DV2022 Talihlileri DV2022 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

• Henüz gidemedim ama gitme isteğimin sebebi, türkiyenin iyice pislik bataklığına dönüşmüş olması.

• Az önce bir haber okudum ve içim parçalandı. Kısaca Antalya'da bir kadın iş çıkışında tecavüze uğruyor. Cinsel taciz için rapor alıyor, darp raporu alıyor dava açıyor ancak baskılara dayanamayıp intihar ediyor. Ölmüyor ancak %99,9 engelli kalıyor. Kadının avukatı yine bir kadın ve mağdur kadının başına gelenlerle tehdit ediliyor, sonuna kadar hakkımızı savunacağım diyor. Tacizci mi? Tahmin edeceğiniz üzere olayın üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen hala serbest, muhtemelen bu haberlerden sonra gelecek tepkiler üzerine tutuklanır. Bir insan neden bu ülkede yaşamak istesin? Tweet atınca içeri giren; adam öldürüp, kadınlara tecavüz edince dışarıda elini kolunu sallayarak gezen insanların olduğu bir yerde insan neden yaşamak ister? Alım gücü, iş, güç, ev, araba vs. hepsi bir yana insanca, güvenli ve huzurlu bir şekilde yaşamak için gitmek istiyorum.

• Medeni; refah ve özgür bir ülkede, medeni; refah, özgür ve minimal bir hayat yaşamak için.

• Hayati yasama arzusu

• ⭐⭐

Baslibasına bir sebep bence

• Hukuk, adalet, eğitim, toplumsal normlar (biatçılık, tanrılaştırma, birey olamama...) gibi temel problemler bile başlı başına yeterli iken, bunun yanında;

Türkiye'de herhangi bir şey (somut ya da soyut) alırken kendimi enayi gibi hissetmem.

Herhangi bir gelişmiş ülkede vasıfsız isçi anca olabilecek şahısların, kamusal ya da değil en üst kademelerde yer almaları.

Genel olarak eğitimli insanlar değersiz hissettirilirken, eğitimsizlerin el üstünde tutulmaları.

Seçtiğim mesleğin genel olarak Türkiye'de yapılamayacak bir meslek haline gelmesi.

Bunlar Türkiye'den gitme sebeplerim. Peki neden ABD? Değerler ve prensipler olarak kendime en uygun ülke olarak görmem; liberal ekonomi, özgürlükler, bireysellik, seçenek çokluğu, etnik-kültürel çeşitlilikler ve önceki yazdıklarım konular üzerine bana verdiği/verebileceği memnuniyet.

• @sChAdOw yaklaşık 2 seneden fazla Abd desin dostum 12 saatin üstüne çıkıyormu çalılmalar 🙄

• Babam uzun zamandır bir şirket yönetiyor dolayısıyla defalarca kez gerek elemanları yüzünden gerek müşterileri yüzünden mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmış.
    Bundan 10 sene kadar önce yine Türkiye'de bir mahkemesi var, problem eski bir elemanı ile ilgili ve kesinlikle kendi haklı olmasına rağmen, onlara maaşlı çalışanlar olduğu gerekçesiyle elemanlarına her zaman acımıştır ve iyi davranmıştır. Üstüne onlarla olan davalara avukatını bile hiçbir zaman karıştırmamıştır.
    Bu davada babamın eski elemanı saçmalama boyutunda yalanlar atmaya başlayıp, yalancı şahitleri olaya dahil etmesi üzerine, babam ilk kez karşı çıkmış ve konuşmaya başlayacakken.. hakim bir anda "Kendini sakın savunmaya kalkma!! Burası Amerika değil burada kendini savunamazsın!" gibi sert bir çıkış yapmış.

İşin enteresan kısmı bu olay yaşanmadan önceki babamın son mahkemesi California'da basit bir trafik cezası sebebiyle : )
    Sanırım oradaki insana ve görüşlere verilen değeri buraya taşıyabileceğini zannetmiş...
    Arada çok büyük fark var...

Log in to reply

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

13.4k
Users

3.0k
Topics

207.0k
| | | |