Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Örnek Diş ve Göz Muayenesi (Sigorta Kapsamı ve Faturalar)

• Bir bilgi de su: 2019 vergi yili icin IRS Adjusted Gross Income'in 10%'ini gecen medical harcamalari deduct yapmaniza izin veriyor.
    Adjusted Gross Income: Vergilendirilen toplam gelir

Bir ornek verirsek: Diyelim ki 2019'daki vergilendirilen toplam geliriniz $45,000 ve sizin toplam $5500 medical/dental harcamaniz var.

$45,000 x 10% = $4,500

Bu durumda $4,500'in uzerindeki harcamalar deduct yapilabilecek.

$5,500 - $4,500 = $1,000 deduction sizin verginizden.

Bilmiyorum yardimci olabildi mi ama kisaca boyle. Eger tax file yaparken, online bir site kullanirsaniz, adim adim sizin ne girmeniz gerektigini gosterir.

• Ben yillardir taxslayer.com kullaniyorum ve hic sorun yasamadim.

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: Ornek Dis ve Goz Muayenesi (Sigorta Kapsami ve Faturalar)

@Oktay-İbiş hee iplant ocağa incir ağacı dikmek gibi olur benim anladığım

orada muz ağacı dikilmesindense incir ağacı eftaldir 🙂 ama yazımda takma dişi gözden kaçırmışsın vesselam 🙂

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş hee takma ucuz implant deyince

• Bir arkadasim gectigimiz yaz Turkiye'de implant yaptirdi. 6 adet implant icin toplam $1,650 odedi.

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: Ornek Dis ve Goz Muayenesi (Sigorta Kapsami ve Faturalar)

@Oktay-İbiş hee takma ucuz implant deyince

🙂 anladın sen onu

• @haymatlos_ kişisel olarak evet ben faydasını gördüm lakin diş sağlığı da kişiden kişiye değişir tabi.

• @MySea yerli implant ucuz Israil ve US pahali, Alman mallari da pahali.
    TR de 1 ithal implant (islemler haric) 750$ idi ozelde.

• @caglaror, içinde söyledi: Ornek Dis ve Goz Muayenesi (Sigorta Kapsami ve Faturalar)

@MySea yerli implant ucuz Israil ve US pahali, Alman mallari da pahali.
    TR de 1 ithal implant (islemler haric) 750$ idi ozelde.

O konuda tam bilgim yok. Ama buradaki dis doktoru arkadasin Turkiye'de yaptirdigi implantlarin iyi bir sekilde yapilmis oldugunu soylemis.

• ⭐⭐⭐

GUNCELLEME:

Oncelikle sigortalar icin maasimdan kesilen miktarlar ile baslayayim.
    (Ucretler 3 kisilik tum aileyi kapsiyor. Bireysel daha dusuk odeme cikiyor)

Dis sigortasi icin her maasta $11.08 kesiliyor.
    Goz sigortasi icin ise $9.34 kesiliyor.

Dis tedavisine ait fatura.

Ilk 4 satirda gorunen tedavileri aldim. Ucretleri biraz daha yuksek ama iyi bir disciye gitmeyi tercih ettim. Bu maliyetler ile tekrarlamak istemem islemleri. Iyide oldu cunku oldukca memnun kaldim hizmetten.

Sigorta olmadan gidince nasil bir tarife ciktigini bilmiyorum ama sigorta ile toplam maliyetler ve ayrica kendi payim asagida.
    Adjustment olarak gordugunuz indirimler ise sigortanin yaptirdigi indirimler. Genellikle sigorta olmadan tedavi olanlarda bu indirimi aliyor sorguladiklarinda. En azindan saglik sigortasinda boyle ve ayni mantigin burada oldugunu tahmin ediyorum.

1. Satir:
      Kanal tedavisi.
      Toplam ucret $780. Insurance $604 karsiladi. Kendi payim $176

2. Satir:
      Maalesef bunu hatirlayamadim, kanal tedavisi icin ic dolgu filan olabilir.
      Toplam ucret $204. Insurance $102 karsiladi. Kendi payim $102.

3. Satir:
      Dis kaplama (tanimda yaniliyor olabilirim).
      Toplam ucret $905. Insurance $452 karsiladi. Kendi payim $452

4. Satir:
      Dolgu.
      Toplam ucret $208. Insurance $166.40 karsiladi. Kendi payim $41.60

IMG_0005.jpeg

Goz muayenesine ait fatura.

2 satirlik islem. Gayet detayli goz muayenesi yapildi, memnun kaldim hizmet kalitesinden. Astigmat cikti (aslinda biliyordum ama guncel degerleri almak istedim).

2 islem icin toplam maliyet $176.02. Insurance tumunu odedi ve kendi payim (copay) sadece $15. Esimde ayni muayeneden gecti ve faturasi ayni miktar. Onun icinde $15 pay odedik.

IMG_0006.jpeg

• ⭐⭐

@FreeWoRLD geçmiş olsun

• Buradaki fiyatlar en azından göz ardı edilebilir fiyatlar ben 4 ay önce protez diş yaptırdım yaklaşık 460$ gözden çıkarmak zorunda kaldım. Neden bu kadar pahalı olduğu hakkında bir fikrim yok ama bu fiyatlar düşmediği sürece diş sorunlarına para yetmeyecek gibi duruyor.

• Bu gun ufakligi ilk dis kontrolune goturdum. Dislerinde 8 adet bosluk varmis. Bu gun yapilan islemler ve ucretleri asagidadir.
    Su an da Medicare kullandigimiz icin hic bir ucret odemedik.

IMG_20211213_0001.jpg

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

O ücrete Türkiye'ye gelir hepsini yaptırır geri döner cebine para kalır 🙂

• @TMG merhaba bizde gelince hemen çocuklar için sigorta yaptırmak istiyoruz özellikle de dış için acaba ne onerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerenk hangi eyalete gideceksiniz. Onu belirtmeniz gerekiyor çünkü her eyaletin özellkle çocuklar için farklı farklı planları var. Mesela @zumrut @zumrutay kendileri boston tarafında yaşıyor.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 7
  • 3
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |