Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar
    kuzenimin nişanlısı 20 senedir Amerikada yaşıyor ve tır firması var
    kuzenim de evlenip gidecek bu yıl içinde Amerikaya.
    Eşimde uluslararası tır sürücü belgesi alırsa bir şekilde bizimde gidebileceğimizi söyledi,iş davetiyle.
    ne yol izlemeliyiz?nerden başlıcaz?hangi zaman başlıcaz hiç bilmiyoruz
    eşim iş ile ilgili davet alıp gidebildiği takdirde ben ve iki çocuğumda gidebilecekmiyiz? Gidersek bizde aynı esnada eşimle gidebilirmiyiz?Süreç ne kadar sürer ne zaman başlamalıyız? Bilgisi olanlar yardımcı olursa cok sevinirim.Şimdiden teşekkürler

• Amerika "lisans olmadan" işçi vizesi

Merhabalar ev içi gündemimiz amerikaya gitmek olunca araştırmalarım sonucu bu forumu buldum ve aranıza yeni katıldım.

Bizim Amerikada Tırlari olan ve bunları işleten bir tanıdığımız var. Tırlarindan birinde şoför olmasi uzerine eşimi davet etti. Bunun icin vize araştıracagini söyledi. Ben araştırdigim kadariyla, amerika işçi vizesini "lisans mezunu" işçiler icin gerceklestiriyor. Bizim işimiz lisans mezuniyeti gerektiyormiyor ve halihazirda esim de lisans mezunu değil.

Bu sartlar altında bize uygun bir vize var mıdır? İş teklifi ile amerikaya gidebilir miyiz?

• @mathilda ee bunu post olarak açamaz mıyız? @crazycells forumu pek çözemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mathilda, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Amerika "lisans olmadan" işçi vizesi

Merhabalar ev içi gündemimiz amerikaya gitmek olunca araştırmalarım sonucu bu forumu buldum ve aranıza yeni katıldım.

Bizim Amerikada Tırlari olan ve bunları işleten bir tanıdığımız var. Tırlarindan birinde şoför olmasi uzerine eşimi davet etti. Bunun icin vize araştıracagini söyledi. Ben araştırdigim kadariyla, amerika işçi vizesini "lisans mezunu" işçiler icin gerceklestiriyor. Bizim işimiz lisans mezuniyeti gerektiyormiyor ve halihazirda esim de lisans mezunu değil.

Bu sartlar altında bize uygun bir vize var mıdır? İş teklifi ile amerikaya gidebilir miyiz?

@mathilda, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

@mathilda ee bunu post olarak açamaz mıyız? @crazycells forumu pek çözemedim.

Maalesef halihazirda forumda var olan basliklarla ilgili soru sormak icin acilan yeni basliklari cok iyi karsilamiyoruz. O nedenle ilgili genel basliga tasidim iletilerinizi...

Siz H1B ve L gibi vizelere bakiyorsunuz, fakat sizin dediginiz duruma uygun vize H2B olacaktir... Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/102/h-geçici-çalışma-ve-staj-vizeleri-h1b-dışındakiler

• @crazycells Anladim, cok teşekkür ederim.

• @belkem, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Herkese merhabalar
    kuzenimin nişanlısı 20 senedir Amerikada yaşıyor ve tır firması var
    kuzenim de evlenip gidecek bu yıl içinde Amerikaya.
    Eşimde uluslararası tır sürücü belgesi alırsa bir şekilde bizimde gidebileceğimizi söyledi,iş davetiyle.
    ne yol izlemeliyiz?nerden başlıcaz?hangi zaman başlıcaz hiç bilmiyoruz
    eşim iş ile ilgili davet alıp gidebildiği takdirde ben ve iki çocuğumda gidebilecekmiyiz? Gidersek bizde aynı esnada eşimle gidebilirmiyiz?Süreç ne kadar sürer ne zaman başlamalıyız? Bilgisi olanlar yardımcı olursa cok sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Amerika icin boyle bir surec soz konusu degil ne yazik ki. Tir soforlugu icin gerekli olan CDL-A ehliyetini almalisiniz. Bunu da ancak gecici olmayan bir calisma vizesi ile alabilirsiniz. Su anda herhangi bir sekilde tir soforu olarak ulke disindan sofor getirtemez hic kimse. Her ne kadar bazi haber kanallarinda sofor sikintisi yasaniyor dense de aslinda bolca sofor var ancak teklif edilen ucretlere ve sartlara insanlar calismak istemedigi icin belki acik vardir. Yoksa uye oldugum forumlardan vb. alanlardan goruyorum her gun yuzlerce kisi ehliyetimi yeni aldim nereye basvuru yapayim vs. diye sorular soruyor.

• @TMG cevabınız için teşekkür ederim:(bir yol bulmaya çalışıyoruz ama nasıl bakalım

• Şuan x bir firmada çalışmaktayım. 4-5 ay sonra iş yeri Amerika'da ki şubesine göndericek. Vize olayı nasıl olur? İş yeri mi ilgilenir başına bu tür olay gelen var mı?

• merhabalar akrabam usa da mağaza sahibi macera olması ve kültürü tanımak ve biraz birikim yapmak maksadı ile gitmek istiyorum eğer mümkün olursa greencard vs.. ne yapmam gerektiğinden bi haberim aydınlatabilecek arkadaşlardan yapmam gerekenler hakkında bilgi bekliyorum.

• Merhaba arkadaşlar Adım cemal aranıza yeni katıldım.
    Sizlere bir kaç sorum olacak
    USA çalışmak için Green Card baş vurusu yapmak şartmı?
    Ben 38 yaşında Türkiye de Lisans mezunu (kimyager) biri olarak USA da nereden iş araya bilirim ve USA nasıl gidebilirim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemal-cangaytar

Yüksek lisans yada orada ki bir şirket sana sponsor olabilir green kart ile birlikte toplam 3 farklı yolla gidebilirsin evlilik te var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-kumpas, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Şuan x bir firmada çalışmaktayım. 4-5 ay sonra iş yeri Amerika'da ki şubesine göndericek. Vize olayı nasıl olur? İş yeri mi ilgilenir başına bu tür olay gelen var mı?

Evet, is yerinin size sponsor olmasi gerekiyor. Saniyorum ki L vizesi alacaksiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/104/l-şirket-i̇çi-transfer-vizesi

Genelde is yerleri bu tur basvurulari yapmak icin bir hukuk burosuyla calisiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemal-cangaytar, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

Merhaba arkadaşlar Adım cemal aranıza yeni katıldım.
    Sizlere bir kaç sorum olacak
    USA çalışmak için Green Card baş vurusu yapmak şartmı?
    Ben 38 yaşında Türkiye de Lisans mezunu (kimyager) biri olarak USA da nereden iş araya bilirim ve USA nasıl gidebilirim ?

is konusunda su bolumu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/6/i̇ş-alanları-ve-meslekler

Sizi ise alacak olan sirket size calisma vizesi icin sponsor da olabilir; yani Green Card sahibi olmaniz sart degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melih-trk, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

merhabalar akrabam usa da mağaza sahibi macera olması ve kültürü tanımak ve biraz birikim yapmak maksadı ile gitmek istiyorum eğer mümkün olursa greencard vs.. ne yapmam gerektiğinden bi haberim aydınlatabilecek arkadaşlardan yapmam gerekenler hakkında bilgi bekliyorum.

Akrabaniz size calisma vizesi icin sponsor mu olacak? Tam olarak hangi is kolundan bahsettiginizi bilemiyorum, fakat eger o pozisyon acigini ABD'de ilan vererek kapatamiyorsa size sponsor olabilir.

• merhaba arkadaşlar benim uluslararası geçerlilikte bir meslek sertifikam var.mesleğimi aldığım eğitim kurumu 3 aylık sigortalı bir işyerinde çalışmamı söyledi.eğer 3 ay bir işyerinde sigortalı çalışırsam benim için bazı evrak ve dosyalar hazırlayacaklar ve bende bazı dosya evrakları hazırlayacam konsolosluğa iş arama iş bulma vizesi için başvuruda bulunacaz.mesleğim uluslararası geçerlilikte olduğu için %70 vize alma şansım olduğunu söylediler.iş arama iş bulma vizesine başvuruda bulunursam ve vizeyi verirlerse amerikada o vizeyle en fazla kaç ay kalıp iş bulabilirim? amerika iş bulma iş arama vizesi ne diye geçiyor? tam adı nedir? bu vize hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

• @Erkan-Yıldız sizi yanlis yonlendirmis olabilirler, uluslararasi da olsa bir cok meslek icin birlesik devletlerde ya silbastan egitim almaniz ya da ikame egitim almaniz gerekebilir. is dayanakli vizelerden de birlesik devletlerden temin edilemeyen meslek sahipleri yararlaniyor. ilgili basligi okursaniz daha genis bilgi sahibi olursunuz

• @CEKU, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

@Erkan-Yıldız sizi yanlis yonlendirmis olabilirler, uluslararasi da olsa bir cok meslek icin birlesik devletlerde ya silbastan egitim almaniz ya da ikame egitim almaniz gerekebilir. is dayanakli vizelerden de birlesik devletlerden temin edilemeyen meslek sahipleri yararlaniyor. ilgili basligi okursaniz daha genis bilgi sahibi olursunuz

eğitim gördüğüm eğitim kurumu zaten eğitimi uluslararası standartlarda veriyor.yani bütün ülkelerde geçerli.ayrıca mesleğim amerikada çok aranan ve geçerli meslek olduğu için bana eğitim kurumum %70 şansın var dedi.ben sadece iş arama vizesine ne dendiğini ve nasıl bir vize olduğunu sormuştum.

• sizin tarif ettiginiz sekilde gidip is aramaniz icin size belli bir zaman veren bir vize turu yok maalesef. malum sitelerden bulabildiginiz tum is ilanlarina basvurun, kabul alinca isyeri sponsorlugu ile gidersiniz insallah.

https://yesilkartforum.com/forum/category/127/i̇ş-dayanaklı-göçmen-vizeler

bir de sakincasi yoksa egitim aldiginiz is kolunu ya da alani yazar misiniz?

• @CEKU, içinde söyledi: Amerika'da Çalışma Vizesi

sizin tarif ettiginiz sekilde gidip is aramaniz icin size belli bir zaman veren bir vize turu yok maalesef. malum sitelerden bulabildiginiz tum is ilanlarina basvurun, kabul alinca isyeri sponsorlugu ile gidersiniz insallah.

https://yesilkartforum.com/forum/category/127/i̇ş-dayanaklı-göçmen-vizeler

bir de sakincasi yoksa egitim aldiginiz is kolunu ya da alani yazar misiniz?

iso 9001 kalite baş denetçilik.

• tesekkurler, hersey gonlunuzce olsun...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |