Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@Oktay-İbiş Doğru abi.Ama toprak olarak bakma fazla çünkü al-sat ve afrikada ekim de yapıyorlar diye biliyorum.

selçuk dünyanın kendi kendine yetebilen 7 ülkesinden birisiyiz. 😉 ve anadolu toprakaları kadar verimli işlenebilir bereketli topraklar varken ekilmemesi manidar. tabi bununda başlıca sebepleri belli pahalılık. afrika nere Türkiye nere 🙂

• @Oktay-İbiş Abi kendi kendine yetme 90ların sonu 00lerin başı ile son buldu.O bilgi artık yanlış 🙂 Türkiyenin de afrikada arazisi mevcut ve ekim işlemi oluyor.
    Tarım ile ilgili bizim ülkemiz tarım ülkesidir(pardon öyleydi) Ve gelinen noktada konu başlığı ile alakalı olsun, ülkede tarım bitti, bunu el birliği ile israilden tohum alarak, çiftçiye eğer ucuzlatmıyorsan bak ithal ederizlerle bitirdiler.
    Yanlış olmasın ülke İspanyaydı sanırım domatesin üretim maliyeti çiftçiye 4 euro ama pazar fiyatı 3 euro olduğu için, devlet domates ekenlere kardeşim sen gene aynı fiyattan ek bu ürünü ben alıyorum diyor, pazara da 3 den satışı gerçekleşiyor.Burada adamlar tehdit ediyor çiftçiyi bu yüzden Türkiye de durulmaz.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@Oktay-İbiş Abi kendi kendine yetme 90ların sonu 00lerin başı ile son buldu.O bilgi artık yanlış 🙂 Türkiyenin de afrikada arazisi mevcut ve ekim işlemi oluyor.
    Tarım ile ilgili bizim ülkemiz tarım ülkesidir(pardon öyleydi) Ve gelinen noktada konu başlığı ile alakalı olsun, ülkede tarım bitti, bunu el birliği ile israilden tohum alarak, çiftçiye eğer ucuzlatmıyorsan bak ithal ederizlerle bitirdiler.
    Yanlış olmasın ülke İspanyaydı sanırım domatesin üretim maliyeti çiftçiye 4 euro ama pazar fiyatı 3 euro olduğu için, devlet domates ekenlere kardeşim sen gene aynı fiyattan ek bu ürünü ben alıyorum diyor, pazara da 3 den satışı gerçekleşiyor.Burada adamlar tehdit ediyor çiftçiyi bu yüzden Türkiye de durulmaz.

aynı noktada buluşacaz selçuk 🙂 neyse kapatalım konu amacını aşmasın Paşa 😉

• Ben dis gucleri merak ettigim icin yurtdisina ciktim aslinda 🙂 Yani konuyu Amerika'ya gitme sebebine bu sekilde bagliyayim 🙂

• Cevap benim adima cok acik. 😉

• Uzun zamandir haberlere bakmiyordum birde baktim ki ama allahim o ne. Ama biz yinede moral bozmayalim, cesaret kirici olmayalim. Munferid olaylar bunlar. iyi tarafindan bakalim. Ispanagin kilosu 50 cent, yesil fasulye 40, etin kilosu $1.5, poundu 3 dollar, sabahlari parkta good morning, Turkiye kotu, amerika iyi, moral bozmak yok.))

• This post is deleted!
  • ⭐⭐ Banned

bir bulgarıstan sırbıstan, genıs bahcem alcı sıvalı evim, kapıda dusuk model bir avrupa arabası, tavuklarım kopeklerım koyunlarım, az ödeyen bir meslekle bıle cok mutlu olabılırdım ama Abd ye gıtmekten daha zor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman Valla "Türkiye'de çok suç/şiddet var, ABD'de yok" diyene ben de karşı çıkarım. Bu konuda ABD ve Türkiye eşittir diyebiliriz. Bu durumda ucuz et, ıspanak ve parkta günaydın diyenler yanımıza kar kalmış olmuyor mu? 🙂

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@newman Valla "Türkiye'de çok suç/şiddet var, ABD'de yok" diyene ben de karşı çıkarım. Bu konuda ABD ve Türkiye eşittir diyebiliriz. Bu durumda ucuz et, ıspanak ve parkta günaydın diyenler yanımıza kar kalmış olmuyor mu? 🙂

Yeşil fasulyeyi unutmuşsunuz. Kardan zarar ediyorsunuz sayın @knnrn. Fasulye çok faydalı bir bakliyattır. Bilhassa içerdiği lifler sayesinde hazımsızlığı ve sindirimi kolaylaştırır.

• Su Amerikaya yerlesme konusunda siddetten degil de kabak ve patlican istedigim gibi bulamayacagim diye cekiniyorum. Sevdigim bir arkadasim uzun senelerdir CA da, koz patlican Turkiyede babasini gormeye geldiginde yiyebildigi kadar yiyor . Ayni duruma duser miyim diye korkuyorum. Siddet dedigin nedir ki , arabada haydarla dolasan bir camiadaniz 🙂

• Birde dolmalik biber olayi var. Bir adet biber, 1 kg pirinc aliyor. Buyuk ihtimalle bir Cinli bunu icat etmistir 🎃

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Yok artik bende karsi cikmiyorum herseye. Yumusadim artik. Forum ve Korona birlikte yumusattilar.

• @MySea ahahahahaha

• @cnpist kabak patlıcan konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bizim hatun sürekli yapıyor közlenmiş patlıcan 😂

• @cnpist, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Su Amerikaya yerlesme konusunda siddetten degil de kabak ve patlican istedigim gibi bulamayacagim diye cekiniyorum. Sevdigim bir arkadasim uzun senelerdir CA da, koz patlican Turkiyede babasini gormeye geldiginde yiyebildigi kadar yiyor . Ayni duruma duser miyim diye korkuyorum. Siddet dedigin nedir ki , arabada haydarla dolasan bir camiadaniz 🙂

Kabak patlıcan pek sorun değil...

Kıl biber bulamıyorsun, onu da bahçeye ektik... Çıkarsa artık yiyeceğiz 🙂

Yeme konusunda çok sorun yaşamadık houstonda... Illaki eksikler olacak, onlarida daha önce pek yeme yada satınalma alışkanlığımız olmayan sebze meyveleri yediğimiz için görmezden gelebiliyoruz...

Farklı eyaletlerde yada daha eski tarihlerde sorun yasaniyordu muhtemelen... Ama Türklerin yoğun olduğu yerlerde yeme alışkanlıkları pek degismiyor. Ulaşılabilir bir çok şey

• bir iki defa orada kabak ve patlican denedim ama Turkiyedeki tadi alamadim, belki cinsi falan , deneye deneye bulucaz artik. Ata tohum getiririm canima tak ederse 🙂

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Ben dis gucleri merak ettigim icin yurtdisina ciktim aslinda 🙂 Yani konuyu Amerika'ya gitme sebebine bu sekilde bagliyayim 🙂

Ben dış gücüm 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Herkesin bildiği standarttan sapmak için. Hiç bir yer fazladan güllük gülistanlık değil. Ama görmek istiyorum. Eyalet eyalet gezmek istiyorum. Günlük 14 saat emek verip çalışınca elime geçen parayla istediğimi alabilmek, istediğimi yiyebilmek istiyorum. Kızımın iyi bir eğitim almasını, güzel bir meslek edinmesini istiyorum. Karavanla kanyonlarını derelerini milli parklarını keşfetmek istiyorum. Bir kanatlarım eksik, vadilerin üstünde uçmak istiyorum. Upuzun çayırlarda, yalınayak koşmak istiyorum. Saçlarım rüzgara konuk, yüzüm dağlara dönük... Ahmetin aradığı özgürlüğü damarlarımda hissedebilmek istiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |