Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Damla-D kanki peki birsey soracam benim dq 07 neden hala randevu alamadim acaba ?

• @mertdzkr damla green cardlı eşi ekim ayında dağıtılan randevularda Eylül dq onaylarına Aralık ayına randevü verildi

• @enayt adliyeden boşanma kağıdı aldım demişsiniz normal kararlardan hariç alınan başka bir belge mi var adliyeden? Ben Nüfus kayıttan Formül B aldım o yeterli değil mi acaba?

• Arkadaşlar merhaba bir şey soracağım bilgisi olan cevap verirse çok sevinirim. Eşim Amerika’da ve şu an Uscis aşamasındayız bizden eksik evrak talebinde bulundular eşimle ikilemde kaldık evrakları sadece sistemden yüklememiz yeterli oluyor mu? Yoksa orijinal belgeleri ilgili ofise postalamamız da gerekiyor mu? Biz online olarak başlattık işlemlerimizi ama eşimin postasına da yazılı olarak kağıt geldiği için kararsız kaldık. Ne yapmamız gerekiyor?

• @Emly online olarak göndermeniz yeterli birkaç gün içerisindede approve olucaktır umarım dosyanız gelişmeleri paylaşırsanız fikir olur arkadaşlara

• @Emly önce ki evliliğimin boşanma kararını , boşanmanın gerçekleştiği adliyeden sayfaları mühürlü olarak aldım

• @enayt formül B şuan ki evliğinizi gösteren belge oluyor ,

• @enayt Öyle de alınıyor evet ama benim aldığım Formül B de bir önceki evliliğimin başladığı ve sona erdiğini gösteren tarihler yer alıyor ama adliyede onaylatmayı iyi ki söylediniz bir de gidip oradan onay yaptırayım teşekkür ederim. 🙏🏻

• @cokbekledik86 Çok teşekkür ederim, tabii paylaşırım şuanlık bizden eski boşanmalarımızla alakalı evrak istediler mahkeme kayıtlarını yüklemiştik ama tamamen bittiğini gösteren kanıtlar istediler. Bu arada ben kısaltmaları pek bilmiyorum ama şu şekilde paylaşabilirim,

Uscis başvuru : 12 Mart 2022

1. K3 başvuru : 16 Mart 2022 (Hiç bir haber gelmedi)
    2. K3 başvuru : 12 Eylül
      K3 Ofis aktarımı : 7 Ekim
      K3 Ofis aktarımı : 18 Ekim
      Uscis Ek kanıt : 18 Ekim

• I have good news and bad news.

Bad news first. The backlog in IR visas increased 26% from July 15th to August 31, per data obtained by Curtis Morrison (July 15th - 1,342 cases waiting to August 31 - 1,701 cases waiting).

The good news. In September 2022, Ankara issued 926 immigrant visas, which was the most of any month in fiscal year 2022. In total in FY 2022, Ankara issued 6,018 immigrant visas. This is nearly double the total number they issued in FY 2019 (pre-COVID).

I was disappointed to see such a large increase in the IR visa backlog between July and August, but it seems they really are increasing the number of visas they can issue each month. From April to September they increased the total number of IVs issued each month (except July, which I assume is because people took vacations). If October's number are similar to September, then that is a great sign.

• @Emly tüm evrakları sisteme yüklemeniz yeterli. Postalamaya gerek yok. Ama boşanma evrakı olarak uscis kararı istiyor kesinlikle bilginiz olsun. Elinizde yoksa boşanmanın gerçekleştiği mahkemeden alınabilir. Ayrıca onları yükledikten sonra muhafaza edin mülakatta götürmeniz gerekiyor orjinalini.

• @koro bu sonuç çok can sıkıcı olabilir aylık IR kategorisinden verdikleri mülakaat 40-50 civarı ancak oluyo aylar sürer bunu temizlemesi

• @cokbekledik86 Evet maalesef….Visa Issuance sayılarına baktığınızda benim anladığım Ankara IR1 CR1 vizesi veriyor fakat bunun sadece az bir bölümü TC doğumlular için. Bu da büyük sıkıntı oluyor.

• @ecom anladım çok teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏻

• @cokbekledik86 böyle gitmeyeceği aşikar. Ocak sonrasında bu sayı bizim lehimize artacaktır.

• @ecom selam, bende hayat kurtarıcı bir bilgi vereyim sizlere boşanma evrakını temin etme aşamasında.

kendim de dahil bir cok kişinin yaşadıgı sorun şu;

eğer kişi ornek veriyorum 10 sene once ankarada boşandıysa,ve suan istanbulda ikamet ediyorsa istanbuldaki nöbetçi aile mahkemesinden gidip kararını alamıyor... karar talep dilekçesi oluşturuyorlar orada bir suru koşturmaca harç yatırma vs vs, ve ptt ile dilekçenizi gonderıyorlar ankaradakı adlıyeye, onlarda kararınızı aslı gıbıdır dagasıyla sızın kayıtlı adresınıze postalıyor, abartmıyorum surec en az 20 gun sürer. ve yaptıgınız harc masrafı ve gıdış gelış masrafı aşağı yukarı 200 tl falan bulur....

ANCAK, BU MAHKEME KARARLARINI ALMANIN KOLAY BI YOLU VAR, ODA ŞU;

SİTESİNE GİRİN E DEVLETİNİZLE GİRİŞ YAPIN, BURADAN BOŞANMA EVRAKINIZI (YADA HERHANGİ BİR MAHKEME KARARINIZI) APOSTİLLİ ŞEKİLDE EVİNİZE GONDERİYOR İLGİLİ ADLİ MAKAM, HEM APOSTİLLİ GELİCEK HEMDE SUAN ICIN KARGOSU DAHİL 60 TL GİBİ BİR ÜCRETİ VAR. AYRICA NUFUS KAYIT ORNEGI DE APOSTILLI OLARAK TALEP EDİLEBİLİYOR. (NOT: BOŞANMA KARARINIZIN DOSYA/ESAS NUMARALARI NUFUS KAYIT ORNEGINIZDE YAZILI OLUYOR, APOSTIL EVRAK TALEBI YAPARKEN DOSYA NUMARANIZI ORADAN BAKIP DIKKATLICE YAZIN)

BENI EN COK UGRASTIRAN GİDİP ADLİYEYE DİLEKÇE VERİP O KATTAN DIGER KATA KOŞTURMACA BÖLÜMÜYDÜ, BİDE HARÇ YATIRMA DURUMU VEZNEYE GIT VS VS:) UMARIM HAYAT KURTARICI OLUR BIR COK KİŞİ İÇİN.

• Arkadaslar I-797C, Notice of Action belgesi ulasti USA adresime ödediğimizi sanmıştım ama 220 USD Fee ödememişiz. Eşim USCİS hesabına girerek online ödeme yaptı ama websitesi receipt vermeden hata verdi. Ama eşimin banka hesabında 220 usd charge edildi. Bu durumda ne yapmamız gerekli? USCİS call centeri arıyoruz ama sürekli otomatik cevaplama karşılıyor bizi. Ödendiğini nasıl anlayabiliriz? Ne yapmamızı önerirsiniz? 60 günü geçti USA girişim Green cardım bu sebepten hala ulaşmamış.

• Bosanma karrinizi Uyap üzerinden ücretsiz de alabilirsiniz. Bu kadar teferruata gerek kalmadan.

• Screen Shot 2022-11-08 at 16.37.29.png
    Uyap Vatandaş Portal’da Imza-Kaşe – aslı gibidir mühürü veya E İmzalıdır ibaresi maalesef yok. Sayfa bomboş düz imzasız bir çıktı, I130 Ve/Veya Uscıste İmzasız mühürsüz bi evrak kopyasının Kabul Edilmeme Olasılıgı Cok Yuksek, İmzasız Kaşesiz Gondermek En Az 2-3 Ay Zaman Kaybı Rıskı Barındırır, Formda Okudugum Kadarıyla Hep Bu Ayrıntılar Yuzunden Surecleri Uzamış Kişilerin, Mahkeme gerekçeli kararları ve buna benzer mahkeme Evrakları geçerlilik Suresi hiç bitmeyen (Omur Boyu Kullanılabılecek) evraklardır, Bence Online Olarak talepte bulunulup ,Apostil Yapılıp Klasorunuzde ıslak ımzalı gerçek kopya olarak herzaman Bulundurulması Gereken Bır Evrak, Rfa Alsanız Bu Yuzden, Apostil Ve Mahkeme Dosyası Talep Etseniz Eve Gelmesi 10-20 Gun, Toplamda 4 Ya Yakın Zaman Kaybı Olabılır, Bence Değer Mi Riske?Bence Değmez. Zaten En Ufak Bir Hata Gorsunler Evrak Talebinde Bulunuyor İmmigration Offıcer Lar.
    Kaldı ki hiç bi şekilde sorun yaşamasanız bile konsolosluk gorusmesınde yukledıgınız evrakların orjinallerini yanınızda getirmenizi istiyorlar, ya o aşamada bu ımzasız kaşesiz olan karar çıktısını kabul etmezlerse, bence risk fazla yinede taktir başvuru sahiplerinin elbette.

image.png

• RFA yazmışım, RFE olacak o pardon.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |