Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@egesahinkaya, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

@denizci10 3 haneli rakamlar minimum zaten ve iyi planlama yapılmaz ise hesapta ne var ne yok yavaş yavaş harcanmaya başlanıyor. Çünkü buradaki sistemde her adım para. Planlayamadığınız çok fazla ekstra giderler oluyor.
    Avukat ücretleri ortalama 5.000 civarı oluyor
    Muhasebeci kısmı çok göreceli , işlem başına ücret alanda var , aylık alanda. Siz nasıl uygun görürseniz.
    Toplam fiyatlar işten işe, devirden devire değişeceği için, mukayese yapılması açısından çok eş değer olmayacaktır.
    Sizin kafanızda nasıl bir yatırım var ?
    Saygılar

Benim aklımda coffe shop, bakery veya buna benzer bir iş var. Franchise ağırlıklı düşünüyorum. Malzeme üretemem çünkü en başlarda hem de devir açısından veya e2 alma açısından kurumsal bi firma daha iyi olacağını düşünüyorum. Ben 3 haneli rakamlara çıkamam asla. San Diego da arkadaşlarım var. Vizeler açılır açılmaz oraya gelmek istiyoruz. Gelince inşallah tanışırız.

• @denizci10 coffee shop ve bakery benzeri burada çok dükkan bulabilirsiniz. Ancak tavsiyem şansınız var ise devir öncesi mutlaka gelip çevreyi kendinizin gezmesi ve değerlendirmesi olur.
    Çünkü bazen uygun fiyat görünen yerlerin bulunduğu bölgeler ölü yerler olabiliyor.
    Sıfırdan yapma durumunda belki üç haneliden aza getirebilirsiniz ancak o zaman da daha fazla zamana, daha fazla dosyaya vs vs ihtiyacınız olacak. Aslında bu da size burada bulunduğunuz sürece cepten yedirecek.
    Daha önce bahsettiğim gibi yazılı bir kanun yok yatırım tutarı konusunda , ama düşük bir fiyat ile devir almanız durumunda E2 başvurusunda sıkıntı çıkabilir, üstüne siz ne yatırım yapacaksınız , ne ekleyeceksiniz diye sorabilirler.
    Amaç temelde Amerika'ya gelmek ise başka vize seçeneklerini de düşünebilirsiniz.
    Bu arada umarım tersi olur ama uzun bir süre turist vizelerini açmayacaklar sanırım
    Olurda her şey yoluna girer ise , frozen yogurt dükkanımıza bekleriz : )

• ⭐⭐⭐⭐

@egesahinkaya, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

@denizci10 coffee shop ve bakery benzeri burada çok dükkan bulabilirsiniz. Ancak tavsiyem şansınız var ise devir öncesi mutlaka gelip çevreyi kendinizin gezmesi ve değerlendirmesi olur.
    Çünkü bazen uygun fiyat görünen yerlerin bulunduğu bölgeler ölü yerler olabiliyor.
    Sıfırdan yapma durumunda belki üç haneliden aza getirebilirsiniz ancak o zaman da daha fazla zamana, daha fazla dosyaya vs vs ihtiyacınız olacak. Aslında bu da size burada bulunduğunuz sürece cepten yedirecek.
    Daha önce bahsettiğim gibi yazılı bir kanun yok yatırım tutarı konusunda , ama düşük bir fiyat ile devir almanız durumunda E2 başvurusunda sıkıntı çıkabilir, üstüne siz ne yatırım yapacaksınız , ne ekleyeceksiniz diye sorabilirler.
    Amaç temelde Amerika'ya gelmek ise başka vize seçeneklerini de düşünebilirsiniz.
    Bu arada umarım tersi olur ama uzun bir süre turist vizelerini açmayacaklar sanırım
    Olurda her şey yoluna girer ise , frozen yogurt dükkanımıza bekleriz : )

Ben en başta turist vizesini bekliyorum. Onu alırsam diğerleri daha kolay hallolur gibi gibi geliyor. Verdiğiniz bilgi ve tavsiyeler için teşekkür ederim.

• Merhabalar formu okudum vizesini alıp gelen arkadaşlara başarılar ve bol kazançlar dilerim.Beklemede olanlarada bol şans dilerim.Bende birsey sormak istiyorum eşimin burada kendisine ait bir şirketi ve araç taşıyan bir tırı var acaba Türkiyeden kardeşimin eşi bu hali hazırdaki eşimin şirketine yatırım yapıp ve E2 vizesi onaylanıp oda bir tır alıp burada çalışıp kazancını sağlasa bu durum için E2 vizesi alabilirmi yani nakliye işinede alınabilirmi?Yardımlarınız için tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@butterfly, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

Merhabalar formu okudum vizesini alıp gelen arkadaşlara başarılar ve bol kazançlar dilerim.Beklemede olanlarada bol şans dilerim.Bende birsey sormak istiyorum eşimin burada kendisine ait bir şirketi ve araç taşıyan bir tırı var acaba Türkiyeden kardeşimin eşi bu hali hazırdaki eşimin şirketine yatırım yapıp ve E2 vizesi onaylanıp oda bir tır alıp burada çalışıp kazancını sağlasa bu durum için E2 vizesi alabilirmi yani nakliye işinede alınabilirmi?Yardımlarınız için tesekkurler.

Burada dediginiz, ABD'de sanirim, degil mi?

Daha once bu sekilde bir is plani duymamistim ama yasalara gore mumkun olabilir diye dusunuyorum, tabii bilgisi olan arkadaslar da cevap yazarlar ama ayni zamanda isterseniz bunu Muslu Hukuk Burosu'na da soralim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells evet çok sevinirim yardımcı olursanız tekrar çok teşekkürler.

• @crazycells evet şirket Amerikada yani Türkiyeden buraya gelecekler eğer bu iş için E2 vizesi uygunsa

• @butterfly, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

Merhabalar formu okudum vizesini alıp gelen arkadaşlara başarılar ve bol kazançlar dilerim.Beklemede olanlarada bol şans dilerim.Bende birsey sormak istiyorum eşimin burada kendisine ait bir şirketi ve araç taşıyan bir tırı var acaba Türkiyeden kardeşimin eşi bu hali hazırdaki eşimin şirketine yatırım yapıp ve E2 vizesi onaylanıp oda bir tır alıp burada çalışıp kazancını sağlasa bu durum için E2 vizesi alabilirmi yani nakliye işinede alınabilirmi?Yardımlarınız için tesekkurler.

eğer eşinizin şirketi e2 ile ilişkili değilse teorik olarak olur. fakat sizde statü olarak e2 de iseniz olmaz bununda sebebi basit; e2 yatırım vizesinde en az %51 e sahip olunmalı. bu durumda iki kişi aynı şirket üzerinden e2 vizesi alamaz. şirketinizin e2 ile alakası yoksa green cardlı vatandaş vs iseniz, belki kardeşinin şirketine yatırım yapıyor konusu dikkatlerini çekebilir ya da bir tane tır var ise ikinci bir tır alacak kadar yatırım yapmanızı talep edebilirler. her şey bir yana abd de istihdam yaratmak yerine kardeşlerin abd ye yerleşmesi şeklinde(iş değil göç amaçlı yatırım vizenin amacını aşması demek) yorumlanması durumunda sorun çıkartabilir. zira yatırımı yaparken gelecek projeksiyonu sunmanızda gerekiyor. abd iş piyasasına ne gibi bir katkı sağlayacaksınız tır şirketiyle onu görmek isteyeceklerdir.

• @DustyBlue cok tesekkur ederim bilgileriniz icin ben zaten vatandasim ne ben nede esim Abd'ye e2 statusuyle gelmedik evet amac bir tir daha alip hem ekonomiye katkida bulunmak hemde calisma ve kalmak icin olanak saglamak.Bilgileriniz cok onemli tekrar cok tesekkur ederim.

• @butterfly, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

@DustyBlue cok tesekkur ederim bilgileriniz icin ben zaten vatandasim ne ben nede esim Abd'ye e2 statusuyle gelmedik evet amac bir tir daha alip hem ekonomiye katkida bulunmak hemde calisma ve kalmak icin olanak saglamak.Bilgileriniz cok onemli tekrar cok tesekkur ederim.

rica ederim, yalnız unutmayın şuan eşinizin sahip olduğu şirketin %51 i yatırımcı kardeşe verilecek. iş planını sermaye artırımı olacak ve şirketi büyütecek şekilde yapmanız lazım.şuan size ait olan 200 bin dolarlık aracın da %51 i yatırımcıya gitmiş olacak. bunları şartlara sözleşemeye bağlayın ileride tatsızlıklar olmasın.

• Sayın @crazycells ve konu ile bilgisi olan arkadaşlar e2 başvurusunda greencard a katılmis olmak ds 260 formunu falan göndermek başvuruda sıkıntı yaratır mı?
    Ben e 2 için hazırlık yaparken greencard çıktı e2 için hazırlıklara ara vermiştim ama malesef mülakat tarihi alamadık bu yıl tekrardan greencard a başvurduk ama bu seferde bavrusu formunda hata yaptığımdan 2 kere başvuru yapmış oldum. Şimdi yine e2 ye başvurmayi düşünüyorum. Merak ettiğim greencard başvurusu mülakat sorun çıkarır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitroun, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

Sayın @crazycells ve konu ile bilgisi olan arkadaşlar e2 başvurusunda greencard a katılmis olmak ds 260 formunu falan göndermek başvuruda sıkıntı yaratır mı?
    Ben e 2 için hazırlık yaparken greencard çıktı e2 için hazırlıklara ara vermiştim ama malesef mülakat tarihi alamadık bu yıl tekrardan greencard a başvurduk ama bu seferde bavrusu formunda hata yaptığımdan 2 kere başvuru yapmış oldum. Şimdi yine e2 ye başvurmayi düşünüyorum. Merak ettiğim greencard başvurusu mülakat sorun çıkarır mı?

Sayin @yigitroun , su an baktim da, E-2 vizesi icin dual intent visa diyor, yani hem gocmen, hem de gocmen olmayan amac gudebilir bu vizeye sahip olanlar...bu durumda GC basvurusu yapmis olmaniz (DS-260 formunu doldurmus olmaniz) bir sorun olmayacak gibi gorunuyor.

Ama E-2 ile kendi kendinize sponsor olup GC alamazsiniz, o konuyu bilgi sahibi bir avukat ile konusmanizi tavsiye ederim. Fakat kanimca konsoloslukta vize alirken bir sorun yasamayacaksiniz.

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaslar E2 statusunde basvuru yapan bir arkadasim ssnini bekliyor ama 3 ay olacak henuz gelmedi. Acaba social security administration ofisine gitseler ogrenebilirlermi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

Merhaba Arkadaslar E2 statusunde basvuru yapan bir arkadasim ssnini bekliyor ama 3 ay olacak henuz gelmedi. Acaba social security administration ofisine gitseler ogrenebilirlermi.

deneyebilirler, ama SSN konusundan anladigimiz kadariyla SSA ofisler randevu vermemek icin direniyorlar 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu/

• @HockeyUmpire2 SSN ofisler kapalı. Yeni alacak olan kişiler için yüz yüze görüşme istiyorlar. Onun içinde çok ekstrem bir durum sunmanız gerekiyor ki size özel randevu ayarlasınlar.
    Ben eşim için özel bir randevuyu zar zor ayarladım yaklaşık 10 kişi ile görüştükten sonra. Kendi başvurumu kendim yaptım eş durumundan dolayı , ona da minimum 3 ay sürer demişlerdi. Coronadan dolayı daha da uzayabilir bu süreç.

• Merhaba herkese,

Biz 2 yasındaki oglumuzla birlikte E2 basvurusu yapıp Amerika'da sansımızı denemek istiyoruz.
    Turkiye'de dizi sinema sektorunde calıstık yıllarca ama oraya gittigimizde kendi sektorumuzle alakalı bir is yapmak kısa vadede getiri saglamaz dusuncesiyle, gıda sektorunde sansımızı denemek istiyoruz.

Merak ettigimiz bazı sorular var deneyimi, fikri olanlar paylasabilirlerse cok mutlu oluruz.

1-Food truck daha ekonomik bir secenek olur diye dusunuyoruz ama food truck isiyle E2 alan var mı ve varsa ne kadarlık bir sermayeyle aldılar acaba?

2-Uc secenek var onumuzde var olan bir isletmeyi devralmak ama sanırım en maliyetli olan bu olucak gibi duruyor.
    2. secenek bir marka secip franchise almak. veya 3. secenek de kendi isimizi sıfırdan kurmak. Kulaga en zoru 3. secenek gibi gelse de suan bize nedense en heyecan veren secenek bu. Aklımızdaki is ise manav dukkanı acmak 🙂 Connecticut da cok yakın bir aile dostumuzun tavsiyesiyle aklımızda bu fikir olustu esasında. Taze meyve satmak aynı zamanda bir kac masa da koyup kis, borek ve tatlı da yapıp satmak var aklımızda. Ayrıca online alısveris icin bir alt yapı kuralım diye dusunuyorum. Bu konuda da deneyimlerinizi paylasabilirseniz bizimle cok degerli cunku fikirleriniz yasanan hikayelerden daha iyi bir fikir olamaz.

3- E2 ye kendi meslegimiz ve deneyimimiz olmayan bir dalda basvurmak dezavantaj mıdır? buna takılıyorlar mı?

4- Dınledigimiz bazı kisiler ve izledigimiz bazı videolardan ogrendigimiz kadarıyla Amerika'da kisiler islerini devrederken bazen total parayı istemiyorlar. Yani misal 100bin $ anlastıysanız 50 bin nakit kalan parayı her ay veya 3 ayda 1 toplu halde odemek gibi bir anlasma yapabiliyorsunuz fakat bunu E2 basvurusunda kabul ediyorlar mı acaba?

5-E2 basvurusunda sirketi kurmus olmak ve is yapmaya baslamak gerekiyor dogru mu? Sayet oyleyse basvurduk ve kabul edilmedi diyelim ki, ozaman ne alıyor o yatırımımız?

6-TRden basvurduk red aldık diyelim sonra Turist vizesiyle gidip Amerikada basvuru yaparsak statu degisikligi oldugu icin sadece Tr ye gidemiyoruz bunu biliyoruz. Fakat Allah korusun cok acil bir durum oldu diyelim ki, hastalık veya ölüm gibi o durumda da ozel bir izinle gidilemiyor mu acaba?

Neticede ciddi bir para ve neredeyse tum birikimimizi oraya aktarıcaz oyuzden elbette cok degerli bu soruların cevapları bizim icin.
    Oyuzden simdiden okuyan ve yanıtlayan herkese cok cok tesekkur ederiz.

Özge&Bekir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba. ilgili sorularınız için aşağıdaki başlıkta deneyimlerini paylaşan arkadaşlarımız var.
    incelemenizi rica ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3166/food-truck-food-cart-yiyecek-ve-i̇çecek-standı-işleri?_=1621673125782

• @gucarslan hemen bakıyorum cok tesekkur ederim ilginize

• @egesahinkaya, içinde söyledi: E2 Vize Ornekleri, Yatirim Miktarlari ve Sirket Tipleri

@HockeyUmpire2 SSN ofisler kapalı. Yeni alacak olan kişiler için yüz yüze görüşme istiyorlar. Onun içinde çok ekstrem bir durum sunmanız gerekiyor ki size özel randevu ayarlasınlar.
    Ben eşim için özel bir randevuyu zar zor ayarladım yaklaşık 10 kişi ile görüştükten sonra. Kendi başvurumu kendim yaptım eş durumundan dolayı , ona da minimum 3 ay sürer demişlerdi. Coronadan dolayı daha da uzayabilir bu süreç.

:)))) delirtmişler reisi

• Merhaba benim şuanda 2027 ye kadar geçerli turist vizem var. Amerika'ya gittim E2 statüsü aldım 2 sene içinde çıkmama durumu var ya zaten turist vizem var gidip tekrar geçerliliği olan o vizeyle gelemez miyim? yoksa E2 anında o vize iptal mi oluyor?

Benzer Başlıklar

• 277
  • 6
  • 5
  • 31
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |