Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Abdul-0 do you live in Turkey?

• Merhabalar, vergi dokümanı olarak 1099-K mulakat için geçerli oluyor mu? 1099K nin bir sürü çeşitleri var fark ediyor mu hangisi? Sponsor kendi çalışan ve bu vergisi varmis.

• Arkadaşlar kedisi ile birlikte Türkiye'den Amerika'ya seyahat eden var mı acaba? Var ise birkac sorum olacak

• @Abdul-0 so is this possible to communicate with embassy?

• Herkese merhaba, CR1 için konuşuyorum:

USCIS'deki case süresi dün (30.05.2023) 9 aydan birkaç saat içinde 3 aya düştü. --Nebraska Service Center-- Reddit'de bunla ilgili bir sürü insan yazı yazmış, iddiaya göre:

ABD'de USCIS'de tanıdığı olan biri, caselerin hızlandırıldığı ve sistemsel bir sorun ya da hata olmadığını söylemiş.
    benim gibi case süresi birden kısalan var mı?

--Nebraska Service Center--
    I-130 Applied: 28.02.2023

• @anilcakir00 Mrb Anıl, benımde aynı durum oldu bu hafta, 0 a indi, beklenenden fazla uzun sürdü case’iniz yazıyor suan.

Sıradan bi durum gibi görünüyor.

• @uguran, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@anilcakir00 Mrb Anıl, benımde aynı durum oldu bu hafta, 0 a indi, beklenenden fazla uzun sürdü case’iniz yazıyor suan.

Sıradan bi durum gibi görünüyor.

O durum bizde 6 ay surmustu. Ekim 2022 ortalarinda "isleminiz beklenenden uzun suruyor" ibaresini gormeye basladik, Mart 2023 sonunda onaylandi dosyamiz. Insallah kisa surer ancak USCIS sitesinde ortalama sure 14.5 ay diyor. Biz basvurdugumuzda bu sure 10.5 aydi ve 13 ayda onaylandik.. 😣

• @Naerys Merhaba, dq tarihlerimiz oldukça yakın. Sizin ve diğer arkadaşların tahminlerine gore tahmini ne zaman interview maili gelir? Ve son olarak dq tarihlerimize göre tahmini ne zaman interview e gireriz? Görüşler?.. diğer arkadaşlarda lutfen tahminlerde bulunsunlar.. merak ettim herkes ne diyor.

• @Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys Merhaba, dq tarihlerimiz oldukça yakın. Sizin ve diğer arkadaşların tahminlerine gore tahmini ne zaman interview maili gelir? Ve son olarak dq tarihlerimize göre tahmini ne zaman interview e gireriz? Görüşler?.. diğer arkadaşlarda lutfen tahminlerde bulunsunlar.. merak ettim herkes ne diyor.

Bence ekimin sonuna randevu alırız, ağustos sonu eylül başı gibi de maillerimiz gelir. Hepimizinki ortalama yakın birbirine. En iyi ihtimalle de ekim başına randevu alır, ağustos ortasına doğru da mail alırız. Ankara ortalama 4.5 - 5 ayda randevu veriyor.

• @Samet-Ünlü Benim tahminim mayıs dqların çoğu eylül ayı için randevu alır. Mart ayı dqları neredeyse hepsi IL aldı ve temmuz ayının son haftalarına verildi. Eskiye oranla biraz daha hızlı randevu veriliyor şu anda.

• @uogzh yani mayıs dq lari temmuz gibi interview letter alır mi diyorsunuz

• @Berkan-Duru Benim düşüncem o yönde. Tabi bizim elimizdeki veri grupta dq olan insanlar bunun dışında haberimizin olmadığı başka dqları katacak olursak belki biraz daha uzun sürebilir ama en son mayıs ayında mart dqlar IL aldı yani şu anda ortalama olarak IL alma süresi 2-2.5 ay sürüyor diyebiliriz. Haziranın 2. haftası IL ler gelmeye başladıkça Mayıs dqlar için daha belirgin olur süreç.

• @uogzh umarım dediğiniz gibi olur. Değişiklik güzeldir. Sizin güncellemelerinize bakarak asagi yukari fikir yürütebiliriz

• @uogzh, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Berkan-Duru Benim düşüncem o yönde. Tabi bizim elimizdeki veri grupta dq olan insanlar bunun dışında haberimizin olmadığı başka dqları katacak olursak belki biraz daha uzun sürebilir ama en son mayıs ayında mart dqlar IL aldı yani şu anda ortalama olarak IL alma süresi 2-2.5 ay sürüyor diyebiliriz. Haziranın 2. haftası IL ler gelmeye başladıkça Mayıs dqlar için daha belirgin olur süreç.

Umalım da öyle olsun 😅

• @crazycells arkadaslar merhaba nvc den gorusme gunu maili geldi. Bir arkadas ankaradan mail geldi ve doktor muayanesi ve pasaport kargo islemleri icin sisteme kayit olmak gerekiyor diye yazdi. Boyle birsey var mi? Mail geldikten sonra birsey yapmak getekiyor mu?

• @ipek1907 Evet gerekli. Pasaport kargolaması için bir websitesi vardı daha önce paylaşılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Sağlık muayenesi için ise randevu günü öncesi max 1 ay min 1 gün önce olmak üzere alınmak zorunda bu randevuyuda unganların websitesinden alabilirsiniz

• @ipek1907 tebrikler. Rica etsek DQ tarihinizi belirtir misiniz?..

• @Berkan-Duru 27 subat dq. 13 temmuz gorusme gunu.tesekkurler

• Merhabalar. Nvc ye belge yüklerken doğum belgesi yerine vukuatlı nüfus kayıt örneği yükleyeceğim. E devletten alırken kurum talebi dedim ve kurum adına ne yazmam gerekiyor acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |