GÜNCEL KONULAR

Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

anının düşük olduğu yerlere bakıyorum, çünkü biliyorum ses olunca aşağıya kesin inerim

Guzeldir adana. Tanimayan orada yasamanin rahatligini bilemez...

• @Muhtaradana Turgut Ozal candir (mahalle olan). Ama memleketimin yolu Kiremithane'den geciyor 🙂
    sozlerin bazilari rahatsiz edebilir +18
    Dayanamayip

buraya birakiyorum. Tum album onerilir.
    Dur sunu da koyayim +18

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @Muhtaradana Merhaba Biz de Texas tarafında yer bakıyoruz . 1+1 kiralık ve okul acından uygun oldugunu dusundugunuz bir bölge bulabildiniz mi?

• @cato merhaba, yaşayanlar daha net bilgi verecektir tabii ama bildiğimiz kadarıyla Sugar Land tarafı uygun gözüküyor. Ayrıca trulia.com ve zillow.com gibi ev arama sitelerinde okulları puanına göre seçebiliyor ona göre arama yapabiliyorsunuz.

• @omertug teşekkür ederim.
    Siz karar verebildiniz mi?

• Sayin @cato Texas dediğiniz yer aşağı yukarı Türkiye kadar bir yer. Arama olcutunuzu biraz daha daraltmalisiniz. Önemli olan ne kadar paranız oldugu, iyi okul puanlarinin oldugu bolgelerde ev kiralari bir tik daha yuksek. Ayrıca ev bakarken is yerine uzakligi da cok onemli. Ilk zamanlar is bulayimda mesafe onemli degil diyor insan ama bir sure sonra zor gelmeye basliyor git geller. Yolda harcadigim yarim saat ile bir saat ile başka birsey de yapabilirdim diye hayaller kurmaya başlıyor insan 😂

• @yalta haklısınız . Esasında durumum su: iki cocugum ve eşimle gitmeyi planlıyoruz. Ben ilk giriişi toplu yapıp ailemi geri gönderdikten sonra orada düzeni oturtana kadar kalmayı planlıyorum. Daha önce 2005 yılında green card cıktıgında (geri döndüğüm için hakkım yandı) ilk maceramı yasadıgımdan yasacaklarımı az cok tahmin ediyorum O yüzden hiçbirseyden korkmuyorum. Gerekli olan tek sey saglık. Diğerleri kazanılıyor. Buna inanıyorum. Su an işten cıkarmılmıs bir finans sektörü calısanı olarak iki senedir e ticaretle ugrasıyorum. Eğer houston da sugarland veya woodland gibi bir yere yerlesebilirsem, uber ve liyft ile ayakta kalmaya ve amazon da satıs yapmaya calısacagım. Ayakta kalabilirsem de aile gelmeleri için gerekli ortamı hazırlayacagım. Bana dusuncelerini aktaran arkadaslar olursa cok memnun olurum.

• Zaten tüm surec hakkında bilgilisiniz. Woodlands tarafi Uber/Lyft için ne kadar verimli olur bilmiyorum. Ancak Houston merkeze, havaalanına daha yakin olan Katy, SugarLand gibi bölgeleri tercih etmenizin daha iyi olacagini dusunuyum. Burada bu isler ile ugrasan arkadaslara ilgili baslik altinda sorarsaniz daha net cevap verebilirler. Ben 8.ayimdayim burada bu tarz isleri hic yapmadim cok zorda kalmadikca da yapmayi dusunmuyorum (saatlerce araba kullanamam) Ben Ssn gelir gelmez is aramaya basladim. Sonra The Cheesecake Factory de bulasikcilik işi buldum saatlik 11.5$ di bir bucuk ay kadar orda calistim. Sonra evime cok yakın bir Walmart Neighborhood markette is buldum 11 dolardi ama eve yakindi oraya basladim. Sonra esimi de aynı Walmart da bakery kismina soktum. Eşim hala calisiyor. Simdi ben forumdan @The-Black-Eagle in referansi ile bir ilac deposunda calisiyorum.Saatlik 12$ Allah bereket versin 😂 Arada biraz mesaide oluyor. Hayat şimdilik güzel umarım daha da guzel olacak 🙋🏻♂️ Dun Mr Zora'dan (@semavi ) ucuncu aracı da aldik hayırlısıyla 😂😂😂

• @yalta güzel gelişmeler olmus. bence isin zor kısmını atlatmıssınız. Araba konusu benı de dusunduruyor. Ortalama ne aralıkta bir araba aldınız ve milage hakkında bilgi verebilir msiiniz?Araba konusunda ben de @semavi den yardım alabilri miyim?

• @cato @semavi burda yazar oldugu gibi gercek hayatta da bir dealer siz iletisime gecin sadece araba degil diger konularda da cok yardimini gördüm ben. 96 bin mile 2011 Ford Escape Limited Awd aldim esime. Hatun'un soforlugu yoktu, boyu da kısa olunca araba isinde zorlandık. Bu araci alırken dikkat ettigimiz tek şey vardı Hatun'un rahatca araci kontrol edebiliyor olmasi ve gorus rahatligi idi.

• ⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@yalta güzel gelişmeler olmus. bence isin zor kısmını atlatmıssınız. Araba konusu benı de dusunduruyor. Ortalama ne aralıkta bir araba aldınız ve milage hakkında bilgi verebilir msiiniz?Araba konusunda ben de @semavi den yardım alabilri miyim?

Teşekkürler Yalta güzel düşünceler için...

Cato sizin de düşünmenize gerek yok. Sadece butcenizden bahsedeceksiniz ona göre en mantıklı karari vermenize yardımcı olurum elimden geldiğince. Zaten bana araba icin ulaşan herkese ilk etapta buraya yerlesmek icin ortalama ne kadar masraf edeceğini anlatıyorum ondan sonra tekrardan araba bütçesini düşünmesini istiyorum. O yüzden şu ana kadar arabaya az verdim ya da çok verdim bütçem karıştı diyen kimse olmadı. forumlar büyük nimet buradaki insanlar gerçekten birbirine elle tutulur bilgilerle yardımcı oluyorlar, Başka platformlarda bunları bulamazsınız hiçbir şekilde

• alt metni
    Şöyle bir karşılaştırma biraz daha iyi anlamamızı sağlayabilir 🙂
    Teksas vs Türkiye harita karşılaştırması

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug off gerçekten boyutlar bu şekilde mi

• ⭐⭐⭐

@yalta, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@cato @semavi burda yazar oldugu gibi gercek hayatta da bir dealer siz iletisime gecin sadece araba degil diger konularda da cok yardimini gördüm ben. 96 bin mile 2011 Ford Escape Limited Awd aldim esime. Hatun'un soforlugu yoktu, boyu da kısa olunca araba isinde zorlandık. Bu araci alırken dikkat ettigimiz tek şey vardı Hatun'un rahatca araci kontrol edebiliyor olmasi ve gorus rahatligi idi.

Sizin ki ozel bir durumdu @yalta 🙂

Ama iyi denk geldi bence, o kadar donanimli daha once denk gelmemisti hic. Bunuda donanimi yuzunden almistim, 4 ceker cikmasi ise bal kaymak oldu 🙂

• Görünen o ki GC kazananların %90 Houston taşınıyor!!

• @omertug, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

alt metni
    Şöyle bir karşılaştırma biraz daha iyi anlamamızı sağlayabilir 🙂
    Teksas vs Türkiye harita karşılaştırması

Yanlis koymuslar haritayi saga ve biraz asagi konumlandirsalardi bir istanbul disinda kaliyordu onuda haritadan tasan yerler tamamlar aslinda 🙂

Texas: 268.597 mi²
    Turkiye: 302.535 mi²

• @Semihmete, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Görünen o ki GC kazananların %90 Houston taşınıyor!!

Bu durumda Houston'a bir Turk belediye baskani yakisirdi 😉

• Banned

yalta abı TRde meslek neydı

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

yalta abı TRde meslek neydı

Ben lise mezunuyum, 10 yil uluslararasi 4PL hizmeti veren bir firmada farkli pozisyonlarda calistim. Turkiye'de genellikle otomotiv gumrukleme, stoklama ve tasima alaninda calisiyordu sirket. Peugeot, Citroen, Mercedes. Volvo vb bircok ithal markanin TR ye girisi, stoklanmasi. bayiye satildiktan sonra son kontrol ve tasima islemlerini yapiyorduk.

Burdan ayrildiktan sonra ise Kocaeli'de bir limanda ithal ve ihrac edilen araclarin son kontrollerini yapmaya basladim. 1 sene kadar bu isi yaptiktan sonra ofise gectim musterilere raporlama vs.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 11
  • 88
  • 27
  • 51

48

7.7k
Users

2.3k
Topics

127.2k