Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

• ben pensilvanyadan memnunum hicbirsey yok kislari soguk -15 derece gorebilir. duzenli olarak yagmur yagar bu guzel birsey. pahalilik duzeyi njden nydan daha uygun. suc uyusturucu cinayet var ama bu amerika normali.
    ornek bir suc ornegi. abd manyak orani coktur. baby face cocuk dersin ama katil olur.

abd yapisi itibariyle curuyen toplum yaptigim isden dolayi birinci elden daha cok sahitim. insanlar ya pets yada drugsla kafayi yemeyi onlemeye calisiyor. kadinlari en azindan benim orneklemimde biraz hijyenik degil. rus ukraynali avrupali kiz arkadasiniz olmussa gercekten standard dususu carpici duzeye iner. ortak noktaniz cok yok ama iyi is arkadasi olunur.
    mesela oglen yemeginde misir patlatan senden yuksek maas alan adam gorursun icinden senin yasadigin hayati s… dersin hahaha o hafta sonu veya cuma aksami parasini bosa harcar :). yada bi yerine dal tarak dovmesine harcar.
    e kardesim bu kadar sovuosun neden abd desin. Dolarin satin alma gucu ve kafa rahatligi derim. bugun 300k net trye yatirim yapsam doner miyim yoksa her insan dogasi gibi daha da ac gozlu olup fazlasinin pesine gidermiyim bilmiorm.

kucuk kendi halinde bir yasam icin uyar. dogasi guzel.
    birkac kisi kucuk bir sehirde dusuk kira ile baslayip local olarak yukselerek ve networkle californiadan daha iyi konfor olusturulabilir.

ornegin californiada 4-5 kisi bir villada yasayip yedi gun calisiorlar. pa da yakin satinalma gucunu 2 kisi akilli harcamayla daha kucuk bir evde daha bireysel kurabilir.

saatlik buyuk sehirde 18 alirsin ya da doordashden daha iyi para yaparsinbama burada 14 alirsin kafam rahat risk ve insan sevmem diyorsan dogru yerdesin.

• ⭐⭐⭐

Bende eğer GC kazananı olursam %80 oraya gelmek istiyorum. İş durumları nasıl oluyor? @Doncarleone

• @waterman
    herkesin amerikasi farkli karakteri farkli yukarki entryi guncelledim. ne desek yalan olur. kendi dinamiklerine gore hareket etmelisin. ben suan daha yuksek ucret veren walmarta gececegim mudurum oraya transfer oldu ve beni de goturdu daha iyi pozisyona. network onemli. diger isim de idari isler tarzi diyeyim evrak posta mektup ofis araclari kisi bilgileri kaydi resepsion tarzi. onemli olan gelirken iyi paran olmali kredin yok vs ise isler zor. o yuzden ben olsam ayni yil kazandigim uc bes kisi ile ayni bolgese eve cikarak beraber baslardim.

• ⭐⭐⭐⭐

@irem-celik gidince fikriniz değişmez umarım. açıkçası ben düşünmüyordum zaten new york ta yaşamayı ama orayı görünce ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. inşallah siz yaşadığım şoku yaşamazsınız.

• ⭐⭐⭐

Işıklarda yan yana durduğumuz arabalardan aşırı şekilde ot kokusu geliyor keskin ekşi bi garip trafikte onu içip araba kullanıyolar bu suç değil mi yahu bide inglewoodda sokaklardan kokular geliyor onun dışında gittiğimiz semtlerde böyle şeyler olmadı şimdilik çok şükür 🙏🏼

• Banned

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

Işıklarda yan yana durduğumuz arabalardan aşırı şekilde ot kokusu geliyor keskin ekşi bi garip trafikte onu içip araba kullanıyolar bu suç değil mi yahu bide inglewoodda sokaklardan kokular geliyor onun dışında gittiğimiz semtlerde böyle şeyler olmadı şimdilik çok şükür 🙏🏼

Çen Ameriga lara mı gittin çennnn 😂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG ahahaha sonundaa yahu sen nerdesinn

• Merhaba ben Selim. Kamu kurumunda sözleşmeli inşaat teknikeri olarak çalışmaktayım. Formu 15 gündür takip ediyorum birçok paylaşımı okudum ve herkesin kendine göre farklı bir hayat hikayesi olduğunu gördüm. Geçen sene aklıma GC yattı ama eşim yok dedi bu sene şakasına kendisine acaba gc başvurup Amerika ya mi gitsek dedim olur başvur dedi. Bu sene başvurmayı düşünüyoruz ama nasip olursa olur olmazsa seneye denemeye devam. Ben bu formu takip edene kadar ne YouTube da nede intsagramda anlatıldığı gibi hiçbiseyin basit olmadığını kanaatine vardım. Herkese bu güzel bilgileri paylaştıkları için çok teşekkür ederim. Benim okuduğum kısımlar başlıklar altında en çok merak ettiğim konu şudur.
    1- Evli olan kişiler eyalet seçimlerini neye göre belirlediler ?
    2- Gittiklerinde ev olayını nasıl çözdüler hemen. Bekar kişiler airbnb den oda kiralayıp kalmaları mantıklı ama evliler için zor olabilir.
    3- Mesleklerini icra edene kadar gittikleri Eyaletlerde ne tür işler yaptılar.

• Merhabalar, arkadaşlar.

Diş Protez Teknolojisi Mezunuyum şuan için konuşmak erken biliyorum ama işim hangi şehirlerde yaygın ve sakin aile kurabileceğim güvenilir suç oranının düşük olduğu (kız arkadaşımla 3 yıldır beraber başvuruyoruz) yerler olarak nereleri tavsiye edersiniz?

Konut kiralarının çok uçuk olmadığı ve sosyal aktivite konusunda aktif olan.

Teşekkürler...

• Selam,
    Biz de birkaç yıldır Amerika Eyalet ve şehirlerini araştırıyoruz. DV 2024 başvurduk beklemedeyiz. Evliyim ve 13 yaşında bir oğlumuz var. Eyalet seçerken şunlara dikkat ediyoruz. Yaşam maliyetleri, güzel bir mahallede mümkünse bahçeli garajlı bir evde yaşamak, çevredeki okulların iyi olması ve iş olanakları tabi.

CA, NY, FL ve New Jersey araştırdık ama yaşamak pahalı, bahçeli bir evi 4.000 USD ye ancak kiralayabilirsiniz, aynı ev Frisco TX, Plano ve Alpharetta GA da 2.500 USD civarı.
    Ayrıca NY ve NJ de iklim sert, özellikle kışın 4-5 ay çok soğuk ve kar küremek zorunda kalırsınız bahçeli bir evde. İklim sebebiyle ılıman ve kışları sıcak olan, California, Texas, Florida ve Georgia eyaletleri mantıklı. CA çok pahalı her açıdan o yüzden eledik. Yoksa biz de San Diego da yaşamak isterdik tabiki.

Bunları düşününce en mantıklı seçimler; Texas eyaleti Frisco ve Plano şehirleri, Georgia eyaleti Alpharetta şehri şimdilik favorilerimiz oldu, araştırmaya devam ediyoruz.
    Sizin favori şehirlerinizi de duymak isteriz.

• @Onur-Akdogan, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

Selam,
    Biz de birkaç yıldır Amerika Eyalet ve şehirlerini araştırıyoruz. DV 2024 başvurduk beklemedeyiz. Evliyim ve 13 yaşında bir oğlumuz var. Eyalet seçerken şunlara dikkat ediyoruz. Yaşam maliyetleri, güzel bir mahallede mümkünse bahçeli garajlı bir evde yaşamak, çevredeki okulların iyi olması ve iş olanakları tabi.

CA, NY, FL ve New Jersey araştırdık ama yaşamak pahalı, bahçeli bir evi 4.000 USD ye ancak kiralayabilirsiniz, aynı ev Frisco TX, Plano ve Alpharetta GA da 2.500 USD civarı.
    Ayrıca NY ve NJ de iklim sert, özellikle kışın 4-5 ay çok soğuk ve kar küremek zorunda kalırsınız bahçeli bir evde. İklim sebebiyle ılıman ve kışları sıcak olan, California, Texas, Florida ve Georgia eyaletleri mantıklı. CA çok pahalı her açıdan o yüzden eledik. Yoksa biz de San Diego da yaşamak isterdik tabiki.

Bunları düşününce en mantıklı seçimler; Texas eyaleti Frisco ve Plano şehirleri, Georgia eyaleti Alpharetta şehri şimdilik favorilerimiz oldu, araştırmaya devam ediyoruz.
    Sizin favori şehirlerinizi de duymak isteriz.

Valla favori sehirden kastiniz ne bilmiyorum 🙂 para varsa her yer favori olabilir.
    Long Beach te yasiyorum burada bahsettiginiz bahceli mahceli ev birde okyanusa yurume mesafesi 5-6K..
    Birde homeless lar arka sokakta cadir kurar onlarla ugrasirsiniz 6000 verdikten sonra 🙂
    Texas in cok iyi yerleri de var yasanmayacak yerleri de var.Ne is yapmayi dusunuyorsunuz ona gore bakin derim.
    Kistas bahceli garajli ev olmasin demek istedigim.
    Yoksa herkes buraya gelirken malum american dream suburban home bahceli ev arkada mangal cocuklar yuruyerek okula gidiyor vs hayali ile geliyor.
    O tarz malum bahsettigim american dream i yasayan arkadaslarimin evine senede 250-300k giriyor.1-1.5M lik evlerde oturuyorlar. ( en azindan LA ve cevresinde )

• ⭐⭐

Sevgili arkadaşlar merhabalar,

Herkes için 2024 gc seçmeleri hayırlı olsun. Ben istanbulda yaşıyorum,türkiye şartlarında iyi bir gelirim var ticaret ile ilgileniyorum. Son 15 senemde yurt dışı şantiyelerde geçti. İnşaat mühendisiyim. Çook eskiden 1999 da mektupla gc başvurmuştum. Sonra hiç amerikaya yerleşmeyi düşünmedim.
    Ama son zamanlar maddi gelirin olsa dahi ülke yaşanmaz hale geldi. Hanımla otururken başvuralım mı dedi ve başvurduk. 2 tane de çocuğum var. İşin açıkçası belli bir yaştan sonra ülke değiştirmek çok zor. Heleki kıtalararası değişim çok daha zor. Ben uzun süre yurt dışında çalıştım ama izinlerimi hep türkiyede kullandım. Bu hali ile bile gurbet kolay değildi. Ama belli bir alışkanlığımız var,etrafımızda hiç kimse yokken yapayalnız,hastane işleri ve diğer işleri çözmek zorunda kalıyorsunuz,çocuklarıda bırakacak bir yer olmuyor.
    Amerikaya gitsem bile inşaat mühendisliği yapmam çok zor görünüyor.Farklı alternatifleri deneyeceğim.
    Ben de forum üzerinden ve youtube dan araştırmalar yaptım. Uzun süre Rusyada yaşadığım için soğuk bir yerde yaşamayı istemiyoruz. Kar kış ilk başlarda güzel geliyor ama bir müddet sonra çekilmez oluyor. O nedenle hedef türkiye hava şartlarına benzer,çocuklar için okul ve diğer imkanların iyi olduğu ve tabikide yaşam kalitesinin iyi olduğu bir yeri seçmek istiyoruz. Forumda tecrübeli arkadaşların yazdıklarını okuyorum. Gerçekçi olmak lazım amerikan rüyası ,içerisine girdiğinizde cehennem olabilir. Neticede göçmensiniz ve ülkeye adapte olma süreciniz var. Benim gördüğüm araştırmalarım houston,orlando şehirleri bize daha uygun olabilir. Özellikle çocuklu forum üyelerinin tavsiyelerini okumak isterim.
    Herkese bol şanslar.

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran florida ve LA bence iklim olarak sizin kriterlerinize cok cok uygun bi bakmanızı tavsiye ederim

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@selamibasaran florida ve LA bence iklim olarak sizin kriterlerinize cok cok uygun bi bakmanızı tavsiye ederim

Florida zaten tercihlerim arasında ama LA son okumalarıma ve araştırmalarıma göre parasal olarak zorlanabileceğim bir yer gibi geliyor. Yaşayan arkadaşların anlattığı eski LA artık yok diyorlar.Hedef 1-2 milyon nüfusu olsun,delivery türü işlerle geçinilebilecek ve belki küçük bir ticaret işi yapılabilecek,çocuklara iyi eğitim verdirebileceğimiz , doğası güzel olan bir yer arıyoruz. Araştırmalarım devam edecek.

• Merhabalar, 0'dan Amerika'ya baslayacak insanlara onerim kesinlikle California, NY, MA gibi kalabalik ve ciddi pahalilikta olan yerlere gitmesinler size daha fazla maas vermeyecekler aksine daha fazla kira, trafik, insan stresi cekersiniz ve State Tax ile Sales Tax odersiniz. Su anda Amerika'da olan arz talep, kovid vs. oturu ev kiralari artti calisip maasinizin yarisindan fazlasini kiraya vermek istemiyorsaniz Amerika'nin ic eyaletlerine yonelin arkadaslar. Omaha, Kansas City, Huntsville vb. Sehirlere yonelin buralar hem gelisen, goc alan hem de is olanaklarinin oldugu sehirler $1000'a(O da kaldiysa) New York, Los Angeles hayali ile ufacik odalarda kalmaktansa guzel bir apartman ya da ev tutabilirsiniz. Iyi mesleginiz vardir yazilimla, muhendislikle ugrasiyorsunuz o zaman buyuk sehirler firsat acisindan dusunulebilir ancak baska turlu benim fikrimce California hayali ile gidip maasi hayat giderlerine kaptirmak akil kari degil🙂

• Banned

Chicago hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ?

• Merhaba arkadaşlar Iowa hakkında bilgisi olan var mı.? Eğer olurda gitmeye hak kazanırsam buraya gitmeyi düşünüyorum çünkü çalıştığım şirket Amerika menşeli ve Iowa da da fabrikası mevcut.

• @neoseptik Izmir'e alisiksaniz Iowa size dehset sikici gelebilir.

• ⭐⭐

@neoseptik ora hakkinda bildigim tek sey misir ciftcisi beyaz amerikalilarin mmeleketi oldugu. siyahi nufus az. tam american dream eyaleti, ama event yok denecek kadar az, parki bahcesi yok gecen yeni skate park yapildi, ben oraya gidecegim ins...

• @Orhan-Cabarov pa pittsburghu araştır derim uzun vadede benim hedef orası. new york gibi ama daha ucuzu güzel sehir. ben seneye hazirana doğru şartlar el verirse kadro vs bulursam allahın izniyle hazirana dogru oradayım. benimde oralarda tanidik birisi olmasi işime gelir :).

Benzer Başlıklar

• 99
  • 56
  • 119
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.2k

| | | |