Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1702em, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells https://www.uscis.gov/feecalculator buradan bakarsanız, Spouse için I-129F
    ücreti ödenmiyor.

evet, dediginiz gibi 0$ olarak gorunuyor burada.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sailorwife, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells tekrar merhaba biliyorum bu ara fazla soru soruyorum kusura bakmayın. Benim sorum form 1040 var onu eşim internetten doldurmuştu dolayısıyla ordan çıktı aldık, zaten pin ile giriliyormuş ıslak imza atmamıştı sorun olmaz herhalde?

problem olmamasi lazim. W2 veya diger gelir belgeleriyle ayni bilgiler varsa uzerinde zaten sorun olmaz.

• @Mustaparta-Totengraber Benim dosyamda servis centerdaydi. Aralik 28 de gondermistik. Agustos 19 de kabul oldu. umarım sizinki de kabul olur. Şimdi NVC aşamasına geçtik, çok şükür.

• Merhabalar,

Tam 3 haft once CEAC'a butun evrakları yukledik, hala tik yok 😕 . Nasil bir email yolluyorlar? Anladigim kadari ile mülakat gununu nvc vermiyor degil mi? NVCnin attıgı email evrakların eksiksiz oldugunu teyit etmek icin mi olucak? Mülakat gununu konsolosluk mu veriyor? Sizce ne kadar surer mülakat gununu vermeleri? Simdiden çok teşekkürler cevaplarınız ve yardimlariniz icin.

• this comment is disabled

• @crazycells, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@sailorwife, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells tekrar merhaba biliyorum bu ara fazla soru soruyorum kusura bakmayın. Benim sorum form 1040 var onu eşim internetten doldurmuştu dolayısıyla ordan çıktı aldık, zaten pin ile giriliyormuş ıslak imza atmamıştı sorun olmaz herhalde?

problem olmamasi lazim. W2 veya diger gelir belgeleriyle ayni bilgiler varsa uzerinde zaten sorun olmaz.

@crazycells inşallah 🙏🏻 Heyecanla bekliyorum. Size de çok ama çok teşekkür ederim bu süreçte yardımlarınızı esirgemediğiniz için

• @1702em Tebrikler sizin adınıza sevindim biz formu sizden yaklasık 1 bucuk ay önce yolladık ama bize hala haber gelmedi.Service centerlar nasıl bu kadar yogun anlayamıyorum 10 ayda bi belgeye işlem sırası gelmezmi:D. @Mustaparta-Totengraber bey selamlar bu arada açıkcası bu k3 vize konusunu bende araştırmaya başladım.IR-1 ve K3 Vize süreçleri hemen hemen aynı olduguna kanaat getirip seçenekler arasından elemiştim.Çocugum eylülde okula baslayacak eşimin süreci hala belirsiz bizim erken girmemiz gerekiyor.Tahminimize göre 5 ay daha var sürecin bitmesine bu opsiyondaki riskler ne olabilir?Eşiniz bu konuda ne derece cesur.Denemeye değermi bilgi verirseniz çok sevinirim.

• this comment is disabled

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elif-Chavez, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,

Tam 3 haft once CEAC'a butun evrakları yukledik, hala tik yok 😕 . Nasil bir email yolluyorlar? Anladigim kadari ile mülakat gununu nvc vermiyor degil mi? NVCnin attıgı email evrakların eksiksiz oldugunu teyit etmek icin mi olucak? Mülakat gununu konsolosluk mu veriyor? Sizce ne kadar surer mülakat gununu vermeleri? Simdiden çok teşekkürler cevaplarınız ve yardimlariniz icin.

Merak etmeyin yakinda bir email alirsiniz 🙂 eger hata varsa hataya dair bir email, hata yoksa yakinda mulakat tarihi alacaginizi bildiren bir email alirsiniz.

Konsolosluk tarihi NVC'ye bildiriyor, NVC de size bildiriyor ve dosyayi konsolosluga aktariyor.

• Sayin forum uyeleri,

Baslayacagimiz Grreen Card surecinde kritik bazi sorularimiz icin danismak ve sureci sizinle paylasmak isteriz. Oncelikle durumu ozetleyeyim:

Esim on yildir Amerikan vatandasi, Kansas'da yasiyor ve sirketi var. Ben, bes yil boyunca Kansas'da bulunan bir sirkette manager olarak home office calistim. Bu sene Subat ayinda is seyahatim icin gittigimde tanistik. Benim donusumu takiben 15 gun sonra O da Turkiye'ye geldi ve kisa sure icinde evlendik (Mayis 2019). Temmuz ayinda is icin Amerika'ya gitti ve tekrar dondu, su andaTurkiye'de beraberiz ve dogacak bebegimizi bekliyoruz. Bu surecte dogumdan sonra Amerika'ya yerlesmek icin GC surecini baslatmak istedik. Sorularimiz:

• Ilk evlililigimden olan bes ve sekiz yaslarindaki iki cocugum icin esimin ayri birer I-130 formu doldurmasi gerekiyor sanirim. Gerekli baska evraklar var midir ve tamamini ayni pakette mi gondermesi gerekiyor? (cocuklar icin ilk esimden muvakatname ve yeni esime vekaletname var ayrica pasaportlari mevcut).
    • Paketi hazirladigimizda, esim her ne kadar su anda Turkiye'de bizimle olsa da, Amerika'da sirketi oldugu ve ikameti bulundugu icin basvuruyu Chicago ofisine (USCIS) gondermesi NVC'den daha mantikli olur diye dusunuyoruz. Ancak buradaki kira kontratinin ortak olmasi vs surecte akil karistirici olur mu?
    • Mulakat tarihi doguma yakin olursa doktor raporuyla ertelenmesi mumkun olur mu?
    • Tahmini olarak surec ne kadar olur sizce ve gerekirse veya surecin uzamasi durumunda K3/K4 basvurusu yapabilir miyiz?

Bugune kadar oldugu gibi bundan sonra da tum paylasimlarin ihtiyac duyan herkes icin faydali olmasi dilegiyle.

Saygilar,
    Nihan M.

• @ice Teşekkür ederim. Umarım sizde en yakın zamanda iyi haber alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nihan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Sayin forum uyeleri,

Baslayacagimiz Grreen Card surecinde kritik bazi sorularimiz icin danismak ve sureci sizinle paylasmak isteriz. Oncelikle durumu ozetleyeyim:

Esim on yildir Amerikan vatandasi, Kansas'da yasiyor ve sirketi var. Ben, bes yil boyunca Kansas'da bulunan bir sirkette manager olarak home office calistim. Bu sene Subat ayinda is seyahatim icin gittigimde tanistik. Benim donusumu takiben 15 gun sonra O da Turkiye'ye geldi ve kisa sure icinde evlendik (Mayis 2019). Temmuz ayinda is icin Amerika'ya gitti ve tekrar dondu, su andaTurkiye'de beraberiz ve dogacak bebegimizi bekliyoruz. Bu surecte dogumdan sonra Amerika'ya yerlesmek icin GC surecini baslatmak istedik. Sorularimiz:

• Ilk evlililigimden olan bes ve sekiz yaslarindaki iki cocugum icin esimin ayri birer I-130 formu doldurmasi gerekiyor sanirim. Gerekli baska evraklar var midir ve tamamini ayni pakette mi gondermesi gerekiyor? (cocuklar icin ilk esimden muvakatname ve yeni esime vekaletname var ayrica pasaportlari mevcut).
    • Paketi hazirladigimizda, esim her ne kadar su anda Turkiye'de bizimle olsa da, Amerika'da sirketi oldugu ve ikameti bulundugu icin basvuruyu Chicago ofisine (USCIS) gondermesi NVC'den daha mantikli olur diye dusunuyoruz. Ancak buradaki kira kontratinin ortak olmasi vs surecte akil karistirici olur mu?
    • Mulakat tarihi doguma yakin olursa doktor raporuyla ertelenmesi mumkun olur mu?
    • Tahmini olarak surec ne kadar olur sizce ve gerekirse veya surecin uzamasi durumunda K3/K4 basvurusu yapabilir miyiz?

Bugune kadar oldugu gibi bundan sonra da tum paylasimlarin ihtiyac duyan herkes icin faydali olmasi dilegiyle.

Saygilar,
    Nihan M.

• Evet, ayri ayri hepsi icin I-130 formu doldurmalisiniz. Hepsini ayni pakette gondermeniz bir sorun yaratmaz, mumkunse belgeler karismasin diye ayri ayri dosyalara koyun, ama hepsini tek bir pakette USCIS'e gonderebilirsiniz. PAsaport bilgileri gerekiyor ama muvafakatname gerekmiyor ilk basvuru icin.

• Evet, zaten NVC'ye basvuru yapamiyorsunuz, USCIS'e basvuru yapmaniz gerekiyor, onlar basvuruyu kabul ettikten sonra NVC'ye dosyanizi aktaracak. Esinizin ABD'de sirketi ve ikameti bulundugu icin bir problem yasamazsiniz. Korkulacak bir durum yok, vizeleri alir almaz ABD'ye tasinacaginiz belli zaten.

• Genelde 1 yila yakin suruyor, eger dogum olayi olursa erteleyebilirsiniz tabii ki, ama cocugunuzu bu dosyaya eklememelisiniz, eger Turkiye'de dogarsa babasindan dolayi vatandaslik iddia etmelisiniz, eger ABD'de dogarsa zaten vatandas olacak. Ilerde dogumun Turkiye'deyken gerceklesecegi netlesirse, nasil ilerlemeniz gerektigini su konuda sorun, orada anlatayim... Zaten foruma aktarmayi dusunuyordum, pek cok kisi icin gerekli bir bilgi...
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/2585/vatandaşlık-sertifikası-başvurusu-n-600

• Yapmaniza gerek yok, iki islem de benzer zamanda bitiyor. Pek katkisi olmuyor.

• @crazycells Cok teşekkürler 🙂

• @hüseyin merhaba . Sizin bugün mülakatınız vardı ? Nasıl geçti ? Umarım iyi geçmiştir

• Merhaba, NVC'nin sitesinde gorusme esnasında ödenecek olan 325$ ile ilgili bir bilgi bulamadim. Bugun gorusmesi olan arkadaslar teyit edebilir mi acaba, ucret isteniyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba, NVC'nin sitesinde gorusme esnasında ödenecek olan 325$ ile ilgili bir bilgi bulamadim. Bugun gorusmesi olan arkadaslar teyit edebilir mi acaba, ucret isteniyor mu?

Evet, bahsettiginiz gocmen vize ucreti. Eger daha once odenmediyse (sanirim bunu NVC'ye degil, direkt konsolosluga oduyorsunuz) odemeniz gerekiyor:

• @crazycells Mayıs ayında istenen dosyaları CEAC için yüklerken biri 120$ diğeri 325$ olmak üzere iki ödeme yaptık, ödendiğine dair onay maili de tarafımıza gönderildi. Bu ödemenin dışında bir 325$ daha mı alınacak yani görüşme sırasında? Emin olamadım

• @ntosun evet bu benim de daha evvel sordugum ve kafami karistiran bir konu. CEAC sisteminde DS60'i doldurdugumuzda IV ucreti olarak 325 dolar odemistik. Konsoloslukta odenen de IV ise, herhalde odemiyoruz diye dusunmustum bir daha. Ya da CEAC'da IV diye odedigimiz DS-260 icin alinan mi farkli bir ucret? Ikisinin de 325 olmasi gerci olmayacak bir tesaduf gibi.

• @crazycells bugün mülakatım vardı. Bir kaç problem oldu ama verdiler sonuçta, o problemleri daha sonda detaylı olarak anlatacağım. Benim sorum onayladıktan sonra ben ona Türkçe olarak eşim kısa bir süre iş için Singapur’da olacak ben ilk olarak oraya gidebilirim miyim ordan Amerika’ya geçiş yapacağız eğer bir problem olmuyorsa dedim. Yani problem oluyorsa bekleyip birlikte giriş yapacağız dedim. Bana cevap olarak “çıkma” ama Türkçesi çok iyi değildi. Neyse ben uzatmadım aldım ya sonunda deyip ancak eşim saçma buldu. Yani neden çıkma dediklerini anlamadı, görevlinin beni yanlış anladığını o yüzden belki öyle cevap verdiğini düşündü ?! Belki de bu vizeyle gidemezsin anlamında düşündü de öyle cevap verdi. Ancak zaten orası vizesiz. Ben de Singapur a gitmek istiyorum açıkçası, neden gittiğini açıkladıktan sonda neden yasak olsun ki ? Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun @xyz eger 325 dolari daha once odediyseniz konsoloslukta bir daha alinmamasi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |