Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 bakana sormak lazım acaba bundan şeyin haberi varmı ''ekonominin''

• Ver mehteri verrr 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

bakın burası çokomelli

• Oh haber guzelmis, kutlamak lazim 🙂

• ⭐⭐⭐

fatih etma gardaş 🙂 bu ekonomi büyüyorda bizmi marsta yaşıyoruzda göremiyoruz

• Nüfus daha hızlı büyüyor. Özellikle suriyeliler 4 er 5 er kunluyor hepsi ileride başınıza bela olacaklar bu doğan araplar.

• ⭐⭐

Eksi buyumusuzdur yine 🙂

• ⭐⭐⭐

Hadi yine iyiyiz😅

• Bakan'in verdigi rakamlarin dogrulugundan emin degilim ancak World Bank istatistiklerine gore 2. ceyrekte %1.6, 3. ceyrekte %1.2 ekonomik buyume oldugu dogru. Bugunlerde her ulke dusuk buyume oranlari ile devam etmeye calisiyor. Almanya'nin ayni donemde buyume oranlari %0.9 ve %0.4. Cin'in 2019 buyume orani son 27 senenin en dusuk seviyesinde. ABD'nin bu sene ki buyume orani %2.1, 2020'de %2, 2021 %1.8 beklentisi var. Dunya'da su an muazzam bir ekonomik daralma soz konusu. ABD, Cin, Almanya gibi lokomotif ulkeler economic recession'a girmemek icin cabalarken Turkiye ekonomisinin %1-1.5 civari bile olsa buyumesi fena sayilmaz. Bildiginiz gibi hala Dunya'nin en buyuk 17., Avrupa'nin ise en buyuk 6. ekonomisiyiz. Asagida ki boomberg'in haberine bakilirsa Standard&Chartered sirketinin bir arastirmasina gore Turkiye 2030 yilinda Dunya'nin en buyuk 5. ekonomisi oluyor. ABD ise 3. sirada yer aliyor. Tabii bizim acimizdan ABD'yi hala gecememis olmak cok uzucu bir durum. Demek ki daha cok calismamiz gerekiyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

Türkiye neyle büyüyecek? Bayer monsanto ilaçlarıyla yetiştirdiği, Israil hollanda tohumlu, sanayi suyuyla sulanmıs domates salcasının uzerine DISCOVER THE POTENTIAL yerli üretim yazip Somali Iraga satarakmı? Yoksa haci hoca imamlarlamı

• ⭐⭐⭐

@newman o büyüme rakamları trişkadan hikaye rakamlar geçicekler onu. memlekette üretimmi kaldıki büyümeden bahsediyorlar kendi koyunlarına anlatsınlar. ülkede ne yabancı yatırımcı bıraktılar ne çitfçi nede hayvancı. bu kış Türkiyede süt krizi çıkabilir şaka değil üreticiler üretmiyor artık çünkü maliyetler yüksek.

birazdan diğer videolarıda eklerim.

• ⭐⭐⭐

Rahmetli Erbakan hocanın ekonomi baş danışmanı idi

• @Oktay-İbiş günaydın abi katılıyorum sıkıp duruyorlar vergi rekortmenleri bankalar oldukça üretim zayıf kalınca kimse ekonomi iyi demesin bence

• ⭐⭐⭐

@albayrakkosova kardeşim bu konuda çok doluyum ve çok şeylerde yazabilirim bıkmadan usanmadan örnekleri ve belgeleri ile. ama şu ekonomi şaha kalktı yada ekonomi düzeldi yalanları cidden beni çileden çıkarıyor. üretim değiş tüketim toplumu olmuşuz. her şeyde dışa bağımlı olmuşuz. dedim ya yazarımda cidden sinirlerim geriliyor

• ⭐⭐⭐⭐

Bunlar sırf görüntüyü kurtarma çabaları. Milletin kıçına giyecek donu yok. Utancından açlıklarını dile getiremeyen insanlar siyanürle intihar ediyor. Pazara gidelim denen adam banyoda kendini vuruyor. Cebinden 1,5 TL çıkıyor. Oğluna okul kıyafeti alamayan adam intihar ediyor, bu tarz habere yayın yasağı konuyor. Yani duyulmayınca bilinmeyince konuşulmayınca muhalifler galeyana gelip birleşemiyor, koyunlar da uyumaya devam ediyor. Sıra sıra hepimiz mezbahaya giriyoruz, hiç birimizin haberi yok. Milyonlarca kişi yurtdışına kaçmanın çabasında. Neden acaba, ekonomi bize BÜYÜK mü geliyor.

• 2023'de yerli ucak finally hangardan cikip goklerde ucacak, ekonomi patlayacak, EYTliler yuzunden batan Iskandinav ulkelerinden buyuk goc dalgasi Turkiye'ye gelecek. Inanmayan dis guclerdendir! 🙂

• @MySea ben gerçekten şu 2023 ü merak ediyorum 01.01.2023 den itibaren 2071 muhabbeti olur diye bekliyorum

• @albayrakkosova, içinde söyledi: Türkiye ekonomik olarak büyüyor

@MySea ben gerçekten şu 2023 ü merak ediyorum 01.01.2023 den itibaren 2071 muhabbeti olur diye bekliyorum

O muhabbet kesin olacak.

• Yanında çalışan 10 işçi ile 100 adet tesbih üreten bir tesbih üreticisi tanesini 50 liradan satıp
    50x100=5.000 lira gelir elde eder!

Üretici bir sonraki ay bir işçi çıkarıp
    90 tesbihi 60 liradan satar;
    90x60=5.400 lira gelir elde eder!

Üretici gelirini beşbinden, beşbin dörtyüze çıkardığı için %8 büyümüş görünür.

Oysa:
    Üretim 100 den 90’a düştüğü için
    Reel büyüme % -10 dur.

Tesbih fiyatını 50 den 60’a çıkardığı için Enflasyon %20 dir..

İşçi sayısını 10’dan 9’a düşürdüğü için istihdam %10 azalmış,
    işsizlik artmıştır!

Benzer Başlıklar

• 4
  • 24
  • 1
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |