Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

Amerika'ya gitme sebepleriniz ? • Sayın @newman eleştirim sizin yorumunuza idi. Şahsınızı tanımıyorum. Eğer öyle anlaşıldı ise kusura bakmayın. Ayrıca isminizle alakalı sorun olması mümkün değil. • @newman rica ederim. Anlayış için çok çaba sarf etmedim aslında benim için oldukça açıktı, ben de ne görüyorsam onu yazmak istedim (: bu yazdığımı siz de yazabilirdiniz belki ama ben de kendimce konuya açıklık getirmek istemiştim.

  Bahsettiğiniz durumla ilgili sayılabilecek benim de bazı düşüncelerim var, tamamen kendi gözlemim ve düşüncelerim, geçerliliği kişiye göre değişebilir.

  Forum gibi kişilerin anonim olarak bulunduğu bir ortamda insanlar olumlu veya büyük çoğunlukla olumsuz düşüncelerini istediği kişiye rahatlıkla söyleyebiliyor, bunu söylemekten geri durmayabiliyor veya bu durumu kendine hak görebiliyor. Bunu ben de yapıyorum. Örneğin yeni bir kullanıcı ilgili başlık varken sorusu için yeni başlık açıyor. Ben de gün içinde denk geldiysem cevap verilene kadar beklemesin, araştırsın ve de crazycells daha önce çekinmeden uyarabilirsiniz dediği için girip cevap yazıyorum. Bazen ne alakaysa (her ne kadar düzgün cümleler kursam da) gereksiz bir hışımla yazdığımı biliyorum, doğruya doğru. Halbuki örneğin bir derste biri alakasız bir soru sorduğunda sorunu şu derste sormalısın veya sorunu derste sormalısın gibi bir şey söylemiyorum (:

  Demek istediğim, günlük hayatta birbirimize söylemeyeceklerimizi forum ortamında söyleyebiliyoruz. Ben bunu burada anonim olarak bulunmaya bağlıyorum. Halbuki burada görmek istemezken örneğin bir forum buluşmasında bir araya gelebilir, aynı masada oturup sohbet edebiliriz. Birbirimizden öğrenebileceğimiz çok şey olabilecekken istemsizce iletişim kanallarımızı tıkayabiliyoruz.

  Bazı durumlar konuşuldukça yerine oturuyor, daha çok netlik kazanıyor. Bu düşüncemi belirtebileceğim bir ortam olduğunu düşündüğüm için yazdım.

  Konuyu çok da dağıtmamak adına, Amerika'ya gitme sebeplerimiz tam olarak Amerika'ya gitme sebeplerimiz olsun, Türkiye'den gitme sebeplerimiz değil. Buna dikkat etmek benim için daha faydalı oluyor • @frozen sayın @frozen sizi kastederek söylediğini sanmıyorum ama yine de kendisi görünce yazacaktır diye düşünüyorum. Cevap verilene kadar aklınızda kalmasın diye belirtmek istedim. Siz ince düşünüyorsunuz ben de öyle yapayım, daha doğrusu yapmaya çalışayım (:


 • Banned

  @azuleverde, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

  @frozen sayın @frozen sizi kastederek söylediğini sanmıyorum ama yine de kendisi görünce yazacaktır diye düşünüyorum. Cevap verilene kadar aklınızda kalmasın diye belirtmek istedim. Siz ince düşünüyorsunuz ben de öyle yapayım, daha doğrusu yapmaya çalışayım (:

  @azuleverde 🙂

  @frozen evet, sizinle ilgili degildi. Zaten sizin reaksiyon gostermeniz surpriz oldu. Yeni hayatinizda basarilar dilerim. • fırsatı bulursan gidersin yada türkiyede keyfin çok tıkırındadır ozamanda düşünürsün sadece. • Kendi özgürlüğü için başkasının özgürlüğünü kısıtlamadan özgür yaşayan bir toplumda; insan gibi muamele görüp, insan gibi yaşamak. • @Ercan-Tekoglan ERCAN HOCAM aman aman. 🙂 şaka bir yana insanlar işallah isteklerine kavuşur. İyi yada kötü kimsenin neden gittiğide önemli değil insanlar ne yapmak isterse o olsun.

  Adamamım sadece Grenn C. olan bir kızla evlenırım tek şartım bu. 🙂 • karadenizin deli kızı Türkiyeye tatile geldi vede aradaki farkları anlatıyor. 1:50 - 11:00 arasını seyredin • Güzel noktalara değiniyor. Fakat video kafa hareketleri ile eş zamanlı hareket ediyor. İlginç olmuş. • Ya dedikleriyle çelişiyor ya da para varsa insanların umursamaz hareketlerini görmezden gelebilirim ve türkiye de yaşayabilirim diyor. • Aynen öyle paran varsa sıkınyı yok diyor genel kanı bu bu millette biz ise diyor kanunlata uyuyoruz neden çünkü para cevası ve uygulama var diyoe yanı kanun ve kural ve - insanlar amerikada yaşasasa değişmiyor adam usa - isviçrede - kanadada - almanyada yaşıyor - aynı be hiç değişen yok-.

  biz ise kanun arıyoruz kanun hak hukuk olsun kanunlar olsun ben uyuyorsam herkes uysun istiyoruz .

  yoksa patates araba limon yok saç ekımı yok sağlık geç bunları - bir yere kadar .

  kardeşim HAK LAZIM HAKKKK..

  AMERİKDA EN SEVDİĞİN ŞEY YİNE DİYORUM OZEL HAYAT VE DOKUNULMAZLIĞI VE KANUNLAR . KİMSE KİMSENIN BİR ADIM ONUNE GEÇEMEZ . YOK PARAN YOK YOK BAŞKAN ÇOÇUPU YOK MİLLET VEKİLİ YOK DANIŞMANI - …

  NEYSE GERİLDİM YİNE.

  !!!!

  İŞLALLAH İNSANLAR İSTEDİKLERİ GİBİ YAŞARLAR.

  HAA DEMIYORUM USA MUTLULUK VAR YOK SEVGİ VAR YOK HERŞEY YOLUNDA ONUDA BİLİYORUM YOK OYLE BİR ŞEY AMA .

  YINEDE ŞU BAĞNAZLIK YOK - İLBER OLTAYLININ DEDİĞİ GİBİ. BİZDEKİ KASABA UYANIKLIĞI YOK .

  BU ÜLKENIN SÖZDE AYDINIDA BÖYLE . • Söylediği ile yaptığı birbirine uymayan kişileri sevmiyorum. Araban, evin azda gelirin var ise Türkiye cennet deniliyorsa. Bunları kısa sürede ABD de yaşayarak elde edile biliniyorsa şu anda Türkiye de yaşamasını beklerdim.

  Aklı başında, belli bir kültür birikimi olan başında söylediği nedenlerden ülkeden gidiyor, ev, araba, para nedenlerinden gitmiyor. Beyaz yakalılar orada bulaşıkçı olmayı göze alarak gidiyor.

 • @hayallerabd kesinlikle doğru tespit • türkiyede hep var bu hangi iktidar gelirse gelsın kendı yakınları alır maalesef bu iş böyle- bundan onceki iktidar da - kendince lail kesimi alıyor insanlar o zamanda eğitim için başka ülkere gidiyor du- şimdidede öyle- akp gider chp gelir chp gider anap gelir hepsi aynı - zihniyet değişmedi.

  bu ülkede chp iktirada gelsede akp gelsede mhp iyi parti hangi parti gelirse gelsin — ben durmam beyler hepsi aynı zihniyetin insanı. !!! • @serkanist, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

  türkiyede hep var bu hangi iktidar gelirse gelsın kendı yakınları alır maalesef bu iş böyle- bundan onceki iktidar da - kendince lail kesimi alıyor insanlar o zamanda eğitim için başka ülkere gidiyor du- şimdidede öyle- akp gider chp gelir chp gider anap gelir hepsi aynı - zihniyet değişmedi.

  bu ülkede chp iktirada gelsede akp gelsede mhp iyi parti hangi parti gelirse gelsin — ben durmam beyler hepsi aynı zihniyetin insanı. !!!

  kesinlikle. • Kaliteli eğitim. Bugün dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında CWUR'a göre tek bir Türk üniversitesi maalesef yok. O kadar çok üniversite var Türkiye'de ama verdikleri eğitimin kalitesi tartışılır.

  Daha iyi yaşam. Alkol, araba vs. Türkiye'ye göre çok daha makul rakamlarda.

  İş ya da özel hayatta kişilerin background'larının Türkiye kadar çok büyük önem arz etmemesi.

  Liyakata daha çok önem vermeleri. Dayı yeğen ilişkilerinin olmaması.

  Amerika'da bir üniversitenin bir kariyer sitesinde "Dekan" ilanı verdiğini görmüştüm geçenlerde. Türkiye'de bırakın Dekan olmayı çoğu zaman en küçük kadro bile böyle uygun gördük, oldu zihniyetiyle atanıyor. • Sadece kızım için gitmek istiyoruz
  İfadelerini özgürce savunabilecegi bir gelişmiş ülkede ekonomik olarak sorun yaşamaması
  Güzel bir eğitim alması ve tabikide gelişmiş ülke vatandaşı olmasi
  Bizim türkiyede maddi sorunumuz yok ben is kaygimizda yok kamuda olduğunuzdan dolayı
  ABD gitmek nasip olur ise belkide 4 6 7 yıl burdaki ekonomik durumumu yakalayamiyacagim ama Tr de ki siyasi karmaşa politik karisikliklar gelecek kaygısı oluşturmaya başladı aile olarak bizleri
  Hayirlisi diyelim bol şanslar arkadaşlar


 • ⭐⭐⭐

  kısaca her şey çocuklarımız için iyi bir eğitim, gülen yüzler, mutlu evlatlar. 40 ına gelmiş biri olarak bu dakikadan sonra kendim ve eşim için konuşuyorum macera aramıyoruz ama eğitiminden yaşamlarından sorumlu olduğumuz evlatlarımızın daha güzel bir yaşam sürebilmesi kaliteli eğitim alması birilerinin amcasının dayısının oğlu / kızı yada selamla gönderilen içi boş insanlardan olmasını istemediğimiz için böyle bir fikre kapıldık. çocuklarımızın daha donanımlı kendini daha iyi ifade edebilsin. şu veya bu parti nin selamı ile yada akrabası olarak işe başlayan içi boş bir halta yaramayan karaktersizlerden uzak durmak için kurtulmak için. • Sadece ve sadece çocuklarım için bizi bir şekilde alıştıran bu düzene bu hayat pahaliligina onların alismadan kendi ayaklarinin üstünde durabildimlerini gorebilmek için yani kısacası sadece evlatlarım için


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

55
Online

7.7k
Users

2.3k
Topics

127.2k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB