Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crywolf34 Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

Bence eyalet secimi cok onemli.Sanirsam Istanbul'da dogup buyumenin verdigi etkiyle mesela Houston'a tam alisamadim.Burada aracin varsa hayattasin,yoksa sen de yoksun 🙂 Yaya denen bir sey burada yok.Ben ki Sisli'lerden Eminonu'ne yuruyen ve yurumeyi seven biri olarak ileriki zamanlarda New York veya biraz daha merkezi bir yere gecebilirim. Bu entry zamanla kendini silebilir 🙂

Bende istanbulda maltepe sahilden kadıköye,
    Anakarada kızılaydan anıtkabir kuğulu üçgenini defalarca yürümüş biri olarak. Arabayla bir yere gidip güzel bir doğa içinde yürümeği tercih ediyorum artık.Amerika'da arabayla markete gitmek daha çok sıkıyor beni. En uyuz olduğum şeylerden biri ekmek almak için arabaya binip walmarta gitmek. Bakkal arar olduk.

• @gkhanfeez Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

@crywolf34 Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

Bence eyalet secimi cok onemli.Sanirsam Istanbul'da dogup buyumenin verdigi etkiyle mesela Houston'a tam alisamadim.Burada aracin varsa hayattasin,yoksa sen de yoksun 🙂 Yaya denen bir sey burada yok.Ben ki Sisli'lerden Eminonu'ne yuruyen ve yurumeyi seven biri olarak ileriki zamanlarda New York veya biraz daha merkezi bir yere gecebilirim. Bu entry zamanla kendini silebilir 🙂

Bende istanbulda maltepe sahilden kadıköye,
    Anakarada kızılaydan anıtkabir kuğulu üçgenini defalarca yürümüş biri olarak. Arabayla bir yere gidip güzel bir doğa içinde yürümeği tercih ediyorum artık.Amerika'da arabayla markete gitmek daha çok sıkıyor beni. En uyuz olduğum şeylerden biri ekmek almak için arabaya binip walmarta gitmek. Bakkal arar olduk.

Ben de aynı durumdayım. Yürüyüş yapmak için yakındaki okula veya haftasonu bir parka gitme ihtiyacı duyuyorum hep. Türkiye'de iken hep yürürdüm ama burada mecburen araba ile mesafeler kat ediliyor. Sıkıcı geliyor belli zamandan sonra, hele ki günlük şehir trafiğine sık sık çıkıyorsaniz.

• +1 de benden. Tek malzeme icin arabaya atla, markete git parket, al çık eve gel parket. Gerçekten sıkıcı olmaya başladı. Spordan Nefret eden ben hiking falan yapmaya başladım 😃

• @gkhanfeez, bir hafta yetecek kadar ekmek alip derin dondurucuya atiyorum, her aksam ertesi gunun ekmegini buzluktan cikariyorum. $100-150 chest freezer almistim, costco'dan alisveris yapinca buzdolaplari kucuk geliyor malum. Herkese tavsiye ederim. Boylelikle markete sirf ekmek almak icin gidip, gerekli gereksiz bir suru sey alip cikmaktan da kurtulmus olduk.

En uyuz olduğum şeylerden biri ekmek almak için arabaya binip walmarta gitmek. Bakkal arar olduk.

• Eyalet çok genel olmuş ama California diyelim ve bittabi beni bekle San Diego! Şahsen evli, çocuklu veya maddi açıdan iyi olmasam Texas'ı oradaki şehirleri tercih ederdim. O yüzden başlangıcı Houston yapanları çok iyi anliyorum kesinlikle iyi tercih düşün evlisin, çocuk var cebinde toplasan 10-15 bin dolar var gidip L.A veya San Francisco'yla v.s hayata başlamak intihar gibi olur. Önce bir ayağı yorgana göre uzatmak lazım. Ha benim tuzum kuru Green card çıkarsa evi, arabayı sattığımda bankadaki para v.s bu sefer Teksas'a gitmem aptalca olur o zaman oturayım Türkiye'de bunalıma girerim orada. O yüzden kişisel tercihim California ve aklımda biraz daha güneyde kaldığı için ve olumlu referanslara istinaden San Diego.

• ⭐⭐

@damladav Yürüyerek ve toplu taşımayla ulaşım ABD'de daha yaygın olsun isterdim ben de. Ama market alışverişi konusunda bir şey diyeceğim. İstanbul'da da birçoğumuz markete-bakkala yürüyerek gitmiyoruz/gidemiyoruz artık... Şehir büyüdükçe dev konut adaları ve süpermarketlerden/AVM'lerden oluşmaya başladı... Alışverişler araçlarla yapılıyor. Yani durum İstanbul açısından bence pek farklı sayılmaz.

• @senay-sirin Aynısını ben Ankara Eryaman'dan Batıkent Metro'ya gidince xxx Marka donmuş mini ekmeklerle yapıyordum. Çok kısa sürede pişiyorlardı. Ve inanılmaz lezzetliydiler. Minik olduklarından az ekmek yemiş oluyordum ve taze ekmek kokusu ve tadı değer. Marketlerde strateji gereği ekmekleri en uca ya da bir uca koyarlar. Ekmek diye girip koç alıp çıkan karikatür gibiydim epeydir. TR de o mini ekmekler tüm ekmek fiyatına neredeyse ama kesinlikle lezzeti değerdi.

• @saulgoodman ben İstanbul’da kapalı cadde üstünde oturuyordum ve hersey elimin altındaydı. Evimin karşısında market bakkal cafe ne ararsan vardı. O yüzden burası biraz eziyet gelmeye başladı 🙂 ama tabi ki de İstanbul’un geneli icin haklısınız. Mahalle kültürü kalmadığından dolayı benzer bir durum söz konusu.

• Yürüyüş ve biraz daha mahalle yapısı açısından bence California eyaletinin belli bölgeleri en iyisi. Fakat oralarda yürüyüş mesafesindeki yaşayabilmekte ciddi bir gelir gerektiriyor.
    Çalıştığım şirketin bir bölümüde San Diego’da ve 2-3 sene içerisinde oralara geçme planım var.
    Göçmen olmanın bir artı tarafıda bu. Beni şuan yaşadığım bölgeye tek bağlayan şey iş ve kira kontratım. Bir ailemiz, bir geçmişimiz veya başka nedenlerle hiçbir şehre ve bölgeye bağlı olmak zorunda değiliz.

• @freeworld hiç raleigh durham cary taraflarına gittinmi? Eğer yolun düşerse bilgi verebilirmisin? NC Benim İlgimi çeken eyaletlerden biri özellikle triangle dedikleri bölge wake county ve civarı. Acaba yanılıyormuyum diye düşünüyorum senin bilgilerin bana yol göstereceğine inanıyorum.

• @deejake Research Triangle kesinlikle NC eyaletinin yıldızı. Bir kaç defa gittim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sadece new jersey gidecekler için değil tüm amerika da bulunan yerler için harika bir site
    bu link new jersey için
    https://www.homesnacks.net/most-affordable-places-in-new-jersey-126825/
    bu linkte tüm amerika için
    google homesnacks.net bir boşluk bırakarak araştırmak istediğiniz yerin ismini yazarsanız o bölgenin bilgileri geliyor

ingilizcesi yeterli yada olmayanlar için de chrome tarayıcıdan açın ki türkçe çevrilsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Amerika'da Yasam Uzerine Tavsiyeler içinde söyledi:

sadece new jersey gidecekler için değil tüm amerika da bulunan yerler için harika bir site
    bu link new jersey için
    google homesnacks.net bir boşluk bırakarak araştırmak istediğiniz yerin ismini yazarsanız o bölgenin bilgileri geliyor

ingilizcesi yeterli yada olmayanlar için de chrome tarayıcıdan açın ki türkçe çevrilsin

su konuda da linki paylasir misiniz acaba?
    Tesekkurler:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yasanacak-eyaletin-secimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu link new jersey için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

akrabam new jerseyde olduğu için genelde linklerim hep o bölge için şimdi keşfettiğim bir link daha var. Tekrar yazıyım ingilizcesi iyi olmayanlar chromeden açsınlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

akrabam new jerseyde olduğu için genelde linklerim hep o bölge için şimdi keşfettiğim bir link daha var. Tekrar yazıyım ingilizcesi iyi olmayanlar chromeden açsınlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

eskiden okulda ödev verildiği zaman ilk başvuru yaptığımız bilgi hazinesi ansiklopediler de artık digital olmuş. Amerikanın tüm şehirleri için detaylı bir şekilde bilgi almak için yıllar sonra tekrar açın karışıtırın. Linkine girince arama kutuna şehrin ismini yazın. Tekrar yazıyım ingilizcesi iyi olmayanlar chromeden açsınlar.

https://www.britannica.com/place/

Benzer Başlıklar

• 54
  • 14
  • 8
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |