacak . Tarım ve hayvancılık tekrar önem kazanacak . Yeni dünya düzeni doğanın reinavasyonu üzerine . Bu bize yapılmış son uyarı idi. Bunu herkes iyi kullanması gerekiyor. Zihnen bedenen yaşı kaç olursa olsun herkes güçlü olmak zorunda. Bakalım bunu hepberaber yasayip göreceğiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |