Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sutik simdiden bol sanslar, mulakat deneyimlerinizi bekliyoruz 🙂

• @sutik E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

@yetonyali Konsolosluktaki gorevliler iyi bir iş planı istiyorlar. Hernekadar yatırım miktarı onemli değil deselerde elle tutulur bir miktar daha ikna edici oluyor (100k civarında). Kiosk yada restaurant fark etmez. Satın aldığınız yada ortak olacagınız yerin sizin yatırımınız sonrasında ne hale geleceğiyle ilgileniyorlar. Mevcut hali devam edecekse itibar etmezler. Ekstra iş imkanı sunabilecek misiniz ABD vatandaşlarına? Firmanın cirolarını yapacağınız yatırımla nasıl artırmayı dusunuyorsunuz? gibi gibi...
    Kısacası sadece bir işletme satın almak yeterli gelmiyor. O işletme sizin yatırımınızla buyumeli, daha cok istihdam sağlamalı, daha cok vergi vermeli. Tum bunları iş planınızda sunmanız lazım. Bunun içinde iyi bir avukatlık firması ile çalışmanız gerekir. Bu da kabaca size 6-7 bin $ masraf demektir.
    Bu arada benim E1 gorusmem onumuzdeki hafta. Oradaki tecrubelerimi de buradan aktarmaya calışacagım.
    Hayırlısı bakalım...

Tesekkurler, biraz internette arastirdigimda satilik is yerleri genelde kiosklar icin de e2 yatirimci vizesine uygundur biz e2 yatirimci vizesini bu kiosk ile aldik seklinde ilanlar bolca goruyorum. O yuzden kiosk satin alinarak e2 yatirimci vizesi alabilirmiyim diye dusundum acikcasi. kiosklarin fiyatlari yaklasik 35$-40$ binden falan basliyor. Bu isi yaparak da sonucta kiosklari cogaltabiliriz zamanla bu sekilde 1 kiosk ile baslayip 5-10 yerde kiosk sahibi olanlarda mevcut. Bu da buyume anlamina geliyor diye dusunebilirmiyiz diye dusunuyorum. Size simdiden basarilar. Tecrubelerinizi bekliyoruz.

• @sutik Bol şanslar diliyorum. Deneyimlerinizi bekliyorum. Bu konuyu hiç düşünmemiştim ama yapılması muhtemel gözüküyor.

Syn. @yetonyali Ebay dan baktığımda $3.500~$50.000 bulunabiliyor sanırım bu kiosklar.

• @yetonyali Tamda bahsettiginiz seyi kastettim. Yani salt satın alma konsolosluk gorevlilerini ikna etmeyebilir. Satın alma sonrası işi nasıl buyutmeyi izah etmeniz lazım. "Kiosk satın alıp, çalışıcam" derseniz bir anlam ifade etmiyor.
    Kiosku satın aldıktan sonra şu kadar daha yatırım yapıp ii buyutmek istiyorum demeniz lazım. Bunu da guzel bir iş lanı ile izah etmeniz lazım.
    2019'da kiosku alıcam, 2020'de filancı lokasyonda yeni yatırımla bir kiosk daha açacağım, orada yeni istihdam sağlayacagım. Bu surecçte şu kadar masrafım şu kadar gelirim olacak. Gibisinden ciddi bir şekilde uzerinde çalışma yapılmış planlama istiyorlar.
    Yani kısacası adamları "ikna" etmeniz lazım. O yuzden bu işin stardart bir doğrusu yok. Kafaları yatarsa yapacagınız işe, 5 yıllık vizeyi yapıştırıyorlar. Yoksa 100k dahi yatırım yapsanız red veriyorlar.
    Umarım bir fikir oluşmuştur kafanızda...
    Benim vizem onaylanırsa tum detayları ayrıntılarıyla yazacagım sonrakı arkadaslara yol gostermesi açısından. Takdir edersiniz ki durumum netleşmeden yazıp kimseye yanlış yol gostermek istemem.
    Kısmetse haftaya hersey netleşecek. Son gunler....
    Hayırlısı...

• @sutik E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

@yetonyali Tamda bahsettiginiz seyi kastettim. Yani salt satın alma konsolosluk gorevlilerini ikna etmeyebilir. Satın alma sonrası işi nasıl buyutmeyi izah etmeniz lazım. "Kiosk satın alıp, çalışıcam" derseniz bir anlam ifade etmiyor.
    Kiosku satın aldıktan sonra şu kadar daha yatırım yapıp ii buyutmek istiyorum demeniz lazım. Bunu da guzel bir iş lanı ile izah etmeniz lazım.
    2019'da kiosku alıcam, 2020'de filancı lokasyonda yeni yatırımla bir kiosk daha açacağım, orada yeni istihdam sağlayacagım. Bu surecçte şu kadar masrafım şu kadar gelirim olacak. Gibisinden ciddi bir şekilde uzerinde çalışma yapılmış planlama istiyorlar.
    Yani kısacası adamları "ikna" etmeniz lazım. O yuzden bu işin stardart bir doğrusu yok. Kafaları yatarsa yapacagınız işe, 5 yıllık vizeyi yapıştırıyorlar. Yoksa 100k dahi yatırım yapsanız red veriyorlar.
    Umarım bir fikir oluşmuştur kafanızda...
    Benim vizem onaylanırsa tum detayları ayrıntılarıyla yazacagım sonrakı arkadaslara yol gostermesi açısından. Takdir edersiniz ki durumum netleşmeden yazıp kimseye yanlış yol gostermek istemem.
    Kısmetse haftaya hersey netleşecek. Son gunler....
    Hayırlısı...

Tesekkurler yorumlariniz icin. Hayirlisi haberlerinizi bekliyor olucagiz.

• Merhabalar herkese,
    Dun itibarı ile E1 vizemizi almış bulunuyoruz. Konsolosluk mulakatımız hic bekledigimiz gibi olmadı. Calistigimiz avukat Business Planınız daki detaylara dikkat edin demişti. Farklı sorular gelebilir diye uyarida bulunmuştu. E vizesi basvurum olduğu için konsolosluk binasina en son beni aldılar. İçeride herkese sıra numarası veriliken gorevli bana sıra numarası vermedi. "Siz isminizle çağrılacaksınız" dedi. Aynı randevu saatindeki tum başvuranların işlemleri halledildikten sonra odada 2 guvenlik gorevlisi, ben ve 1 tane officer kaldı. Officer adımla beni çağırdı. "Kendinizi ve işinizi tanıtır mısınız?" dedi. Durumumu yaklaşık 3 dakikalık bir konuşmayla izah ettim. Gozleri surekli ekranda birşeyler okudu ve parmaklar surekli klavyede birşeyler yazdı. "2018 yılında ne kadarlık satış yaptınız? diye ikincibir soru sordu. Onun da cevabını verdim. Yine gozleri ekranda, parmaklar klavyede birşeyler yazdı. Toplamda 7-8 dk suren bir mulakat, sadece 2 soru ve sonunda guleç yuzu ve hoş aksanlı turkçesiyle "Vize başvurunuz onaylandı" dedi. Teşekkur edip ayrıldım.
    Kısacası, evraklar sağlam olduğu için şuphelendiği bir durum olmadığı kanaatindeyim. Zira benimkisi gerçek bir iş yatırımıydı. En ufak bir acık kapım yoktu. Saatlerce de surseydi mulakat yinede cevap veremeyeceğim yada kontrada kalabileceğim bir durum oluşamazdı.
    Netekim, hazırlık aşamasının yaklaşık 3 ay surdugu başvuru surecim 10 dakika bile surmeyen bir mulakatla olumlu sonuçlandı.
    Şubat ortasında yolculuk var kısmetse. Long Island'da yaşayanlara ozel bir selam olsun. Bir hemşeriniz daha geliyor...
    Var mi TR'den isteği olan 🙂
    P.S: Sureç ile ilgili ekstra sorulanız olursa memnuniyetle cevaplarım.

Selamlar...

• @sutik Tebrikler! Umarım bundan sonra ki işleriniz de her zaman böyle çabuk ve sıkıntısız olur, bilgilendirme için teşekkürler, yeni yaşamınızda mutluluklar dilerim. Bol kazançlar...

• @sutik Ayrıca bir sorum olacak siz E1 vizesi aldığınızı belirtmişsiniz. O zaman ortağı olduğunuz şirket Türkiye-Amerika arası ticaret yapıyor anlamına geliyor değil mi? Ayrıca E1 ve E2 nin süreçleri aynı şekilde mi işliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sutik E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri içinde söyledi:

Merhabalar herkese,
    Dun itibarı ile E1 vizemizi almış bulunuyoruz. Konsolosluk mulakatımız hic bekledigimiz gibi olmadı. Calistigimiz avukat Business Planınız daki detaylara dikkat edin demişti. Farklı sorular gelebilir diye uyarida bulunmuştu. E vizesi basvurum olduğu için konsolosluk binasina en son beni aldılar. İçeride herkese sıra numarası veriliken gorevli bana sıra numarası vermedi. "Siz isminizle çağrılacaksınız" dedi. Aynı randevu saatindeki tum başvuranların işlemleri halledildikten sonra odada 2 guvenlik gorevlisi, ben ve 1 tane officer kaldı. Officer adımla beni çağırdı. "Kendinizi ve işinizi tanıtır mısınız?" dedi. Durumumu yaklaşık 3 dakikalık bir konuşmayla izah ettim. Gozleri surekli ekranda birşeyler okudu ve parmaklar surekli klavyede birşeyler yazdı. "2018 yılında ne kadarlık satış yaptınız? diye ikincibir soru sordu. Onun da cevabını verdim. Yine gozleri ekranda, parmaklar klavyede birşeyler yazdı. Toplamda 7-8 dk suren bir mulakat, sadece 2 soru ve sonunda guleç yuzu ve hoş aksanlı turkçesiyle "Vize başvurunuz onaylandı" dedi. Teşekkur edip ayrıldım.
    Kısacası, evraklar sağlam olduğu için şuphelendiği bir durum olmadığı kanaatindeyim. Zira benimkisi gerçek bir iş yatırımıydı. En ufak bir acık kapım yoktu. Saatlerce de surseydi mulakat yinede cevap veremeyeceğim yada kontrada kalabileceğim bir durum oluşamazdı.
    Netekim, hazırlık aşamasının yaklaşık 3 ay surdugu başvuru surecim 10 dakika bile surmeyen bir mulakatla olumlu sonuçlandı.
    Şubat ortasında yolculuk var kısmetse. Long Island'da yaşayanlara ozel bir selam olsun. Bir hemşeriniz daha geliyor...

Selamlar...

harika haber, tebrikler...
    bundan sonraki surecte bol sanslar ve ABD'de bol kazanclar dilerim 🙂

• @famel Merhaba, öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkurler. Vize tipim E1, Turkiyede ortağı olduğum şirket halihazırda ABD'deki şirkete mal satıyordu. ABD'deki şirketin hisselerinin %51'ini satın aldım. Kural gereği ABD'deki şirketin en az %51'lik kısmını satın almanız gerekir. ABD'deki şirket ticari faaliyetlerinin %51'ini Turkiye'deki şirketler ile yapmalıdır. Sizin şirketinizle ne kadarlık çalışma yaptığı önemli değil.
    1.Kural: ABD'deki şirket toplam ticaretinin %51'ini Turkiye ile yapmalı.
    2.Kural.ABD'deki şirketin hisselerinin %51'ini satın almanız gerekli.
    Gerisi evraksal dokumantasyon.
    E2'de durum biraz daha farklı.
    E2'de bu zorunluluk aranmıyor.(İki sirket arasındaki ticari baglantı zorunluluğu) E2'de ABD'deki şirkete yatırımcı oluyorsunuz ve yine en az %51'ini almanız gerekiyor. Satın aldığınız hisse için yaptığınız odemenin kaynağını ispatlamanız gerekiyor.
    Şu anda zamanım kısıtlı fazla detay veremedim. Tekrardan yazacağım.
    Selamlar...

• @sutik Gayet açıklayacı olmuş teşekkürler ve tekrardan tebrikler...

• @sutik Tebrikler yeni hayatınızda başarılar..

• E2 vizesi hakkinda eksiksiz bir şekilde hazirlanacak belgelerin listesini nereden bulabilirim arkadaşlar? (Abd’de de şirket için hazirlanacak belgelerde dahil)

Merhabalar herkese,

Selamlar...

merhaba hayırlı olsun vizenizi alalı zaman geçmiş , sormak istediğim özel değilse şirketinizin faaliyet konusu nedir ve avukatınız abd denmi tr denmi,açıkçası güvenecek avukat bulmakta sıkıntı,sizin süreciniz olumlu sonuçlanmış ,tavsiye ederseniz kendisiyle iletişime geçmek isteriz ,teşekkürler.

• @sutik tebrik ederim arkadasim. GC cikmasa da bir B planiyla hayallerini gerceklestirmenin mutlulugunu yasiyorsundur. Sirket olarak cok buyumeniz ve yeni is imkanlariyla da ilkemize katki sunmaniz dilegim. Bol sans.

• @annecik cok tesekkurler tam da bu konuyu konusuyorduk forumda. 👏

• @annecik Merhaba, yogun olamamdan dolayi bir suredir foruma bakamadim. New Yorka geleli yaklasik 3 oldu. E vizemizi New Yorkta faaliyet gosteren bir avukat arkadasin calismasi sonucu aldik. Isinde cok titiz bir hanim olan Mine Gur ile calistik. Kendisini ve is disiplinini kesinlikle tavsiye ederim. Hizmet ucretleride ortalama seviyede. Dosya hazirligimiz yaklasik 3 ay surdu. Bizim bazi eksikliklerimizi tamamlamamiz zaman aldi. O yuzden bu kadar surdu. Faaliyet alanimiz taki (mucevherat) uzerine. Turkiyede uretim yapip ABDde toptan olarak satis yapiyoruz. Daha detayli bilgi almak isterseniz yeniden gorusebiliriz.
    Iyi aksamlar yada iyi sabahlar, artik hangi zaman araliginda okuyorsaniz bu mesaji...

• @uysalkedi Tesekkur ederim. Turkiyemizde uretip ABD`ye satis yapiyoruz. Kendi markamizla sektorumuzde faaliyet gosteriyoruz. Uzun vadede neden bir marka olamayalim diyoruz. Zira satisini yaptigimiz urunler her kose basinda bulunabilen tarzlar degil. Urunlerimize, tasarimlarimiza guveniyoruz. Ulkemizi buralarda gururla temsil etmek istiyoruz. Firmamizin buyumesi sadece bize kazandirmaz, ulkemize ve yeni istihdam kapilariyla vatandaslarimiza da kazandiracaktir. Guzel temmennileriniz icin tesekkur ederim. Hayirlisi bakalim...

@annecik Merhaba, yogun olamamdan dolayi bir suredir foruma bakamadim. New Yorka geleli yaklasik 3 oldu. E vizemizi New Yorkta faaliyet gosteren bir avukat arkadasin calismasi sonucu aldik. Isinde cok titiz bir hanim olan Mine Gur ile calistik. Kendisini ve is disiplinini kesinlikle tavsiye ederim. Hizmet ucretleride ortalama seviyede. Dosya hazirligimiz yaklasik 3 ay surdu. Bizim bazi eksikliklerimizi tamamlamamiz zaman aldi. O yuzden bu kadar surdu. Faaliyet alanimiz taki (mucevherat) uzerine. Turkiyede uretim yapip ABDde toptan olarak satis yapiyoruz. Daha detayli bilgi almak isterseniz yeniden gorusebiliriz.
    Iyi aksamlar yada iyi sabahlar, artik hangi zaman araliginda okuyorsaniz bu mesaji...

Çok teşekkür ederim cevabınız için, peki ilk yıl için ne kadar istihdam bekleniyor kaç çalışan işe almanız gerekiyormuş acaba? Yada böyle bir sınırlama varmı yokmu? Bu arada günaydın olsun Tr den 😊 ve hayırlı olsun yeni yaşamınızda başarılar mutluluklar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |