Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @yalta, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@denizci10, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@denizci10, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Ben hep houston a gitmek ve orada yaşamak istiyordum. Az önce eşim mesaj attı houston da yaşananlardan beni sorumlu tuttu. O yüzden herkesten özür dilerim...🤐🤐

Screenshot_20210220-173818_WhatsApp.jpg

Allah kolaylik versin kardesim, mutlu olmak icin esin nereyi istiyorsa oraya git. Diger turlu en ufak problemde daha buyuk sorunlar yasarsiniz.

Texas'da olan olaylar atla deve olaylar degildi. Istenilse cozum uretmek icin yeterli zaman da vardi. Muhtemelen "Ne olacak ki en fazla bir gece surer vs" diye dusunduler. Bunun icin para harcamaya gerek duymadilar.

Burada en fazla yagan kar su anda Golcuk'te yagan kar kadar degil. Ilk gece -17 leri goren bir soguk yapti sonraki gun ve geceler maksimum -5 i gordu. Ilk gece ki soguk birkac gun surseydi o zaman burada felaket olurdu herhalde.

Bu olaya bizde hazirliksizdik. Internette ve televizyonda uyarilar yapildi ama yapilan uyari kadar soguk olmaz deyip sallamadik. Velhasil kelam ilk gece elektrikler kesildi sabaha karsi uzerimizde incecik pikeler vardi. Donmus sekilde uyandik. 😀 Hemen gidip iki tane yorgan aldim. Elektrik olmadigi icin ve yemek pisiremeyecegimiz icin isitma ihtiyaci duymadan yiyebilecegimiz seyler aldim.

Ben apartmanda yasiyorum. Kiraci oldugumuz icin onlem almak icin pek bir sey yapamadim. Eger kendi evim olsaydi bu olayi muhtemelen minimum problem ile atlatirdim.

hatirlarsan whatsappta 'buranin sogugu fena oluyor, sehri etkiliyor' falan demistim. Uzerine biraz konusmustuk 🙂

Lakin, ben bile bukadarini beklemiyordum... Yani elektriklerin gitmesi olayi beklenen bir durum degildi. Bir cok kisi sicak evimde takilirim, ise gitmem, tv seyreder, cocuklarla foto paylasirim' diye dusunuyordu...

Elektrik isi berbat etti ortaligi... Rezillik yasandi resmen...

• ..........

• @yalta bi biliyoruz da mi oynuyoruz eheh 🙂

• Merhabalar tüm sayfaları okudum öncelikle 🙂 saatlik ücretler 11 12 dolar gibi okudum deliver veya uber yapanlarda da durum aynı mı ve tek kişi çalışarak 2 kişilik bir aile geçinebilirmi bu rakamlara
    Ekstra olarak geldik ve ehliyet aldıktan sonra delivery ve uber lyft gibi uygulamalara kayıt olup direk başlanabiliyormu yoksa en az 1 yıl geçmesi lazım ehliyet aldıktan sonra gibi şartlar varmı
    Bu arada @semavi sizinde videolarınızı çok faydalı buldum teşekkür ederim bu sene ilk kez başvurdum çıkarsa Houston düşünüyorum ilk arabamı da sizden almak isterim 🙂

• ...........................

• @Aas20, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhabalar tüm sayfaları okudum öncelikle 🙂 saatlik ücretler 11 12 dolar gibi okudum deliver veya uber yapanlarda da durum aynı mı ve tek kişi çalışarak 2 kişilik bir aile geçinebilirmi bu rakamlara
    Ekstra olarak geldik ve ehliyet aldıktan sonra delivery ve uber lyft gibi uygulamalara kayıt olup direk başlanabiliyormu yoksa en az 1 yıl geçmesi lazım ehliyet aldıktan sonra gibi şartlar varmı
    Bu arada @semavi sizinde videolarınızı çok faydalı buldum teşekkür ederim bu sene ilk kez başvurdum çıkarsa Houston düşünüyorum ilk arabamı da sizden almak isterim 🙂

Umarım isteğinize ulaşırsınız... Umarım size en uygun yerden başlarsiniz...

• @semavi çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

• Bekle beni Houston geliyorum 🙂

• Böyle giderse yakında texastaki evraklara nationaly kısmında turk diye ekleyecekler 🙂 3 yılda bile fark etti türk nufus yoğunluğu. Bu konuyu açan kişi olarak iyi ki houston'a gelmişim.geçen yıl ve şuan gelenler biraz şanssız iş kısmında ancak 1-2 yıla eski hızına dönecektir diye düşünüyorum. Gelenlere tavsiyem, çocukları olmasa bile okul puanı kötü yerde oturmamaları yönünde. Bizim mahallede kapıları açık bıraksak bile birşey olmazken, şirketin olduğu yerde arabaların katalitik konventör'ünü çaldılar. Türk yoğunluğu olup beğenmediğim tek yer Missouri City. Onun dışındaki türk yoğunluğu olan yerlerde güvenle kalabilirsiniz.

• Merhaba;
    SugarLand/TX için vloglarda, youtube kanallarında vs ev kira fiyatlarıyla ilgili 2+2/3+2 bir ev için 2000-3000 usd arası rakamlar söyleniyor fakat trulia vb uygulamalardan baktığımda aynı standarttaki evler 1500-2000 dolaylarında. sizce hangi rakamlar doğru veya aradaki farkın sebebi nedir? Ya da bilmediğimiz birşey mi var(göçmenlere yüksek kira ücretleri vb gibi)
    Cevaplar için teşekkürler

• 1500-200 arası fiyatlar. 2-3 arası abartı olmuş

• @semavi teşekkür ederim Kadir abi :))

• ...........................

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihangir-Namlı
    bu siteye bakmamışsın sadece apartman değil single evlerde var sadece filter kısmına girmen yeterli
    https://www.apartmenthomeliving.com

• @ayvalik10 evet single evlere de baktım trulia uygulamasından. 1500+2000 dolaylarında olduğunu da şu an teyitlemiş oldum. Cevaplar için teşekkürler

• @semavi Kadir Bey uzun zamandan beri Youtube videolarınızı takip etmekteyiz. Çok faydalı bilgilere erişebiliyoruz sayenizde. Öncelikle emeklerinize sağlık. Yeni gelecek insanlar için çok yararlı.
    Kısmet olur süreci tamamlarsak eşimle birlikte Houston'a yerleşmeyi planlıyoruz. Dilediğimiz gibi giderse her şey daha detaylı bilgiler için size rahatsızlık verebiliriz. Özellikle araba konusunda 🙂

• @patriot78, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi Kadir Bey uzun zamandan beri Youtube videolarınızı takip etmekteyiz. Çok faydalı bilgilere erişebiliyoruz sayenizde. Öncelikle emeklerinize sağlık. Yeni gelecek insanlar için çok yararlı.
    Kısmet olur süreci tamamlarsak eşimle birlikte Houston'a yerleşmeyi planlıyoruz. Dilediğimiz gibi giderse her şey daha detaylı bilgiler için size rahatsızlık verebiliriz. Özellikle araba konusunda 🙂

Kesinlikle katılıyorum @semavi kadir abi Houston araba baronu 🙂

• @patriot78, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi Kadir Bey uzun zamandan beri Youtube videolarınızı takip etmekteyiz. Çok faydalı bilgilere erişebiliyoruz sayenizde. Öncelikle emeklerinize sağlık. Yeni gelecek insanlar için çok yararlı.

Tesekkurler guzel dusunceleriniz icin...

Sevdigim isi yapiyorum...

Her aldigim arabayi bir merak, bir sevincle aliyorum hala...
    Bazen kotu cikiyor... Bazen ektra seyler cikinca cezalandirdigim yada kustugum oluyor 🙂

Herkes sevdigi isi yapar umarim...

• @sChAdOw Az daha sabır 2. Ana vatan haline çevirme niyetindeyiz 😁

• iyi günler ben de dv 2022 furyasına katılmış birisiyim.eğer çıkarsa maddi açıdan yeterli dolar getirme konusunda endişeliyim.en fazla 5000 dolar ile gelebilirim.malum dolar fırladı.diyelim ki geldim Houston'a.SSN number gelene kadar pek işe pek alınmıyormuşum.zaten amerikaya gelmeden önceki süreçte ve geldikten sonra iş bulana kadar yapılan masrafı karşılayabilecek miyim bilmiyorum. Greencard ile gelip az bir bütçeyle işini yola koyabilen var mı ?cevaplarsanız memnun olurum.

şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 97
  • 1
  • 76
  • 547
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |