Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

• @yilmaz, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@Aristoi merak etme vizeniz onaylanır sa eğer orda köpeklere değer veriliyor sıkıntı çekmezsiniz bende 2 adet pomerian götürecem biri huysuz ama lufthansa ile kabinde götürecem iğne değilde sakinleştirici tablet verecem siz gerçekten seviyorsanız bırakmayın burda

sakin olsa sıkıntı yok ama çok huysuz, forumdan okuduğum kadarıyla ilk zamanlar herkes sıkıntı yaşıyor,o da bizimle perişan olsun istemiyorz, E-5'te yan şeritteki arabalara bile havlıyor:) süreç biraz ilerlesin bakalım, burada bırakmak bizim için de çok zor.

• Banned

@Aristoi emedur verin uyuklayarak gelsin... hiçbir şey olmaz

• @mhepekiz emedur mide bulantısı için değilmiydi acaba uyutur mu onları

• Banned

@yilmaz ben daha yeni köpek getirdim 🐕 emedur yan etkisini şuraya yapıştırıyorum :

Diğer yan etkiler
    Çok yaygın:

Uyuşukluk hissi
    Yaygın:

Baş dönmesi, baş ağrısı
    Bulanık görme
    Tansiyon düşüklüğü
    İshal
    Kaşıntı, ateş basması, kızarıklık
    Kas krampları

• @mhepekiz teşekkür ederim bilgilendirme için benim köpeğim 3.5 kilo yarım versem yeterli olur mu acaba

• Banned

@yilmaz Olur muhtemelen ben de bunu yurtdışına sürekli hayvan sahiplendirmesi yapan yüzlerce köpek yollamış bir hanımdan öğrendim ki Smoky sorunsuz geldi

• @damladav Damla Hanım Merhaba, biz de kedilerimizle Lufthansa ile Almanya aktarmalı gitmek istiyoruz ama bu titre testine kafam takıldı. Siz Frankfurt havaalanı ile mi konuştunuz yoksa Lufthansa ile mi?

• @Summerof89 ben frankfurt havalimani ile yazıştım. Güvenlik miydi neydi hatırlamıyorum. Cevaplarının da çıktısını yanıma almıştım.

• Merhaba ben de kedımle bir ay sonra ucacagım Amerıkaya fakat gidecegim yere direkt uçuş yok aktarma yapmam yerekıyor Amerıka içinde bazı firmalar ortak uçuşla hayvan kabul etmiyor. United airlines var bi de ona da tam güvenemedim ünlenmiş bu konuda . Tecrübesi olan var mı Amerıka içinde aktarma yapan ?

• Banned

@pinn united hiçbir şartta almanyadan köpek kabul etmedi (kargo bölümünde uçacaktı üstelik) almamak için ellerinden geleni yapıyorlar ama kıta içinde durum nedir bilmem

• United sanırım international uçaklarda kabul etmıyor sitelerinde gördüm sadece domestic yapıyolar. Buarada Münih aktarmalı gidecekler için AB şartlarını istiyor az önce veterinerlik ofisiyle yazıstım havaalanının. Frankfurtta titre testi istememişler ama ilginç. rezervasyon yapmadan önce teyit ettirmekte fayda var her yer farklı konuşuyor.
    Buarada THY'ye uygun taşıma kabı bulamadım değiştirmişler taşıma kabı boyutlarını. Taşıma cantası konusunda yardımcı olabilecek var mı?
    @Summerof89

• @Summerof89 buarada Münich aktarmalı Lufthansa uçuşunda havayolu firmasındakı kadın titre gerekmediğini ama konuştugum veterinerlik ofisi gerektıgını söyledi

• @pinn bende frankfurt aktarmalı uçacam köpeğim için çip aşı karneleri ve kuduz istendi titre istemediler lufthansa umarım orada son dakika golü yemeyiz

• @yilmaz lufthansa ıstenmıyor dedı de havalanındakı veterınerlık ofısının attıgı maılı atabılırım ıstersenız. AB ıcın gecerlı hersey sızın ıcın de gecerlı dedı. Frankfurt havaalanıyla mutlaka gorusun almazlar falan bı de kotu olur

• Arkadaşlar tarım il müdürlüğünden yazıyı alınca 10 günlük veriliyor diye biliyorum bazı arkadaşlar ise 48 saat önce diyor biletlerimiz 5 Eylül bugün gidip alsam olurmu acaba yani 8 gün önce

• Arkadaşlar ankara da ikamet ediyorum ama arabayla İstanbula gidip oradan uçacaz tarım il müdürlüğü yazısını ankara dan alacam İstanbul havaalanında sorun yaratır mı acaba sonuçta resmi belge

• @yilmaz 48 saat öncesinden diye biliyorum, tabi en kesin bilgi tarım bakanlığını arayıp sormak. Ben ist / bağdat caddesini aradığüım da 48 saat dediler

• Banned

@tractor12 48 saat diye bir zorunluluk yok verilen evrak 10 gün geçerli üzerinde tarih var @yilmaz biz 6 Haziran'da uçtuk, bayramdı benim evrağı aldığım tarih 31 Mayıs 2019

• Herkese Merhabalar,

Firma olarak 20 yılı aşkın süredir uçak yolu ile uluslararası evcil hayvan taşıma hizmeti veren bir kargo acentesiyiz. Hem IATA hem de IPATA üyesi olarak lisanslı ekibimiz ile yoğun olarak yurtdışına Pet gönderileri organize ediyoruz. Amerika ve Kanada'ya Pet girişleri diğer ülkelere kıyasla çok daha az kurallara sahip.
    Zaten çoğu havvan sahipleri evcil hayvanlarını yanında yolcu beraberi, fazla bagaj ücreti ödeyerek götürmektedir. Biz firma olarak Amerika ve Kanada Pet gönderilerini; eğer hayvan sahibi, Pet ile birlikte yolculuk edemiyorsa kargo ve gümrüklü olarak göndermekteyiz.

Veterinerlik anlamında ülke kuralı olarak Amerika ve Kanada içinde geçerli güncel bir kuduz aşısı yeterlidir. Ayrıca Mikroçip takılmasını da öneriyoruz. Sonuç itibari ile günümüzde artık çoğu Pet'in kimliği yerine geçen Mikroçip'i var. Ve yukarıdaki yazılarda da konusu geçtiği gibi uçuşa yakın bir zaman da Tarım İl veya İlçe Müdürlüğünden sağlık sertifikası alınmalıdır. Yukarıda söylediği gibi sertifika için 48 saat kuralı yok! 48 saat kuralı: sadece Türkiye'ye Pet girişlerinde: geliş ülkesinden alınacak sertifika için geçerlidir. Yani bu aslında Türkiye'ye girişte uygulanan bir 48 saat kuralıdır. ABD ve Kanada için sertifika süresi 10 gün geçerlidir.

Firmamız ayrıca İngiltere, İrlanda, Birleşik Arap Emirliği gibi ülkelere de sıklıkla Pet gönderisi yapıyor. Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirliği ve İrlanda ülkesine giriş yapan Pet'leri kesinlikle kargo ve gümrük şartı ile kabul etmektedir. Bu ülkelere Türkiye'den gelen Pet'ler asla kabin içerisinde veya fazla bagaj mantığı ile giriş yapamamaktadır. Bu konuda hayvan sahiplerini bilgilendirmek isteriz. Ne yazık ki bu kuralları son dakkikada öğrenen çok sayıda hayvan sahibi ile karşılaşmaktayız.

Bizlere dilediğiniz zaman ulaşıp, bilgi alabilirsiz.
    Sevgiler,

Sinem Aydemir

Email: [email protected]
    Ph: 0212 916 12 40
    Web: www.volcargo.com

• @mhepekiz Teşekkürler! İyi oldu benimde öğrendiğim, tam anlamamışım o zaman konuyu.. Selamlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |