Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tevrat55 Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

soru sorabılırmıyım

direkt sorunuzu yazabilirsiniz.

• Babam Amerika vatandasi suan bi rahatsizliktan dolayi turkiyede ve calismiyor amerikada bir arkadasi bana sponsor oldu ve ben tüm evraklari toplayip nvc ye yolladim yanlız adli sicil kaydında daha önce calistigim is yerindeki bir sahis iftira atarak beni isten attirdi ve mahkemeye verdi silahla tehtit adi altinda ve yalanci 2 sahitle üstüme yıktılar mahkeme bana 3000 tl para cezası verdi ödedim bu benim vize almamda sorun olur mu nvc adli sicil kaydını ek olarak sonradan talep etti ben doldurulan formda bu olayi belirttim saklamamak adına

• @tevrat55 hocam her konuya aynı mesajı atmanıza gerek yok . Silahla tehdit suçu büyük ihtimalle size engel olacaktır . Eğer adli sicil kaydınız da görünüyorsa . Eğer görünmüyorsa adliyeye gidip dava kayıtlarını isteyin ve ingilizceye yeminli tercüman ile çevirtin ve notere onaylatın büyük ihtimalle evraklar sizden istenecek

• Kayitta gorunuyor sonucta yatmadim icerde yada sabikam yok para cezasina cevirip ödedim

• @crazycells 31 Ocak’ta Amerika’ya giriş bebeğimle giriş yaptık. Kapıdaki görevli vizesi ve green cardı olmadığı için bebeği alamayacağını söyledi. Konsolosluk bana 2 yaşından küçük bebekler için vizeye gerek olmadığını yazmıştı mailde. Anlattım ama ısrarla öyle bişey olmadığını söyledi. Sonra beni sorgu odasına aldılar neden çocuğa vize almadığımı ısrarla sordular. Hazırlamam gereken belgelerim yeterli olacağını söyledim. İlk başta reddetselerde Belgelerime 2.5 saat baktılar incelediler ve Doğum belgesini hastaneden değil Türk hükümeti mühürü olan bir belge olması gerektiğini bu belgelerin yetersiz olduğunu şöylediler. Bebeğimin pasaportuna el koydular ve bana çocuğun pasaportunun fotokopisini verdiler. 60 gün süre veriyoruz Türk konsolosluğuyla görüş veya Nasıl Temin edersen et birth certificate hazırla dediler. 1 Nisan uscis randevusu oluşturdular. Ben şimdi Los Angeles konsolosluğundan ramdevu aldım 5 gün sonraya. Oradan doğum sertifikası alabiliyor muyum? Onun dışında ne yapmalıyım? 1 Nisan yani 60 gün sonraya verilen randevuyu değiştirebilir miyim? 28 şubatta dönüş biletim var.. Ben neden böyle bir sıkıntı yaşadım, kendilerinin iş bilmezliği mi yoksa konsolosluk maili mi beni yanılttı ? Ayrıca bana bebeğin Doğum fotoğraflarını görmek istedi yanımda Doğum belgesi olan çocuğun fotoğraflarını neden görmek istedi ? Bana yardımcı olabilir misiniz ? Sonrası için tedbirli davranmak istiyorum. Ve ramdevu tarihini nasıl değiştirebilirim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cilemaya Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

@crazycells 31 Ocak’ta Amerika’ya giriş bebeğimle giriş yaptık. Kapıdaki görevli vizesi ve green cardı olmadığı için bebeği alamayacağını söyledi. Konsolosluk bana 2 yaşından küçük bebekler için vizeye gerek olmadığını yazmıştı mailde. Anlattım ama ısrarla öyle bişey olmadığını söyledi. Sonra beni sorgu odasına aldılar neden çocuğa vize almadığımı ısrarla sordular. Hazırlamam gereken belgelerim yeterli olacağını söyledim. İlk başta reddetselerde Belgelerime 2.5 saat baktılar incelediler ve Doğum belgesini hastaneden değil Türk hükümeti mühürü olan bir belge olması gerektiğini bu belgelerin yetersiz olduğunu şöylediler. Bebeğimin pasaportuna el koydular ve bana çocuğun pasaportunun fotokopisini verdiler. 60 gün süre veriyoruz Türk konsolosluğuyla görüş veya Nasıl Temin edersen et birth certificate hazırla dediler. 1 Nisan uscis randevusu oluşturdular. Ben şimdi Los Angeles konsolosluğundan ramdevu aldım 5 gün sonraya. Oradan doğum sertifikası alabiliyor muyum? Onun dışında ne yapmalıyım? 1 Nisan yani 60 gün sonraya verilen randevuyu değiştirebilir miyim? 28 şubatta dönüş biletim var.. Ben neden böyle bir sıkıntı yaşadım, kendilerinin iş bilmezliği mi yoksa konsolosluk maili mi beni yanılttı ? Ayrıca bana bebeğin Doğum fotoğraflarını görmek istedi yanımda Doğum belgesi olan çocuğun fotoğraflarını neden görmek istedi ? Bana yardımcı olabilir misiniz ? Sonrası için tedbirli davranmak istiyorum. Ve ramdevu tarihini nasıl değiştirebilirim ?

Vizesiz gecis uygulamasi var; ama tum sartlari sagladiginiza emin olmalisiniz. Bu konunun ilk sayfasinda zaten ayrintili olarak bu
    konudaki kanunlar ve uygulamalar anlatiliyor, oraya tekrar goz atin.

Yaninizda ne tur belgeler vardi? Yeterli gelmemis ilginc bir sekilde. Cocugunuzun dogumuna dair butun belgeleri yaninizda tasimalisiniz. Ekstra kanit istemeleri sorun degil, zaten bebegin dogumunu gosterebilirsiniz oyle ya da boyle. Benim aklima ilk gelen belgeler, sizin hastaneden alacaginiz doguma dair evraklar, vukuatli nufus kayit ornegi ve cocugunuzun TC. kimlik karti ve bunlarin ingilizce cevirileri. Bu belgelerin hepsi ve ingilizce cevirileri yaninizda miydi? Birth certificate'in Turkiye'deki karsiligi vukuatli nufus kaydi. Fakat konsolosluga gitmisken, hem nufus kaydini, hem de Formul A denilen belgeyi almanizi tavsiye ederim.

Bu konudaki USCIS randevularini degistirebilir misiniz emin degilim, size tavsiyem belgeler hazir olur olmaz tum evraklari goturup bir USCIS ofisine gitmeniz ve islemleri halletmeye calismaniz bunun icin ayri bir randevu da alabilirsiniz. Mulakatta var olan randevudan da bahsedebilirsiniz ve o kadar beklemek istemediginizi ve ulkeden gecici olarak cikmak zorunda oldugunuzu soyleyebilirsiniz. Anlayis gosterirler diye dusunuyorum. Istedikleri tum belgeleri de yaninizda goturun.

USCIS randevusu icin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/302/uscis-randevulari-infopass-appointment

• merhaba,
    Bebeklerim le dogumlarından sonra ilk girişlerini abd ye yaptık , bebeklerin greenkart ları için nereye kart bedeli ücretini yatırmamız gerekir bilgisi olan var mıdır acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhat Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

merhaba,
    Bebeklerim le dogumlarından sonra ilk girişlerini abd ye yaptık , bebeklerin greenkart ları için nereye kart bedeli ücretini yatırmamız gerekir bilgisi olan var mıdır acaba ?

Normalde USCIS fee'yi site uzerinden oduyorsunuz, ama size bu konuda bir bilgilendirme yapilmadiysa odeyeceginizden emin olamadim ben de.

Hicbir asamayi atlamamak icin, bir USCIS Info Pass randevusu almanizi oneririm. Havalimanindaki giris sirasinda size verdikleri tum bilgilerle gidip, Green Card icin basvuru yapmak istediginizi ya da ne yapmaniz gerektigini sorun. Eksik olan asamalara gore sizi yonlendirebilirler.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/302/uscis-randevulari-infopass-appointment

• @crazycells abi sikinti su oncelikle o polislerin allah belasini versin nie dersen ailemle suan renetry yaptik parmak izi verdik tr ye donduk , bebeklerin pasaportlsrina bakarken gordumki i551 damgasi var guzel ama ne bir alience numarasi var ne bisi nede bi evrak vermisler esime , ne yapicam simdi bilmiorum kalakaldim ortada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells abi sikinti su oncelikle o polislerin allah belasini versin nie dersen ailemle suan renetry yaptik parmak izi verdik tr ye donduk , bebeklerin pasaportlsrina bakarken gordumki i551 damgasi var guzel ama ne bir alience numarasi var ne bisi nede bi evrak vermisler esime , ne yapicam simdi bilmiorum kalakaldim ortada

Bu konunun ilk sayfasindaki bilgileri inceleyin. Daha once resmi kaynaklardaki ve bu konuda deneyim yasamis kisilerin verdigi bilgileri derleyip oraya aktardim.

I-181 formun kopyasi ve I-551 ustunde de gocmenlik numarasi yaziyorsa, durumu USCIS call center'i arayarak sorusturabilirsiniz. Eger elinizde hicbir bilgi ya da numara yoksa, o durumda zaten nasil sorusturacaginizi bile bilmiyorum, ABD icinde olsaydiniz yapmaniz gereken USCIS ofise gidip islemleri baslatmak olurdu.

I-551'in fotosunu cekip gonderin isterseniz, orada ne yazdigina bakalim.

• @crazycells nasil resim yolluorumki burdan abi

• @senay-sirin merhaba, sizde bebeginizin pasaportunda i551 damgasida mi yoktu yiksa sadece alience number mi yazmiordu damgada ?

• @crazycells simdi bunlaein hayasi yuzundsn cocuklarima ksrt almak icon 10 senemi beklicem sponsor olup

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cilemaya Daha sonra bu konuyu okuyacak olanlar için vurgulamak adına tekrar yazmak istiyorum. Hastaneden verilen doğum belgesi sadece sembolik bir belgedir, resmi olarak bir şey ifade etmez. ABD'de herhangi bir kurum sizden doğum belgesi isterse vukuatlı nüfus kayıt örneği veya Formül A denen belgeyi vermeniz gerekiyor.

Bazı kurumlar pasaportu da doğum belgesi yerine kabul edebiliyor ama anlaşılıyor ki CBP memurları kabul etmiyor.

• @serhat aradan cok zaman gectigi icin hatirlamiyorum, ama cocugun amerikaya giris yaptigina dair hicbir kayit yoktu sanirim. Amerikada krese gittigi icin, o kayitlari, okulda cekilmis resimlerini falan da uscis s vermistik kanitlamak icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells nasil resim yolluorumki burdan abi

Bir image upload sitesine yukleyip, linkini "gorsel" olarak foruma ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells simdi bunlaein hayasi yuzundsn cocuklarima ksrt almak icon 10 senemi beklicem sponsor olup

Eger bir cekinceniz olursa, bebeginizin pasaportundaki I-551 damgasinin suresi bitmeden ABD'ye gidip islemleri bitirmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells abi selam damga resmi asagidaki gibi , amerikaya gitmeden bu aliance numberi bulmanin yolu yokmudur ya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells abi selam damga resmi asagidaki gibi , amerikaya gitmeden bu aliance numberi bulmanin yolu yokmudur ya

Evet, ben de numara goremiyorum. Keske bu konuda onerildigi gibi numaralari not etseydiniz ya da formlarin kopyalarini isteseydiniz. Maalesef su an dosyanin durumunu sorabileceginiz imkan oldugunu sanmiyorum.

NA3 ile Green Card'in otomatik uretilmesi lazim ama tabii ne olacagi belli olmaz, eksik veya sorun da olabilir; bence Agustos'a kadar bekleyin eger bebegin Green Card'i o zamana kadar gelmezse I-551 suresi bitmeden (en gec 20 Agustos gunu) ABD'ye giris yapip bebeginizin Green Card islemini sonuclandirin.

• Merhaba,
    Tüm yorumları okudum fakat Benimle aynı durumda birini bulamadığım için sormak istedim. Ben greencard sahibiyim eşim ise hem Türk hem Amerikan vatandaşı. Ben 1,5 yıldır; eşim ise 14 yıldır Amerika’da yaşıyor.
    Ben doğumumu Türkiye’de yapmak istiyorum. Fakat Doğumu yapıp hemen bir ay içinde Amerika’ya geri dönmem lazım. Çünkü 10 yıllık greencard başvurusunu yapma sürem doluyor aksi halde.
    Bebeğimin vatandaşlık işlemlerini yani Amerikan pasaportunu Türkiye’den 2,5 ayda alabileceğimi söyledi buradaki avukatımız.
    Fakat benim o kadar sürem yok.
    Doğumdan 1 ay sonra giriş yapmam lazım bebeğimle.
    Sıkıntısız girebilir miyiz bebeğimizle Amerika’ya ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |