Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Green cardli bireylerin ABD disinda 6 aydan uzun sure kalmalari gerekiyor. Vatandas olmak icin gerekli 30 ayin da en az 15 ayini fiilen ABD'de gecirmek gerekli. Ancak bu sureyi sanirim pasaport uzerindeki damgalara bakarak kontrol ediyorlar. Bulgar bi is arkadasim 6 ay Bulgaristan, 6 ay ABD'de bulunarak 5. senesinde vatandaslik icin basvuruda bulundu.

ABD giris ve cikislarda Utah'i kullandigini, burada damgalari vs. pek incelemediklerini soylemisti. Green cardlilar vizeye gerek olmadan Kanada'ya girip cikabiliyorlar. Bunun icin pasaporta herhangi bi damga vs. vurulmuyor.

Mutlaka bir sistemde tutuyorlardir ama ben yine de sorayim: Green card ile Kanada'ya gidildiginde orada gecirilen sure yurt disi olarak sayiliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Edelweiss, içinde söyledi: Green Cardli kisinin Kanada'da gecirdigi sure

Green cardli bireylerin ABD disinda 6 aydan uzun sure kalmalari gerekiyor. Vatandas olmak icin gerekli 30 ayin da en az 15 ayini fiilen ABD'de gecirmek gerekli. Ancak bu sureyi sanirim pasaport uzerindeki damgalara bakarak kontrol ediyorlar. Bulgar bi is arkadasim 6 ay Bulgaristan, 6 ay ABD'de bulunarak 5. senesinde vatandaslik icin basvuruda bulundu.

ABD giris ve cikislarda Utah'i kullandigini, burada damgalari vs. pek incelemediklerini soylemisti. Green cardlilar vizeye gerek olmadan Kanada'ya girip cikabiliyorlar. Bunun icin pasaporta herhangi bi damga vs. vurulmuyor.

Mutlaka bir sistemde tutuyorlardir ama ben yine de sorayim: Green card ile Kanada'ya gidildiginde orada gecirilen sure yurt disi olarak sayiliyor mu?

Pasaporttaki damga daha çok sizin bilginiz için vuruluyor. Asıl kayıtlar bilgisayarda. Kartla da çıkış yapsanız kayıt altına alınıyor.

• ⭐⭐

@knnrn Tesekkurler

• @knnrn selam hocam belki burası yeri değil ama benim hanım amerikaya giriş yaptı 1 ay kaldi ve türkiyeye döndü şimdi 4.ayda tekrar gelecek ve 20 gün kalacak ve dönecek türkiyede ki ev satışları falan bitmedi tekrar 5 ay sonra gelecek bu böyle giriş çıkış yaparsa sürekli bir sorun olurmu greencard ile ilgili ben burdayım ama hiç çıkmadım bilginiz varsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz, içinde söyledi: Green Cardli kisinin Kanada'da gecirdigi sure

@knnrn selam hocam belki burası yeri değil ama benim hanım amerikaya giriş yaptı 1 ay kaldi ve türkiyeye döndü şimdi 4.ayda tekrar gelecek ve 20 gün kalacak ve dönecek türkiyede ki ev satışları falan bitmedi tekrar 5 ay sonra gelecek bu böyle giriş çıkış yaparsa sürekli bir sorun olurmu greencard ile ilgili ben burdayım ama hiç çıkmadım bilginiz varsa sevinirim

Şu konuyu okuyup sorunuzu yine orada sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Merhaba. Green Cardlı birisi Canadada maximum kaç ay kala bilir ? ve de çalışa bilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: Green Cardli kisinin Kanada'da gecirdigi sure

Merhaba. Green Cardlı birisi Canadada maximum kaç ay kala bilir ? ve de çalışa bilir mi ?

Kanada'ya sadece turizm amacli girebilirsiniz Green Card ile, eger okumak veya calismak istiyorsaniz Kanada'dan vize almalisiniz.

Green Card'li birinin aktif olarak yasadigi ve calistigi yer ABD olmali.

• @crazycells Teşekkürler 🙂 Turist olarak sadece GC ile ( vizesiz ) maximum kaç ay kalına bilinir ? Süre limiti var mı reyiz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: Green Cardli kisinin Kanada'da gecirdigi sure

@crazycells Teşekkürler 🙂 Turist olarak sadece GC ile ( vizesiz ) maximum kaç ay kalına bilinir ? Süre limiti var mı reyiz ?

maksimum 6 ay diyor resmi sitede ama sinirdaki memur daha az sure de verebilir.

• @crazycells Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

Bu haftasonunu Toronto’da geçirdim. Giderken green card ile yanınızda pasaportunuzun da olması lazım. Kanada’ya indikten sonra gümrük polisi evrakları incelerken absürt sorular soruyor yine de. Gergin bi halleri var hep, belki de bana öylesi geldi. Eğer green card olmasa beni hayatta almazdı ülkeye 😅

Dönerken de gümrük kontrolünü Toronto havaalanında yaptılar. Gayet güler yüzlü, muhabbetli bir polis denk geldi. Memleketimin insanı bi başka ya…

Kanada’da innnnanilmaz Asyalı ve Hintli var. Ama öyle bi fazlalar ki. 2 günde inanılmaz bunaldım. Her şeye duyarlı davraniyorlar, her yer SJW, her yer duyar, her yer insan hakları. Bu kadarı fazla geldi herhalde bana 😅

Downtown’u ise hiç beğenmedim. Hem küçük, hem bakımsız. CN Tower var bir tek.

Olumlu anlamda Tim Hortons kahvelerini begendim. Kanadanin en popüler kahve zinciri. Özellikle Türk restaurantlarda fiyatlar daha ucuz ve porsiyonlar daha büyük. Bir diğer artı da kur farkı. 70$ gibi bir hesap ödeyince, $50 Ödemiş oluyorsunuz. Bu durum keyifli baya 😄

Bu soruyu zamanında sormuş ve bu başlığı açmışım ancak 2 günde zor kaçtım Kanada’dan. Hiç bana göre değilmiş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |