Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells Ama soyle bir durum var boarding foil i zaten Amerika’ya giris yapmak icin konsolosluktan almaya calisiyorum. Onlar bana boarding foil vermeden nasil gidip Amerika’dan alip bunu konsolosluga verebilirim ki?

maalesef bu durumu cozecek kisi sizsiniz 🙂

Daha once kullandiginiz ve karti kaybeden posta kutusu sirketiyle ilgili yazismalari gosterebilirsiniz, belki o zaman ikna olurlar. Siz, durumunuzu nasil kanitlamayi planliyorsaniz ona gore dusunup, hareket etmelisiniz.

• Merhaba,

Eşim geçen yıl ekim ayında kartını kaybetmişti. Formu doldurup başvurumuzu yaptık. Kasım sonlarına doğru parmak izini verdik ama kart hala gelmedi. USCIS sitesinde bir şey yazmıyor. Sorgulayabileceğimiz bir yer mı? Parmak izi verdikten ne kadar sonra gelmesi gerekiyor? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• @efooja bence bir karakol a gidin ve sadece cüzdandan düşürüp kaybettiğinizi söyleyin. Çok fazla soru sormazlar zaten. Sorun olmadan alırsınız belgeyi.

Şunu da ekleyeyim. Biz bostancı da kaybettik. Belgeyi de Esenler karakolundan aldık. Çok fazla soru sormuyorlar. O evrak sadece sizin kimlik yenileme işlemleriniz için gerekli bir evrak olduğu için polisler çok fazla sorun çıkarmadan veriyor.

• @divionyedi greencard süreli mi ki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozancanan, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba,

Eşim geçen yıl ekim ayında kartını kaybetmişti. Formu doldurup başvurumuzu yaptık. Kasım sonlarına doğru parmak izini verdik ama kart hala gelmedi. USCIS sitesinde bir şey yazmıyor. Sorgulayabileceğimiz bir yer mı? Parmak izi verdikten ne kadar sonra gelmesi gerekiyor? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Suradan basvurunun bekleme suresini kontrol edin isterseniz:

Burada yazan bekleme suresini gecmediyse, ensilenmeye gerek yok.

• @crazycells Oradan baktım da 10.5 - 12 months yazıyor. O yüzden emin olamadım. Sanırım I-551 stamp almamız gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozancanan, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells Oradan baktım da 10.5 - 12 months yazıyor. O yüzden emin olamadım. Sanırım I-551 stamp almamız gerekecek.

O halde henuz surecte bir problem yok. Bu durumda, en mantiklisi I-551 stamp almak bence de...

• Merhaba, 15.09.2019'da Amerika'ya giris yapmistim, USCIS odemesini de 19.09'da yaptik. Ancak hala greencard gelmedi. 120 gunu gectigi icin 2 kere USCIS websitesinden case oluşturduk. Defalarca telefon actik. Bir seferinde Amerika'ya girisiniz görünmüyor dendi ki gorunuyor kendilerine de hemen kanitladik. Baska bir sefer sorun yok ama ilk zaman asimi case'ini esiniz olusturmus, sizin olusturmaniz gerekiyordu dendi. Bir baska aramamda 14 Mart'a karar size mail atip bilgi verecegiz dendi, mail gelmedi. Simdi tekrar case olusturduk, 30 is gunu icinde cevap gelecekmiş. Boyle bir sorun yasayan oldu mu daha once ya da ne yapmamiz gerektigi konusunda bir tavsiyeniz olur mu? Vallahi biktim artik ugrasmaktan 😞

• ⭐⭐

@ntosun hangi mail adresine attiniz ? Amerika'daysaniz randevu talep edin. Bizimde geldi gorunuyor ama gelmedi gidip soralim dedik kapali heryer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba, 15.09.2019'da Amerika'ya giris yapmistim, USCIS odemesini de 19.09'da yaptik. Ancak hala greencard gelmedi. 120 gunu gectigi icin 2 kere USCIS websitesinden case oluşturduk. Defalarca telefon actik. Bir seferinde Amerika'ya girisiniz görünmüyor dendi ki gorunuyor kendilerine de hemen kanitladik. Baska bir sefer sorun yok ama ilk zaman asimi case'ini esiniz olusturmus, sizin olusturmaniz gerekiyordu dendi. Bir baska aramamda 14 Mart'a karar size mail atip bilgi verecegiz dendi, mail gelmedi. Simdi tekrar case olusturduk, 30 is gunu icinde cevap gelecekmiş. Boyle bir sorun yasayan oldu mu daha once ya da ne yapmamiz gerektigi konusunda bir tavsiyeniz olur mu? Vallahi biktim artik ugrasmaktan 😞

internetten istek yapip beklemek en dogru secenek. Bence siz elinizden geleni yapmissiniz, eger kendi bilgilerinizle istegi yaptiysaniz baska bir seye gerek yok. bu islemlerin hepsi otomatik olarak gerceklestigi icin maalesef beklemek disinda yapilacak bir sey yok.

• @HockeyUmpire2 uscis.gov adresinden contact bolumune mail atiliyor. Ama randevu vermiyorlar, telefonda da sorduk ancak verilmedi.

• @crazycells evet mecbur verilen sureyi bekleyeceğiz 😞 peki sizce greencard elimize ulastiginda verilis tarihi vize gorusmemin onaylandigi ya da odemeyi yaptigimiz tarih mi ( Eylul 2019) olur? Yoksa hangi tarihte basilip bana gonderildiyse (Mayis 2020 diyelim mesela) o tarih mi olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells evet mecbur verilen sureyi bekleyeceğiz 😞 peki sizce greencard elimize ulastiginda verilis tarihi vize gorusmemin onaylandigi ya da odemeyi yaptigimiz tarih mi ( Eylul 2019) olur? Yoksa hangi tarihte basilip bana gonderildiyse (Mayis 2020 diyelim mesela) o tarih mi olur?

ABD'ye gocmen vizeyle girdiginiz gun olur baslangic tarihi, son tarih de bu tarihten 10 yil sonraki tarih.

• @crazycells tesekkur ederim, bakalim ne kadar bekleyeceğiz daha

• Merhaba , ben 2 yıllık green cardımı yenileme basvurumu yaptımocakayında ve suanbeklemesurecındeyım.
    1.sorum abd vatandası ıle evlılıkten vt basvuru hakkı evlılıgın 3. Yılı dolması durumunda yapılıyor fakat kafam karısık ılk green cardım nısan 2018de geldı.ben 2017 mart ayında abd de evlendm. Suan evlılıgımın 3. Yılı doldu fakat greencard lı olus surem henuz 3. Yıl dolmadı , bırkac yerde okuduguma gore denen o ki ocak 2021 de 10 yıllık greencard m gelmemıs olsa dahı vatandaslık basvurus yapabılıyormusum? Oncesınde yapamıyormuyum? Ki zaten 3 yılın 18 ayını abd de gecırmıs olma sartıda var .bu konuda bilgi verebilrseniz cok sevinirim.
    2. Sorum muslu avukatlık ofısı bolumen yazmaya calıstım fakat olmadı sebebını anlayamadım kusuruma bakmayın buaraya yazacagım umarım cevaplanır.
    Abd dogumlu kızımı Turk vt yapmak ıcın evlılıgmı turkıyede onaylattım ve esımın soyadını kızlık soyadım ardına eklettım. Fakat pasaportumu degstrmedım abd de evlılık serıtıfkamda kızlık soyadımlayım greencardm ehlıyetım ssn hepsı kızlık soydım yanı evlılık sertıfıkamdakı adımla. Degstrmeyı dusunmuyorumda.
    Fakat kasım 2020 de pasaportumun suresı doluyor bu degısıklık green card basvurum ıcın herhangı bıt olumszluk yaratır mı?
    Vatandaslık basvurusu yaparken nasıl bı yol ızlemelıyım? Soyadımı amerıkada degstrmek ıstemıyorum.

Emegniz için çok çok tesekkurler
    En kısa zamanda dünya olarak bu virüsten kurtulmamızı , sağlıklı günlere kavusmamızı diliyorum, sevgiler hoşçakalın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mavihuzur34, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba , ben 2 yıllık green cardımı yenileme basvurumu yaptımocakayında ve suanbeklemesurecındeyım.
    1.sorum abd vatandası ıle evlılıkten vt basvuru hakkı evlılıgın 3. Yılı dolması durumunda yapılıyor fakat kafam karısık ılk green cardım nısan 2018de geldı.ben 2017 mart ayında abd de evlendm. Suan evlılıgımın 3. Yılı doldu fakat greencard lı olus surem henuz 3. Yıl dolmadı , bırkac yerde okuduguma gore denen o ki ocak 2021 de 10 yıllık greencard m gelmemıs olsa dahı vatandaslık basvurus yapabılıyormusum? Oncesınde yapamıyormuyum? Ki zaten 3 yılın 18 ayını abd de gecırmıs olma sartıda var .bu konuda bilgi verebilrseniz cok sevinirim.
    2. Sorum muslu avukatlık ofısı bolumen yazmaya calıstım fakat olmadı sebebını anlayamadım kusuruma bakmayın buaraya yazacagım umarım cevaplanır.
    Abd dogumlu kızımı Turk vt yapmak ıcın evlılıgmı turkıyede onaylattım ve esımın soyadını kızlık soyadım ardına eklettım. Fakat pasaportumu degstrmedım abd de evlılık serıtıfkamda kızlık soyadımlayım greencardm ehlıyetım ssn hepsı kızlık soydım yanı evlılık sertıfıkamdakı adımla. Degstrmeyı dusunmuyorumda.
    Fakat kasım 2020 de pasaportumun suresı doluyor bu degısıklık green card basvurum ıcın herhangı bıt olumszluk yaratır mı?
    Vatandaslık basvurusu yaparken nasıl bı yol ızlemelıyım? Soyadımı amerıkada degstrmek ıstemıyorum.

Emegniz için çok çok tesekkurler
    En kısa zamanda dünya olarak bu virüsten kurtulmamızı , sağlıklı günlere kavusmamızı diliyorum, sevgiler hoşçakalın.

1. 10 yillik Green Card'iniz gelmemis olsa da vatandaslik basvurusunu yapabilirsiniz, elinizde basvuruya dair belgeler var zaten.

Vatandaslik sartlari icin su bolumu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/93/vatandaşlık-süreci-ve-i̇şlemleri

1. Turkiye'de ve ABD'de farkli isimlere sahip olabilirsiniz, bu bir sorun degil. Green Card veya vatandaslik basvurusunda kizlik soyisminizi kullanabilirsiniz. Turkiye'deki islemler icin ise yeni soyisminizi...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/211/abd-de-yasal-isim-degisikligi-yapmak

• ⭐⭐

Esimin kardesinin evlilik yoluyla aldigi 2 yillik green card inda soyadi avukatin hatasi yuzunden esinin soyadi ile yazilmasi gerekirken kendi soyadiyla yazilmis sekilde geldi. Pasaportunda kendi soyadi ve esinin soyadi birlikte yaziyor. Green card i degistirmek zorunda mi? Degistirmezse giris cikislarda ya da herhangi bir baska konuda problem yaratir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Esimin kardesinin evlilik yoluyla aldigi 2 yillik green card inda soyadi avukatin hatasi yuzunden esinin soyadi ile yazilmasi gerekirken kendi soyadiyla yazilmis sekilde geldi. Pasaportunda kendi soyadi ve esinin soyadi birlikte yaziyor. Green card i degistirmek zorunda mi? Degistirmezse giris cikislarda ya da herhangi bir baska konuda problem yaratir mi?

ABD'de kullandiginiz isim ile, TR isminiz farkli olabilir. Green Card'i degistirmek zorunda degil, zaten giris cikislarda "diger isimler" bolumunde tum isimler gorunmeli. Eger cekinceniz varsa, evlilige dair belgelerin bir kopyasini yaninda tasiyabilir, bu da soyisim farkliligini aciklar.

• ⭐⭐

Tesekkurler. 2 yildan sonra 10 yillik green card icin randevuya gittiginde dogrusuyla ucretsiz degistirebilir mi yoksa $500 civarinda yenileme ucretini herhalukarda odemek mi zorunda kalir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Tesekkurler. 2 yildan sonra 10 yillik green card icin randevuya gittiginde dogrusuyla ucretsiz degistirebilir mi yoksa $500 civarinda yenileme ucretini herhalukarda odemek mi zorunda kalir?

formlari , kullanmak istedigi ismiyle doldursun; o durumda Green Card'i da o sekilde basacaklardir. Bu arada vatandaslik basvurusu zamani ucretsiz sekilde isim degistirmek hala mumkun (hatta ismini isterse Celine Dion bile yapabilir ucretsiz olarak 🙂 )...

Yani 3. yilda zaten degistirme hakki olacak, o nedenle ek olarak ucret vermemek daha dogru olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |