Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• Teşekkürler bilgi için. Peki Houston mı yoksa Miami mi tavsiye edersiniz 5-6 gün için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli tekrar gelince hangi yerde yaşayacaksanız oradan girmeniz mantıklı olur görürsünüz böylelikle hoşuna gitmezse başka yerden girersin

• @yalta amin aynen öyle.. Az tırmalamadık numaramız geldi mi Gelicek mi die.. Başlı başına bi stresss

• @Dscrt haklısınız biz biraz tezcanlılık yapıyoruz sanırım 😊

• @bsk sayın @bsk yazdıklarınıza ben de katılıyorum. Özellikle insanların yalnızlığı konusu beni çoğu zaman düşündürüyor. Sırf bu yüzden bırakın Amerika'ya gidip gitmemeyi, çekilişe başvururken bile ikilemde kalıyorum başvursam mı, gerçekten gitmek istiyor muyum diye. Sonra Türkiye'de karşılaştığım olumsuzluklar %51'e 49 bile olsa ağır bastığından başvuruyorum.

Houston'la ilgili de genelde olumlu izlenimler duymuştum. Tecrübeler pek tabii kişisel ve her biri çok değerli. Olumlu olumsuz tüm görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Bir konuya hep aynı açıdan bakarsak yanılabiliriz görüşündeyim. Bu nedenle karşıt görüşlerin aynı ortamda bulunabilmesini her zaman desteklemişimdir

• @mehmet32 gelmeden acilen kursa falan gitmenizi tavsiye ederim özellikle speaking derside ek olarak alın orda öğrenmediğiniZi düşünüyor olabilirsiniz ancak buraya geldiğinizde aslında fark ediyorsunuz ilerlettiğinizi, bende memurdum yabancı dil mezunu olmama rağmen ücretsiz izne ayrılıp kursa gittim. Halada çok yeterli değil burdada okula yazıldım, buraya gelmedende gelincede öncelik sırası yapmak lazım, ingiliZce olmadan olmuyor.

• @bsk haklısınız bu konu da eşim ve benim üzerine düşmemiz gerekiyor dediğiniz gibi. Sonuçta teorikte öğrensek orada işe yarayabilir

• @ayvalik10 ''yeni kafalılar'' deyimine bayıldım . umarım bizde gelecek yeni kafalılar olarak birşeyleri değiştirebiliriz

• @denizaydinli, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Teşekkürler bilgi için. Peki Houston mı yoksa Miami mi tavsiye edersiniz 5-6 gün için?

Iki yerdede yardim edebilecek bir tanidik varsa, Miami gorsel olarak cok daha guzel. Yasamak icin de daha iyi olabilir. Eger yardimci olacak bir tanidik yoksa, Miami zor gelebilir.

• @denizaydinli her banka açmıyor ama bank of america kesin olarak açıyor Bildiğim bu.

• Öncelikle merhaba aranızda yeniyim:) size bi sorum olucakti
    Yeni gelicek olanlar evliyse hemen eve gecemiycekleri için otelde kalinicak mecbur eve geçme süresi neye göre hizlandirila bilir?

• Houston da hangi bölgelerden ev alınmaz !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@firat_inak, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Öncelikle merhaba aranızda yeniyim:) size bi sorum olucakti
    Yeni gelicek olanlar evliyse hemen eve gecemiycekleri için otelde kalinicak mecbur eve geçme süresi neye göre hizlandirila bilir?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/262/green-card-ile-gelip-ev-kiralama-hakkında-öneriler

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Houston da hangi bölgelerden ev alınmaz !

Pek çok şeye göre değişir. Ama genel olarak gettolardan ev alınmaz diyebiliriz. 610 halkası içinde, 288 otoyolunun doğusunda kalan bölge zenci ağırlıklı bir gettodur. Buna benzer başka bölgeler de var ama hepsini ben de bilmiyorum.

• @denizaydinli ben de degerli @MySea'ya katılıyorum. Gidilecek yerde, hat almanıza, banka hesabı açmanıza, ev bulmamıza yardım edecek biri varsa, önceliğinizi belirlemede oldukça faydalı olur. Böyle biri yoksa iş imkanları bakımından diğer eyaletlere göre avantajlı, yine diger eyaletlere göre ucuz olan bir yer tercih etmeniz yararınıza olabilir.

• Türkish ehliyetimiz ile Houston da araba kullanabiliyormuyuz ?

• Houston da kasırga oluyormu ? Tv de izliyoruz bazen topluca insanlar kaçıyor evlerini terk edip!! Böyle durumlarda iş durumu maaş durumu nasıl oluyor ?

• Mexico korfezine kiyisi olan eyaletlerin hepsinde kasirga tehlikesi var. Ayrica, Georgia ve Carolinas da arasira direk kasirga gecislerinin rotasinda kalabiliyorlar.

Zorunlu evacuation, yani bosaltma emri cikinca, herkesin o bolgeyi en kisa surede terk etmesi gerekiyor veya bazi durumlarda, eger terk edemiyorlarsa, en yakindaki shelter yani siginma yerlerine siginmalari gerekiyor. Bu gibi durumlarda isyerleri ve tum devlet kurumlari zaten kapali olur. Evacuation order verilen yerlerde ayni zamanda emergency yani acil durum da ilan edilir.

• @MySea Devlet para yardımı yapıyormu yani ? Böyle durumlar da çalışmamakta sorun yokmu yani ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@MySea Devlet para yardımı yapıyormu yani ? Böyle durumlar da çalışmamakta sorun yokmu yani ?

Harvey zamanında bir hafta işe gidemedik, ama maaşlarımız tam yattı. Genelde pek çok kurum çalışanını mağdur etmeyecek önlemler alıyor. Bizim kurum ayrıca evi selden zarar görenlere para yardımı yaptı.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 1
  • 3
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |