Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

• henüz "gitme" aşamasına geçememiş ancak green card dahil başka seçenekleri de değerlendirmeye çalışan biri olarak; insanların kabalığından, anlayışsızlığından, cahilliklerinden -ki burada bahsettiğim cahillik elbette okuyup yazmakla ilgili değil- ve güçlünün daima haklı olmasından KAÇMAYA ÇALIŞIYORUM.. herkesin hep haklı olmasından, "ben hak hukuk bilmem" tavırlarından, hukuk sistemimizin de malesef bu insanları haklı çıkarıyor olmasından dolayı gitmek istiyorum.. elbette dünyanın her yerinde olduğu gibi ABD'de de böyle insanlar var ancak en azından bilirim ki haklıysam güçlüyüm.. başımıza gelecek varsa gelecektir ama beni de koruyan bir sistemde yaşamak istiyorum.. ben 26 yaşındayım, benden daha küçüklerin de gitmeyi denediğini bilerek, insanların kendi vatanından kaçarcasına uzaklaşmalarına, buna sebep olacak şeyler yaşıyor olmamıza üzülüyorum..

• Hayatımı sadece bir ülkede tamamlamak istemıyorum yeni bir fırsat yeni bir yaşam yaratmalıyım kendime yeniden başlamalıyım hayata çok uzaklarda biyerde burda mutlu olamadım belki orda da olamam belki mutluluk dedğin şey sadece anlık ama iplerimi koparmam gerek artık yeni umutlar yeni hedefler eklemek istiyorum hayatıma burda artık olduğum yerde aynı şeylerı yaşayarak yerimde saymaya başladım bu rolanti beni mutsuz ediyor ve birde 15 senedir çalıştığım yerdeki patronumun o iğrenç ve kibirli suratını görmekten artık bıktım ülkenin yönetim şeklinden dolayı artık şaşırma özelliğimide kaybettim nereye baksak yalakalık yaparak onurunu satarak mevki makam sahibi zekası incir çekirdeğini doldurmayacak insanların yalakalıklarının bedelini fazlası ile almasını izlemekten midem bulandı nedeni bu:)

• ⭐⭐⭐

Gelir vergisi 5.49%
    Satış Vergisi 6.90%
    Araç Satınalma Vergisi 3%
    ÖTV (Yok) 0%
    MTV (Yok) 0%
    TRT Payı (Yok) 0%

Tüm vergiler sabit.

• @freeworld Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

Gelir vergisi 5.49%
    Satış Vergisi 6.90%
    Araç Satınalma Vergisi 3%
    ÖTV (Yok) 0%
    MTV (Yok) 0%
    TRT Payı (Yok) 0%

Tüm vergiler sabit.

Emlak vergisi kotu ama. Pa'da evlere bakiyorum, $200,000 olan eve hersene $8000 emlak vergisi odemek gerekiyor. Arizona senede 3 bin kadar oduyorduk. Demekki yerine gore cok degisiior.

• ⭐⭐⭐

alt text

1200 km yolu $48 dolar yakit masrafi ile gitmek...

• ⭐⭐⭐

Bu arada ev taksit olanaklarinida arastirdim.

Turkiye’de;

200bin TL’lik ev icin 15 yil aylik odemesi en dusuk 2700 TL
    alt text

ABD’de;

200bin $’lik ev icin 15 yil aylik odemesi en dusuk 1700 $
    alt text

• Türkiyedeki ödemede vergi,sigorta ve pmi (ne bilmiyorum) içinde değil. Tabi Türkiye'de sigorta ilk faturaları açarken zorunlu onun için ilk otururken dask yapılır bir daha yapılmaz oda 200-300 anca tutar 200bin'lik evin vergisi üç aşağı beş yukarı yıllık da 200-500 arası değişir ortalama. burada evin %20 kesin olması lazım orada eyalete göre değişiyormuş. örnek bir realtor orange county'de 400bininin altındaki evlerin hepsine kredi çıkıyor demişti bir İlkay zaman vlog'unda 🙂 bir kerede forumda bir arkadaş kredi skoruna göre peşin yatırılan değer değişebilir demişti. Yani Amerika'da 70-80dolara ev alırsanız tabi o zaman başka bir dünya hatta sıfır peşinle olursa tadından yenmez 🙂 aklımdaki ilk olay da bu olacak benim 2-3 yıl içinde 🙂

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• Amerika'da ev-emlak vergisi ile ilgili olabilecek bazı wikiler:

• Bugün yeni bir neden daha eklendi erken seçim .. zaten ekonomi berbat piyasalarda şimdi seçim havasına girecek iş olmayacak.. ve tekrardan seçilme durumunda yandı gülüm keten helva...

• ⭐⭐⭐

Yüzlerce nedenime bir ek daha.
    Ben açıkçası sizlerle paylaşmaya utandım bu videoyu. Daha fazla yazacak birşeyim yok....

• @freeworld Maalesef bir de küçük çocuklarıyla izleyenler var.

• @freeworld
    Cok komik, bazan buradaki postlara facebooktaki gibi 😂 bir emoji gondermek istiyorum. Gecenlerde de bir haber dolasiyordu, sivasli gencler otobus kiralayip Sadettin Kopek karakterini yakalamaya gidiyorlardi, sivas yakinlarinda cekim vardi galiba. They are hilarious!

Isin komik olmayan tarafi, insan oldurmenin, kafa kesmenin, iskence yapmanin sevilen TV karakterleri tarafindan normallestirilmesi. Cahil insanlar, boyle icsellestirdikleri film goruntulerini yeri ve vakti gelince, gercek hayata uyguluyorlar maalesef. Hele de "ya bizdensin ya da vatan haini" soylemiyle birlesince daha da tehlikeli oluyor bu tur beyin yikamalar.

• benimde gitme sebeplerim aşağı yukarı hepinizle aynı ,burada nefes alamıyorum ve ait hissetmiyorum. 3-4 senedir başvuruyorum çıkmadı , ama şunu açıkca söylemeliyim ki 28 yaşındayım bu sene çıkmazsa oturup hüngür hüngür çocuk gibi ağlarım. Ne kadar dolduğumu umarım anlatabilmişimdir. Umarım tüm isteyen insanlara çıkar.

• Orta duzey bir gelirim var lakin sanirim her şey üstüme üstüme geliyor gibi sanırım sıkıldım. Burada daha önce yaşanmış olumsuzluklarida goz önüne alarak sıfırdan bir hayat sürmek için galiba.

• ⭐⭐⭐

ABD’de başımdan geçen bir olay;

Bugün apartmandan dışarı çıkarken merdiven yoluna koca bir koltuk konulduğunu gördüm. Yolu kapatmıyordu fakat daraltıyordu. Türkiye’den kalma bir tepki olarak hemen içimden saydırmaya başlayacaktım ki koltuk üzerinde yazılı bir not gördüm ve türkçe çevirisi olarak şu yazıyordu;
    “Sayın komşular, koltuğu çok kısa bir süreliğine buraya koymak zorunda kaldım, çok özür diliyorum. En kısa zamanda buradan kaldırılacak”

O an hiç bir kızgınlığım olmadı ve gayet hoşgördüm. Sadece bir kağıt parçası ve üzerinde nezaket dolu bir yazı. Belkide tek ihtiyacımız bu...

• This post is deleted!

• ekonomi , ekonomi ve ekonomi derim

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 491
  • 141
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |