Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @MYusuf çok teşekkür ederim darısı basiniza inşallah 🌺

• Banned

@basaknaz Hayırlı olsun. 🙂

• @Orhan-Cabarov çok teşekkürler

• @basaknaz Gözünüz aydın! Darısı tüm bekleyenlerin başına

• @hulyaek çok teşekkürler en kısa zamanda inşallah bekleyenler için 🙏🏻

• @basaknaz tebrikler, hayırlı olsun! 🙂 bende 4 gün sonra uçuyorum. zaman bulunca girişte neler olduğunu yazacağım.

• @basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar şimdi mulakattan çıktım, 10.45 randevuma 10.30 da gittim benden önce bekleyen 2-3 kişi vardı öncelikle ana bekleme salonunun arkasında kalan veznelere gittim ve bana ingilizce bilip bilmediğimi sordu görevli İran asilli birine benziyordu, sonrasında Türkçe olarak pasaportumu, eski pasaportumu ,evlilik cüzdanını,1 adet fotografimi,adli sicil kaydimi, evliliğimizi kanıtlayan fotograf ve whatspp konusamalarini istedi, vuakatli nüfus kaydimi istedi ,sonrasında vukuatlı nüfus kaydım 25 Nisan'a kadar geçerli yazıyormuş günceli olup olmadigini sordu sonra neyse önemli değil dedi, eşimin adını sordu, sponsorumuzun kim olduğunu sordu kuzenim olduğunu söyledim,sonrasında evraklarımi alıp beklemem için ana bekleme salonunda oturmami rica etti, hemen bana sıra geldi ve bu sefer ingilizce mulakata devam ettim , önce sağ elimi kaldırip yemin ettirdi sonra parmak izini aldi ve eşimle ne zaman nerede evlendigimizi, nerede nasıl tanıştığımız,eşimin şu an nerede yaşadığını,ne işte çalıştığını sordu, sponsorumuzun kim olduğunu sordu,Amerika'da nereye yerleşmeyi düşündüğümüzü sordu,sonrasında bana aile içi şiddetle ilgili broşürü verdi, vizeniz lockdown dolayısıyla geçikebilir dedi ve hemen ardından arkada birilerine danışmak için ayrıldı vezneden ,sonra geldiğinde vizeniz gün içinde basılabilir ama söz veremem eger basilirsa 5 iş günü içinde PTT ile gelecek dedi, eğer pasaport vizesiz boş gelirse bize tekrar postalarsiniz vizeniz basılır buraya tekrar gelmenize gerek yok çok basit dedi ,umarım bugün basılır ugrastirmaz bizi olmazsa da sağlık olsun nazar boncuğu olsun, bu arada sanırım cuma günü konsolosluk kapanıyor randevusu olanlara mail olarak iletilecek dediler bilginize.

Merhaba. Hayirli olsun. Su an vizenizin basilip basilmadigini asagidaki linkten giris yaparak gorebilirsiniz.

• @basaknaz tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar şimdi mulakattan çıktım, 10.45 randevuma 10.30 da gittim benden önce bekleyen 2-3 kişi vardı öncelikle ana bekleme salonunun arkasında kalan veznelere gittim ve bana ingilizce bilip bilmediğimi sordu görevli İran asilli birine benziyordu, sonrasında Türkçe olarak pasaportumu, eski pasaportumu ,evlilik cüzdanını,1 adet fotografimi,adli sicil kaydimi, evliliğimizi kanıtlayan fotograf ve whatspp konusamalarini istedi, vuakatli nüfus kaydimi istedi ,sonrasında vukuatlı nüfus kaydım 25 Nisan'a kadar geçerli yazıyormuş günceli olup olmadigini sordu sonra neyse önemli değil dedi, eşimin adını sordu, sponsorumuzun kim olduğunu sordu kuzenim olduğunu söyledim,sonrasında evraklarımi alıp beklemem için ana bekleme salonunda oturmami rica etti, hemen bana sıra geldi ve bu sefer ingilizce mulakata devam ettim , önce sağ elimi kaldırip yemin ettirdi sonra parmak izini aldi ve eşimle ne zaman nerede evlendigimizi, nerede nasıl tanıştığımız,eşimin şu an nerede yaşadığını,ne işte çalıştığını sordu, sponsorumuzun kim olduğunu sordu,Amerika'da nereye yerleşmeyi düşündüğümüzü sordu,sonrasında bana aile içi şiddetle ilgili broşürü verdi, vizeniz lockdown dolayısıyla geçikebilir dedi ve hemen ardından arkada birilerine danışmak için ayrıldı vezneden ,sonra geldiğinde vizeniz gün içinde basılabilir ama söz veremem eger basilirsa 5 iş günü içinde PTT ile gelecek dedi, eğer pasaport vizesiz boş gelirse bize tekrar postalarsiniz vizeniz basılır buraya tekrar gelmenize gerek yok çok basit dedi ,umarım bugün basılır ugrastirmaz bizi olmazsa da sağlık olsun nazar boncuğu olsun, bu arada sanırım cuma günü konsolosluk kapanıyor randevusu olanlara mail olarak iletilecek dediler bilginize.

Hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @enrique bekliyoruz sizden de tecrübelerinizi hayırlı olsun

• @alibilen merhabalar çok teşekkür ederim pasapoetumu bugün teslim aldım pttden

• @crazycells çok teşekkür ederim ben bugün pasaportumu teslim aldım,27 ekim 2021 son gün olarak gözüküyor, biz bu tarihe kadar giriş çıkış yapacağız daha sonra temelli tasinacagiz, benim girişimde bu sefer green card mi gosterecegin vizenin süresi dolmus olacak çünkü

• @basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@alibilen merhabalar çok teşekkür ederim pasapoetumu bugün teslim aldım pttden

Cok sevindim. Bol sans bundan sonra. Benim pasaportum gelmedi ve kapanma sonrasina kaldi buyuk ihtimalle.

• @alibilen sağlık olsun 20 gün saha sabredeceksiniz 🙂

• Merhabalar
    Ben de kuzenimle ilgili bir soru soracaktım. Kuzenim turist vizesiyle gittiği Amerika’da 95 gün sonra Amerikan vatandaşı olan erkek arkadaşıyla Amerika’da evlendi.Ancak AOS işlemlerine Amerika’da başlayacaktı fakat bu mümkün olmadı annesi rahatsızlanınca Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı çünkü annesine bakacak kimse yoktu.
    Bu durumda Türkiye’de green kart işlemlerine başlayabilir mi? Eğer bu mümkünse nasıl bir yol takip etmeli? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse çok sevineceğiz

@crazycells çok teşekkür ederim ben bugün pasaportumu teslim aldım,27 ekim 2021 son gün olarak gözüküyor, biz bu tarihe kadar giriş çıkış yapacağız daha sonra temelli tasinacagiz, benim girişimde bu sefer green card mi gosterecegin vizenin süresi dolmus olacak çünkü

Yanılmıyorsam o 6 aylık süre, vize süresi değil. Sağlık raporu 6 ay geçerli olduğu için, 6 ay dolmadan önce Amerika'ya giriş yapmanız gerekiyor.

• @crazycells Bir de kuzenimle ilgili bir soru soracaktım. Kuzenim turist vizesiyle gittiği Amerika’da 95 gün sonra Amerikan vatandaşı olan erkek arkadaşıyla Amerika’da evlendi.Ancak AOS işlemlerine Amerika’da başlayacaktı fakat bu mümkün olamadı..annesi rahatsızlanınca Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı çünkü annesine bakacak kimse yoktu.
    Bu durumda Türkiye’de green kart işlemlerine başlayabiliyor mu? Eğer bu mümkünse nasıl bir yol takip etmeli? Konuyla ilgili bilgi verirseniz çok sevineceğiz

• @MYusuf @crazycells evet girişimizi yapacaagiz ama sonra tekrar döneceğiz ondan sonraki 2.girisimizi merak ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells çok teşekkür ederim ben bugün pasaportumu teslim aldım,27 ekim 2021 son gün olarak gözüküyor, biz bu tarihe kadar giriş çıkış yapacağız daha sonra temelli tasinacagiz, benim girişimde bu sefer green card mi gosterecegin vizenin süresi dolmus olacak çünkü

Evet, ilk giriste vizeyi, sonra da GC'nin kendisini kullanacaksiniz.
    Gocmen vizeyi ilk giristen sonraki 1 yil boyunca kullanmaniz mumkun; ama bunu sadece GC'nin kendisi size ulasmadiysa yapmaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar
    Ben de kuzenimle ilgili bir soru soracaktım. Kuzenim turist vizesiyle gittiği Amerika’da 95 gün sonra Amerikan vatandaşı olan erkek arkadaşıyla Amerika’da evlendi.Ancak AOS işlemlerine Amerika’da başlayacaktı fakat bu mümkün olmadı annesi rahatsızlanınca Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı çünkü annesine bakacak kimse yoktu.
    Bu durumda Türkiye’de green kart işlemlerine başlayabilir mi? Eğer bu mümkünse nasıl bir yol takip etmeli? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse çok sevineceğiz

Evet, bu basliktaki bilgileri takip edebilir. I-130 gonderip sureci baslatabilirler.

Benzer Başlıklar

• 4874
  • 18
  • 990
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |