Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cafer-mokar merhaba benim bildiğim birlikte gelmiyor ssn daha erken ulaşıyor green card bir ayı bulabilir bazen geçebiliyor diye biliyorum. Ikiside verdiğiniz adrese gelir. Tabi card ücretini ödedikten ve giriş yaptıktan sonra basılıp gönderilme aşamasına gelir.

• @crazycells evet online gönderdim

• Arkadaşlar merhaba.
    Uscise gidecek olan ingilizce tercümeli belgelere, nüfus kayıt örneği mesela noter onayı ve apostil gerekli mi?
    Yeminli tercüman certified translation verdiğimde noter onaylamıyor dedi. Anlayamadım tam.
    Teşekkürler şimdiden.

• *** Arkadaşlar formu dolduruyorum ancak eksik kaldım. Yardımcı olmanızı ümit ediyorum. Sevgiler.

Merhabalar,

I-130 formunu dolduruken bir konuda kafamız karıştı.

Proof of marriage kısmına sadece evlilik cüzdanı ve çevirisini mi koyuyoruz?

Vukuatlı nüfüs belgesini additional proof of marriage'ı mı koymalıyız? Eşimizle sadece fotoğraflar var, başka bir evidence yok. Buraya başka bir şey koymasak sıkıntı oluyor mu?

Sağlıklı günler dilerim.

• @ekdodo proof of marriage-evlilik cuzdani ve tercumesi, nufus kayit ornegi- birth certificate olarak. Evlilik ile ilgili kanit olarak 3-4 resim koyabilirsiniz. Yeterli oluyor.

• @yonca_2020 Birth certificate dediğiniz, amerikan vatandaşının mı yüklemesi gerekiyor? yoksa hem benim hem eşimin formül a mı alması gerekiyor?

• @ekdodo ikinizinde ABD da dogum belgesi=birth certificate ama bu vatandaslik kanitlamak icin baska belgeleride kullanabilir biz ABD pasaportu kullandik sadece. Turkiye'de ki esiniz icin ise nufus kayit ornegi gondericeksiniz. Hem turkce hem ingilizce cevirisi

• Arkadaşlar merhabalar.

Az önce sabahlayarak da olsa I-130 formunu eşimle birlikte doldurduk. Umuyorum en kısa sürede sorunsuz sonuçlanacak. Detayları sizinle paylaşmayı dört gözle bekliyorum.

Şu anda kısa sürede beklememiz gereken şey, başvurumuzu sorunsuz aldıklarına dair bir mail mi? Başvuruyu yolladıktan hemen sonra bir bildirim geldi:

Case Was Received And A Receipt Notice Was Sent

Bir soruyla da devam etmek istiyorum: Sizce eşimin yanına 1 ay da olsa gidebilmek için turist vizesine başvurayım mı? Yoksa yanına gidebilmek için başka ne gibi yollar önerirsiniz?

Sevgilerle.

K.

• @ekdodo merhaba benim forumda okuduğum kadarıyla başvuruyu yaptıktan sonra turist vizesi almak çok zor red alan insanlar var çünkü hali hazırda bir göçmen dosyanız oluyor. Başvurudan önce turist vizesi olupta sorunsuz giriş çıkış yapanlar var. Ancak oda biraz görevlinin insiyatifi bence.

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhabalar.

Az önce sabahlayarak da olsa I-130 formunu eşimle birlikte doldurduk. Umuyorum en kısa sürede sorunsuz sonuçlanacak. Detayları sizinle paylaşmayı dört gözle bekliyorum.

Şu anda kısa sürede beklememiz gereken şey, başvurumuzu sorunsuz aldıklarına dair bir mail mi? Başvuruyu yolladıktan hemen sonra bir bildirim geldi:

Bir soruyla da devam etmek istiyorum: Sizce eşimin yanına 1 ay da olsa gidebilmek için turist vizesine başvurayım mı? Yoksa yanına gidebilmek için başka ne gibi yollar önerirsiniz?

Sevgilerle.

K.

Daha önce araştırdığıma göre; eşinizin yanına kısa süreli ziyaretler için K3 vizesi varmış. K3 vizesi I130 formu doldurulduktan sonra talep edilebiliyor. İlk talepte başvuru ücreti yokmuş. Fakat daha sonrasında belli bir miktar ödeme yapılıyormuş.
    Bir de takip ettiğimiz facebook grubunda I129F formunu eş için doldurunca I130 formunun kısa sürede onaylandığı iddia ediliyor.
    Gördüğümüz kadarıyla, Potomac SC'de ortalama 11 ay gibi I130 formu onaylanıyor. Biz zaten uzunca bir süre beklediğimiz için başka işlem yapmadan, NOA2 onayını bekliyoruz.

• @ekdodo Turish vizesi %99 alamazsiniz malasef. NOA1 geldiyse ustunde hangi service centerda oldugu yaziyordur. Sol alt kosesine bakin. Ona gore surec konusunda bir bilgi alabilirsiniz. Fakat USCIS centerdan center a cok trasfer yapiyor dosyalari bilginiz olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,

Vukuatlı nüfüs belgesini additional proof of marriage'ı mı koymalıyız? Eşimizle sadece fotoğraflar var, başka bir evidence yok. Buraya başka bir şey koymasak sıkıntı oluyor mu?

Sağlıklı günler dilerim.

ilk sayfayi yeniden inceleyin isterseniz, direkt aktariyorum:

Evliliginizin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosteren belgeler
    (Bunlar su tur belgeler olabilir; fotograflar, ortak banka hesaplari, ortak kira ya da mortgage odemeleri, ortak doldurulmus vergi formlari, ortak faturalar, ortak araba bilgisi ya da sigortasi, ortak sigorta ya da emeklilik bilgileri, gayrimenkuller, ayni adreste yasadiginiza dair belgeler, varsa cocuklariniza dair dogum belgeleri ya da evliligin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosterdigini dusundugunuz diger dokumanlar).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar,
    Amerika'ya giriş yaptiktan sonra green cardi gonderiyorlar fakat ssn hakkinda bilgim yok.
    Ssn number da green card ile birlikte mi geliyor?

Eger DS-260 formunda istediyseniz o da gonderilir.

SSN icin resmi bekleme suresi 21 gun, GC icin ise 120 gun, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipek1907, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells evet online gönderdim

USCIS hesabiniza girip I-130 formunun oldugu bolume bakin, "Documents" basliginin altinda mektubun orneginin olmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sb97, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba.
    Uscise gidecek olan ingilizce tercümeli belgelere, nüfus kayıt örneği mesela noter onayı ve apostil gerekli mi?
    Yeminli tercüman certified translation verdiğimde noter onaylamıyor dedi. Anlayamadım tam.
    Teşekkürler şimdiden.

Evet, noter onayina veya apostile gerek yok. Yeminli tercuman cevirisi yani "certified translation" yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

*** Arkadaşlar formu dolduruyorum ancak eksik kaldım. Yardımcı olmanızı ümit ediyorum. Sevgiler.

Merhabalar,

Sağlıklı günler dilerim.

su iletiyi gozden gecirmeyi unutmayin: https://yesilkartforum.com/forum/post/3820

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sizce eşimin yanına 1 ay da olsa gidebilmek için turist vizesine başvurayım mı? Yoksa yanına gidebilmek için başka ne gibi yollar önerirsiniz?
    Sevgilerle.
    K.

Eger 1 ay kaldiktan sonra Turkiye'ye geri doneceginizi mulakatta gosteremezseniz vize almaniz cok zor maalesef. Zaten ABD'ye tasinma plani yaptiginiza gore Turkiye ile baglarinizin da cok guclu olmadigini farzediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhabalar.

Sevgilerle.

K.

Daha önce araştırdığıma göre; eşinizin yanına kısa süreli ziyaretler için K3 vizesi varmış. K3 vizesi I130 formu doldurulduktan sonra talep edilebiliyor. İlk talepte başvuru ücreti yokmuş. Fakat daha sonrasında belli bir miktar ödeme yapılıyormuş.
    Bir de takip ettiğimiz facebook grubunda I129F formunu eş için doldurunca I130 formunun kısa sürede onaylandığı iddia ediliyor.
    Gördüğümüz kadarıyla, Potomac SC'de ortalama 11 ay gibi I130 formu onaylanıyor. Biz zaten uzunca bir süre beklediğimiz için başka işlem yapmadan, NOA2 onayını bekliyoruz.

Bu dediginiz kisa sureli ziyaret icin degil, Green Card surecine ABD'de devam etmek icin... I-130 formunun islenmesinin cok uzun surdugu donemde ortaya cikan bir vize turu ama islenme zamani I-130 ile benzer oldugundan artik pek anlami kalmadi.

Ayrica K-3 alip ABD'ye giris yapmaniz durumunda, hem K3 icin ayri bir vize ucreti odeyeceksiniz ($265); hem de ABD'ye giris yaptiktan sonra Green Card almak icin yani AOS sureci icin ayri bir ucret odeyeceksiniz ($1225). Bunlarin yaninda IR-1/CR-1 icin bugune kadar odediklerinizi de geri alamayacaksiniz. Hem ABD'ye giriste calisma izniniz olmayacak ve toplamda hem calisma izni hem de Green Card icin daha cok beklemis olacaksiniz; hem de cebinizden cok daha fazlasi cikacak.

• @crazycells Şu an hali hazırda bir işte çalışıyorum ve öğrenciliğim devam ediyor. Son sınııfım. Şubat tatilinde gitmek istiyorum, mart ayında kesin dönmem gerekiyor. ( okulum başlayacak )

Pozitif bir katkısı olur diye düşünüyorum.

• @yonca_2020 peki bu transferi nasıl öğrenebiliriz

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 2
  • 8
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |