Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

COVID-19 Delays in Extension/Change of Status Filings
    İc Güvenlik Bakanlığı (DHS), koronavirüs (COVID-19) pandemisinin doğrudan bir sonucu olarak göçle ilgili zorlukların olduğunu kabul etmektedir. Bu sorunları dikkatle analiz etmeye ve mevcut yetkililerimiz dahilinde bu zorlukları etkin bir şekilde ele almak için kaynaklarımızdan yararlanmaya devam ediyoruz. DHS ayrıca Amerikan halkını ve topluluklarımızı korumak için harekete geçmeye devam ediyor ve bu salgın sırasında ABD çalışanlarının istihdam olanaklarını iyileştirmek için bir dizi politika ve prosedür düşünüyor.

Genel olarak, göçmen olmayanlar, izin verilen kabul süreleri dolmadan Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılmalıdır. Ancak, göçmen olmayanların Birleşik Devletlerde COVID-19 nedeniyle izin verilen kalış sürelerinin dışında beklenmedik bir şekilde kalabileceklerinin farkındayız. Böyle bir durumda, göçmen olmayanlar için aşağıdaki seçenekler mevcuttur:

Bir Uzantı için başvurun. Göçmen olmayanların çoğu, kalış süresinin uzatılması (EOS) veya statü değişikliği (COS) için zamanında başvuruda bulunarak COVID-19'un göçmenlik sonuçlarını hafifletebilir. ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri başvuruları ve dilekçeleri kabul etmeye ve işlemeye devam ediyor ve formlarımızın birçoğu çevrimiçi dosyalama için kullanılabilir.

Zamanında Davranış Yapıyorsanız. Göçmen olmayanlar genellikle zamanında dosyalanmış, anlamsız EOS / COS başvurusu beklerken yasadışı bir varlık göstermezler. Uygulanabilir olduğunda, ön onayın aynı şart ve koşullarına tabi olarak aynı işverenle istihdam izni, konaklama talebinin uzatılması zamanında yapıldığında I-94 süresinin dolmasından sonra otomatik olarak 240 güne kadar uzatılır.

Geç Uygulamalar için Esneklik. USCIS, dilekçe sahiplerine ve başvuru sahiplerine, olağanüstü koşullara dayanarak dosyalamadaki gecikmeleri mazeret gösterip bildirmeyeceğine karar verirken COVID-19 salgınının neden olduğu gecikmeleri dikkate alabileceğini hatırlatır.

Mevcut düzenlemeler kapsamında ve Özel Durumlar sayfamızda belirtildiği gibi, bir dilekçe sahibi veya başvuru sahibi, izin verilen kabul süresinin sona ermesinden sonra USCIS'de kalış veya statü değişikliği talebinin uzatılmasını (Form I-129 veya I-539'da) bildirirse, kendi takdirine bağlı olarak, COVID-19'un neden olabileceği gibi kontrolleri dışındaki olağanüstü durumlardan kaynaklanıyorsa, zamanında dosyalanmaması bahane edebilir. Gecikme süresi koşullarla orantılı olmalıdır. Dilekçe sahibi veya başvuru sahibi, USCIS'in vaka bazında değerlendireceği taleplerini desteklemek için güvenilir kanıt sunmalıdır. Bu özel durumlar geçmişte doğal afetler ve benzeri krizler de dahil olmak üzere çeşitli zamanlarda kullanılmıştır.

Durumu uzatmak veya değiştirmek için geç talepler hakkında daha fazla bilgi için lütfen 8 CFR 214.1 (c) (4) ve 8 CFR 248.1 (c) bölümüne bakın. Ayrıca, konaklama uzatmaları ve durum değişiklikleri için özel dosyalama ve uygunluk gereksinimleri için lütfen Form I-129 ve Form I-539 sayfalarımıza bakın.

Visa Feragat Eden Katılımcılar için Esneklik. Visa Feragat Programı (VWP) katılımcıları, kaldıkları süreyi uzatma veya statülerini değiştirme hakkına sahip değildir. Bununla birlikte, mevcut düzenlemeler uyarınca, bir acil durum (COVID-19 gibi) bir VWP katılımcısının ayrılmasını engelliyorsa, USCIS kendi takdirine bağlı olarak 30 güne kadar tatmin edici bir kalkış süresi verebilir. Lütfen 8 CFR 217.3 (a) 'ya bakınız. COVID-19 ile ilgili sorunlardan dolayı bu 30 günlük süre içinde zaten tatmin edici kalkış ve çıkış yapamayan VWP adayları için USCIS geçici olarak 30 günlük ilave bir kalkış süresi sağlama yetkisine sahiptir. USCIS'den tatmin edici bir şekilde ayrılmak için, bir VWP katılımcısı USCIS İletişim Merkezi'ni aramalıdır.

The Department of Homeland Security (DHS) recognizes that there are immigration-related challenges as a direct result of the coronavirus (COVID-19) pandemic. We continue to carefully analyze these issues and to leverage our resources to effectively address these challenges within our existing authorities. DHS also continues to take action to protect the American people and our communities, and is considering a number of policies and procedures to improve the employment opportunities of U.S. workers during this pandemic.

Generally, nonimmigrants must depart the United States before their authorized period of admission expires. However, we recognize that nonimmigrants may unexpectedly remain in the United States beyond their authorized period of stay due to COVID-19. Should this occur, the following options are available for nonimmigrants:

Apply for an Extension. Most nonimmigrants can mitigate the immigration consequences of COVID-19 by timely filing an application for extension of stay (EOS) or change in status (COS). U.S. Citizenship and Immigration Services continues to accept and process applications and petitions, and many of our forms are available for online filing.

If You File in a Timely Manner. Nonimmigrants generally do not accrue unlawful presence while the timely-filed, non-frivolous EOS/COS application is pending. Where applicable, employment authorization with the same employer, subject to the same terms and conditions of the prior approval, is automatically extended for up to 240 days after I-94 expiration when an extension of stay request is filed on time.

Flexibility for Late Applications. USCIS reminds petitioners and applicants that it can consider delays caused by the COVID-19 pandemic when deciding whether to excuse delays in filing documents based on extraordinary circumstances.

Under current regulations and as noted on our Special Situations page, if a petitioner or applicant files an extension of stay or change of status request (on Forms I-129 or I-539) after the authorized period of admission expires, USCIS, in its discretion, may excuse the failure to file on time if it was due to extraordinary circumstances beyond their control, such as those that may be caused by COVID-19. The length of delay must be commensurate with the circumstances. The petitioner or applicant must submit credible evidence to support their request, which USCIS will evaluate on a case-by-case basis. These special situations have been used at various times in the past, including for natural disasters and similar crises.

Please see 8 CFR 214.1(c)(4) and 8 CFR 248.1(c) for additional information on late requests to extend or change status. In addition, please see our Form I-129 and Form I-539 pages for specific filing and eligibility requirements for extensions of stay and changes of status.

Flexibility for Visa Waiver Entrants. Visa Waiver Program (VWP) entrants are not eligible to extend their stay or change status. However, under current regulations, if an emergency (such as COVID-19) prevents the departure of a VWP entrant, USCIS in its discretion may grant a period of satisfactory departure for up to 30 days. Please see 8 CFR 217.3(a). For those VWP entrants already granted satisfactory departure and unable to depart within this 30-day period because of COVID-19 related issues, USCIS has the authority to temporarily provide an additional 30-day period of satisfactory departure. To request satisfactory departure from USCIS, a VWP entrant should call the USCIS Contact Center.

• @redsat2000 yasal olmayan yollardan kalanlar icin iyi bir gelisme gibi .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkesin tahminlerini alıyım 11 – 12 nisan da sokağa çıkma yasağında 22k kişi ceza kesmişler bu haftasonu kaç bin olur acaba

• merhaba belki aranizda bilen vardir ben emerikadayim green kartim var ucuslar acilirsa turkiyede 1 ay isim var sonra amerikaya donuste sikinti yasarmiyim bir arkadas amerikaya girisler vatandas harici kapatildi green cardlilari almiyorlar dedi virus nedeni ile dogrumu?

• @ewooo, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

merhaba belki aranizda bilen vardir ben emerikadayim green kartim var ucuslar acilirsa turkiyede 1 ay isim var sonra amerikaya donuste sikinti yasarmiyim bir arkadas amerikaya girisler vatandas harici kapatildi green cardlilari almiyorlar dedi virus nedeni ile dogrumu?

Öyle bir ayrım yok. Amerika’lılar nasıl seyahat ediyorsa, sizde o şekilde seyahat edebilirsiniz.

• 1 € - 7.4 tl, bizim euro basi aldi ucuyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HPX polyanacılık yapalım amerika da euro yok ki 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10
    bu arada Türkiye de ki corona resmi maske altında normal konuşsa karşıda ki insan bana küfür mü ettin der anlaşılmıyor ki konuşulmuyor. Koyun can derdin de kasap et derdinde
    sonn.jpg

• @ayvalik10, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@HPX polyanacılık yapalım amerika da euro yok ki 🙂

Dogru 😃 ama iyi olan euro dollara karsida biraz güclendi 🙂 belki bizim isimizi görür 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@HPX, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

1 € - 7.4 tl, bizim euro basi aldi ucuyor..

Yanlışlıkla bizi AB ye alsalar ve Euro ya geçsek, 1 Euro = 2,76 Turkish Euro olur 🙂

• 11-12 Nisan sokağa çıkma yasağı haber veriliş şeklindenmidir yoksa sonrasında gelişen istifa ve geri çekme olaylarındanmıdır bilemiyorum ama benim yaşadığım başakşehir de insanların virüsr karşı aldığı tedbirlere bir kırılma,daha cesurca hareket etmesine sebep oldu
    Bugün uzun zamandır ilk defa trafikte bu kadar araç gördüm, herkes biryerden bir yere gidiyor, sokakta, araçta gördüğüm neredeyse tüm insanlarda o siyah maskelerden var, marketlerde sosyal mesafe kuralına hiç dikkat edilmiyor, elimizde bir eldiven yüzümüzde siyah maske virüsü sanırım bu şekilde yeneceğiz

Başakşehir de durum bu, bir arkadaşım kasımpaşa tarafında oturuyor, sokakta akşamları o kadar insan kalabalığı oluyorki, polis devamlı uyarı yapıyormuş, eğer bu durum 11-12 nisandan sonra İstanbulun diğer bölgelerindede bu şekildeyse, bizi zor günler bekliyor olabilir

Akşam 7 de paydos edip markete gittiğimde o kadar kalabalık ki, tenha market aradığım sürede saat 8 oluyor ve marketler kapanıyor,bu şekilde nasıl bulaşın hızını yavaşlatacağız bilmiyorum

Bugün bir haber okudum, sanırım ilerde bu tür konuşmaları daha fazla duyacağız

Bilim Kurulu Üyesi Azap: Alınan önlemlerin asıl amacı, salgının kontrollü bir şekilde toplumda yayılmasını sağlamak. Yoksa biz salgını tamamen durduramayacağımızı çok iyi biliyoruz.

Şu anda Sayın Ekrem İmamoğluda açıklama yapmış

İBB Başkanı İmamoğlu: "Üzücü bir sayı paylaşmak istiyorum. Bir hafta önce, toplu ulaşım kullanım sayısı 896 bindi. Sokağa çıkma yasağından sonra, sayı 1 milyon 15 bin'e yükseldi."

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bilim Kurulu Üyesi Azap: Alınan önlemlerin asıl amacı, salgının kontrollü bir şekilde toplumda yayılmasını sağlamak. Yoksa biz salgını tamamen durduramayacağımızı çok iyi biliyoruz.

Ulkelerde, eyaletlerde hizla ekstra yatak kapasiteleri olusturuldugunu duyuyoruz.

Sanirim "evde kal" ile planlanan, dunya ulkelerinde saglik sistemlerini cokertmemek ve ayrica kapasiteyi arttirmak amaci ile zaman kazanmak. Sonrasinda asi/tedavi bulunana kadar kontrollu olarak hastaligi izlemek. Kalan kalir hesabi. Kapitalist dunya bu kadar bos durmaya izin vermez, zannetmiyorum. Trump basladi bile dukkani acacagim demeye.

Acikcasi, iki hafta sonra haydi bakalim denildiginde nasil olabilecegini kara kara dusunuyorum sahsim adina. Suradaki arastirmaya gore, 10 kisiden 8'i ulke yasagi kaldirdiginda beklemeyi tercih edecekmis (derhal normal faaliyetlere baslarim diyenler ise genellikle Republicanlar. Onlarin geneli zaten sosyal devlet duzenine de karsi). Fakat carkinda bir sekilde donmesi lazim. Nasil olacak gorecegiz...

• Ben kesinlikle bu yil okullar acilsa bile, etkili bir asi veya tedavi yontemi bulununcaya kadar, oglumu okula gonderme riskini almayi dusunmuyorum. Zaten Pennsylvania simdiden tum okullari bu yil icin kapatti. Buyuk ihtimalle Delaware'de ayni uygulamayi yapacaktir. Su anda zaten NJ, NY, DE, PA ve birkac daha kuzeydogu eyalet valileri gorusmeler yapmaktalarmis. Sanirim hepsi ortak hareket edecekler.

Note: Turkiye'den farkli olarak burada valiler kendi eyaletlerinde her turlu karar alma ve uygulama hakkina sahipler ve oyle yaparlar. Tek adamin agzindan cikacak karari beklemezler!

• @Muhtaradana aynen öyle, dünyanın birçok önde gelen devletlerinin (asrın liderimizden sonra geliyor tabi hepsi🤪) başkanı/başbakanı benzer şeyi söylediler, halkın büyük bir yüzdesinin enfekte olacağını..
    Sizlerin de dediği gibi amaç sağlık sistemini çökertmeden bu salgını zamana yaymak. Çünkü iş sadece yatak sayısıyla bitmiyor, malesef enfekte olan doktor, hemşire ve diğer personeller var, mecburen görevden uzaklaşıyorlar ve her geçen gün artan yük de geride kalan daha az sayıdaki ekiplere yükleniyor, bu da onlar için daha çok çalışma yorgunluk ve düşen bağışıklık demek oluyor bir kısır döngü gibi bu da büyük sorun yığılma yaşanırsa, aynı şekilde ventilatör meselesi var, Allah korusun zora düşersek sıkıntı büyük olur.

Haftasonundan sonraki kalabalıkla ilgili de katılıyorum, sokaklar caddeler, hem yaya hem araba trafiği anlamında önceki günlerden daha yoğun. Marketlerdeki kalabalık normal aslında çünkü haftasonundan sonra herkes stok yapma ihtiyacı hissetti, birkaç gün marketler yoğun olacaktır malesef.. çok fena çuvalladı yöneticilerimiz bu haftasonu sokağa çıkma yasağı konusunda.. zaten bakan bugünkü açıklamasında, sürekli iyi gidiyoruz anlamında birşeyler anlattı ama hepsinin sonuna ekledi ‘bir dalgalanma olmazsa, yeni bir dalga gelmezse’.. dalganın büyüğü gelecek zaten büyük ihtimalle birkaç gün sonra, o da biliyor, o haftasonunun mutlaka bir neticesi olacak diyor bu işin uzmanları 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea new york karar aldı kapattı haberin linkini atıyorum. Bu arada fırtına sizin oraya geliyor mu herkes corona corona da yazıyor da fırtınanın geçtiği yerlerde ki arkadaşlar varsa buradalar mı iyiler mi ses verebilirler mi
    https://www.abdpost.com/blasio-new-york-ta-bu-yil-okullar-kapali/30053/

• @ayvalik10 Su andaki tahminlere gore biz yagmur olarak gorecegiz, haftasonunda. Biraz kuzeyimizde kar yagacak gibi gorunuyor.

• @Muhtaradana esenyurt ve avcılar da aşırı kalabalıktı, hastaneye gitmek için evden çıktık ama resmen trafikte adım adım ilerledik, ben çoğunda maske bile göremedim. durum üzücü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD uyari icin tesekkurler. Birden fazla hesaba sadece uyelerin anonim kalip ozel sorularini sorabilmeleri icin izin veriyoruz. Bu ozelligin farkli amaclarla kullanilmasi uygun degildir, zaten forum kurallarinda da bu durum belirtilmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Ben kesinlikle bu yil okullar acilsa bile, etkili bir asi veya tedavi yontemi bulununcaya kadar, oglumu okula gonderme riskini almayi dusunmuyorum. Zaten Pennsylvania simdiden tum okullari bu yil icin kapatti. Buyuk ihtimalle Delaware'de ayni uygulamayi yapacaktir. Su anda zaten NJ, NY, DE, PA ve birkac daha kuzeydogu eyalet valileri gorusmeler yapmaktalarmis. Sanirim hepsi ortak hareket edecekler.

Note: Turkiye'den farkli olarak burada valiler kendi eyaletlerinde her turlu karar alma ve uygulama hakkina sahipler ve oyle yaparlar. Tek adamin agzindan cikacak karari beklemezler!

Boston civarinda bulunan bazi universitelerin (zaten bu yilki dersler tamamen online'a alinmisti) gelecek yilin guz donemini de tamamen online yapmayi dusunduklerine dair soylentiler dolaniyor.

Dediginiz gibi tek cozum asi olacak ve o zamanki duruma gore (pek cok kisi gelecek yilbasina kadar durumun devam edecegini dusunuyor) karar vereceklerdir. Once bu yilin bitmesini ve yazin gelmesini bekleyelim...

Yuksek egitim kademelerinde alinacak boyle bir karar, diger kademeleri de etkileyebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |