Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Lütfen DV2020 ve DV2021 talihlilerine destek için şu linkteki dilekçeyi imzalayın! Dilekçeye direkt olarak şu linkten de ulaşabilirsiniz.

2019 Green Card Mülakat Zamanım Gelmedi • Merhabalar, 2018 green card logosu çıkmış birisiyim. Yazın gerekli belgelerim gonderilmesi gereken bir mail geldi bunun üzerine gerekli dokümanları gondermeme ragmen mulakat sürecine dair herhangi bir mail almadim ve üstelik sıra numaram 29.xxx lerdeydi. Sizce neden böyle oluyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @ayseonderturk
  Öncelikle çok geçmiş olsun,
  Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz mayıs 2018 de çekilişi kazandığınızı öğrenmiş dv 2019 talihlisisiniz

  Maalesef 30 Eylül 2019 tarihi Dv 2019 talihlileri için vize alma son günüydü, bu tarihe kadar bir mülakat tarihi alıp görüşmeyi yapmanız lazımdı

  DV2019 da tüm numaralar current oldu
  Sizin mülakat tarihi almamıza neden olan muhtemel sebepler

  1)KCC den gelen evrak talep e-maili doğrultusunda, sizin hazırlayıp gönderdiğiniz evrakların KCC ulaşmaması(siz evraklarınızı gönderdikten sonra "Automatic reply" ile başlayan bir email geldi mi?)

  2)KCC gönderdiğiniz evrakların mutlaka KCC tarafından incelenip onaylanması gerekiyor (evrakları KCC ye ilettikten sonra, size KCC den "Records indicate" ile başlayan email geldi mi?) Eğer evraklarınız onaylanmamış ise bir mülakat tarihi alamazsınız, bu email bunun için çok önemli

  3)Son olarakta evraklarınız onaylandı, size bir mülakat tarihi verildi, sonrasında gelen durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair email ya size ulaşmadı yada bu emaili farketmediniz

  Maalesef bu gibi sebeplerden bir mülakat tarihi alamamış yada aldıysanız da haberiniz olmamış olabilir
  Bu gibi üzücü durumlarla karşılaşmamak için tüm süreci yesilkartforum.com dan takip etmek çok önemli, eğer durumunuzdan süpheleniyorsanız, o zaman diliminde KCC veya konsoloslukla iletişime geçmeniz gerekiyordu

  Tekrardan çok geçmiş olsun • Geçmiş olsun, çok üzücü. Ama size ilk iletiniz den sonra sorulmuş siz hiç girmemiş ilgilenmemişsiniz bu sürede.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  DV2019 sureci sona erdi maalesef, artik DV2019 sansindan yararlanamazsiniz.

  sorunuzla ilgili olarak DV2019 basligini incelemelisiniz ve sorulari dogru yerlerde sormalisiniz:
  https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri


Log in to reply
 

DV2021 Talihlileri DV2021 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51
Online

9.2k
Users

2.5k
Topics

150.1k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB