Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz, evsiz, parasız ve aç kalarak büyük çileler çektiği New York'ta azmiyle 3 kez dünya pizza şampiyonluğuna ulaşırken, yedi pizza ve bir taco dükkanı sahibi oldu.

• Bunu daha once izlemistim sanirim ve buna benzer oykusu olan cok insan var Amerika'da. Florida'dayken Tampa civarinda yasayan Veysel adinda kacak birisi vardi. Hotdog, cheeseburger ve icecek satan bir tezgahi vardi. Gunde $300-$400 kaliyor masraflardan sonra diyordu ve ikinci tezgahi da acmayi planliyordu. Sonra ben birkac ayligina South Carolina'ya gittim. Geriye dondugumde, Veysel'in aniden Turkiye'ye geri dondugunu ogrendim.

• @MySea Yakalanmıştır belki de göndermişlerdir. Üzücü..

Ama güzel iş fikriymiş bence. Ama mutlaka kuralları vardır bunun değil mi? Ben burada bu işi yapacağım diye tezgah açmanın serbest olduğunu sanmıyorum?

• @Hopasej Genel olarak bu tur islere food truck isleri deniyor. Benim tanidigim birkac kisi var, food truck isi ile ugrasan. Katildiklari event buyuklugune gore veya lokasyona gore kazanclari degisiyor.

Mesela bir tanesi NJ'de Cowboy Town diye biryer var, her Cumartesi festival gibi eglenceler yapiliyor. Oraya her Cumartesi katiliyormus, sabah 7-8 gibi basliyormus ve ogleden sonra 4'e kadar suruyormus. Tum masraflari cikinca $1K uzerinde kar kaliyor demisti.

Bir tane de Turk arkadas var, Delaware'de Dover hava ussunde food truck ile is yapiyor. Henuz yuzyuze tanisma firsatim olmadi ama telefonda konusmustum/mesajlasmistim kendisiyle. Doner falan satiyor. 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3166/food-truck-food-cart-yiyecek-ve-i̇çecek-standı-işleri?_=1638454068116

• NJ de dondurma işi yapan bir vatandaşımız.

• ⭐⭐

@MySea ABD’de bu tezgahta gıda satma olayı bizdeki gibi bi ? Farklılıkları varsa neler acaba ? Mesela izin almak falan zor mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |