Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yalta Benimki de. Ama Houston'a gideceğim. Acaba yanlış mı yapıyorum? 🙂

• Sayın @bmyilmaz bizim de hedef şimdilik Houston. Hayırlısı, malum evdeki hesap çarşıya uymuyor. Gidip göreceğiz. Umarım işlerimiz yolunda gider, fazla zorluk çekmeden ortama alışırız.

• Teste bayıldım :)) Los Angeles çıktı, sonuç aslında süper ama sanırım göç edecek olsam los angeles ı tercih etmem, zırt pırt gidip gezmeyi veya daha sonra oraya yerleşmeyi isteyebilirim ama en azından bir süre biraz daha sakin bir hayatı istiyoruz eşimle. Bakalım, mayıstan sonra düşünmek gerekirse yaparız bir test daha 🙂 paylaşım çok iyi bu arada 👍🏻

• ⭐⭐ Yasaklı

bide kendime rednek diyorum bana Boston çikti malesef libtard şehri

• @calibraturbo Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

bide kendime rednek diyorum bana Boston çikti malesef libtard şehri

LOL

• Miami
    If you like your warm weather with a little humidity and an occasional hurricane, then Miami is the city for you. This city is perfect if you want to sunbathe during your lunch break and dance the night away. The food is caliente and so are the people! You do have to watch out for the tourists who show up year round—pale and pasty in the winter and toting the kids to Disney World in the summer.

çok mutlu oldum 🙂 gc çıkarsa florida bekle biziiiii

teşekkürler @rüzgar

• ⭐⭐⭐

Test sonucu hiç sasirtmadi 🙂

Los Angeles
    Want 24-7 sunshine? Dream about lounging around in your bathing suit all day? Are you fascinated by celebrities and want to be surrounded by beautiful people? Then look no further than Los Angeles, where the food is exotic, the traffic is murder, and celebrities and models roam the streets among the regular folk. The city is large, and really spread out, so don’t forget to bring your car…the more expensive, the better.

• Yasaklı

bana Boston çıktı ki hiç düşünmüyorum. soguk ve havası temiz falan degil. 🙂

• @sinem-akçam aklınızda neresi varü

• Yasaklı

@kivooo Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

@sinem-akçam aklınızda neresi varü

Houston başlangıç. Sonra Amarillo (panhandle tx. ) sizin?

• @sinem-akçam gerçekten hiç bilmiyorum 😞 kafam cok karışık

• Yasaklı

@kivooo neden karışık?

• @sinem-akçam eyalet seçimi konusunda

• Yasaklı

beklentileriniz önemli @kivooo neden abd ye gidiyorsunuz oradan beklentileriniz ne öncelikleriniz ne bence bunları bir netleştirin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam tek başına gitsen sıkıntı yok ama birlikte gittiğin insanlar var onlara Türkiyede ki gibi hayat yaşatmalısınher ne kadar hayır ben herşeye raziyim dese de bir erkek olarak biz hep acabalarla kafamız kiralanır acaba mutlu mu acaba sıkılıyor mu acaba özledi mi acaba dönmek isteyecek mi acaba acaba giderse gider sonuçta biz erkek olarak en az 10 saat çalışacak eve gidicen yemek dinlenme uyku derken hiç vakit geçiremeyeceksin bir yandan 50.000 dolarla gitmiyor ki keyif çatsın en kaliteli yaşam ama pahalı olmayacak bekar bir erkeğe sorsan nasıl iz arkadaşın olsun boyu 1.60 yeşil gözlü sarışın kumral okumuş gibi sayarsa sayar aynı şekilde 50 eyalet var her birinde 3 şehir olsa 150 şehir var nedeni bu

• Yasaklı

@ayvalik10 anlıyorum benim bahsettigim ilk etapta netleşmek için bir öncelikler ve beklentiler listesi çıkarmaktı. Ben bu yola ilk başladıgımdan beri ne istedigimi ve nasıl yapacagımı biliyordum mesela. Bunun için de olabildigince çok donanmaya çalışıyorum maddi ve manevi. Hayallerimdeki yere ha deyince birden gelemeyecegimi baştan bilince ve adım adım gitmem gerektigini anlayınca dogal olarak öncelikler öne çıkıyor mesela ben abd ye gelmeyi çocuklarımın egitimi ve maddi açıdan daha güçlü olabilme fırsatı daha fazla oldugu için geliyorum. Bu nedenle de texas ve houston u başlangıç seçtim. Hayalimde bir çiftlik ve sakin bir hayat var ama buna ulaşana kadar belki 7/24 çalışmam gerekecek ve bir çok şeyden de fedakarlık etmem gerekecek. bunu anlıyorum ve kabulleniyorum. ona göre de hazırlanıyorum . dil ögreniyorum , arkadaşlar ediniyorum böyle forumlara üye oluyorum fikirleri inceliyorum vs vs... para briktiriyorum...:) çıkarsa gidebilirsem kullanacagım çıkmazsa bana ekstra kazanç olarak kalacaklar bunlar.. Eyalet seçerken benim kriterim 1-büyük 2- ekonomik olarak ilk etapta kaldırabilecegim yükte 3-hayallerim olan çiftlige yakın 4-egitim olanakları iyi ve çeşitli 5-iş imkanı fazla olması idi... buna en yakın Texas vardı. Florida da düşündüm ama orası bana yetersiz geldi. bu nedenle Texas. Houston ise başlangıç için iyi ama orada uzun süre yaşamayı düşünmüyorum. Kuzey Texas(PANHANDLE) tercihim olacak. Öncelikle Amarillo. Olmazsa Lubbock veya Odessa belki. Ama kesinlikle büyük şehir degil. Ve çocuklarımla bu konuyu tartıştık onlar da benim seçimimi destekliyorlar önemli olan da bu.

• ⭐⭐ Yasaklı

Çıkarsa düşündügüm şehirler. Doğal afet olmaması-az olması özellikle kıstasim.Arizonada örnegin sele kapıldınız. arabanızın Recoverysi için fee ödüyorsunuz şaka gibi.
    1- Denver Colorado
    2-Phoenix Arizona
    2- Salt lake Utah
    3-Albuquerque nm
    4- Amarillo tex.
    5-Sedona Arizona
    6-Portland oregon

• ⭐⭐⭐⭐⭐

aynı video hangi eyalet yayınladım çünkü o başlıkta ilgileniyor

• ⭐⭐ Yasaklı

abi havası yarıkurak olsun, deprem tornado tsunamı krokodil akrep yılanı az olsun, yasam orta ust sevıyede olsun,dogası az ellenmiş, gentrification olmayan yer olsun.safak zipleyenlere selam olsun

• Merhaba, biz de eyalet seçerken çok zorlandık. Austin, Texas da karar kıldık. İş olanakları, yaşam giderleri, hava şartları, suç oranları vb. kriterleri dikkate aldık. Öncelikler belirlendiğinde seçmek daha kolay oluyor aslında.

Bizim gibi eyalet seçiminde zorlanan arkadaşlar için de bir video hazırladık. Araştırma yaparken kullandığımız siteleri de uygulamalı olarak gösterdik. Niche, Trulia, City–Data gibi. Umarım yardımı olur 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |