Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi • @deejake Research Triangle kesinlikle NC eyaletinin yıldızı. Bir kaç defa gittim. • sadece new jersey gidecekler için değil tüm amerika da bulunan yerler için harika bir site
  bu link new jersey için
  https://www.homesnacks.net/most-affordable-places-in-new-jersey-126825/
  bu linkte tüm amerika için
  google homesnacks.net bir boşluk bırakarak araştırmak istediğiniz yerin ismini yazarsanız o bölgenin bilgileri geliyor

  ingilizcesi yeterli yada olmayanlar için de chrome tarayıcıdan açın ki türkçe çevrilsin • akrabam new jerseyde olduğu için genelde linklerim hep o bölge için şimdi keşfettiğim bir link daha var. Tekrar yazıyım ingilizcesi iyi olmayanlar chromeden açsınlar.

  https://www.choosenj.com/ • eskiden okulda ödev verildiği zaman ilk başvuru yaptığımız bilgi hazinesi ansiklopediler de artık digital olmuş. Amerikanın tüm şehirleri için detaylı bir şekilde bilgi almak için yıllar sonra tekrar açın karışıtırın. Linkine girince arama kutuna şehrin ismini yazın. Tekrar yazıyım ingilizcesi iyi olmayanlar chromeden açsınlar.

  https://www.britannica.com/place/ • İlçe (county) bazlı değerlendirme için şu siteyi faydalı buldum, işinizi görecektir. https://www.niche.com/places-to-live/search • Ekşi Sözlük'te günün popüler konularından biri bu olmuş. Eyalet değil de şehir bazında.

  https://eksisozluk.com/green-card-sonrasi-yerlesilecek-sehir--5935244?a=popular • The 10 WORST STATES in AMERICA for 2019 • @newman yasanilacak yer kadar, yasanilmayacak yeri de belirlemek onemli tabii ki :)

  Su sekilde de belirtmis olalim sayin newman, paylastiginiz video'daki listeyi:

  1. New Mexico
  2. Arkansas
  3. Mississippi
  4. Louisiana
  5. Alabama
  6. Oklahoma
  7. South Carolina
  8. Tennessee
  9. Arizona
  10. nevada


 • @crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

  @newman yasanilacak yer kadar, yasanilmayacak yeri de belirlemek onemli tabii ki :)

  Su sekilde de belirtmis olalim sayin newman, paylastiginiz video'daki listeyi:

  1. New Mexico
  2. Arkansas
  3. Mississippi
  4. Louisiana
  5. Alabama
  6. Oklahoma
  7. South Carolina
  8. Tennessee
  9. Arizona
  10. nevada

  hayir bende zaten sevindim listede turklerin yogun oldugu houston, texas, new jersey olmadigina sayin @crazycells • alt metni

  Yaşamak için En İyi Yeri Bulmak

  Amerika da nerede yaşamalıyım neresi iyi, nerede yaşamamız gerektiğine karar vermek önemli bir karardır. Yerel ekonomik koşullardan ve konut maliyetlerinden, işe gidip gelme süreleri ve yaşam tarzı kolaylıklarından çok sayıda konuyu dengelememiz gerekiyor. Bir ev satın almayı veya çocukların yaşamlarını ve geleceklerini etkileyen gelecek hamleleri için, okul kalitesi ve emlak vergisi oranları gibi diğer faktörleri de araştırmalısınız.
  Düşük suç oranlarından mükemmel bir eğitim sistemine, sizin ve ailenizin ev arayabileceği mükemmel yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok değişken vardır.
  Bu önemli kararı vermenize yardımcı olmak için, sizin ve ailenizin ihtiyaçlarına uygun bir ev bulmanıza yardımcı olacak en önemli faktörler.

  Yaşamak için bir yer nasıl seçilir

  Sizin ve aileniz için neyin en önemli olduğunu belirleyerek başlayın. Bekârsanız, hareketli bir şehirde yaşamak sizin için ideal bir seçim olabilir. Diğer taraftan, aileniz varsa, küçük bir kasaba, çocuklarınızın seveceği kolaylıklar sunar.

  Uygun fiyat

  • Ödeme dereceniz ne olursa olsun, rahat ve imkânlarınız dâhilinde yaşamak ilk endişeniz olmalıdır. Satın alınabilirlik sadece konut masraflarından daha fazlasını içerir; Yiyecek gibi tüketilebilir malların fiyatları kasabadan şehre büyük ölçüde değişmektedir. Benzinin fiyatı, elektrik ve su da dâhil olmak üzere vergiler de değişmektedir.


 • alt metni

  Vergiler

  • Satış vergisi olmayan beş eyalet olduğunu biliyor muydunuz? Doğru: Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire ve Oregon perakende satışlar ve bazı hizmetler için satış vergisi almaz.

  Kişisel Gelir Vergisi Oranları

  • Eyaletlerin çoğu gelir vergisi topluyor, ancak Florida ve Nevada'nın emekliler için yaşam noktası olmasının bir nedeni, hiç gelir vergisi toplamaması. Ek olarak, Alaska, Güney Dakota, Texas, Washington ve Wyoming gelir vergisi toplamamaktadır ve New Hampshire ve Tennessee yalnızca faiz ve kar paylarından elde edilen pasif gelir üzerinden gelir vergisi toplamaktadır.

  • Bu unsurlar vb, yaşanacak bir yer seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir. Yaşamak için mükemmel bir yer ararken yerel satış vergisini, gelir vergisini ve vergi kredilerini ve muafiyetlerini göz önünde bulundurun.

  Devlet ve Yerel Satış Vergisi Oranları, Ocak 2019: https://files.taxfoundation.org/20190130115700/State-Local-Sales-Tax-Rates-2019-FF-633.pdf

  Sn @crazycells daha önceden açmış olduğu daha detaylı eyalet vergi oranları için aşağıdaki linke bakın.

  Eyaletlerin Vergi Oranlari: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1642/eyaletlerin-vergi-oranlari • alt metni

  İstihdam Olanakları

  • İstihdam olanakları eyaletten eyalete değişmektedir, bu nedenle ülkenin farklı eyaletlerinde iş piyasalarını araştırmaya biraz zaman ayırın. Sektörünüzdeki kaliteli iş fırsatlarını analiz ederek başlayın, ardından bu işlerin en yüksek olduğu eyaletleri belirleyin.

  • İşler için gelir seviyeleri eyaletten eyalete büyük ölçüde değişebilir. https://salary.com/, eyaletler genelinde çeşitli kariyerlerin ücretlerini karşılaştırmanıza izin verir. Maaşlar genellikle işin bulunduğu yere göre belirlenir. Örneğin, bir pazarlama müdürü işi San Diego'da büyük bir maaşla çalışabilir, ancak Güney Kaliforniya'da yaşam maliyeti çok yüksektir. Araştırmanızı, hareket etmeden önce yapın, yer değiştirmeden önce o eyaletteki sizin iş kolunuzu araştırın.

  • İşvereniniz tarafından başka bir yere taşınıyorsanız veya tamamen yeni bir işe gidiyorsanız, konut aramanızı büyük, hızlı ve uygun bir kira ve uygun fiyatlı kira veya konut değerlerinin en iyi dengesini sunan alanlarla sınırlandırırsınız. Birçok insan için bu, banliyö ofis alanları gibi büyük iş merkezlerine bağlanan büyük otoyolların yakınındaki mahalleleri veya toplulukları görmezden gelir.

  • Ancak çoğu zaman arabayla gidip gelmeyi planlıyor olsanız bile, aday mahallelerinizin diğer toplu taşıma türlerine de erişip erişemediğinizi tespit edin. Günlük işe giderken çok fazla trafik içine giriliyorsa, bu özellikle önemlidir. Bütün gününüzü kendinize zaman ayırmadan direksiyonda geçirmek hiçte isteyebileceğiniz bir durum değildir, ancak bunu otobüsle veya trenle kolayca ve güvenle yapabilirsiniz. Her zaman araba ile gidip gelmek stresli olabilir, işe gitmeden önce sizi gerer ve eve gelmeden önce enerjiniz biter kendinize zaman ayırmanız zorlaşır.

  • Alternatif olarak, yürümek, koşmak veya bisiklete binmek gibi aktif ulaşım, iş yerinizdeki üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarabilir ve yakıt, spor salonu üyelikleri ve araç aşınma ve yıpranması için tasarruf sağlayabilir. Güvenli bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyan geniş kaldırımlar ve korumalı bisiklet yolları gibi olanaklara sahip mahalleleri arayın. • alt metni

  Gayrimenkul Değeri

  • Bir ev satın almak muhtemelen yapacağınız en büyük yatırım olduğundan, bu faktörü ciddiye almanız gerekir. Oturmak istediğiniz bölgedeki mevcut ev fiyatlarını, evlerin satış süresinin uzunluğunu, konut satış değerlerini ve muhtemel uzun vadeli değer tahminlerini araştırmak önemlidir.

  • Ek olarak, yerel konut fiyat eğilimlerini dikkatlice inceleyin. https://www.zillow.com/ ve https://www.trulia.com/ gibi web siteleri, üzerinden yerel emlak piyasasını tanımaya çalışın. Fiyatların tüm zamanların en yüksek olduğu, belki de bir balon gibi şiştiği bir dönemde bir ev satın almak istermiydiniz? Yerel kasaba ve şehirler her gün gelişmekte ve bu yeni yerleşim bölgeleri daha cazip hale gelebilmekte.

  alt metni

  Suç Oranları ve İstatistikler

  • Hiç kimse yüksek suç oranlarına sahip bir bölgede yaşamak istemez, ancak bu, suçun asla yaşanmadığı Ütopya toplumunda herkesin yaşayabileceği anlamına gelmez. Suç oranlarını ve çeşitli alanlardaki istatistikleri araştırarak bir kasabanın veya mahallenin güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  • Nerede yaşamak istediğinize karar vermişseniz, yeni mahallenizi araştırmak için yerel karakollara uğrayın. Polis, bölge hakkındaki endişelerinizi gidermekten mutluluk duyacaktır. Ayrıca, farklı mahalleler için suç istatistiklerini gözden geçirmenizi sağlayan Suç Raporlarını da inceleyebilirsiniz.

  • Suç istatistikleri ve mahalle istikrarı iki ucu keskin bir kılıçtır. Daha az arzu edilen alanlar daha düşük kiralara ve konut fiyatlarına sahip olabilir, bu da orayı almayı daha ucuz hale getirir, ancak aynı zamanda daha büyük mülk hasarı veya hırsızlık riskiyle de gelebilir (ve dolayısıyla daha yüksek araba ve ev sigortası oranları ile karşılaşırsınız). Bu tür bölgelerde bir ev satın alırsanız, yakındaki daha çok tercih edilen bölgelerdeki evler kadar hızlı bir şekilde eviniz değer kazanmayabilir.

  • Konut bulmak için her mahalleyi veya topluluğu geziyorsanız, bu bölgenin güvenliğini ve istikrarını araştırın. Bahçeler ve evler iyi durumda mı? Binalarda duvar yazıları gibi veya vandalizm belirtileri görüyor musunuz? Dışarıda ve etrafta çok fazla insan var mı, yoksa bölge terk edilmiş gibimi hissettiriyor? Evlerde çok sayıda yer, satışta, ya da kötü bakımsız gibi görünen evler varmı? Yerel yaşamın akışı için aynı yeri günün farklı saatlerinde ziyaret etmelisiniz.

  Suç Raporlarını İnceleyin: https://www.crimereports.com/

  Sn @Voom daha önceden açmış olduğu daha detaylı Amerika'da Eyalet ve Bolgelere Gore Suc Oranlari için aşağıdaki linke bakın.

  Amerika'da Eyalet ve Bolgelere Gore Suc Oranlari: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1618/amerika-da-eyalet-ve-bolgelere-gore-suc-oranlari • alt metni

  Aile ve Arkadaşlara Yakınlık

  • Amerika’da bir ailen var mı? Tatilini aileniz ve arkadaşlarınızla mı geçiriyorsunuz? Bunlar nerede yaşayacağını seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir.

  • Aile ve arkadaşlar sizin için önemliyse, sürüş mesafesi içinde veya uçakla makul bir mesafe içinde bir yer seçin. Aksi takdirde, sürekli olarak kendinizi yanlız hissedeceksiniz ve muhtemelen tüm tatil zamanınızı ve enerjinizi arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret etmek için gün sayarak harcayacaksınız.

  alt metni

  İklim

  • Bütün kış boyunca kayak yapmak ister misiniz? Belki de güney Arizona ev aramak zorunda olduğunuz yer değildir. Bir nem hayranı değil misiniz? Yakında Florida'ya yerleşmekten kaçınmak isteyebilirsiniz.

  • İklim, hobilerimizi, davranışlarımızı ve hatta bazen işlerimizi etkilediği için yaşamımızda büyük bir rol oynar. En rahat olduğunuz iklimde yaşamak zihinsel sağlığınıza katkıda bulunuyor, bu yüzden akıllıca seçim yapın!

  • Yeni mahallenizdeki topografya aylık ipoteğinizi veya kira ödemenizi etkileyebilir: Şehir, kırsal yerler, dağlar veya yakındaki su kütlesinin güzel manzarasına sahip yüksek bir yamaçta yaşıyorsanız, kesinlikle fazla para ödeyeceksiniz.

  • Belki daha da önemlisi, bazı eyaletler yaşam kalitenizi etkileyecek hava koşulları vardır bunlardan bazıları buz, kar, sağanak yağmur fırtınası ve yangın veya deprem gibi doğal afetler bunların arasındadır. • alt metni

  Eğitim Sistemi

  • Çocuğunuz varsa veya çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, yüksek kaliteli devlet veya özel okulların durumu kritik bir konudur. Yeni bölgenizdeki okul bölgelerinin büyüklüğüne bağlı olarak, daha kaliteli bir bölge bulmak sadece bir veya iki mil mesafe gerektirebilir. Yüksek kalitede sayılmayan ilçelerde bile, eyalet genelinde ortalamaların çok üzerinde performans gösteren okullar bulunabilir.

  • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki okul ve bölge kalitesini değerlendiren https://www.greatschools.org gibi kar amacı gütmeyen web siteleri, çocuklar için ideal okullar arayan ebeveynler için mükemmel bir kaynaktır. Devlet okullarının kalitesi de sizin mali durumunuzu etkiler, çünkü özel bir okula göndermek çok pahalı olabilir. Alternatif olarak, https://www.zillow.com/ ve https://www.trulia.com/ gibi web siteleri harita özelliği, yüksek puanlı okullara erişimi olan bölgeleri, evleri aramanızı sağlayan bir arama filtresine sahiptir.

  • Eğer okul çağında veya yakında okul çağına girecek çocuklarınız yoksa (veya çocuk sahibi olmak için acil bir planınız yoksa), daha düşük okul puanı olan bölgelerde bir ev kiralamak veya satın almak, yakındaki daha yüksek okul puanı olan bir yerden daha düşük maliyetli olabilir.

  • Bununla birlikte, yüksek puanlı okulların olduğu bölgeler, güvenli caddeler, belediye hizmetleri ve coğrafi uygunluk gibi diğer açık avantajlara sahip olma eğilimindedir. Bu pozitifler, daha yüksek konut maliyetlerinin önemini bir nebze azaltacaktır:))) Bölgenizdeki okul puanına göre bazen konumuna bağlı olarak, yine de yüksek kaliteli bölgelerde uygun fiyatlı konut bulabilirsiniz. • alt metni

  Kültürel Etkinlikler, Eğlenceler

  • Sürekli kültürel etkinlikler partiler geziler arzu ediyorsanız, kesinlikle çok fazla kültürel aktivitesi olan bir yer seçmek istersiniz. Örnek vermek gerekirse Los Angeles'ta yaşadığınızda, her zaman konserler, operalar, spor takımları, oyunlar ve müzikaller görebilirsiniz. Los Angeles'ın kültürel sahnesi tam anlamıyla mükemmeldir.

  • Pek çok insan en sevdikleri takıma, canlı bir müzik sahnesine veya tiyatroya yakın olmalı. Sevdiğiniz bir hobi veya eğlence aktiviteniz varsa, bu ilgi alanlarını yeni evinizde sürdürmeye devam edebileceğinizden emin olun. Son olarak, aynı inanç ve menfaatlerinizle belirli bir dini veya etnik topluluğun etrafında olmaktan hoşlanıyorsanız, yaşamayı tercih edeceğiniz bölgede iyi bir araştırma yapmalısınız.

  alt metni

  İşe ve Okula Gidiş Zamanı ve Toplu Taşıma Seçenekleri

  • İsveç'ten yayınlanan bir raporda, uzun mesafe iş yolculukları çiftlerin boşanma riskini arttığını gösteriyor. Yeni bir bölgeye geçme kararında işe gitmek için geçen süre belirleyici bir faktör olabilir.

  Uzun mesafe iş yolculukları çiftlerin boşanma riski yazısının tamamını okumak isterseniz..:
  https://www.umu.se/en/news/long-distance-commuters-get-divorced-more-often_5833295

  • Bir aileniz varsa, işe gidip gelmek için kullandığınız süre ne kadar kısa olursa evde geçirdiğiniz süreyi de büyük ölçüde uzatacaktır. Toplu taşıma seçeneklerini sizin ve aileniz için ucuz, zaman kazandıran bir seçenek olabilir hafif raylı sistem, tren veya otobüs gibi işinize gidip gelebileceğiniz için hem maliyetleri azaltmak hem de ailenize siz olmadan bir şeyler yapabilme özgürlüğü sunacaktır. Ayrıca, çocuğunuzun siz evde olmadığınız zamanlarda dolaşmasına yardımcı olabilir. İyi bir toplu taşıma sistemi, yaşanacak bir yer seçerken büyük bir artıdır.

  • https://www.walkscore.com/ : Bu site, yakınınızdaki kaynakların belirli bir adres için ne kadar mesafede olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış “Yürüyüş Mesafesini” hesaplamanıza izin verir. Yaşamak istediğiniz adresi web sitesine girin ve site anında bir bölgedeki Mağazalar, restoranlar, kafeler, kitap mağazaları, bankalar ve sinema salonlarını içeren bir listeyle birlikte bir Yürüyüş Puanı ekler. Kırsal alanların Yürüyüş Puanı düşük olacak ve mahallenin “Araba İhtiyacı” olduğunu gösterecek. Öte yandan, şehir merkezine yakın adreslerin “Yürüyüş Cenneti” olan yüksek bir Yürüyüş Puanı olacak. • alt metni

  Sağlık

  • Sağlık kurumları yaşamın herhangi bir aşamasında önemlidir, ancak özellikle çocuğunuz varsa veya emeklilik yaşına yaklaşıyorsanız özellikle önemlidir. İyi sağlık hizmetlerine kolay erişim, sizin yaşam kalitenizi katlanarak artırabilir; bu nedenle iyi hastaneleri ve tıp fakülteleri olan eyaletleri ve kasabaları arayın. Genellikle, eyaletler ve sağlık hizmetlerinin kalitesi arasında bir ilişki olacaktır. Özellikle belirli aralıklarla doktora gitmek gibi sağlık sorunlarınız varsa mutlaka sizin için tedavi alabileceğiniz, hastalığınıza göre tedavi başarı oranı yüksek sağlık kurumları olan eyaletler büyük önem taşırlar.

  Sn @FreeWoRLD daha önceden açmış olduğu daha detaylı Amerika’da Örnek Bir İşyeri Sağlık Sigortası ve Diğer Sosyal Hakları için aşağıdaki linke bakın.

  Amerika’da Örnek Bir İşyeri Sağlık Sigortası ve Diğer Sosyal Hakları:
  https://yesilkartforum.com/forum/topic/1706/amerika-da-örnek-bir-i̇şyeri-sağlık-sigortası-ve-diğer-sosyal-haklar

  Sn @asilcenk daha önceden açmış olduğu Medicaid Vs. Medicare için aşağıdaki linke bakın.

  Medicaid Vs. Medicare:
  https://yesilkartforum.com/forum/topic/380/medicaid-vs-medicare?page=1

  Sn @smesut daha önceden açmış olduğu Amerikada İlaç Alımı için aşağıdaki linke bakın.

  Amerikada İlaç Alımı:
  https://yesilkartforum.com/forum/topic/407/amerikada-i̇laç-alımı?page=1

  alt metni

  Havaalanına Yakınlık

  • Çok seyahat ediyorsanız, havaalanına yakın bir yerde oturmanız gerekebilir. En yakın havalimanından bir saatten fazla uzakta yaşıyorsanız, havaalanına gidip gelmek çok zaman alıcı ve pahalı olabilir. Seyahat için sağlıklı bir zaman harcıyorsanız, kesinlikle havaalanına olan mesafeyi düşünün.


 • alt metni

  Hangi Şehir Size En Uygun Test

  • Evet arkadaşlar bir dizi 17 soru kişiliğinizi ideal yaşam yerinizi bulmanıza, eşleştirmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda alttaki sitede birçok konuda test ve konu bulabilirsiniz. Örneğin (Ne tür bir köpek almalısınız, Kişilik analizi, Hangi saç şekli size hitap eder, gibi gibi……)

  • Test İçin: https://www.quibblo.com/quiz/29K1Ez/Which-City-Fits-You-Best

  alt metni

  Yaşamak için En İyi Yerleri Arayın

  • BestPlaces mobil uygulaması, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 217.000 blok grubunun tümü için kapsamlı bir yer değerlendirmesi sunar. Mobil cihaz coğrafi konum belirlemesi, masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar üzerinden bölge değerlendirmesi yapabilirsiniz. Bu ABD'deki en ayrıntılı yer bilgisini sunar.

  • Uygulamanın ücretsiz sürümü, şu anda bulunduğunuz veya sürüş yaptığınız Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tam konum için verilere erişmenizi sağlar. Ücretli sürüm, tam uygulama işlevselliğinin kilidini açar ve Amerika Birleşik Devletleri'nin herhangi bir yerinde konum aramanızı ve kaydetmenizi sağlar.

  • 1-10 ölçeğinde Yaşanabilirlik, Uygun Maliyet, Ekonomi, Kültür ve Hava Durumu puanlarına bakınız. Ortalama konut fiyatları, restoranlar, güneşli ve yağmurlu günler, işsizlik oranları, ortanca gelir, ortalama yaşam beklentisi ve sağlık kalitesi, suç riski, işe gidiş geliş süreleri, eğitim puanları, hava kalitesi ve kanser riski, yaşam maliyeti, dahil olmak üzere iklim ve konfor sıralaması, ve daha fazlası.

  Uygulama

  alt metnialt metni


Cevaplamak için giriş yapın
 

235
Çevrimiçi

3688
Kullanıcı

1386
Başlık

55537
İleti

Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.