Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Time dergisine gore 2023 de coronavirus salgininin sona ermesi ile birlikte buyuk reset geliyor.

Herkes işi 2023 e havale ediyor. O sene de kıyamet kopmasa iyi 🙂

Lozan'in gizli maddeleri 2023 de aciklanacagi icindir..

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Time dergisine gore 2023 de coronavirus salgininin sona ermesi ile birlikte buyuk reset geliyor.

Herkes işi 2023 e havale ediyor. O sene de kıyamet kopmasa iyi 🙂

Lozan'in gizli maddeleri 2023 de aciklanacagi icindir..

Ne lozanmış arkadaş...

• ⭐⭐⭐⭐

Ve sonunda bir asi bulunmus gibi gorunuyor:

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-announce-vaccine-candidate-against

Hadi inşallah.. Sıkıldık maskeyle..
    Bir de bir şey dikkatimi çekti, avrupa ülkelerinde yaz boyu düşük seyreden vakalar günde 10 binlere kadar çıktı kışın etkisiyle herhalde. Bize de kış tam gelmeden aşı bulunmuş olsa harika olur.

• @ibrahimasar Cok sevindirik olmayin! Ilk etapta sadece 200 milyon uretilebilcekmis. Simdiden bazi ulkeler arasinda paylasilmis bile.

Turkiye'ye henuz yok cunku RTE ilkbaharda yerli asimiz geliyor demisti. Saka 🙂 Saka 🙂 Turkiye'nin parasi yokmus!

• aşı çalışmaları türkiyede de var.

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar Cok sevindirik olmayin! Ilk etapta sadece 200 milyon uretilebilcekmis. Simdiden bazi ulkeler arasinda paylasilmis bile.

Turkiye'ye henuz yok cunku RTE ilkbaharda yerli asimiz geliyor demisti. Saka 🙂 Saka 🙂 Turkiye'nin parasi yokmus!

°TÜRKİYE'DEN 8 AŞI ADAYI KLİNİK ÖNCESİ SAFHADA
    DSÖ kayıtlarına göre, klinik deneme aşamasındaki aşılar dışında dünyada 146 aşı adayı da klinik öncesi değerlendirme aşamasında bulunuyor.

Bunlar arasında Türkiye'den Ege Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi ile Acıbadem Labmed Sağlık Hizmetleri AŞ, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesinin aşı çalışmaları yer alıyor.

POTANSİYEL AŞILAR TÜRKİYE'DE DE DENENMEYE BAŞLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 Eylül’de yaptığı açıklamada, Çinli Sinovac firmasının geliştirdiği "Coronavac" adlı aşı adayının Hacettepe Üniversitesinde görevli 3 gönüllü sağlık çalışanı üzerinde test edilmeye başlandığını duyurdu. Coronavac, Türkiye’de insanlar üzerinde denenen ilk potansiyel Covid-19 aşısı oldu.

Bakan Koca, aşı adayının ilk başta 1200 sağlık çalışanı üzerinde deneneceğini, devamında denek sayısının 12-13 bine çıkarılmasının planlandığını ifade etti.

Koca, ayrıca Pfizer’in aşı adayının 3'üncü aşama denemelerine izin verildiğini, Rusya’nın aşı adayı için yaptığı müracaatın da değerlendirildiğini kaydetti.°(information text)

NTV

Ben buraya zehirli oku atıyorum daha da muhalefet olmam.

• Corona virus ile ilgili nacizane tavsiyem bol C vitamini, Çinko ve D-vit alın. Bagisikligini yukseltmiyor ama vucudun savasma gucunu arttiriyor.

• @M-Turk, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar Cok sevindirik olmayin! Ilk etapta sadece 200 milyon uretilebilcekmis. Simdiden bazi ulkeler arasinda paylasilmis bile.

°TÜRKİYE'DEN 8 AŞI ADAYI KLİNİK ÖNCESİ SAFHADA
    DSÖ kayıtlarına göre, klinik deneme aşamasındaki aşılar dışında dünyada 146 aşı adayı da klinik öncesi değerlendirme aşamasında bulunuyor.

Bunlar arasında Türkiye'den Ege Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi ile Acıbadem Labmed Sağlık Hizmetleri AŞ, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesinin aşı çalışmaları yer alıyor.

POTANSİYEL AŞILAR TÜRKİYE'DE DE DENENMEYE BAŞLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 Eylül’de yaptığı açıklamada, Çinli Sinovac firmasının geliştirdiği "Coronavac" adlı aşı adayının Hacettepe Üniversitesinde görevli 3 gönüllü sağlık çalışanı üzerinde test edilmeye başlandığını duyurdu. Coronavac, Türkiye’de insanlar üzerinde denenen ilk potansiyel Covid-19 aşısı oldu.

Bakan Koca, aşı adayının ilk başta 1200 sağlık çalışanı üzerinde deneneceğini, devamında denek sayısının 12-13 bine çıkarılmasının planlandığını ifade etti.

Koca, ayrıca Pfizer’in aşı adayının 3'üncü aşama denemelerine izin verildiğini, Rusya’nın aşı adayı için yaptığı müracaatın da değerlendirildiğini kaydetti.°(information text)

NTV

Ben buraya zehirli oku atıyorum daha da muhalefet olmam.

Umarim yazilanlar dogrudur.

• ⭐⭐⭐

Asi çalışmalarında önemli bir aşama kaydeden BionTech firmasının kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, BBC’ye verdiği mülakatta 2022’yle birlikte hayatın büyük ölçüde normale döneceğini söylemiş.

• Ve Moderna firmasi da asi konusunda sonuclari acikladi. 94% oraninda sonuc alindigini duyurdu.

• @MySea Harika haber.

• Bazi komplo teoricilerine gore Biden secildi ve asi haberleri arka arkaya gelmeye basladi. ABD'de coronavirusun Biden'i baskan yapmak icin Cin ve kuresel odaklar tarafindan bilerek uretilip, yayildigina inanan azimsanmayacak kadar cok insan var. Eger ilkbahar ve yaz aylarinda birden coronavirusu bitirirlerse, bu insanlar dusuncelerinde hakli da olabilirler.

• Yapılan anketlerde aşı yaptırırım ve aşı yaptırmam diyenlerin oranı kafa kafaya gidiyor.

• O kadar cok farkli seyler yazilip konusuluyor ki hangisi dogru hangisi komplo hangisi yalan birbirine karisti. Insanlar dogal olarak herseye suphe ile yaklasiyorlar. Asi konusu da bunlardan birisi.

• @Chandler Insanlarin supheyle yaklasmasindaki nedenlerden bence en onemlisi asinin cabuk bir sekilde gelistirilip piyasaya surulmesi.Uzun vadede nasil bir etkisi olacaginin bilinmemesi.Olumler artiyor

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bazi komplo teoricilerine gore Biden secildi ve asi haberleri arka arkaya gelmeye basladi. ABD'de coronavirusun Biden'i baskan yapmak icin Cin ve kuresel odaklar tarafindan bilerek uretilip, yayildigina inanan azimsanmayacak kadar cok insan var. Eger ilkbahar ve yaz aylarinda birden coronavirusu bitirirlerse, bu insanlar dusuncelerinde hakli da olabilirler.

Trump, başkanlıktan indirilmesi için tüm dünyanın kasılıp kavrulacağı kadar büyük bir adam değil. Ekonomi iyi gittiği için tekrar kazanabilirdi o kadar. İkinci dört yılını tamamlasa da çok bir şey değişmeyecekti. Sadece Amerika’nın dünyada tüm ağırlığı yerle bir olacaktı. Seçimi kaybettikten sonra anladık ki, iyiki kaybetmiş. Böyle bir adamın Abd’nin başında olması büyük rezaletmiş. Çin için Trump gibi bir adamın olması daha iyi. O da otoriter, o da kurumlara inanmıyor, onunda ana yasa umurunda değil, onunda insan hakları umrunda değil, onunda çevre umurunda değil. Çin ile sadece bu konuları ön planda tutuyorsan kollektif olarak rekabet edebilirsin. Bu konular senin umurunda değilse, herşeyi hiçe sayarak üretim yapacağım dersen Çin ile rekabet edemezsin. Abd’nin başkanı kim olursa olsun, 2030 öncesi kesin olarak Çin ile sıcak savaş bekliyorum ben. Çünkü Çin Amerika’yı değil, tüm dünyayı tehdit ediyor. Eskiden ucuz malları Çin, teknoloji ürünlerini Batı üretiyordu. Şimdi Çin diyorki herşeyi ben üreteceğim, her pazarı ben ele geçireceğim, her şirketinizi de ben satın alacağım. İşin komik yanı bunu destekleyen çok insan var Türkiye’de. Hayal ettikleri ipek yolu üzerinden Çin’e ne satabileceklerini düşünüyorlar onu çözemedim henüz. Ne araba montajlayıp satabilirsin, ne elektronik, ne tekstil. Yani Çin, Abd ve Avrupa’yı batırırsa, tüm dünya kaos dönemine girer. Bunu önlemek içinde Trump gibi bir tip yerine, müttefikleri ile çalışacak Biden daha iyi bir seçenek. Ek olarak, Çin kendi açısından haklıdır bunu istemekte. Fakat bu durdurulamazsa, Türkiye veya Amerika’da yaşayan kişiler olarak bizim hayat kalitemizin düşeceği kesin. O yüzden aramızda Çin’in daha da güçlenmesini isteyenler veya Trump’ın seçimi kazanmasını isteyenleri tekrar düşünmeye davet ediyorum.

• ⭐⭐

@Ryback Trump başkanlık süresince iyi giden hiçbir şey yapmadı ekonomi de okadar iyi değildi dış politika 0 aldığı kararlar akıl işi değildi gerçi bir müteahhitten ülke yönetmeyi beklememek lazım 😊

Adam siyahlar ölsün diye gazeteye tam sayfa yazı yazdırmıştı bu adama birde oy attilar 😓

• @Ryback Yaziniza katiliyorum ama Biden'in Cin'i savassiz durdurabilecegini sanmiyorum.

• ⭐⭐

Mel Gibson ve Julia Roberts’ın Komplo Teorisi filmi vardı. Covid’in Trump’ı devirmek için çıkarıldığı iddiasıyla ancak bunun 2.si çekilir.
    Bilim dünyası yıllardır bas bas bağırıyor vahşi hayvanların yaşam alanları daraldıkça ve bunlar tüketildikçe sars vb bu tip virüsler gelmeye devam edecek ve elbet birgün sars’ın öldürücülüğü ile grip’in bulaşıcılığı tek virüste combo yapacak diye. Nasip 2020’yeymiş.

Ha şunu ben de çok şüpheli buluyorum. Milyarlarca dolarlık iki devasa aşı projesi, ikisi de nedense seçimlerden bir hafta sonra %90 üzeri başarı açıklıyor. Bunu seçimden önceye yetiştiremezler miydi? Bence pekala mümkün olabilirdi, ama Trump bundan avantaj elde edeceğinden seçim sonrasına bırakmış olabilirler. Gerçi bunun ilaç sektörü açısından mantıklı bir tarafını da göremiyorum. Trump gibi akıl küpü onlar için daha çok hasta , daha çok para demek.

Bilemiyorum..

Benzer Başlıklar

• 44
  • 28
  • 190
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |