Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cokbekledik86 baktım ama henüz bir mesaj gelmemiş.

• ABD vatandaşı ailelerine gıcık kapmışlar anlaşılan f2a kategorisinde Temmuz dq alan arkadaş ekime randevüm var yazmış şaka gibi bizi gerçekten unutmuşlar

• @cokbekledik86 hangi servis center de o onda bir iş vardır bence daha ocak başvurularını yeni onaylıyorlar kim yazdıysa o ya amerika içinde başvuru yaptı yada nebraska servis centerin erken zaman çizelgesinden yararlandı yada hiçbiri 😄😄😄

• Merhabalar bişey danışmak istiyorum arkadaşlar
    Şuan abd vatandaşı eşimle evlenerek greencard sürecindeyim , ilk evliliğimden 9 yaşında çocuğum var , benim başvurum İçin i130a formumu doldururken çocuğum hakkında da bilgilerini doldurduk , fakat onun İçin de ayrıca bir form doldurup başvuru yapmamız gerekiyor muydu ? Benim başvurumun içinde dahil olabileceğini düşünmüştük

• @enayt kesinlikle oğlunuz içinde başvuru yapmalısınız ikinizinde ayrı case numaraları olmalı sizden istenen evrakları çocuğunuz içinde hazırlayın ve sponsor eşiniz olucak

• @enayt sizin başvurunuz mayısta görünüyo ama belki sonrasında randevü aşamasında falan bi çözüm bulunabilir

• Umarım şuan da farketmek bile avantaj , herşeyin sonunda farketseydik çok daha büyük sıkıntı olacaktı , yardımınız İçin çok teşekkür ederim

• @cokbekledik86 bence o randevu alan arkadaş uzun süredir beklediği için almış olabilir. Çünkü f2a lılar son iki yıldır iki buçuk üç yılı doldurmadan sureci tamamlayamiyor. Bir F2a dosyasi vatandaş eşlerinin tüm süreci bitirip vizelerini aldıkları süreden daha fazla sadece uscis onayı bekliyor. Toplam bekleme süresi etkili olmuş olabilir.

• @ecom şuan bekleyen vatandaş eşleri normalden fazla zaten beklemiş durumda,(4 ay) ve önümüzdeki 2 aya hala randevu için bir hareket yok.bundan bahsediyoruz.üstelik sebebini bulamıyoruz.

• Konsolosluk keşke çıkıp bir açıklama yapsa neden randevu veremediğine dair, sırf şu başlık altında DQ olup randevu alamamış heralde 10 15 kişi mevcut.

• @AE123 Ben durum hakkında email atmıştım AnkaraIV adresine. Bir kere NVC ayarlıyor onlarla iletişime geçin şeklinde yanıt aldım, diğerine cevap verilmedi. Şimdi de eşim durumu soran bir email tekrar gönderdi. Bakalım bir cevap gelecek mi? Bekleyenler olarak göçmen vize kısmına soralım bence. Belki hepimizin yazması işlemleri hızlandırır.

• NVC'ye mail gönderdik. Bizim maile sıra gelmesi için yaklaşık 1 ay var.
    Turist vizesi için bizim Dışişleri Bakanlığımızın müdahalesiyle bir ilerleme oldu. Acaba e-devlette CİMER üzerinden Dışişleri Bakanlığımıza yazmanın bir etkisi olur mu?

• @MYusuf bende yaZdım sesimizi duyurmak için her türlü yolu deneyelim hiç normal değil bu durum

• @MYusuf @cokbekledik86 ben de gönderdim şimdi CİMER E . Herkesin göndermesini rica ediyoruz🙏🏽Sesimizi duysunlar artık gerçekten ailemize kavuşalım biran önce

• Herkese merhaba,
    DS-260'ı doldururken yurtdışına seyahetleriniz var mıdır sorusuna yok cevabı verdim ancak üniversitemi Kıbrıs'ta okudum. Kuzey Kıbrıs seçeneği olmadığı için Kıbrıs'ı işaretlemedim. Çünkü okulun adresi Mersin 10 olarak geçiyor. Pasaportumda Kuzey Kıbrıs damgaları var. Bu mülakatta problem olur mu? Sonrasında DS-260'a ek bir şey yapabiliyor muyuz? Düşündükçe kafama yeni şeyler takılıyor, yerimde duramıyorum.

• This post is deleted!

• .............................

• .............................

• @emredemirelgeo bahsettiginiz fotoğraf biometrik değil. Abd vizesi için diye belirttiyseniz fotoğrafçıya sorun yoktur diye düşünüyorum. Mail olarak gönderdikleri digital fotoğrafı direk kullaniyorsunuz. Biz böyle yaptık.

• image.png

Ankara'nın hedef vize sayıları ( yeşil ile ) vs. gerçekleştirdiği mülakat sayıları. (IR1/CR1 vize türü için)

Benzer Başlıklar

• 57
  • 2908
  • 2
  • 974
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |