Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

• @özge-karatepe CDC ye basvuru yaparken @BurakKuloglu Aşı sertifikası ni veterinere özel hatırlattığını ve bununla CDC ye basvuru yaptığını yazmış. Bu özel Aşı sertifikası nedir? Çünkü eksik bir evrak olsun süreçte uzasın istemiyorum. Normal olarak elimizde mikroçip pasaportu var. Daha önce yapılan aşıların olduğu karnesi var.Titrasyon sonucunu bekliyoruz.şimdiden tesekkurler

• @AYSY33 Ben de aynı soruyu sormuştum kendisine ve sağolsun cevaplamıştı.

Aşı sertifikası yerine 'NASPHV FORM 51' isimli bir form varmış internette. Kendisinin veterineri de onu doldurmuş ve aşı sertifikası diye ekleyip göndermişler.

Formu buraya ekliyorum. nasphv_form51_1.pdf

• @ahmet_ teşekkürler.

• @özge-karatepe Merhaba.Titrasyon sonucu alındıktan sonra CDC ye başvuru yapabiliyorsunuz değil mi?

• Merhaba abd’ ye turist vizemle gideceğim ve köpeğimi de götürmek istiyorum 1 eylülde titre testimizi verdik forumda yazılanların tamamını okudum ve yardımınızı rica ediyorum
    1- turist vizesiyle evcil hayvanımı ülke kabul etmiyor mu? Veya ne şekilde yol izleyebilirm.
    2-cdc başvuru formu yazdığınız linkten çıkmıyor site güncellenmiş olabilir mi?
    3- titre raporu çıktıktan sonra yaklaşık cdc başvurusu onayı vs ne kadar süre sonra gidebiliyoruz kasım ilk haftası bilet rez var yetiştirebilir miyim
    Her yeri aradım bilgi almak için herkes farklı bilgi veriyor eğer doğrusunu bilen varsa yazars çok sevinirim

• @duyguyu, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Merhaba abd’ ye turist vizemle gideceğim ve köpeğimi de götürmek istiyorum 1 eylülde titre testimizi verdik forumda yazılanların tamamını okudum ve yardımınızı rica ediyorum
    1- turist vizesiyle evcil hayvanımı ülke kabul etmiyor mu? Veya ne şekilde yol izleyebilirm.
    2-cdc başvuru formu yazdığınız linkten çıkmıyor site güncellenmiş olabilir mi?
    3- titre raporu çıktıktan sonra yaklaşık cdc başvurusu onayı vs ne kadar süre sonra gidebiliyoruz kasım ilk haftası bilet rez var yetiştirebilir miyim
    Her yeri aradım bilgi almak için herkes farklı bilgi veriyor eğer doğrusunu bilen varsa yazars çok sevinirim

1-Bunu ben de bulamadım.Ya da biz göçmen vizeyle gideceğimiz için üstünde durmadık.Kisa bir arama yaptim.bulamadim.ama aşağıda vereceğim linkten siz bir bakarsınız.

2-Başvuru Formu linkteki sayfanın en altlarinda click diye yaziyor

3-En fazla 4-6 hafta

• @AYSY33 çok teşekkürler ☺

• Herkese merhaba çok değerli bilgiler var teşekkürler 🙏🏻En geç Aralık ayında Amerika’ya yerleşme planım var kedimi de hanımda götüreceğim işlemler gam olarak ne kadar sürüyor ay bazlı şuan işlemlere başlasam çok mu erken yada bunun sınırlaması var mı şimdiden teşekkür ediyorum 🙏🏻

• Uzun uçak yolcuklarında evcil hayvan taşıma kabı olarak bir videoda gördüm bu ürünü yararlı olacağını düşündüğüm için sizle de paylaşmak istedim özellikle benim kedim gibi sıkılgan bir evcil hayvanınız varsa geniş alanda seyahat edebilir bende daha almadım seyahatimde bunun güzel bir alternatif olacağını düşünüyorum arayışta olan varsa uçuşa da uygun .

https://m.tr.aliexpress.com/item/1005002363707851.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.b4f5k0Dzk0DzVB&browser_id=6407838c78d04a2485f7587ba192b291&aff_trace_key&aff_platform=msite&m_page_id=jdwrgtcw0t4carhq17d6c44d72ad33c6f6e2101db1&gclid&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025120459144"}

• Banned

@Merve-0

Turk Hava Yollari kabin ici evcil hayvan tasima kurallarina gore tasima cantasinin max yuksekligi 23 cm, genisligi 30 cm ve uzunlugu 40 cm olmasi gerekiyor. Bu kosullarda sizin paylasmis oldugunuz cantayi kabul etmek yer personelinin insiyatifine kaliyor.

Bunlari goz onunde bulundurarak asagidakilere de bir goz atmanizi tavsiye ederim 2 kedi babasi olarak 🙂

• @andac664 Teşekkür ederim 🙏🏻

• 3 gun önce Amerikan vatandaşı eşim kedimle birlikte jfk’e uçtu deneyimlerini sizlerle yardımcı olmak için paylaşayım.
    Esim biletini 2 hafta oncesinden aldi thy telefonla arayarak kedimizi eklettik bize onaylaninca haber gelecegini soylediler 24 saat icinde onaylandi.
    Ucustan 28 gun oncesinden kedime kuduz aşısı, ic dis parazit asilarini yaptırdık veterinerden kedimin asi karnesine saglikli ucabilir imzasi attirdik tarım bakanlığı kuduz asini yolculuktan en az 28 gün öncesinden yapilmasini istiyor cip yoktu tarim bakanligi burda takalim daha uygun dedigi icin orada taktirdik ucusa 48 saat oncesinden(bu 48 saat kurali covid doneminden kalma olan biseymis onceden covid testi istiyorlarmis hayvanlardanda)ilce tarima gittik orada 640 lira odeme yaptik banka hesaplarina 2 sayfalik belge verdiler ucus gunu havaalaninda check-in bolumunde bileti kestiler kedi icin bagaj odemesi bolumunden odeme yaptiktan sonra geri gelip bileti almamiz istendi 160$ kedi icin odeme yapip bileti aldik tasima cantasini metreyle olcuyolar kediyi cantayla birlikte tartiyolar bu arada tasima cantasini hepsiburadadan aldim Çinden geldi o cantada cok memnun kaldik isteyen olursa belirtebilirim. 11 saatlik ucusun ardindan jfk de esimi hayvanlarla yolculuk yapanlarin kontrol edildigi biyere yonlendirmisler baya bi sira bekledi sonrasinda neden bizden izin almadiniz habersiz getirdiniz gibi biseyler denmis bidaha getirdiginizde boyle yapmayin gibi bi durum olmus o kismi anlayamadim sadece biz cdc sayfasindan baktigimizda sadece kuduz asisi istiyorlardi neyse ki sorunsuz atlattik

• @Merve-Güngör deneyiminizi yazdığınız için teşekkür ederim.Anlamadım kimden izin alacakmışız cbp den mi? Bu arada çantanın linkini paylaşırsanız sevinirim

• @Muhtaradana

Pet Paw Katlanabilir Evcil Hayvan Taşıma Çantası - Yeşil (Yurt Dışından)
    https://www.hepsiburada.com/pet-paw-katlanabilir-evcil-hayvan-taima-antasi---yeil-yurt-diindan-p-HBCV000013R04I?magaza=Muzi&url_src=ios-product-detail

Bende tam anlamadim esim customsdan dediler diyo gumrukle alakali bisey heralde sorun yapmayinca uzatmamis konuyu

• ABD kedi için bir izin istemiyor, eyaletler isteyebiliyor ama. NY city veya NY state kanunu olabilir. TX Houston'da böyle bir şey yaşamadım.

• This post is deleted!

• @gunturhanli
    Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

forumu mobilden kullanıyorsanız iletinizin sağ alt köşesinde... üç nokta var bu kısma basın düzenleyi seçin yukarıdaki bölümde ekran görüntüsünü attığım kısım çıkacak en sağ en sondaki kısımdan iletinize fotoğraf ekleyebilirsiniz
    Screenshot_20220917-194948_Chrome.jpg

• This post is deleted!

• Merhaba herkese,
    Eylül başında İstanbul'dan Washington, DC'ye kedimi getirdim. Başka yerde okumadığım birkaç şey yaşadığımdan deneyimimi paylaşmak istedim.
    Öncelikle kedimin bütün aşılarını yaptırıp mikroçip taktırdım. Pet pasaportunun en arkasında seyahat etmesinde bir engel yoktur sayfası var, orayı veterinere imzalattım. Önceden İlçe Tarım Müdürlüğünden randevu almıştım. Gittiğimde bir form doldurmamı istediler. Kedinin mikroçipini okudup aşıları tam mı diye pasaportundan kontrol ettiler. Aslında ABD'ye taşınma öncesinde İstanbul dışında bir şehirde ikametimin olmasına rağmen İstanbul'da annemin yanında kaldığım için onun evinin bulunduğu İlçe Tarım Müdürlüğünden randevu almıştım. Son dakika ya reddederlerse, ya ikametinin bulunduğu yerin müdürlüğüne git derlerse diye kaygı yaptım. Ancak verdikleri forma annemin İstanbul'daki adresini girmiştim, onlar da o adresi baz aldılar ve bir sorun çıkmadı neyse ki. Benden Halkbank'ta Müdürlüğün hesabına 600 TL havale yapmamı istediler. Hemen telefonla havaleyi hallettim, birkaç dakika içinde hesaplarına yattığında gerekli belgeyi hazırlayıp imzalayıp teslim ettiler. Sorunsuz bir şekilde oradan ayrıldık.
    Uçuşun olduğu gün havaalanına gittiğimde ilk giriş kapısında kedinin kutusundan çıkarılmasını istediler, panik oldum tabii, o kadar kalabalıkta kedi kesin korkacaktı ve kutusundan çıkardığımda ne olabileceğini allah bilir. Çıkarırsam kaçabilir dedim ama gerçekten çıkarmamı isteseydiler çıkaracaktım el mecbur. Neyse ki anlayışlı davrandılar ve kediyi kutusuyla birlikte kenardan içeri aldılar.
    THY'de check in sırasında Tarım İlçe Müd.'ün verdiği belgeyi istediler, pasaportunu kontrol ettiler. Kabının boyutunu ölçmediler, kediyi sadece tarttılar. Bir de görevli şöyle bir bakıp bir sorunu yok değil mi dedi. Hastalıklı mı diye merak etti sanırım. Bizimki hala sakinleştiricinin etkisi altında olduğu için kuzu gibiydi 🙂
    Biletimi vermeden önce THY'nin Bilet Hizmetleri bölümüne giderek ödeme yapmam için beni yönlendirdi. O kısmı banka gibi yapmışlar, makineden sıra alıp sıranız yandığında vezneye gidiyorsunuz. 180 dolar verdim. Ancak iki adet 20 dolarımı geri verdiler, birinin kenarı minicik yırtılmış, diğerinin de bir yanı ufacık mürekkep olmuş diye. Neden bahsettiğimi anlayın diye fotoğraflarını çektim. photo_2022-09-17_14-54-58.jpg photo_2022-09-17_14-54-54.jpg
    Banka kabul etmiyormuş güya. Ama o kadar minik şeyler ki her kağıt parada olabilecek sorunlar. Aşırı sinir bir durumdu, yanımda da başka dolar yok. Neyse Bank of America kartımdan o kısmı çektirdim. Ama giderken dikkat edin, kağıt paraları didik didik kontrol ediyorlar... Ödemeden sonra bir kağıt verdiler. Bunu check-in bankosuna geri götürdüm (tekrar sıraya girmedim, doğruca gittim) ve biletimi teslim aldım.
    Pasaport kontrol kısmında olan ikinci güvenlik aramasında da kediyi kutudan çıkarmamı istediler, gene kaçabileceğini belirttim. Sorun olmadı, kutuyu yandan aldılar ve kutudan çıkarmadan birtakım güvenlik testleri yaptılar. Oradan da ayrıldıktan sonra ABD'ye gelene kadar hiçbir sorunla, ekstra sorgulamayla karşılaşmadım.
    Umarım herkes pürüzsüz bir şekilde hayvanlarını yanında getirir, sevgiler...

Not: Merak eden olursa, kedinin taşıma çantası olarak şunu almıştım (ben aldığımda 280 TL idi tabii 🙂 : https://www.trendyol.com/enipaty/yeni-nesil-astronot-kedi-kopek-tasima-cantasi-yesil-p-149985204?boutiqueId=590714&merchantId=368258

• 25 Ağustos tarihinde CDC Dog Import formu doldurdum fakat 4. haftaya giriyoruz hala yanıt gelmedi ve Ekim ayının ilk haftasında uçuşum var. Bu gibi durumda olmuş ve daha sonrasında yanıt almayı başarmış birileri var ise yönlendirici olabilirse sevinirim. Tekrar form mu doldurmalıyım yoksa CDC Info'ya e-posta mı atmalıyım gibi. CDC'ye 2 defa e-posta gönderdim ama otomatik yanıt dönüyorlar neredeyse 4-6 hafta arasında yanıt alacaksınız gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |