Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ardaumut, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhabalar, I-90 formunu dolduracağım biometrik için mail adrese yakın yeremi randevü veriyorlar yoksa fiziksel adrese yakın yeremi randevü veriyorlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.İyi günler....

fiziksel adrese gore veriliyor. "mailing address" sadece postalar icin kullaniliyor...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba

Evlilik yoluyla aldigim 2 yillik(CR6) kosullu green card “Resident since” ve “Card Expires” tarihleri yanlis basildi. USCIS hatali bir yanlislik oldugu icin I-90 form’u doldurmam gerektigini anladim. Daha once boyle bir yanlislik basina gelen oldu mu? Konu hakkinda bilgisi-onerisi veya tecrubesi olan varsa paylasmasini diliyorum.
    Tesekkurler.

• Merhaba arkadaşlar 3 Mayıs 2021 tarihin de yapmış olduğum I-751 başvurum interview gerekmeden onaylandı ve dün tarafıma 10 yıllık green kartım teslim edildi.

Bu aşamadan sonra vatandaşlık için gereken şartları sağladığım tarih olan 27 Nisanı bekleyip vatandaşlık başvurumu gerçekleştireceğim.

Tarihler :
    USCIS Ofisi:Texas
    I-751 Başvuru Tarihi : 3 Mayıs 2021
    I-797 Ulaştırılma Tarihi : 21 Mayıs 2021
    10 yıllık Green Kart Teslim : 7 Mart 2022

• sizleri tebrik ediyorum sayin @Rookie basindan beri surecinizi takip ediyorum umarim en kisa surede islemler tamamlanir, hayirlisi olsun cok sevindim.

• Teşekkür ederim darısı sizlerin başına sayın @runaslan .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba arkadaşlar 3 Mayıs 2021 tarihin de yapmış olduğum I-751 başvurum interview gerekmeden onaylandı ve dün tarafıma 10 yıllık green kartım teslim edildi.

Bu aşamadan sonra vatandaşlık için gereken şartları sağladığım tarih olan 27 Nisanı bekleyip vatandaşlık başvurumu gerçekleştireceğim.

Tarihler :
    USCIS Ofisi:Texas
    I-751 Başvuru Tarihi : 3 Mayıs 2021
    I-797 Ulaştırılma Tarihi : 21 Mayıs 2021
    10 yıllık Green Kart Teslim : 7 Mart 2022

Gozunuz aydin 🙂

• Merhaba, ben f2a vizesi ile ülkeye giriş yaptım. Ama büyük bir hata yapmışız ve girişten önce ödenmesi gereken green card fee yi görmemişiz. 1.5 aydır kartı beklerken bugun mail geldi ve ücreti ödemeden göndermeyeceğiz yazmışlar. Hemen ödedik tabi. Benim sorum ödemeden sonra green kart ne zaman elimize ulaşır? Başka yapmamız gereken bir şey var mı ? Bir de uscis sayfasında benim isim soyisim kısmı doğru ama ikinci nwn diye bir isim eklemişler. Düzeltemiyorumda…

• Merhabalar, ben sb1 vizesi ile 20 gün sonra Amerika'ya giriş yapacağım, green kartım elde değil ve süresinin bitmesine altı ay var. I 90 formu doldurup ödeme yapıp ,kartı beklemeliy sanıyorum , işlemi hızlandırmak için ı90 i turkiyedeyken doldursam olur mu ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim @crazycells

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Bu ileti silindi!

• Bugün Green Kart’ımı kaybettim. I-90 doldurmak için biraz araştırdım ve 15 ay sonra teslim edileceği yazıyor USCIS sitesinde. Bu gerçek mi arkadaşlar bu kadar uzun sürüyor mu?

I-551 stamp’i şimdi öğrendim. Hemen konsolosluğa gidip bu damgayı bastırmalı mıyım? Yarın öbür gün karta işim düşerse apar topar bununla uğraşmayım.

Araştırdıkça strese giriyorum. Ben 2019’da loto ile aldım green kartımı. Şimdi I-90 başvurusu yaptığımda bunun reddedilme ihtimali var mı? Şu an ABD’deyim, çalışıyorum, vergilerimi ödüyorum. Ama daha önce 14 ay dışarıda kalmıştım, başıma iş açar mı? @crazycells yorumunuz nedir?

Ayrica, Green Kart'in gelmesini 15 ay beklemek yerine stamp ile idare edip 2 yil sonra vatandasliga basvurmak simdilik daha mantikli degil mi? Stamp almanin kosullari var mi yoksa kartimi kaybettim deyip gidip isteyebilir miyim?

Buldum. 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba @crazycells
    Ben, jfk havaalanına geldim. Antalyaya gitmek için uçak biletimi aldım. Uçak bileti aldıktan sonra Green cardımı ve pasaportumu kaybettim telaştan. Green cardı ve pasaportumu yeniden nasıl çıkartacağım? Antalyaya gitmedim. Geri ABD'yi dönemem diye. Yanımda green cardım olmayınca.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• @ozgem google’da I-90 diye aratarak uscis’in sitesinden gerekli form ve bilgileri görebilirsiniz. Yeni kart basım süresi yaklaşık 15 ay, ama başvuru formunu doldurduktan sonra USCIS ofislerden pasaportunuza stamp vurdurup onunla giriş çıkış yapabilirsiniz.

Geçmiş olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra94, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba, ben f2a vizesi ile ülkeye giriş yaptım. Ama büyük bir hata yapmışız ve girişten önce ödenmesi gereken green card fee yi görmemişiz. 1.5 aydır kartı beklerken bugun mail geldi ve ücreti ödemeden göndermeyeceğiz yazmışlar. Hemen ödedik tabi. Benim sorum ödemeden sonra green kart ne zaman elimize ulaşır? Başka yapmamız gereken bir şey var mı ? Bir de uscis sayfasında benim isim soyisim kısmı doğru ama ikinci nwn diye bir isim eklemişler. Düzeltemiyorumda…

Resmi bekleme suresi 90 gun, ama bu sureyi siz odedikten sonra baslatin... Ucreti gec odemeniz bir problem degil.

nmn - "no middle name" demek, bir sorun yok yani 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iceice2020, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhabalar, ben sb1 vizesi ile 20 gün sonra Amerika'ya giriş yapacağım, green kartım elde değil ve süresinin bitmesine altı ay var. I 90 formu doldurup ödeme yapıp ,kartı beklemeliy sanıyorum , işlemi hızlandırmak için ı90 i turkiyedeyken doldursam olur mu ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim @crazycells

ABD'deyken doldurmanizi tavsiye ederim. ABD disinda cok uzun sure kalmis oldugunuz icin "residency requirement"i yerine getirmediginizi dusunup basvuruyu reddedebilirler diye dusunuyorum. Riske atmayin bos yere.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pistolstar, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Bugün Green Kart’ımı kaybettim. I-90 doldurmak için biraz araştırdım ve 15 ay sonra teslim edileceği yazıyor USCIS sitesinde. Bu gerçek mi arkadaşlar bu kadar uzun sürüyor mu?

I-551 stamp’i şimdi öğrendim. Hemen konsolosluğa gidip bu damgayı bastırmalı mıyım? Yarın öbür gün karta işim düşerse apar topar bununla uğraşmayım.

Araştırdıkça strese giriyorum. Ben 2019’da loto ile aldım green kartımı. Şimdi I-90 başvurusu yaptığımda bunun reddedilme ihtimali var mı? Şu an ABD’deyim, çalışıyorum, vergilerimi ödüyorum. Ama daha önce 14 ay dışarıda kalmıştım, başıma iş açar mı? @crazycells yorumunuz nedir?

Ayrica, Green Kart'in gelmesini 15 ay beklemek yerine stamp ile idare edip 2 yil sonra vatandasliga basvurmak simdilik daha mantikli degil mi? Stamp almanin kosullari var mi yoksa kartimi kaybettim deyip gidip isteyebilir miyim?

Buldum. 🙂

Gozunuz aydin 🙂 bulmussunuz ama ben yine de referans olsun diye yazayim.

Stamp'i konsolosluktan alamazsiniz maalesef, sadece ABD'de USCIS ofislerden alabilirsiniz.

Vatandasliga basvuru yaparken Green Card'i teslim etmeniz gerekecek; bu surecte sadece damgayi kabul edeceklerini hic sanmiyorum, yani "ben Green Card'imi kaybetmistim" diyerek isin icinden siyrilamazsiniz maalesef 🙂 o nedenle Green Card'in kendisine ihtiyaciniz olacak.

USCIS bekleme surelerini biraz abartiyor, o kadar bekleyecceginizi sanmiyorum ama cok kisa surmuyor maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba @crazycells
    Ben, jfk havaalanına geldim. Antalyaya gitmek için uçak biletimi aldım. Uçak bileti aldıktan sonra Green cardımı ve pasaportumu kaybettim telaştan. Green cardı ve pasaportumu yeniden nasıl çıkartacağım? Antalyaya gitmedim. Geri ABD'yi dönemem diye. Yanımda green cardım olmayınca.
    Şimdiden teşekkür ederim.

Cok gecmis olsun sayin @ozgem ,

Havalimanindaki polislere giderek hizlica "police report" cikarttirin. Bu raporda ozetle hangi belgelerinizi kaybettiginiz listelenmis olacak.

Eger kartin ve pasaportun esyalariniz arasindan cikma ihtimali yoksa hic sure kaybetmeden yenilerini cikarttirmanizi tavsiye ederim. Eger acil bir seyahat degilse ertelemeniz daha iyi olmus.

Hizlica en yakin TC konsoloslugundan randevu alip -ve police report'u yaninizda bulundurup- yeni bir pasaport cikarttirin, bu pasaportun size ulasmasi 1 ayi bulabilir, bilginize.

Daha sonra ise I-90 formu doldurarak ve maalesef ucretini odeyerek yeniden Green Card cikarttirmaniz gerekecek. Police report'un kopyasini bu formu doldururken de kullanacaksiniz. I-90 formunun alindigina dair bildirim mektubu gonderecekler bu mektup ile bir USCIS ofisine gidip pasaportunuza "I-551 stamp" vurdurun.

Bu "I-551 stamp" Green Card'iniz size ulasana kadar Green Card'in yerine gececek. Pasaportunuz ve bu I-551 damgasi ile seyahat etmeye devam edebilirsiniz.

Sadece bu iki belge mi kayip? Yoksa baska seyler de kaybettiniz mi?

• @crazycells Ssn kartım da kayıp. Acil belgelere ihtiyacım var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells Ssn kartım da kayıp

gecmis olsun, siz cuzdaninizi mi kaybettiniz? Yoksa calindi mi?

SS-5 formuyla yeni bir "replacement card" istemeniz lazim, basvuruya online olarak baslayabilirsiniz ama tamamlamak icin size en yakin SSA ofisi ziyaret etmeniz de gerekecek diye dusunuyorum... suradaki bilgileri inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

• Havaalanında yürürken düşürdüm herhalde.Ssn numaramı yıl sonuna kadar değiştirmek istemiyorum. Çalışıyorum. Vergi ödüyorum. Yıl sonunda vergiyi aldıktan sonra ssn numaramı değiştirsem olur mu? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Havaalanında yürürken düşürdüm herhalde.Ssn numaramı yıl sonuna kadar değiştirmek istemiyorum. Çalışıyorum. Vergi ödüyorum. Yıl sonunda vergiyi aldıktan sonra ssn numaramı değiştirsem olur mu? @crazycells

Zaten SSN 'yi degistirmeyeceksiniz, sadece yeni bir kart gonderecekler, ustunde eski numaraniz yaziyor olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |