Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @berkergn13 alıştınmı güzel. Başta affalıyorsun iş bulup maaş almaya başlayınca herşey güzel olur. Benimde geleli 2ay oldu. 1,5 aydır çalışyorum. Herşey rayına oturmaya başladı. Başarılar Houston hayatında.

• Herkese merhaba 8 ağustosta vizelerimizi aldıktan sonra 23 ağustosta houstona ayak bastık 🙂 bir adanalı olarak sıcağını pek yadırgamamış olsakta sanki biraz daha nemli. Biz yerleşim olarak daha merkezi yerleri tercih etmek istedik ancak iyi okullara yakın apartmenlarda fiyatlar baya bi yüksek faturalarıda ekleyince 2500 civarı ortalama bir fiyat yapıyor (iyi okullara yakın yerler) bu arada cocuklu gelenlerin işine yarayacak bir bilgi olarak ekliyorum belki daha önce yazılmamıştır, burada okul yaşı için(anaokulu) 1 eylül itibariyle 5 yaşını doldurmuş olması gerekiyormuş ve oturduğunuz yer çok önemli caddenin bir yanındaki apartmen o okula gönderebilirken tam karşısında gönderemiyor, bizim önceliğimiz çocuğumuzun okulu olduğu için tutacağımız evi ona göre bakıyoruz bu durumdada 10/10 luk bir okula göndermek istediğinizde fiyatlar otomatikmen 500 dolar civarı yükseliyor. (River oak ve west university çevresinden bahsediyorum) Artık kendimizden feragat edeceğiz. biz özellikle ilk yıl şahıslardan kiralamak istemedik cünkü herhangi bir problemde daha hızlı çözüme ulaşmak istiyoruz buraya adapte olup öğrenene kadar. Houstonla ilgili düşüncelerime gelince daha önce bostonda bulundum ancak oranın kışının özellikle biz sıcak memleket insanlarına göre olmadığını düşünüyoruz😅 ev ve kreş işimizi hallettikten sonra diğer yerleri gezmeyi düşünüyoruz şuan eşiminde benimde işimiz olmadığı için san antonio veya austin veya başka bir eyalete bile gidebilecek durumdayız😅 ancak bizim yer seçimimizde öncelik, iş potansiyeli, ucuzluk-pahalılık oranları ve havaydı, yerleşim yapmayı düşündüğümüz bölgelerdede okul çevrelerini dikkate aldık buda çocuklu aileler için biraz daha maliyet anlamına geliyor ne yazıkki.. tüm işleri hallettikten sonra buraya cocuklu aileler için kreş isimleri ve izlenimlerimi yazacağım.

• @bsk 2500 civarı çok yüksek rakamlar değil mi?

• 1500 civarı kira ile çok iyi okul bölgeleri var... Faturalarla 2500 çok aşırı bir rakam... Daha uygun ve güvenilir yerler rahatlıkla bulabilirsiniz ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk Bizim okul 10/10, merkezdeyiz ve kiramız 1350 dolar. Aynı bölgede 1800-2000 dolara müstakil evler var. Daha iyi araştırın.

• @knnrn apartmendanmı kiraladınız, biz müstakil ve şahıslardan kiralamak istemediğimiz için zaten bu fiyat bunuda belirttim zaten, tercih meselesi ama ilk yıl apartmanların bize daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Bu tabiki gelecek senelerde belkide 6-7 ay sonra değişebilir. Burda gönderdiğiniz 10/10luk okul hangisi? biz 2 okul baktık river oak ve west uniwersity.

• @Muhtaradana evet cok yüksek biz 1500 hesaplıyorduk gelmeden once ancak bizim istediğimiz okullara yakın yerlerde ya kiralık daire yok, ya cok kötü yada boşalma süreleri 2-3 hafta sonra. Hala bakıyoruz.

• @semavi evet var tabiki katy gibi woodland gibi çok iyi okulların olduğu bölgelerde var dediğim gibi biz burda hayata başlamak için bu bölgeleri tercih etmek istedik malesef bundada durum şimdilik böyle, apartmanlarda daha uygun fiyatlı yerlerde vardı ama kötüydü evler, uygun ve yaşanabilir bir yere denk gelmedik, burda atlanan konu şu okula gittiğinizde size bir harita çıkarıyorlar o hartada bir alan belirli ve siz aynı caddede karşılıklı olsanız bile bir ev gönderebilirken diğeri gönderemiyor, ki siz zaten 3 yıldır burdasınız cok daha iyi biliyorsunuzdur, bu okulların girdiği alandada en fazla 3-4 apartman oluyor.

• @knnrn bu arada 2000 dolara tutacağımız müstakil evlerde giderleriyle birlikte 2200-2300 gelmicekmi? Şuan buranın giderlerini bilemediğim için sormak istedim. Birde ev araştırmanızı hangi sitelerden yaptınız bizim bilmediğimiz bir site var ise ordanda bakalım bizim baktıklarımızda cıkan müstakil evler (okul civarı 1-2 tane onlarda pek iyi görünmüyor fotolarda, ilk dönem pek tercih etmek istemediğimiz için henuz müstakil bakmadık)

• @bsk inşaallah daha uygun ve güzel bir ev bulabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@knnrn apartmendanmı kiraladınız, biz müstakil ve şahıslardan kiralamak istemediğimiz için zaten bu fiyat bunuda belirttim zaten, tercih meselesi ama ilk yıl apartmanların bize daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Bu tabiki gelecek senelerde belkide 6-7 ay sonra değişebilir. Burda gönderdiğiniz 10/10luk okul hangisi? biz 2 okul baktık river oak ve west uniwersity.

Biz de şirkete ait apartman kompleksindeyiz. Müstakil evi sadece örnek olarak verdim. River Oaks ve West University pahalı bölgeler. Biraz güneyine, Bellaire ve Meyerland tarafına da bakın. Ev bakmak için HAR, Zillow, Trulia gibi siteleri kullanabilirsiniz.

• @knnrn bellairede bir kreşe baktık şuan hem kreş hemde seneye okul kaydı için araştırıyoruz ancak bu okulları tercih etmek istediğimiz için bu bölgelere odaklanmış durumdayız, yoksa dediğiniz gibi çok ev var ama okula kayıt yaptıramıyoruz, aklımızda woodland gibi okulların cok iyi olduğu bölgelerde vardı, başlangıç için merkezi tercih etmek istediğimizde bu okullar için malesef çok çok az apartman var. Şahsi olarak İyi bir başlangıcın iyi olacağını düşünüyoruz açıkcası, Zillowdan baktık bu iki siteyi bilmiyordum bakacağım umarım daha uygun bir yer buluruz istediğimiz bölgelerden, yoksa başka okullarıda araştıracağız, hepimizin öncelik sırası farklı bizim için şuan en önemli konu okul, çok teşekkür ederim bilgi için 🙏🏻

• Bu arada abd ye giriş yaptıktan sonra greencardın gelmesiylw ilgili yapacağımız herhangi bir işlem varmı? Uscis i online olarak ödemiştik giriştede sadece sarı zarfları verdik polis merkezinde bize hiç bişey sormadılar pasaportları verdiler ve cıktık.

• ⭐⭐⭐

@bsk Green Card için beklemek dışında sizin yapacağınız bir şey kalmamış gibi görünüyor. SSN için de SSA ofisine gidip sormayı denediniz mi acaba? 🧐

• @keysnambır greencardla ssn ayrı ayrı geliyor o zaman anladığım kadarıyla, biz bu ofise gidim ssn numberımızımı soracağız?

• ⭐⭐⭐

@bsk SSN’in normalde verdiğiniz adrese posta olarak ulaşmasını beklemek gerekiyor. SSA ofisine gidip sözlü olarak da öğrenilebiliyor. Memurların insiyatifine kalmış bir olay. İlk girişten sonra 7-8 gün kadar beklemek de tavsiye ediliyor. https://yesilkartforum.com/forum/topic/2683/abd-ye-giriş-olası-green-card-işlemlerinde-eksiklik/

• @keysnambır tamamdır biz soralım o zaman haftaya, çok teşekkürler🙏🏻

• Merhabalar, 1 haftadır kreş, okul, ev üçlüsü etrafında dolanıyoruz ve hala çözemedik desek yeridir, bizmi beklentimizi cok yüksek tutuyoruz anlayamadım, houstonda anaokulu öğretmeni bir arkadaşım buraya gelmeden beklentimi cok yüksek tutmamamı söylemişti kreşlerle ilgili ve gerçekten türkiyedeki kreşlerin yanında burası özellikle hijyenik ortam açısından çok kötü eğitimlerini bilemiyorum henüz, kaç tane kreş gezdiğimi ben unuttum, içeri girince istisnasız hepsinde kötü bir koku vardı, aşırı dağınık ve pis hissiyatı uyandırıyor sizde, şuan aklıma yatan 2 kreş oldu randevu aldık birini salı günü gezeceğiz birini perşembe günü, bazı kreşleri hemen gezebiliyorsunuz bazılarınaysa randevular belli günlerde ve belli saatlerde gezebiliyorsunuz (ki bunlar daha iyi kreşlerdi) bakalım dışardan göründüğü gibi içeriside iyiyse waitliste kaydolup ocakta başlatabileceğimizi söylediler, o zamana kadarda kötünün iyisi diyip haftada 2-3 gün bi kreşe göndermeyi düşünüyorum ingilizce açısından, ben buraya gelir gelmez kütüphaneye üye oldum ve belli günlerde ordaki aktiviteleride takip edeceğiz, birde anne baba ve cocuk olarak haftada 1 saat gidebileceğimiz bir müzik okulu buldum ancak henüz gidip görüşmedim bu konuyuda netleştirince hepsini isim isim yazacağım gelmek isteyenlere yararı olur. ortalama olarak (ki bence kötünün iyisi) iyi bir kreş fiyatı 1000-1500 dolar arasında değişiyor bu arada.

• Merhaba arkadaşlar, bizde 2020 talihlileri olarak texas genelinde fiyat olarak daha uygun olduğu için Türkiye tabiriyle 1+1 evlere bakıyoruz, yalnız yeni öğrendiğimize göre texas eyalet sınırları içerisinde çocuklu ailelerin 1+1 ev tutması eyalet yasalarına yasakmış ve aksi halde ev sahibi büyük cezalara çarptırılıyormuş böyle bir şey var mı?

Varsa bu durum bebek için de geçerli mi? Yoksa sadece belli bir yaş çocuktan mı bahsediliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhaba arkadaşlar, bizde 2020 talihlileri olarak texas genelinde fiyat olarak daha uygun olduğu için Türkiye tabiriyle 1+1 evlere bakıyoruz, yalnız yeni öğrendiğimize göre texas eyalet sınırları içerisinde çocuklu ailelerin 1+1 ev tutması eyalet yasalarına yasakmış ve aksi halde ev sahibi büyük cezalara çarptırılıyormuş böyle bir şey var mı?

Varsa bu durum bebek için de geçerli mi? Yoksa sadece belli bir yaş çocuktan mı bahsediliyor?

Birkaç sayfa önce aynı soru gelmişti (belki kiralama konusunda). Hayır, böyle bir şey yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |