Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@OrkunS, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Merhabalar tekrar. Bu saglik sertifikasini herhangi bir tarim ilceden alabilir miyim? Antalya’dayim ama Istanbul’dan ucacagiz. Antalya tarim ilceden alabilir miyim mesela?

Isterseniz Antalya'daki tarim mudurluguyle konusup bu belgeyi hazirlayip hazirlamadiklarini sorun. Eger hazirliyorlarsa oradan da alabilmeniz lazim diye dusunuyorum, yetkili resmi bir kurum hazirladiktan sonra sorun olmayacaktir... Ama konsoloslugun yonlendirmesinde bilgi olarak (ilk iletide de yer alan) sadece Istanbul ve Ankara ile ilgili detay verilmis...

• dostlar,1 sene sürecek köpek getirme yasağının konuşulduğu başlığı bulamadım.Nerede olabilir?

• ⭐⭐⭐

@dontoliver bence dogru basliktasiniz su an.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

dostlar,1 sene sürecek köpek getirme yasağının konuşulduğu başlığı bulamadım.Nerede olabilir?

bu baslikla direkt ilgili oldugu icin o iletileri bu baslikla birlestirdim sayin @dontoliver . Ilgili ilk iletiyi (bir onceki sayfada) surada bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/217488

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DOG-BAN Hakkinda Güncelleme

bildiğiniz gibi CDC, ilgili yasak icin sadece 5 adet lab belirlemiş ve ilgili testlerin sadece orada yapılabileceğine karar vermişti.

kendileri ile yaptığım son yazismada lab listesini, içinde Türkiye'nin de olduğu şekilde genislettikleri bilgisini verdiler.

Dear gucarslan, We recently added additional laboratories to list of approved labs, including Turkey. The list of approved labs is located here. CDC will NOT accept lab results from any laboratories other than the labs identified on our webpage. Sincerely, MSF
    Zoonoses Team
    Division of Global Migration and Quarantine
    National Center for Emerging and Zoonotic Infectious Diseases
    US Centers for Disease Control and Prevention

kisaca artık gerekli testler Türkiye'de de yapılabilecek.

lab listesi;

ANCAK UNUTULMASIN Kİ; testlerin yapılıp uygun cikmasi, CDC'nin köpeğinizi ABD'ye kabul edecek olması anlamına gelmiyor. son karar yine CDC'nin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan guncelleme ve uyari icin tesekkurler sayin @gucarslan

• Merhaba Arkadaşlar, benim çok tatlı, yavru bir pitbull köpeğim var, green cart başvurusu yapacağım fakat amerikanın türkiyeden gelen köpekleri kuduz riski sebebiyle sınırdan almayacağı haberleri var. kaldı ki benim köpeğim türkiyede yasaklı ırk resmi işlemleri vs yaptırırken bile elimden alabilirler. ne yapmam lazım, bu konu benim için çok önemli, gc ile amerikaya giderken köpeğimizi götürebiliyor muyuz, yardımlarınızı bekliyorum

• @emre-c-kara ABD'ye bircok ulkeden kopeklerin gelisi su anda yasakli. Yasak olmasa bile, normalde pitbull cinsi kopekleri bircok havayolu sirketleri ucuslara kabul etmiyorlar. Bunu da arastirmaniz gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre-c-kara, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Merhaba Arkadaşlar, benim çok tatlı, yavru bir pitbull köpeğim var, green cart başvurusu yapacağım fakat amerikanın türkiyeden gelen köpekleri kuduz riski sebebiyle sınırdan almayacağı haberleri var. kaldı ki benim köpeğim türkiyede yasaklı ırk resmi işlemleri vs yaptırırken bile elimden alabilirler. ne yapmam lazım, bu konu benim için çok önemli, gc ile amerikaya giderken köpeğimizi götürebiliyor muyuz, yardımlarınızı bekliyorum

merhaba.. ilk olarak green card kazananı mısınız?
    yani abd'ye hangi statü ile gideceksiniz?

sn. @MySea'nin dediği gibi şuan abd'ye köpek girişi temmuz 2022'ye kadar yasaklı.
    izin alıp abd'ye götürme durumu var ancak; sizin sahip olduğunuz ırklar zaten yasaklı ırklar statüsünde.

lütfen ilgili siteyi kontrol edin;

• Merhaba,

Kedimiz için aşı vakti geldi ve birkaç klinikten aşılara ilişkin bilgi ve fiyat araştırması yaptım. Normalde Türkiye’deyken 3 ayda bir iç-dış parazit, yılda 1 kere de kuduz, karma ve lösemi aşısını yaptırıyorduk. Fakat Amerik’daki kliniklerde bu süreler daha farklı ve “Deworming” dedikleri parazit uygulaması sadece dış parazit için. İç parazit için aşı yapılmıyor mu?
    Farklı tedavi ücret ve paketleri olduğundan ötürü net bir karar veremedik. Aşı ve tedavi konusunda önerebileceğiniz bir klinik/hayvan hastanesi var mıdır? Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

• Merhabalar , yasağın 1 yıl süreceğine dair resmi bir paylaşım göremedim . Rica etsem görenler paylaşabilir mi ? Teşekkürler

• ....14 haziran 2021 den sonra amerikaya kopek getirmeyi biraz daha zorlastirmislar,seyahatten 6 hafta evvelinde muracaat edilecek,forumlar doldurulacak, riskli ulkelerden gelenler icin 17 tane sehir hava alani listesi var,kopegi getiren kisi listedeki hava limanlardan birine inmesi lazim......kopek getireceklere musaade vermeleri cok SINIRLI.

• ⭐⭐⭐

@muzungu Federal register'daki (sanirim Turkiye'deki resmi gazete gibi) yazida bitis tarihini goremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muzungu, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Merhabalar , yasağın 1 yıl süreceğine dair resmi bir paylaşım göremedim . Rica etsem görenler paylaşabilir mi ? Teşekkürler

Ilk yapilan aciklama o sekilde. 1 yil surecek ve gerekli gorulurse uzatilacak demislerdi, eger goremiyorsaniz ifadeyi kaldirmis olabilirler.

• rabies kopek hastaligi bu hastaligin cok olma ihtimali olan ulkeler icin dog import kopek getirmek 14 haziran 2021 den itibaren temporary suspended,yani gecici olarak durdurulmustur, high risk listesinde turkiyede vardir,anladigim kadariyla bu gunlerde turkiyeden kopek getirmek imkansiz gibidir,tabi daha onceden musaade almak gerekir,cok limited olarakda musaade veriliyormus.

• Merhabalar,

Bir sorum olacak. Bugün IR-5 vizesinin ilk adımını attım ve bir Fox Terrier köpeğim var. CDC websitesindeki ibarede permanent residence olanların köpeklerini getirebilmesi için aşağıdaki açıklama yapılmış. IR-5 vizesi ile Amerika’ya köpeğimi getirebilir miyim acaba? Ne dersiniz?

Explanation and proof of relocation, such as an offer of new employment, an offer of university acceptance, or other proof of permanent relocation to the United States
    Photo of identification page of the importer’s US passport or Lawful Residence card

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler 🙏
    Sevgiler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ellabella, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Merhabalar,

Bir sorum olacak. Bugün IR-5 vizesinin ilk adımını attım ve bir Fox Terrier köpeğim var. CDC websitesindeki ibarede permanent residence olanların köpeklerini getirebilmesi için aşağıdaki açıklama yapılmış. IR-5 vizesi ile Amerika’ya köpeğimi getirebilir miyim acaba? Ne dersiniz?

Explanation and proof of relocation, such as an offer of new employment, an offer of university acceptance, or other proof of permanent relocation to the United States
    Photo of identification page of the importer’s US passport or Lawful Residence card

Sevgiler,

Isterseniz CDC'ye bu amacla bir basvuru yapin. Bu basvurulari cok kisitli olarak kabul edecegini belirtmislerdi ama hangi kriterlere gore karar vereceklerini bilemeyiz... Vizenizi aldiktan sonra basvuruyu yapabilirsiniz...

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

@ellabella, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Merhabalar,

Sevgiler,

Isterseniz CDC'ye bu amacla bir basvuru yapin. Bu basvurulari cok kisitli olarak kabul edecegini belirtmislerdi ama hangi kriterlere gore karar vereceklerini bilemeyiz... Vizenizi aldiktan sonra basvuruyu yapabilirsiniz...

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim 🙏 dediğiniz gibi vakti geldiğinde başvuru yapacağım, umarım sorun olmaz….

Bu arada bu yasak sonrası köpeğini götürebilen var mı merak ettim, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ellabella ilgili süreci yakında takip ediyorum.
    DV2021 sürecinde bizler gibi köpek sahibi arkadaşlarımız var ve ne yazık götüremediler.
    gelişme olursa buradan bilgi vereceğim.

• @gucarslan çok sevinirim, teşekkürler!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |