Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• Arkadaşlar houston da sugarland Katy e baktım güzel yerler fakat en büyük kıstasımız okul. İlk okul çağında iki çocuğumuz var. Okul iyi olmasını gözeterek, kiraların en düşük olabileceği yer olarak nereleri önerirsiniz?

• İkisi de güzel yerler ama tek kistasiniz okul olmasin... O okul bölgesinde kalabilmek için kazanç imkanlarını da gözden geçirin. Yani iş durumu ile beraber düşünün...

• @semavi iş planlamasını buradan netlrştirmeden gelmemeyi planlıyorum. Online ticaret yapıyorum orada da amazon depolarına yakın bir yer bulmam iyi olacaktır. Ama önceliğim okul. Önerebileceğiniz düzgün okulların bulunduğu mahalleler varsa ve paylaşan olursa memnun olurum.

• @cato, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi iş planlamasını buradan netlrştirmeden gelmemeyi planlıyorum. Online ticaret yapıyorum orada da amazon depolarına yakın bir yer bulmam iyi olacaktır. Ama önceliğim okul. Önerebileceğiniz düzgün okulların bulunduğu mahalleler varsa ve paylaşan olursa memnun olurum.

Sugar land katy gibi yerlerde ki okullar guzel... Sugar land daha aktif Katy ise daha tenha bir bolge. Haliyle is imkanlari vs de degisiyor. Hangisi sizin icin uygunsa ikisi de secilebilir bence.

Ben kendi is nedenlerimden dolayi bu tarafta olmayi tercih ediyorum.

• @semavi çok teşekkürler bilgiler için.
    Daha çok kiranın uygun olduğu house değil, apartment lara bakıyorum. Umarım hesey yolunda gider ve ayağımızı basarız.

• @cato, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi çok teşekkürler bilgiler için.
    Daha çok kiranın uygun olduğu house değil, apartment lara bakıyorum. Umarım hesey yolunda gider ve ayağımızı basarız.

House hic dusunmeyin ilk etapta. Kiralamasi cok zor ve gereksiz sekilde yipratici olur maddi acidan. 1-2 sene iserisinde cikmak daha mantikli.

Bu arada herseyi yazip paylasmiyorum ama dun Turk gunu duzenledi arkadaslar kaldigimiz sitede. Baya keyifli gecti...

• merhaba Houstonda coronavirus sebebiyle günlük hayat ne durumda ne gibi kısıtlamalar var ? sordugum bi kac kisi olmustu @semavi gibi ama baska paylaşanlar da olursa sevinirim 6 ay abd dısında kalıs sürem 26 martta bitiyo aslında 21 martta avrupadan aktarmalı biletim vardı ama iptal oldu thy den direk ucusla giris yapmayi düsünüyorum ama virus yüzünden kararsızım ve hemen işe girmem gerek

• @berkergn13, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

merhaba Houstonda coronavirus sebebiyle günlük hayat ne durumda ne gibi kısıtlamalar var ? sordugum bi kac kisi olmustu @semavi gibi ama baska paylaşanlar da olursa sevinirim 6 ay abd dısında kalıs sürem 26 martta bitiyo aslında 21 martta avrupadan aktarmalı biletim vardı ama iptal oldu thy den direk ucusla giris yapmayi düsünüyorum ama virus yüzünden kararsızım ve hemen işe girmem gerek

Berk gel tekrar Houston seni bekliyor 🙂

• @berkergn13 çocuklu bir aile olarak şöyle diyebilirim burada okullar ay sonuna kadar kapandı, özel kreşlerin bazıları hala açık, işyerleri açık, arada maske kullanan insanlar görüyorum ancak cok yaygın değil, herkeste tabiki panik ve tedbir var fakat aksamları açık alanlar tıklım tıklım desem yeridir. Biz merkezdeyiz ve çoğu restaurantlar kapalı, bir çok marka mağazalarını kapattı, ancak dışarı cıktığınızda hayat hala normal geliyor. Öyleki marketlerde çocuğunu market arabasına oturtan, yerlerde debelenmesini çok umursamayan aileleri sıklıkla görüyorum😅 biz çocuğumuzla kapalı hiç bir alana girmiyorken, kendimiz markete bile girmeye korkuyorken😅😅özellikle belirtmem gereken şey ki biliyorsunuzdur marketlerde dezenfektan ürünleri bulamıyorsunuz, bu yönde yanınızda birşeyler getirme şansınız varsa sizin için geldiğiniZde iyi olur. Tedbirinizi alarak Houstona gelmenizde henüz sıkıntı olacağını sanmıyorum açıkcası, şimdiden iyi yolculuklar olsun🙏🏻

• Houston diger metropollere gore daha az toplu tasima ve kalabalik alanlarin oldugu bir yer... Bana gore kotunun iyisi... Daha iyileri daha tenha yerler ama hayat burada devam ediyor simdilik...

Cok sukur avm gibi bir yerde calismiyoruz. Yine de risk altindayiz ama yapacak bir sey yok. Onlem alip bekliyoruz

• Merhaba eşimle birlikte los angelestan houstona taşınmayı düşünüyoruz 1 aylık bi bebeğimiz var memorial civarından apartman daireleri bakıyoruz az ingilizce bilen biri icin normal şartlarda is imkanları nasıl veya delivery isleei yapılır mı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

• Delete..

• Banned

Houston iyidir de FETO'nun cok yogun kumelendigi bir sehir olarak biliniyor. Amerikada en yogun bulunduklari merkezmis. 38 feto okulu oldugu kendilerince soyleniyor. Basindada cikti, orada da 46 okul deniyor.. Bir tanesi Harmony public schools demislerdi. houstonda yasayanlar mevzuyu daha iyi bilirler bittabi.

• @Zafer23 Bunun sadece Houston'a ozel bir durum oldugunu sanmiyorum. ABD genelindeki Turkler arasinda din ve cemaat ekseninde bir feto yapilanmasi var. Okullari, camiileri, dernekleri hepsi var. Su anda yeraltina indiler, gizleniyorlar ama zamani gelince yine sahneye cikacaklardir. Tipki Turkiye'deki kripto fetoslarin su anda gizlendikleri gibi veya taraf degistirmis gibi gorunmeleri gibi...

• Arkadaşlar Houston'da yaşanılabilecek en iyi bölgeler(her açıdan)nereler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jimmy-McGill Hayatın ve iş imkanlarının içinde olmak istiyorsan halkanın içi (Inner Loop, Bellaire, Med Center, Midtown..) iyidir, ama pahalıdır, eskidir, aile için çok uygun değildir. Aile için uygun olsun, evler güzel bahçeli olsun, sakin güzel bir yaşantı olsun istiyorsan suburban bölgeler (Sugar Land, Katy, Richmond, Spring, The Woodlands..) iyi ama merkeze uzak, iş ve okul gibi imkanları sınırlı, merkeze geliş gidiş trafiği felaket. Özetle, her açıdan iyi olan bir yer yok, önceliklerin ne olduğu önemli.

• @knnrn Hocam çok teşekkür ederim değerli bilgilendirmeniz için👍🏻

• Arkadaşlar cost of living gosteren sitelerden vs genel bir araştırma yaptığımda; 1+1 evlerin kiraları şehir merkezinde 1500 $ şehir dışında ise 900-1000 $ aralığında olduğu yazılmış. Burada yaşayan kişilerden de teyit etmek isterim bunu. Midtown, Med Center ve Sugar Land gibi yerlerde guncel kiralar ne durumda? Rakamlar gerçekçi mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun Bizim taşındığımız apartman dairesi 1260 sqft, güzel bir sitede ve konumdaydı (West University bölgesi, Westpark & 610 köşesinde), 2 yatak odası tek banyo. 1350 dolar ödüyorduk.
    Geçen hafta bir arkadaşım aynı bölgede ama 610'un diğer tarafında tek yatak odalı daireyi 650 dolara tuttu. Okulu çok iyi değil ama çocuk yoksa sıkıntı olmaz.

• @knnrn bolge downtown a cok yakin ve ilk etapta zaten işimi tek yatak odalı daire görecektir. 650 $ gibi fiyatlara o bölgeden ev bulunabiliyor olması beni sevindirdi. Çocuk vs olmadığından şu anda sadece şehir merkezine yakın ve güvenli olabilecek yerler benim için uygun.

Bir tane site içi gibi bir binada ev buldum mesela Downtown'a biraz daha yakin. Fanin Street'te. Zillowda 1 yatak odalı ev için 900 -1000 dolar arası fiyat verilmiş. Tabi bu tür bir yer ve bölge nasıldır güvenli mi değil mi bilemiyorum.

https://www.zillow.com/b/houston-house-houston-tx-5XhsGS/

Bu site gibi Houston'a özel başka websiteleri var mı ev, araba ve iş için sizin de kullandığınız ?

Benzer Başlıklar

• 1
  • 19
  • 97
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |