Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

• @sutik E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

Merhabalar herkese,
    Dun itibarı ile E1 vizemizi almış bulunuyoruz. Konsolosluk mulakatımız hic bekledigimiz gibi olmadı. Calistigimiz avukat Business Planınız daki detaylara dikkat edin demişti. Farklı sorular gelebilir diye uyarida bulunmuştu. E vizesi basvurum olduğu için konsolosluk binasina en son beni aldılar. İçeride herkese sıra numarası veriliken gorevli bana sıra numarası vermedi. "Siz isminizle çağrılacaksınız" dedi. Aynı randevu saatindeki tum başvuranların işlemleri halledildikten sonra odada 2 guvenlik gorevlisi, ben ve 1 tane officer kaldı. Officer adımla beni çağırdı. "Kendinizi ve işinizi tanıtır mısınız?" dedi. Durumumu yaklaşık 3 dakikalık bir konuşmayla izah ettim. Gozleri surekli ekranda birşeyler okudu ve parmaklar surekli klavyede birşeyler yazdı. "2018 yılında ne kadarlık satış yaptınız? diye ikincibir soru sordu. Onun da cevabını verdim. Yine gozleri ekranda, parmaklar klavyede birşeyler yazdı. Toplamda 7-8 dk suren bir mulakat, sadece 2 soru ve sonunda guleç yuzu ve hoş aksanlı turkçesiyle "Vize başvurunuz onaylandı" dedi. Teşekkur edip ayrıldım.
    Kısacası, evraklar sağlam olduğu için şuphelendiği bir durum olmadığı kanaatindeyim. Zira benimkisi gerçek bir iş yatırımıydı. En ufak bir acık kapım yoktu. Saatlerce de surseydi mulakat yinede cevap veremeyeceğim yada kontrada kalabileceğim bir durum oluşamazdı.
    Netekim, hazırlık aşamasının yaklaşık 3 ay surdugu başvuru surecim 10 dakika bile surmeyen bir mulakatla olumlu sonuçlandı.
    Şubat ortasında yolculuk var kısmetse. Long Island'da yaşayanlara ozel bir selam olsun. Bir hemşeriniz daha geliyor...
    Var mi TR'den isteği olan :)
    P.S: Sureç ile ilgili ekstra sorulanız olursa memnuniyetle cevaplarım.

Selamlar...

harika haber, tebrikler...
    bundan sonraki surecte bol sanslar ve ABD'de bol kazanclar dilerim :)

• @famel Merhaba, öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkurler. Vize tipim E1, Turkiyede ortağı olduğum şirket halihazırda ABD'deki şirkete mal satıyordu. ABD'deki şirketin hisselerinin %51'ini satın aldım. Kural gereği ABD'deki şirketin en az %51'lik kısmını satın almanız gerekir. ABD'deki şirket ticari faaliyetlerinin %51'ini Turkiye'deki şirketler ile yapmalıdır. Sizin şirketinizle ne kadarlık çalışma yaptığı önemli değil.
    1.Kural: ABD'deki şirket toplam ticaretinin %51'ini Turkiye ile yapmalı.
    2.Kural.ABD'deki şirketin hisselerinin %51'ini satın almanız gerekli.
    Gerisi evraksal dokumantasyon.
    E2'de durum biraz daha farklı.
    E2'de bu zorunluluk aranmıyor.(İki sirket arasındaki ticari baglantı zorunluluğu) E2'de ABD'deki şirkete yatırımcı oluyorsunuz ve yine en az %51'ini almanız gerekiyor. Satın aldığınız hisse için yaptığınız odemenin kaynağını ispatlamanız gerekiyor.
    Şu anda zamanım kısıtlı fazla detay veremedim. Tekrardan yazacağım.
    Selamlar...

• @sutik Gayet açıklayacı olmuş teşekkürler ve tekrardan tebrikler...

• @sutik Tebrikler yeni hayatınızda başarılar..

• E2 vizesi hakkinda eksiksiz bir şekilde hazirlanacak belgelerin listesini nereden bulabilirim arkadaşlar? (Abd’de de şirket için hazirlanacak belgelerde dahil)

• @sutik E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

Merhabalar herkese,
    Dun itibarı ile E1 vizemizi almış bulunuyoruz. Konsolosluk mulakatımız hic bekledigimiz gibi olmadı. Calistigimiz avukat Business Planınız daki detaylara dikkat edin demişti. Farklı sorular gelebilir diye uyarida bulunmuştu. E vizesi basvurum olduğu için konsolosluk binasina en son beni aldılar. İçeride herkese sıra numarası veriliken gorevli bana sıra numarası vermedi. "Siz isminizle çağrılacaksınız" dedi. Aynı randevu saatindeki tum başvuranların işlemleri halledildikten sonra odada 2 guvenlik gorevlisi, ben ve 1 tane officer kaldı. Officer adımla beni çağırdı. "Kendinizi ve işinizi tanıtır mısınız?" dedi. Durumumu yaklaşık 3 dakikalık bir konuşmayla izah ettim. Gozleri surekli ekranda birşeyler okudu ve parmaklar surekli klavyede birşeyler yazdı. "2018 yılında ne kadarlık satış yaptınız? diye ikincibir soru sordu. Onun da cevabını verdim. Yine gozleri ekranda, parmaklar klavyede birşeyler yazdı. Toplamda 7-8 dk suren bir mulakat, sadece 2 soru ve sonunda guleç yuzu ve hoş aksanlı turkçesiyle "Vize başvurunuz onaylandı" dedi. Teşekkur edip ayrıldım.
    Kısacası, evraklar sağlam olduğu için şuphelendiği bir durum olmadığı kanaatindeyim. Zira benimkisi gerçek bir iş yatırımıydı. En ufak bir acık kapım yoktu. Saatlerce de surseydi mulakat yinede cevap veremeyeceğim yada kontrada kalabileceğim bir durum oluşamazdı.
    Netekim, hazırlık aşamasının yaklaşık 3 ay surdugu başvuru surecim 10 dakika bile surmeyen bir mulakatla olumlu sonuçlandı.
    Şubat ortasında yolculuk var kısmetse. Long Island'da yaşayanlara ozel bir selam olsun. Bir hemşeriniz daha geliyor...
    Var mi TR'den isteği olan :)
    P.S: Sureç ile ilgili ekstra sorulanız olursa memnuniyetle cevaplarım.

Selamlar...

merhaba hayırlı olsun vizenizi alalı zaman geçmiş , sormak istediğim özel değilse şirketinizin faaliyet konusu nedir ve avukatınız abd denmi tr denmi,açıkçası güvenecek avukat bulmakta sıkıntı,sizin süreciniz olumlu sonuçlanmış ,tavsiye ederseniz kendisiyle iletişime geçmek isteriz ,teşekkürler.

• @sutik tebrik ederim arkadasim. GC cikmasa da bir B planiyla hayallerini gerceklestirmenin mutlulugunu yasiyorsundur. Sirket olarak cok buyumeniz ve yeni is imkanlariyla da ilkemize katki sunmaniz dilegim. Bol sans.

• @annecik cok tesekkurler tam da bu konuyu konusuyorduk forumda. 👏

• @annecik Merhaba, yogun olamamdan dolayi bir suredir foruma bakamadim. New Yorka geleli yaklasik 3 oldu. E vizemizi New Yorkta faaliyet gosteren bir avukat arkadasin calismasi sonucu aldik. Isinde cok titiz bir hanim olan Mine Gur ile calistik. Kendisini ve is disiplinini kesinlikle tavsiye ederim. Hizmet ucretleride ortalama seviyede. Dosya hazirligimiz yaklasik 3 ay surdu. Bizim bazi eksikliklerimizi tamamlamamiz zaman aldi. O yuzden bu kadar surdu. Faaliyet alanimiz taki (mucevherat) uzerine. Turkiyede uretim yapip ABDde toptan olarak satis yapiyoruz. Daha detayli bilgi almak isterseniz yeniden gorusebiliriz.
    Iyi aksamlar yada iyi sabahlar, artik hangi zaman araliginda okuyorsaniz bu mesaji...

• @uysalkedi Tesekkur ederim. Turkiyemizde uretip ABD`ye satis yapiyoruz. Kendi markamizla sektorumuzde faaliyet gosteriyoruz. Uzun vadede neden bir marka olamayalim diyoruz. Zira satisini yaptigimiz urunler her kose basinda bulunabilen tarzlar degil. Urunlerimize, tasarimlarimiza guveniyoruz. Ulkemizi buralarda gururla temsil etmek istiyoruz. Firmamizin buyumesi sadece bize kazandirmaz, ulkemize ve yeni istihdam kapilariyla vatandaslarimiza da kazandiracaktir. Guzel temmennileriniz icin tesekkur ederim. Hayirlisi bakalim...

@annecik Merhaba, yogun olamamdan dolayi bir suredir foruma bakamadim. New Yorka geleli yaklasik 3 oldu. E vizemizi New Yorkta faaliyet gosteren bir avukat arkadasin calismasi sonucu aldik. Isinde cok titiz bir hanim olan Mine Gur ile calistik. Kendisini ve is disiplinini kesinlikle tavsiye ederim. Hizmet ucretleride ortalama seviyede. Dosya hazirligimiz yaklasik 3 ay surdu. Bizim bazi eksikliklerimizi tamamlamamiz zaman aldi. O yuzden bu kadar surdu. Faaliyet alanimiz taki (mucevherat) uzerine. Turkiyede uretim yapip ABDde toptan olarak satis yapiyoruz. Daha detayli bilgi almak isterseniz yeniden gorusebiliriz.
    Iyi aksamlar yada iyi sabahlar, artik hangi zaman araliginda okuyorsaniz bu mesaji...

Çok teşekkür ederim cevabınız için, peki ilk yıl için ne kadar istihdam bekleniyor kaç çalışan işe almanız gerekiyormuş acaba? Yada böyle bir sınırlama varmı yokmu? Bu arada günaydın olsun Tr den 😊 ve hayırlı olsun yeni yaşamınızda başarılar mutluluklar

• @sutik bu yogunlukta cevapladiniz. Hepimiz icin bir B plani kaynagi olabilirsiniz. Zira 2021 bekleme odasindaki bir cok arkadasimla birlikte bir B plani var mi yok mu onu tartisiyoruz bazen. Ama siz sanslisiniz ki uretime donuk hem de Turkiye de bu isi halletmissiziz. Ve marka siradan degil. Basarilarinizin devamini diliyorum arkadasim. Umarim 2021 hepimize sans getirir. 👏

• @annecik Merhaba. Is planimizda ilk yil icin 1 kisilik ekstra istihdam dusundugumuzu belirttik. 5 yil sonunda ise toplamda 4 yeni kisi ise alabilecegimizi dusundugumuzu yazdik. Bu rakamlar herseyin iyi gitmesi durumunda gecerli olacak rakamlar. 5 sene sonunda esas baktiklari sey, is yeri hala faaliyetine devam ediyor mu? 5 yillik sure icerisinde hic vergi odemis mi? 5 yil suresinde E1 vize sahibi herhangi bir ciddi suca bulasmis mi? Genel olarak vize sahibi hayatini surdurebileck bir gelire sahipse ve biraz da vergi verebiliyorsa baska birseye pek bakmiyorlar. Kisacasi " ulkemize geldiniz, kendi yaginizla kavrulun, devletimize yuk olmayin" diyorlar. 5 yil sonunda 4 kisi degil de 1 kisi dahi ise almis olsaniz sure uzatimi icin yeterli gorunuyor.

• @sutik merhaba, yatırım miktarınız ne kadardı ?

• @sorroo 132bin $ ilk yatirim.2 yil sonra 100bin daha olacak sekilde beyanda bulunduk. Bunlar gostermelik rakamlar degildi. Gercek rakamlardi. Rakamdan cok is plani onemli. 20bin$ bile yeterli bir rakam ama gorevli bu para ile bir is yurutebileceginizi, para kazanabileceginizi, vergi verebileceginizi ve hatta en az 1 kisi bile olsa istihdam yaratabileceginizi dusunmeli, ikna olmali. Yoksa 150k yatirimla bile vize alamayanlar yatirimcilar var. Rakama cok takilmayin, E vizesi icin en onemlisi is plani.

• @sutik belirttiğiniz miktar ciddi bir rakam, peki avukatlık ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz ?

• @sorroo Avukatlık ücretleri 5000 usd den başlıyor.Avukata göre rakam yükseliyor.

• @sorroo Merhaba, avukatlik ucretleri 1500$'dan basliyor. Bizim anlasmamiz 4000$'di. Business Plan icin ise 1500$ odedik. Kabaca 5000-6000$'a herseyi halledebilirsiniz. Musbet bir sonuc icin bu rakamlar sart. Ucuz avukatlik ucretleri sorun olabilir. Yatirim miktarina gelecek olursak, bizim isimizin gerektirdigi rakam buydu. Yineleyeyim, yatirim miktari degil yatirimin icerigi onemli. Yapacaginiz is katma deger uretecekse, konsolosluk gorevlisi ikna olur elbet.
    Sizin isiniz icin 20-30bin $ yeterli ise sorun degil. Tabi rakamin biraz yuksek olmasi daha iyi olacaktir.

Cevaplamak için giriş yapın

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

26

4473
Kullanıcı

1553
Başlık

67638
Ana Sayfa | Forum Kullanımı | Künye | İletişim

© 2019 Yesilkart Forum - All rights reserved