Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @archimede anlıyorum. Benim yaşım 47 bu nedenle önce kendim için vize almayı planlıyorum böylece şansı artırırım diye düşünüyorum. Yaklaşık 6-8 ay sonra ailem için başvuru yapmayı planlıyorum.

• @mehmet-JS
    Umarım sizin de istediğiniz gibi olur her şey. Bahsettiğiniz şekilde de yapılabilir tabi, bence de komple aile başvurusundan daha yüksek olacaktır şansınız.

Aileli başvurularda izlenen bir yol daha var, ondan bahsedeyim belki ilginizi çeker. Çocuğunuz varsa onu Kanada'da özel bir okula kayıt ettiriyorsunuz. Bu kayıtı yapabilmek için yetkili danışman firmalar var Türkiye'de. Bir collage kadar ücret oluyor yıllık. Eşiniz ya da siz de çocuğun ebeveyni olarak aynı zamanda başvuruyorsunız vizeye. Vize çıkınca gittiğinizde siz bir koleje başvuru yapıp kabul alıyorsunuz ve statünüzü öğrenciye çeviriyorsunuz. Bu çevirmeyi yapınca çocuğunuz için ödediğiniz okul ücretini geri alıyorsunuz. (okuyan kişilerin çocuklarının ücretsiz eğitim hakkı olduğu için). Eşiniz de bundan sonra vizeye başvuruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archimede bilgilendirme icin tesekkurler, gecmis olsun...

Pandeminin de olumsuz bir etkisi olabilir.

• @crazycells teşekkür ederim. Pandeminin de etkisi de olabilir tabi. Hayat her yerden sıkıştırıyor, bazı zamanlarda daha yoğun. Hepimize ferahlıklar diliyorum...

• ⭐⭐⭐⭐

Bu hafta sonu akare fuarcılığın yurtdışı eğitim fuarına katıldım. Online olarak okulların standlarını ziyaret edebiliyor ve seminerlerine katılabiliyorsunuz. En ilgimi çeken ve üzerinde yoğunlaştığım ILAC in co-op programı hakkındaki semineri idi. 2021 yılına özel fiyatlarda yarı yarıya indirime gitmişler. Örneğin Sales&Marketing Diploma with co-op 92 haftalık programın fiyatını 15000 CAD dan 7500 CAD a düşürmüşler. Eğitim materyallerinde de ufak indirimler var. Yaklaşık 50 bin TL bir maliyet çıkıyor sadece okul için. Bu programda ilk 52 hafta eğitim esnasında Part time haftada 20 saat herhangi bir işte çalışabiliyorsunuz. Sonra 40 hafta da Full time haftada 40 saat, okuldan işe yerleştirme desteği de alarak, okuduğunuz alanda çalışabiliyorsunuz. Masrafları minimumda tutmaya gayret edebilecek biri için elde edilen gelirle büyük kısmı karşılanabilecek bir program maliyeti var. Ben ailece gidip kızı da orada liseye başlatmak hayalindeyim. Yaklaşık 2 yıl süren programın sonunda bir devlet okuluna kayıt yaptırırsanız 2 yıllık eğitimin üzerine 3 yıllık da çalışma izni alabiliyorsunuz. Böylelikle 7 yıllık bir kanada planı yapabilirsiniz. İşini bilen biri bu 7 yılın sonunda ekspres entry ve ya PR ya da iş kurmak gibi bir yöntemle durumunu kalıcı hale getirebilir. Gözden geçirmekte fayda var. Ben okulun web sitesinden bir katılım formu da doldurdum. Başlangıç tarihini GC sonuçlarının açıklanmasının ardına 14 Haziran olarak seçtim ama eğer GC çıkmaz ve okula vize alıp kayıt olacak olursam 7 Eylülde başlayacak döneme müracaat edeceğim. 92 haftalık bu programın dil gereksinimi IELTS 5.0 Dil testi için bir bağlantı gönderiyorlar ve bu testin sonucuna göre kaydınızı oluşturup vizeye başvurma evraklarınızı düzenliyorlar. Eğer testte IELTS skoru 4.0 olarak çıkarsa bile Communication & Service Essentials Diploma with Co-op (60 Weeks) programına katılabilmek mümkün. Durumunu zorlayıp buna girebilecek kişilere tavsiye ederim. https://ilacinternationalcollege.com/admission-and-fees/ sayfasından diğer detayları görebilirsiniz.

• ⭐⭐ Yasaklı

Kanada vürüs sebibiyle immigration kontenjanını dolduramamıs. Acıklama yaptılar önümüzdeki senelerde alımı arttırıyorlar. 45 yaşında adam yolladım 3 ay önce Korkmayın harekete geçin

• ⭐⭐ Yasaklı

Ielts 7 yapıp direk kommunity collegeye baslarım ben olsam. Dil okulunda part time çalısma olayı kaldırıldı 2014 te

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmenlik

Bu hafta sonu akare fuarcılığın yurtdışı eğitim fuarına katıldım. Online olarak okulların standlarını ziyaret edebiliyor ve seminerlerine katılabiliyorsunuz. En ilgimi çeken ve üzerinde yoğunlaştığım ILAC in co-op programı hakkındaki semineri idi. 2021 yılına özel fiyatlarda yarı yarıya indirime gitmişler. Örneğin Sales&Marketing Diploma with co-op 92 haftalık programın fiyatını 15000 CAD dan 7500 CAD a düşürmüşler. Eğitim materyallerinde de ufak indirimler var. Yaklaşık 50 bin TL bir maliyet çıkıyor sadece okul için. Bu programda ilk 52 hafta eğitim esnasında Part time haftada 20 saat herhangi bir işte çalışabiliyorsunuz. Sonra 40 hafta da Full time haftada 40 saat, okuldan işe yerleştirme desteği de alarak, okuduğunuz alanda çalışabiliyorsunuz. Masrafları minimumda tutmaya gayret edebilecek biri için elde edilen gelirle büyük kısmı karşılanabilecek bir program maliyeti var. Ben ailece gidip kızı da orada liseye başlatmak hayalindeyim. Yaklaşık 2 yıl süren programın sonunda bir devlet okuluna kayıt yaptırırsanız 2 yıllık eğitimin üzerine 3 yıllık da çalışma izni alabiliyorsunuz. Böylelikle 7 yıllık bir kanada planı yapabilirsiniz. İşini bilen biri bu 7 yılın sonunda ekspres entry ve ya PR ya da iş kurmak gibi bir yöntemle durumunu kalıcı hale getirebilir. Gözden geçirmekte fayda var. Ben okulun web sitesinden bir katılım formu da doldurdum. Başlangıç tarihini GC sonuçlarının açıklanmasının ardına 14 Haziran olarak seçtim ama eğer GC çıkmaz ve okula vize alıp kayıt olacak olursam 7 Eylülde başlayacak döneme müracaat edeceğim. 92 haftalık bu programın dil gereksinimi IELTS 5.0 Dil testi için bir bağlantı gönderiyorlar ve bu testin sonucuna göre kaydınızı oluşturup vizeye başvurma evraklarınızı düzenliyorlar. Eğer testte IELTS skoru 4.0 olarak çıkarsa bile Communication & Service Essentials Diploma with Co-op (60 Weeks) programına katılabilmek mümkün. Durumunu zorlayıp buna girebilecek kişilere tavsiye ederim. https://ilacinternationalcollege.com/admission-and-fees/ sayfasından diğer detayları görebilirsiniz.

Sanırım küçük bir hata var. Okurken co-op seçeneği ile çalışabiliyorsunuz bu doğru ama okul bitince çalışamıyorsunuz galiba. Bu bilgiyi size Türk bir eğitim firması mı söyledi acaba. Aman hocam çok dikkat edin. Okul sonrası 3 yıl izni olan okullar ve bölümler Kanada'nın resmi sitesinde var. Eğer okulun adından sonraki son stunda No olarak yazıyorsa PGWP yani mezuniyet sonrası çalışma izni alamazsın demek ki şu an ekranımda No yazıyor. DİKKAT

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmenlik

Kanada vürüs sebibiyle immigration kontenjanını dolduramamıs. Acıklama yaptılar önümüzdeki senelerde alımı arttırıyorlar. 45 yaşında adam yolladım 3 ay önce Korkmayın harekete geçin

Artırdılar 2milyon göçmen alacaklar iki yıl içinde. Ben düğmeye bastım.

• ⭐⭐ Yasaklı

Konusuruz özeldende isterseniz ben acente vb para peşinde degilim yardımcı olurum

• ⭐⭐ Yasaklı

acemilik yapıp private bir okula yazdırırlar 30 haftalık Pgwp eligible olamazsınız. Dil okulunu da artık yemiyor kimse Ielts 7 şansınızı çok arttırır

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmenlik

Konusuruz özeldende isterseniz ben acente vb para peşinde degilim yardımcı olurum

Önümüzdeki fall sezonunda college ye başlıyorum. Şu an pathway programındayım. IELTS olmadan geçiş için.

• ⭐⭐⭐⭐

@mehmet-JS, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmenlik

@ibrahimasar, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmenlik

Sanırım küçük bir hata var. Okurken co-op seçeneği ile çalışabiliyorsunuz bu doğru ama okul bitince çalışamıyorsunuz galiba. Bu bilgiyi size Türk bir eğitim firması mı söyledi acaba. Aman hocam çok dikkat edin. Okul sonrası 3 yıl izni olan okullar ve bölümler Kanada'nın resmi sitesinde var. Eğer okulun adından sonraki son stunda No olarak yazıyorsa PGWP yani mezuniyet sonrası çalışma izni alamazsın demek ki şu an ekranımda No yazıyor. DİKKAT

Doğru yazamadım sanırım. Program 92 hafta, 52 si part time 40 ında işinle alakalı full time, sonrasında 3 yıllık bir çalışma yok zaten.

• @Calibraturbo YAKINDA REKOR DENEMESI YAPACAM YASIM 50

• Selamlar, Kanada’ya öğrenci vizesi işe gitmek şu anki durumum gerekçesiyle bir hayli zor gibi görünüyor.Ben Kanada’ya 2002-2003 senesinde gitmiştim(o zaman 22 yaşındaydım) dil kursu için, şimdi tekrar gitmek istiyorum.

Bununla birlikte, Göçmen vizesi için kesinlikle uygun değilim.Benim artım İngilizcemin çok iyi olması başka da bir özelliğim yok.Ne üniversite mezunuyum(düz lise mezunuyum), ne kalifiye bir işçiyim, ne de gencim.Onun için göçmenlik vizesini eliyorum.

Benim merak ettiğim; öğrenci vizesi alırken, herkesin çok önemli dediği mektubu yazarken, geri döneceğim ile ikna edici hiç bir şeyin olmaması.Herhalde tek artı olan kısım, maddi olarak iyi durumdayım, İngilizcem advanced(c2) seviyede, IELTS ortalama puanım 8.0 ve sigortam ise uzun senelerden beri isteğe bağlı yatırıyorum.

Öğrenci vizesi için her hangi bir tavsiyesi olan varsa paylaşabilir.Önümüz de ki sene kesinlikle başvurup red(umarım) almadan gitmek istiyorum.Selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Screenshot_20210109-220917_Facebook.jpg

• ⭐⭐⭐⭐

IELTS olmasa herkes Kanada ya gider ama ah o IELTS yok mu insanı Kanada dan soğuttu.

• Evet arkadaşlar an itibariyle güncel durum:
    Alberta eyaletine karar verilip eyalet resmi sitesinden account alındı. Daha sonra Bow Valley College okulundaki software development diploma programına başvuru yapıldı. Başvuru belgeleri yüklendi ve başvuru ücreti yatırıldı. Daha sonra ise
    The Southern Alberta Institute of Technology ( SAIT) okulundaki yine aynı programa başvuru yapıldı. Belgeler yüklendi ve başvuru ücreti yatırıldı.
    Akabinde Alberta devlet sitesinden gelen mailde Student Number tarafıma iletildi.
    Şimdi sadece kabul için beklemek kaldı ki, herhangi birinden kabul kağıdı geldiğinde ise resmi göçmenlik danışmanı ile iletişime geçilip study-permit başvuru hazırlığı yapmak kaldı.

• @mehmet-JS Hayırlı olsun hocam. Umarım en kısa sürede iyi haberi alırsınız. Toronto'ya yolunuz düşerse bir kahve içeriz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |