Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @ayvalik10 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@rüzgar büyük çıkacak çekiliş olsun numaran olmasın ondan sonra current olucam mı diye tekrar başlarsın kabuslar görmeye

Bak bunu hiç düşünmedim aman numara büyük olup bide onun kabusunu yaşamayalım. :)))) dur iyi uyardın hemen cümleyi degiştiriyim 😉

• @rüzgar Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@rüzgar Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@goodluck @Deejake Bende Houston düşünüyorum. Size Houston yedirmeyiz :)))))))) heyttttt :))). Şaka bir yana forumda çok fazla arkadaş var sanki Houston deyince kendimi evimde hissederek gidecek gibiyim :)) birde Ankara’da yaşıyorum bu kış ayaz 🥶 soğuk bıktım artık azcık iliklerime kadar ısınıyım biraz. “Houston bizimdir bizim kalacak”. :)) 😇

Houston'a ne zaman geliyorsunuz @Rüzgar ? Dediğiniz gibi forumun çoğu Houston merkez mahallesinden 😃

@gizemyavuz92 Nasipse 2019 sonu 2020 başı diyelim :)) Mayısı bekliyorum ama içimde çok "Küçük Numaralı" 🙂 büyük bir umut var 🙂 hissediyorum. :)) Umarım!

Süreci geçirmişsiniz gibi epey bir bilgiye sahipsiniz ondan sordum, gitmeniz yakın sandığımdan 🙂 Hayırlısı olsun inşallah, dilerim benimki gibi çok küçük bir numara denk gelir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemyavuz92 mümkünse eğer vaktiniz varsa yarın sizden 2 yıl içinde neler değişti hayatınızda nasıl bir değişiklikler oldu gibi yazı bekliyoruz. Neden diye sorarsanız kazanmak dışında asıl sıkıntı olan EŞLER DURUMU. Bu forumda çoğu erkeğin en büyük sıkıntısı current olmadan da büyük bir dert 🙂

• @gizemyavuz92 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

süpersiniz.türkiyede kimse görüşmüyor.abd ye gidince hep beraber yeşilkart forum ailesi olarak houston da görüşürüz 🙂

• @gizemyavuz92 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@rüzgar Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@goodluck @Deejake Bende Houston düşünüyorum. Size Houston yedirmeyiz :)))))))) heyttttt :))). Şaka bir yana forumda çok fazla arkadaş var sanki Houston deyince kendimi evimde hissederek gidecek gibiyim :)) birde Ankara’da yaşıyorum bu kış ayaz 🥶 soğuk bıktım artık azcık iliklerime kadar ısınıyım biraz. “Houston bizimdir bizim kalacak”. :)) 😇

Houston'a ne zaman geliyorsunuz @Rüzgar ? Dediğiniz gibi forumun çoğu Houston merkez mahallesinden 😃

@gizemyavuz92 Nasipse 2019 sonu 2020 başı diyelim :)) Mayısı bekliyorum ama içimde çok "Küçük Numaralı" 🙂 büyük bir umut var 🙂 hissediyorum. :)) Umarım!

Süreci geçirmişsiniz gibi epey bir bilgiye sahipsiniz ondan sordum, gitmeniz yakın sandığımdan 🙂 Hayırlısı olsun inşallah, dilerim benimki gibi çok küçük bir numara denk gelir 🙂

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

• Bu ileti silindi!

• @entelman site dediginiz farklı bir şey mi?

TR de site, plaza apartman dairesi dediklerimize burda apartman, mustakil, villa, dediklerimizede house diyorlar. Site farkli bir kavram mi ?

Yardımınız için tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ashborn youtube hiç takip ettiğin kişiler var mı eğer yok ise evrim tayanç yada amerika aslı gibi kişiler site dediği evlerde oturuyor. Kadir zora seyrediyorsan onun oturduğun bizim TR de gibi müstakil ev, villa oluyor

• @ashborn House barındıran siteler da var, apartman dairesi yerleri barındıran siteler de. Benim apartman daireleri fiyatları hakkında bir bilgim yok.

• @ayvalik10 Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@ashborn youtube hiç takip ettiğin kişiler var mı eğer yok ise evrim tayanç yada amerika aslı gibi kişiler site dediği evlerde oturuyor. Kadir zora seyrediyorsan onun oturduğun bizim TR de gibi müstakil ev, villa oluyor

Kendimi çok bir zengin hissettim 🙂 sonra baktım odanın tekinde eşya yok, fakirmisim dedim 🙂

Apartmanları şirketler işletir , satınalma yapamazsınız. Ona benzer townhouse be condo denilen yapılar var, apartmana benzer . Onları alabiliyorsunuz...

• @entelman cok tesekkurer bilgilendirme icin.

• @semavi senin gönlün zengin abi yetmez mi ?

Bende houston düşünenlerdenim . Lakin daha kesin kararımı vermedim . İş olanakları ile ilgili daha yapacak çok fazla araştırma var .

• En rahat nerede baslangic yapilacaksa oradan baslamak lazim. Ilk zamanlarda yasanan travmalar atlatilamiyor bazen. Olmadi deyip donen, dondukten sonra 'aaa bunlari bilmiyorduk' diyen cok oluyor... Uzerine birde bilgi kirlilikleri ve insanlarin ben bildim egolari eklenince isler degisiyor...

Adam 2bin dolara arabasini satiyor... Turkiyeden yorum yaziyor altina adam, o parayi etmez diye 🙂 Guler misin aglar misin?

Amerika mukemmel bir yer... Amerika berbat bir yer... Kisiye gore degisiyor yani

• @semavi kadir hocam araç demişken sizden araçların modifikasyonu ve bu işlemle ilgili gerekli evrak işlerinin olup olmadığı ile ilgili bir yazı da bekliyoruz . Şöyle bi e 30 alıp air süspansiyon , motor geliştirmesi , body kit ve boya gibi işlemler için izin veya işlem sonrası izlenmesi gereken adımları anlatırsanız cidden çok sevinirim

@gizemyavuz92 mümkünse eğer vaktiniz varsa yarın sizden 2 yıl içinde neler değişti hayatınızda nasıl bir değişiklikler oldu gibi yazı bekliyoruz. Neden diye sorarsanız kazanmak dışında asıl sıkıntı olan EŞLER DURUMU. Bu forumda çoğu erkeğin en büyük sıkıntısı current olmadan da büyük bir dert 🙂

Ama gerçekten yazarsam roman olur 🙂 Şaka bir yana, şuan Türkiye'deyiz geçen Nisan ayı oğlumu Usa'de dünyaya getirdikten sonra bir dönmek istedik (daha çok ben istedim), şartlar da bizi dönmeye doğru itti aslında.. Bu ayrı bir hikaye tabi, eşimde bende hep yurt dışında yaşamayı istiyorduk, sevgiliyken onun Kanada hayali vardı Amerikaya yakın olmasından dolayı, sonra o iş Avustralya oldu, evlendik derken bana green card çıkmış ve süreci de bu yöne doğru yönlendirdik. 1.5 sene usa de yaşadık 2 farklı eyalette, şimdi ise tekrar memleketteyiz, sorarsanız ki soracaksınız pişman mısınız diye ' eveett hemde çok! 'doğumu bile TR'de yapacaktım da @crazycells diye bir yüreği güzel bir dostumuz var ne kadar uzun konuştuk bilmiyorum telefonda ama usa de doğurmaya o beni ikna etmişti, eşim bile ikna edememişti, neden bu kadar dellendin derseniz, gebeliğin vermiş olduğu bunalım ve home sickness eklenince hemen dönme kararı alabiliyorsunuz.. Psikolojim çok bozulmuştu kendimi çok yalnız hissediyordum ve haftalar sonra daha önce hiç yaşamadığım bir şeyi tecrübe edecektim, doğumu ve anne olmayı! Arafta olmayı ben o zamanlarda öğrenmiştim.. Bu hikaye uzar dostlar, bi ara aklıma gelmedi değil, gidip dönenler için bir topic yapmak ama neyse dedim insanlar şimdiden 2020 sayıyor tatları kaçmasın dedim 🙂
    Not: 10 Nisan 2019 'da geri dönüyoruz Houston'a en çok oğlum için ama bu kez uzun bir süre dönmeyi düşünmüyoruz çoğu şeyi kafamda bitirdim, sanırım en önemlisi de buydu.. Ben TR'de doğup büyümemişim sanki, memleket o kadar yabancı geliyor ki kaç ay oldu alışamadım gelişimize.. Oraya gidince alış, buraya gelince alış, bir dostum demişti zor olacağını.. Yine haklı çıktı bak 🙂 NYC senin için gelicem bir dahaki sefere 🙂

• Houston'da araç fiyatları genel olarak daha pahalı geldi diğer eyaletlere göre(ohio cleveland). Bir eyaletten araba almaya gidip alıp dönebiliyor muyuz?

• @cesur Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Houston'da araç fiyatları genel olarak daha pahalı geldi diğer eyaletlere göre(ohio cleveland). Bir eyaletten araba almaya gidip alıp dönebiliyor muyuz?

Neye göre kıyasladığınızı bilemiyorum ama arabayı alacağınız eyalet ve sizin olacağınız eyalet arasındaki mesafe önemli yani houston'da olup da ohio'ya araba almaya giderseniz 2 gün yol yapacaksınız demek, houstondan kaliforniya 3 gün 🙂 mesafeler çok uzun bilginize, yoksa alırsınız tabi neden olmasın.

• ⭐⭐

@caglaror abi gittiniz mi? Nereyi sectiniz yaşamak için 😊

• Ahhh ahhh

• @cesur Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Houston'da araç fiyatları genel olarak daha pahalı geldi diğer eyaletlere göre(ohio cleveland). Bir eyaletten araba almaya gidip alıp dönebiliyor muyuz?

Oradan bir arac alin... Buraya getirin ve sonra ozellikle alt takiminda sorun yasadiginizda burada ustalara sorun bakalim ne kadar fiyat verecekler 🙂

Kuzeye dogru ciktikca arabalarin altlarinin komple curudugunu goreceksiniz... Buyuzden arabalar ucuz...

Arkadaslar, araba alma isi gercekten cok komplike bir sey degil... Kimse de mukemmel arabasini ucuza vermez... Tanimadiginiz bir arabayla marsi cevirip 1000 mile yor surmek, ABDye gelme karari almaktan daha riskli bu arada...

Neyse konuyu Houstona baglayalim...

Gocmen icin, belirsizlikler fazla ise, iyi bir baslangic sehri...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |